Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: IChertov   
Дата:   18-01-08 18:16

моя монитор се прецака [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2]

не, че беше кой знае какво...
горен ляв ъгъл винетираше :)

хубавото е, че баща ми е в москва :))) [smilie5]
лошото е, че се връща скоро [smilie8]



Публикацията е редактирана (18-01-08 18:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: Kanonir   
Дата:   18-01-08 19:49

Автор: muu
Дата: 18-01-08 17:46

канонире,никога не ми е било проблем да обработвам фото на лъскав екран....
______________________________

Автор: Kanonir
Дата: 18-01-08 17:49

Къде казах че има проблем?
_______________________________

Автор: muu
Дата: 18-01-08 17:58

>>>имака е хубаво нещо но за мен ако искаш на един фотограф да му направиш живота по-труден това с лъскавия екран е един от добрите начини...
_______________________________


Сега освен да ме цитираш механично ако го и прочетеш.....
Та пак да попитам къде казах че има "проблем"???


Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: IChertov   
Дата:   18-01-08 20:04

posle shte pusna interiorni portreti s dva monitora :P [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: muu   
Дата:   18-01-08 22:28

Автор: Kanonir
Дата: 18-01-08 19:49

Автор: muu
Дата: 18-01-08 17:46

канонире,никога не ми е било проблем да обработвам фото на лъскав екран....
______________________________

>>>Автор: Kanonir
Дата: 18-01-08 17:49

Къде казах че има проблем?
_______________________________

Автор: muu
Дата: 18-01-08 17:58

>>>имака е хубаво нещо но за мен ако искаш на един фотограф да му направиш живота по-труден това с лъскавия екран е един от добрите начини...
_______________________________


Сега освен да ме цитираш механично ако го и прочетеш.....
Та пак да попитам къде казах че има "проблем"???


пич, хайде да те попитам това "да му направиш живота по-труден" не е ли синоним на "проблем" ?!?
баси как само се правиш на интересен... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: Kanonir   
Дата:   19-01-08 01:24

muu написа:

> пич, хайде да те попитам това "да му направиш живота по-труден"> не е ли синоним на "проблем" ?!? > баси как само се правиш на интересен... [smilie3]


"Пич" баси само как не падаш по долу от тези дето се "правим на интересни" когато ти оттърва... - ако означаваше за мен проблем щях да напиша проблем, написах по труден защото имах предвид че когато не лъска екрана е доста по лесно. Инак не е "проблем" да се "обработват" снимките на какъвто и да е монитор за всеки както си го рабира и колкото са му възможностите!

П.С. Ако лъскавия екран беше по-добър за обработка на изображения едва ли щяха да "лишават" Синема серията към която си се засилил от този "блясък"!


Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: IChertov   
Дата:   19-01-08 02:11

ето малко чиста простотия :))

зациклянето води до това...


http://chertov.com/A/1.jpg



http://chertov.com/A/2.jpg



http://chertov.com/A/3.jpg



http://chertov.com/A/4.jpg



http://chertov.com/A/5.jpg



http://chertov.com/A/6.jpg



http://chertov.com/A/7.jpg




жалко, че мониторчето ми не работи :(

[smilie5] [smilie21] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   19-01-08 02:19

poslednia Imac e s ujasen ekran [smilie23]

absolutna merchandising hvatka ot strana na apple, chiito predishen Imac beshe strahoten...

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: muu   
Дата:   19-01-08 12:56

kanonire, кое е по лесно като не лъска екрана? аз и в момента работя на LCD с лъскав екран... по никакъв начин не ми е по трудно, даже го предпочитам. а на ACD ще сложат на следващата генерация със сигурност. ако бяха слагали на тази трябваше да вдигнат и цената което не би се приело добре. всъщност единственото което не харесвам в монитора е че е матов, ако стаята е силно осветена - черното изсивява на матовия екран, особенно при коса странична светлина...

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: IChertov   
Дата:   19-01-08 13:20

Я дайте съвет като сме се разбъбрили! :))

кой от тези три според вас е най-добър?


http://chertov.com/A/monitors.jpg



в момента съм на Делл 21" същия.. и картинката ми се струва хубава.. не е калибриран но тва не е много фатално..
като гледам АйБиЕм-а е по-нов ама дали е по-добър?

сайта е това



Публикацията е редактирана (19-01-08 14:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: Kanonir   
Дата:   19-01-08 14:46

muu написа:

...всъщност единственото което не харесвам в монитора е че е матов, ако стаята е силно осветена - черното изсивява на матовия екран, особенно при коса странична светлина...

както ти написах по горе:

"Инак не е "проблем" да се "обработват" снимките на какъвто и да е монитор за всеки както си го разбира и колкото са му възможностите!"

Щото за мен "ако стаята е силно осветена" и "особенно при коса странична светлина" са неща които нямат нищо, ама нищо общо с това, какво трябва да е едно работно място където се ползва калибриран монитор за обработка на изображения.

П.С явно разбиранията ни за тези неща доста се различават, така че това е последната ми реплика по спора който се опитваш да водиш!


Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: dau   
Дата:   19-01-08 15:03

Калине мисля че не си много прав за синема дисплеите...

Ейпъл може би не се усетиха много но с последния IMac с матов екран, доста си подбиха сами пазара при про-тата, хора които преди са купали Mac Pro + CD, се насочиха именно към този мак заради мноооого по-добрата цена и относително добра производителност... мисля че нарочно набутаха тука глоси екран, за да могат хората които работят на това и им е важно, да не го вземат и него сега, са продължават да си продават и СД, а дори и следващото поголение да са с глоси екран, мисля че ще си оставят и матови...

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: muu   
Дата:   19-01-08 15:46

kanonire , като качиш някоя снимка ще стане по ясно колко ни се различават разбиранията.другото са празни приказки.
дау , няма какво да им го мислиме маркетинга на епъл. само едно ще ти кажа... в едната редакция двамата отговорници по предпечата са с мак про + 23" LCD , другите трима които редактират изображения са с iMac 23"... CRT мониторите въпреки по точното цветопредаване бяха махнати, най малкото натоварват очите много повече при постоянна работа, имат софт образ който подвежда при изостряне и така или иначе цветовият баланс винаги се сверява по стойнсти. 23" монитори които взеха са NEC Spectra View и са по скъпички от ACD...
в момента тенденцията при епъл е да поевтиняват продукцията така че да стане по достъпна... за съжаление това не я прави по добра...


ПС: ако мислиш че това http://store.apple.com/1-800-MY-APPLE/WebObjects/AppleStore.woa/wa/RSLID?nnmm=browse&mco=19C88A22&no...
: конкурира пред клиентите това:http://store.apple.com/1-800-MY-APPLE/WebObjects/AppleStore.woa/wa/RSLID?nnmm=browse&mco=7B723682&no...
мноого си се объркал дау...



Публикацията е редактирана (19-01-08 16:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: Kanonir   
Дата:   19-01-08 16:09

muu написа:

> kanonire , като качиш някоя снимка ще стане по ясно колко ни се различават разбиранията.другото са празни приказки.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
нали, пак до там опряхме.... и кого трябва да направя щастлив с качените ми снимки и колко трябва да са за да е пълно щастието на този на когогото ще го донеса това щастие....
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

П.С. Темата беше за монитори


Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: muu   
Дата:   19-01-08 16:15

не , не опряхме до там. опряхме до това че пак се пишат празни приказки без грам покритие... само че този път за монитори. а иначе темата е ценна и интересна...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: dau   
Дата:   19-01-08 16:54

Успях да си спретна една скромна мак про конфигурацийка за над $11к, което смятай тука няма да гонамериш за по-малко от 30к [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Калине за пред клиенти никой не говори... ставаше нито за ЦРТ говорих... мисля че си ме разбрал... не знам що ми говориш други работи... иначе маркетинга, явно че няма ние да им го мислим... аз ти говоря за споделена информация по форуми където съм чел...

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: muu   
Дата:   19-01-08 17:00

a, аз конфигурацията я спретнах за 20К ... като мушнах максималния рам [smilie5]
дау, аз не говора "за пред клиенти" и какво съм прочел по форумите ... аз по същество , от личен опит[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: dau   
Дата:   19-01-08 17:07

ами говориш ми за црт и сравняване... аз ти казвам че с предпоследно поколение iMac си подбиха клиантелата в ниския клас конфигурации на Mac Pro... 2-те нямат нищо общо...

П.С, реших че 8Г рам ми стигат на мен [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: Kanonir   
Дата:   19-01-08 17:08

muu написа:

> не , не опряхме до там опряхме до това че пак се пишат празни приказки без грам покритие... само че този път за монитори........

[smilie18] [smilie18] [smilie18] не знаеш колко си прав особено що се отнася за собствените ти писания щото как точно по качените ми снимки ще стане "ясно колко ни се различават разбиранията" по отношение на мониторите... но виж по осветеността с която се бориш на работно си място става доста по ясно....
та някои наистина си говорят приказки без покритие но този път за монитори.....


Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: n1x0n   
Дата:   19-01-08 17:24

Нема се карате, че ше ви бия! [smilie5]

Идеята ми беше, че сегашните технологии, макар и по-добри в доста отношения, все още отстъпват по някои основни параметри на една 100 годишна технология.

Не говорим за цените...

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: muu   
Дата:   19-01-08 17:33

никсъне, като те питах за други идеи що не даде бе? аз съвсем серьозно... ама вече взех дет се вика. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: n1x0n   
Дата:   19-01-08 17:39

Ми както казах по-горе, ACD-то си е много читав монитор за тия пари. Пък да имаш мак и да му слижиш, примерно НЕК си е гавра с дизайна [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: Kanonir   
Дата:   19-01-08 18:03

Ами Никсън - 100 години усъвършенстване как да е... другия проблем е "профит" ориентирания днешен свят дето оставя всичко друго на второ място[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: muu   
Дата:   19-01-08 18:08

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: Kanonir   
Дата:   19-01-08 18:43

Чекай да преваря Стоев....

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: Kanonir   
Дата:   19-01-08 18:43

Засилка....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »