Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: ALBIREO   
Дата:   17-01-08 14:13

Аз съм с CRT Dell 21" P1130 вкъщи и е мноо зле на фона на монитора в офиса - TFT DELL 19" 2007FP или нещо такова му е моделът... (мързи ме да го погледна изотзадзе)

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: asahi   
Дата:   17-01-08 14:16

"равномерността на контраста" - нов термин.

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: borisyankov   
Дата:   17-01-08 16:38

Напротив, asahi, явно не си забелязал че в зависимост от вертикалия ъгъл на гледане цветовете и контрастът се променят драстично.

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: asahi   
Дата:   17-01-08 16:41

Забелязал съм нов термин. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: digitalgab   
Дата:   18-01-08 03:51

Приятно изненадан съм от LG 19 инча 16:9, TFT.
За кво да даваш 2-3 бона?

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: dau   
Дата:   18-01-08 08:55

Ами като не изкарваш пари с това не давай, някой да те е насилил? [smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: Kanonir   
Дата:   18-01-08 09:09

Аз два въпроса имам че отдавна не съм гледал пазара на монитори - по спецификациите от производителите почти никъде не срещам типа на матрицата, има ли някакви начини да се познае. Самсунгите ги рових заради приятел преди ден два и голем зор видех! Другият въпрос - Синема дисплеите на Епъл през ДВИ изход съм чувал че се подкарват и на ПС платформа, но как стои въпроса с калибрацията при таз комбинация? Добрия монитор хич не ми е достатъчна предпоставка изцяло да прегърна/загриза ябълката!
Инак LaCie Electron Blue IV наистина рулира, особено що се отнася до градациите в най-черното, таквоз нещо от ЛСД не съм видел!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: Пърпъла   
Дата:   18-01-08 09:19

Никсън , здравей,
Изчакай още 2-3 години - идват OLED технологийите. Прототипите вече ги показват по панаирите, наливат се много милиярди да се докара живота на различните елементи.
При тях яркостта ще много по-голяма от plasma, TFT & CRT, очаквам и реалната динамика при хубавите модели да скочи. Тогава оня наш стар спор за 12, 14 и повече бита на матриците на телата ще придобие нов смисъл. Вчярвам ще има както крещящо-кичозно-ефектни така и реалистично-калибрирани модели.
За повече справка как вървят нещата към днешен ден:
http://www.oled-info.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: digitalgab   
Дата:   18-01-08 09:20

Пари от това изкарвам, не за фотографски цели засега, по скоро ми трябва TFT с ниска консумация на ток, CRT-та имам, печки са.



Публикацията е редактирана (18-01-08 09:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: dau   
Дата:   18-01-08 09:21

Kanonir какво уинблоуз ли предпочиташ?

то на мак се подкарва боза нормално ти питаш дали монитора ще го подкараш на боза [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: muu   
Дата:   18-01-08 12:26

мдаа, в понеделник си взимам новия монитор [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: dau   
Дата:   18-01-08 12:48

Калине синемата ли?

вземи ме с теб да зяпам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: muu   
Дата:   18-01-08 12:51

да, синемата. като го калибрираме ще ти покажа. няма къде да те вземам , те ще ми го донесат...

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: n1x0n   
Дата:   18-01-08 12:53

Другият въпрос - Синема дисплеите на Епъл през ДВИ изход съм чувал че се подкарват и на ПС платформа, но как стои въпроса с калибрацията при таз комбинация?

Реално погледнато, купуване на Мак-монитор за не-Мак компютър е безмислено, ще имаш проблеми с контрола, калибрацията и т.н.

Иначе като цена-качество са много добър вариант, за разлика от останалия хардуер на Епъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: dau   
Дата:   18-01-08 12:58

Калине ами в студиото ме вземи тогава де [ezik] [beer] [thankyou] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: muu   
Дата:   18-01-08 13:06

>>>Автор: n1x0n
Дата: 18-01-08 12:53

Другият въпрос - Синема дисплеите на Епъл през ДВИ изход съм чувал че се подкарват и на ПС платформа, но как стои въпроса с калибрацията при таз комбинация?

Реално погледнато, купуване на Мак-монитор за не-Мак компютър е безмислено, ще имаш проблеми с контрола, калибрацията и т.н.

Иначе като цена-качество са много добър вариант, за разлика от останалия хардуер на Епъл.

никсъне, да ме прощаваш че пак те апострофирам, но това не е вярно. вчера ходих на гости при колегите от АЛАН студио за да се уверя че 23" епъл синема дисплей ще ми е удобен като размер за работа. те ползват два такива от години имат и един 20" и всичките са включени към ПСта и калибрирани. работят чудесно, ползват се само за предпечат и хората са повече от доволни... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: Kanonir   
Дата:   18-01-08 14:35

Досега и аз чувам и двете мнения, повечето като Никсъна за тая комбинация - монитор/компютър! Тука пак така[smilie5] Всъщност където съм имам възможност като го купя до 12 дни да го пробвам и върна без да ми задават въпроси защо, но не ми се правеха цигании....
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: n1x0n   
Дата:   18-01-08 15:39

всичките са включени към ПСта и калибрирани. работят чудесно, ползват се само за предпечат и хората са повече от доволни...

Не съм казал, че не е възможно, а че е проблемно.

Аз лично не бих си купил монитор, който сложиш ли го на ПЦ - единствения достъпен контрол да ти е brightness. Вярно е, че са доста добре калибрирани още от завода, но така или иначе аз държа да имам повече контрол над тези неща.

Преди няма и месец калибрирах две 23-ки един до друг, единия на Мак, другия на ПЦ и видях какви са разликите в крайния резултат, при еднакъв режим на калибриране.
Да не говорим че младежа беше сменил 3 видео-карти на ПЦ-то, докато попадне на такава, която да работи без проблеми с този монитор.

Има една програмка за контрол на Cinema Display под ХР - WinACD, на който му се играе с нея:
http://sourceforge.net/projects/winacd

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: asahi   
Дата:   18-01-08 15:41

Аз където съм калибрирал Епъл Синема на ПЦ проблем не съм срещал.

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: dau   
Дата:   18-01-08 16:17

за това iMac [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: Kanonir   
Дата:   18-01-08 16:40

Дау имака е хубаво нещо но за мен ако искаш на един фотограф да му направиш живота по-труден това с лъскавия екран е един от добрите начини... и не знам какво му е по-лошо на ПЦ-то било под бозичката в сравнение с ябълката, особено за някой дето знае поне малко да си наглежда операционната система.

Асахи мерси че сподели!
[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: muu   
Дата:   18-01-08 17:46

nixon, ако ПЦтата са били с различни видеокарти, ако са сглобявани както обикновенно от каквото им падне - това са проблеми на хардвера им. както виждаш и асахи казва че няма проблеми с калибровката... мойте хора са си купили и калибриращо устройство и не срещат никакви проблеми...

канонире,никога не ми е било проблем да обработвам фото на лъскав екран.... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: Kanonir   
Дата:   18-01-08 17:49

Къде казах че има проблем?


Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: muu   
Дата:   18-01-08 17:58

>>>имака е хубаво нещо но за мен ако искаш на един фотограф да му направиш живота по-труден това с лъскавия екран е един от добрите начини...

...

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: imitev   
Дата:   18-01-08 18:14


В сайта на ТехВижън ЕИЗО CG 19 e под 1000 евро, а 2111 е 620 евро - монитора го поръчахме за едни познати - струва си парите.

Ако аз трябва да избирам ще избера 2111 пред ейпъла.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »