Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Среден формат лента?
Автор: itilien   
Дата:   22-01-08 20:31

emax заслужава си ЕДИНСТВЕНО ако ти дават после шапка пари за снимките. А за кефа - минал съм вече фазата, в която ме кефи самото щракане на спусъка. Кефа вече ми е насочен към крайния резултат. А не към мъкненето на 5 кила железария :). А дето вика мартинов - недай си боже да не си в софия :)

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: CANONIO   
Дата:   22-01-08 20:42

Във Варна е 15 лева проявката на диапозитив дето струва и той 15. Пращат ги до София[smilie23]
Какво ли правят в Тутракан?[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: Prakticar   
Дата:   22-01-08 21:18

15 лв проявка на диапозитив?????
Как още не сте ги пребили с камъни?

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: itilien   
Дата:   22-01-08 21:20

Там ги замярат само с морска сол [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: martin-dm   
Дата:   22-01-08 21:21

itilien стига с това мъкнене... мога да ти кажа, че повечето про дигитални камери са по тежки от мамията и хасито така че това не е проблем, единствено проявяването е мъка :(



Публикацията е редактирана (22-01-08 21:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: emax   
Дата:   22-01-08 21:29

emax

Миналата година ми трябваше цял ден да обиколя всички фото-магазини в Пловдив за да намеря 2бр цветен диапозитив 35мм в годност...

Филмите след изснимването ги проявиха в София...

Ако имаш интернет, а както гледам ти имаш, споко можеш да си ги поръчаш онлайн. Дори кредитна карта не е необходима и ти спестява обиколките по магазините.
Виж това с проявяването е кофти номер. Но както виждам проблема се ограничава предимно в снимането на диапозитив.

Итилен, знам, че си експерт в областа и че си навлязъл вече във фаза насочена към крайния резултат, затова качи моля те един качествен твой дигитален пейзаж, аз ще кача мой, сканиран в домашни условия, дори проявен в домашни условия и ще предоставим на публика да прецени кой е с по големи достойнства.
За сведение, моят Хазлблад с най тежкия си 150 обектив е доста по компактен от 5Д и 70/200 и тежи също доста по малко.


Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: CANONIO   
Дата:   22-01-08 21:36

Как още не сте ги пребили с камъни?

За кво да ги трепя? Купих си процесор[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: pmartinov   
Дата:   22-01-08 21:41

emax

Аз не знам кога ще дойде някой и ще ми каже- имаме един ден за да наснимаме на два филма с картини и графики .[smilie5]

Преди държах цяла част от хладилника заредена с филми.

Тук все по-рядко самите клиенти търсят заснимане на филм.Авторът на картините живее и работи в Сан-Францизко.Като преподавател в университет по искуства и сподели че в САЩ задължително при кандидатстване в някой арт-колеж за работно място да се представят работите му заснети на диапозитив което помага при установяване на авторството.


Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: itilien   
Дата:   22-01-08 21:43

Чакайте сега, и двамата. Защо изведнъж започнахте да намесвате професионалните камери. Нали уж за кеф се говореше.
Знам точно кое колко тежи и колко е компактно.
Това което имах аз е броника SQ-Ai с 50, 80 и 250мм обективи и една резервна касета. Бях теглил всяко едно от тия неща, в момента обаче не помня вече точните грамажи. Помня, че тялото с нормалния и касетата си тежеше 1.6Кг. 50-тката беше около 350-400 грама, а 250-ката (на 5,6)беше около 900 грама. Втората касета мисля към 300 грама.
1,6 + 0,9 + 0,4 + 0,300 = 3,2 кила.

5Д + 17-40 + 70-200 = 900 + 400 + 750 = 2 kила
С тях обаче си покрил доста по-широк диапазон.
Обаче аз снимам само със сони R1, което тежи 1 кило. Ако ми казвате че 1 или 2 кила разлика са малко, то явно не ви е достатъчно пълна раницата :)

Каква е ползата, да се затрудняваш с носенето на нещо, чийто краен резултат не ползваш в пълните му възможности. За разните ограничения не говорим изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: Prakticar   
Дата:   22-01-08 21:49

Амчи аз лятото редовно мъкна 5 кила фототехника без да броим палатката и чувала, зимата падам до 1-2.5 кила. Не е професионална апаратура, пък и доста старичка вече, ама не се оплаквам.
За Сонито Р1 - снимахме заедно с един съфорумец и после видях резултата.
30 годишен малкоформатен лентовак го отнася като таралеж круша.



Публикацията е редактирана (22-01-08 21:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: emax   
Дата:   22-01-08 21:50

Явно не знаеш, защото гледам говориш само от собствения си опит с броника...

Както и да е, ще качиш ли дигитален пейзаж да му сравним качествата с моите домашни опити? Нали думата беше за крайния резултат

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: CANONIO   
Дата:   22-01-08 21:51

Само за протокола:

Раницата с SQ-Ai с призма и 50, 80, 150 и 250мм + касета + кокин филтрите (без бира и сандвичи) = 5 кила.

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: asahi   
Дата:   22-01-08 21:55

Само за протокола: С 2-3 кила дигитална техника имаш възможност да направиш 500-1000 снимки за 8 часа разходка. Не казвам, че трябва да се правят, но имаш тази възможност.

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: itilien   
Дата:   22-01-08 21:58

Абе няма как да ме убедите че няколко кила отгоре ще ми е кеф да ги нося.

emax, аз пиксели не меря. Под краен резултат нямам предвид качество. Знам кое какво предимство има. Досега си държа снимките само в електронен вид, и не съм разпечатал нищо в голям размер.Така че 100+ мегабайтови тифове не ми трябват на практика. Тоя цифрак удовлетворява достатъчно нуждите ми, макар и със своите недостатъци. Просто с нещо винаги трябва да се направи компромис. И аз съм го направил - изоставил съм максимално високото качество, което МОЖЕ да се постигне със средния формат, за сметка на лекотата, бързината и удобството (удобство както от ползване, така и от липса на цялата галимация покрай филмите)

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: itilien   
Дата:   22-01-08 22:02

И мога да задам следния въпрос - каква е ползата за теб, от това че снимаш със среден формат ?

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: emax   
Дата:   22-01-08 22:04

asahi

За протокола, ставаше дума за качество не за количество...

Canon Zoom Telephoto EF 70-200mm f/2.8L IS Image Stabilizer USM Autofocus Lens
Weight
3.2 lb without tripod collar
3.5 lb with tripod collar[smilie8] демек над кило и половина

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: itilien   
Дата:   22-01-08 22:07

за протокола, говорим за 70-200/4. Иначе пробвай на хасела да сложиш еквивалента 200 на мм/2.8 демек някъде около 350 май ще дойде. Ама то няма такъв :)). Тогава пак може да обсъждаме килограмите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: DD5   
Дата:   22-01-08 22:09

1470 гр, тежи 70/200[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: asahi   
Дата:   22-01-08 22:12

Ставаше дума за възможност - подчертал съм го. Защото другот е невъзможност.

За всяка задача си има оптимална фотографска система. Средният и нагоре формат е за спокойна работа без ограничения във времето и бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: ivan.draganov   
Дата:   22-01-08 22:13

Практикар,тва за таралежа ,лентовака и крушата...друг път[smilie23] .В кой век живееш/[smile] /?

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: itilien   
Дата:   22-01-08 22:14

Абе и аз се чудя практикара по какво точно е отнесъл сонито [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: emax   
Дата:   22-01-08 22:14

itilien предлагам да копираш по горният си пост и да започваш изказвания на тази тематика с него. Много ще е полезно!

Колкото до ползата, тя се състои в максималното удовлетворение и щастливите моменти в тъмната стаичка.

На какво ли не сме способни за няколко щастливи минути [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: CANONIO   
Дата:   22-01-08 22:20

Тоя шерпи ли си има?
Аз бих сменил десните 2 тела за един 1дсМ3....[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Нека има в багажника :))


Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: itilien   
Дата:   22-01-08 22:21

На мен ми е по-щастлива пред компютъра, отколкото в банята :) Не обичам нито води, нито химикали. А максималното удовлетворение го чувствам, когато видя че съм направил готина снимка. Което ама изобщо не зависи от това с какво съм я направил.

Отговори на това съобщение
 Re: Среден формат лента?
Автор: itilien   
Дата:   22-01-08 22:25

канонио, и аз това се чудя. 100% не мъкне всичко де :) Предполагам че носи само 2 от телата. Но по-важното всъщност е че там играят парите. Може да си наеме кола за по-голямото обикаляне, а на място да си носи само част от нещата. Отбележи, че на картинката няма обектив, който да струва по-малко от 1500 долара, като някои достигат и до 3000. Онова флексбоди, което в момента е закачено за 350мм обектива на десния статив, струва 2400-2900 долара.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »