Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна
 Re: Широко за кропка?
Автор: pmartinov   
Дата:   19-01-08 23:32




















.


Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   19-01-08 23:33

Прав си, относително е. Един ден един приятел мина през копицентъра, той има такава токина. Сложих я аз, погледнах през него - широк е. Но сравнявайки по магазините на отсрещната улица установих, че хваща с около 3 метра по-широк ъгъл. Проблема е че магазините са на 15 метра от мен. Сред природата тези 3 метра може да стават 300... при опредлени условия... затова немога да сравня адекватно.

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: Essenov   
Дата:   19-01-08 23:45

вие ъглите в метри ли ги мерите https://photo-forum.net/joro/emoticons/mam16.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: pmartinov   
Дата:   19-01-08 23:47

С теодолит.

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: pmartinov   
Дата:   19-01-08 23:51

Лазарен теодолит Leica

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   19-01-08 23:59

Ессенов, ми като си в града и стоиш срещу витрина...градусите някак си не ти идват отвътре :)

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: pmartinov   
Дата:   20-01-08 00:20

Зависи какво си пил ksuhorukov

[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: Matheya   
Дата:   20-01-08 16:02

3оо поста [smilie10] ..............[smilie8]

Та значи, темата е по-скоро "широко за ФФ /Канон/, което да ползвам и за кропка" [smile], понеже обратното е тьпо.
И аз искам кадри от Сигма 12-24, може и от Канони- все пак имат широки, що да нямат....

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: pmartinov   
Дата:   20-01-08 16:27

Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG ASP HSM

Бони го е тествал и има ревю


Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: Essenov   
Дата:   20-01-08 17:51

Аз вчера поснимах със Сигма 12-24 на 20Д в RAW, но не знам къде да кача кадрите..

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: dimi_dinev   
Дата:   20-01-08 18:43

Сигма 12-24 е супер обектив, само това да кажа. За цената си е уникален обектив във всеки смисъл на думата. Перфектно коригиран и с много добра острота. Имам кадри, но нямам време да ги качвам..

Ето линк към един според мен добър тест, без много МТФ и тем подобни, но тях ги има във фотозоне.де:
http://www.prime-junta.net/pont/Reviews/a_Sigma_12-24_f4.5-5.6/a_Sigma_EX_12-24_f4.5-5.6.html


Само си помисли, дали ти трябва обктив 12-24 за ФФ, след като можеш да вземеш по-светлосилната токина например. Аз лично предпочетох Сигмата, защото не исках кроп-обектив и, наистина, 12мм на ФФ е убийствено. Но точно защото е толкова нереално не го и ползвам на ФФ. Обаче това е въпрос на индивидуален стил.

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: Matheya   
Дата:   20-01-08 23:20

Есенов,
вьв Фото-зоната.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »