Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Променя ли Ви форума?
Автор: Danhill   
Дата:   15-01-08 17:35

Вчера си говоря с един мой приятел фотограф-сотаджия и той ми показва една негова снимка иначе много хубава ч/б снимка ,ама като се показали едни черни точки по носа и му казах , че заради това снимката е отврат !
Той естествено не ми се обиди , но ме окачестви като леко отнесен и повлиян от другото ми занимание (салон за красота и магазин за козметика) и каза ,че така снимката изглеждала естествена и по този начин му харесвала повече!!! Обаче не ми отговори на въпроса дали той така се харесва повече на снимката [smile]

А и друг път съм чувал подобни мнения и то за снимки на млади хубави момичета ,които съм снимал и целта е била модела да изглежда красив. Без да бъркаме понятията "красив" с "пластмасово лице" нали.

Та си разсъждавам дали някои хора не бъркат стила в който е много удачно да снимаш примерно възрастни хора и за да стане портрета им по-драматичен като акцентираш на бръчки и дефекти по кожата със снимането на хора които никога не биха искали да изглеждат така. И да си мислят , че да има пъпки и пори по кожата е "естествено" и по-добре изглеждащо лице .Ама защо не съм видял нито едно модно списание в което моделите да не са перфектни.
[smilie11] [smilie11] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Променя ли Ви форума?
Автор: artmika   
Дата:   15-01-08 17:38

въпросителните относно вкус, цвят, мирис и т.н., никога нямат еднозначни отговори [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Променя ли Ви форума?
Автор: Synthy   
Дата:   15-01-08 17:39

мен ме променя... чета тук глупостите, вместо да работя - прави ме мързелив

Отговори на това съобщение
 Re: Променя ли Ви форума?
Автор: navy   
Дата:   15-01-08 17:41

Козметиче си викаш [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Променя ли Ви форума?
Автор: artmika   
Дата:   15-01-08 17:42

а...по темата - не, не мисля...или не особено.
каквото съм харесвал преди, ми харесва и сега.
винаги има известни девиации, разбира се [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Променя ли Ви форума?
Автор: nsirakov   
Дата:   15-01-08 17:50

промени ме... научи ме да ценя труда на фотографите.. и да не крада снимки от нет-а...(спомням си първата си поява на първа страница с една готина но чужда снимка) :)[beer] [beer] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Променя ли Ви форума?
Автор: Danhill   
Дата:   15-01-08 17:54

не става въпрос за снимки които преди време много сте си харесвали а сега виждате безбройните минуси които преди не сте забелязвали

Отговори на това съобщение
 Re: Променя ли Ви форума?
Автор: nsirakov   
Дата:   15-01-08 17:55

форума ме накара да повярвам и в добротата на хората... подари ми една година макар изпълнена с трудности близо до любим човек.... форума ( и най-вече хората в него) направиха възможно една баба да види внук си...

уви... форумът доста се промени отпреди 2-3 години...

Отговори на това съобщение
 Re: Променя ли Ви форума?
Автор: Danhill   
Дата:   15-01-08 17:56

nsirakov написа:

> форума ме накара да повярвам и в добротата на хората... подари
> ми една година макар изпълнена с трудности близо до любим
> човек.... форума ( и най-вече хората в него) направиха възможно
> една баба да види внук си...
>
> уви... форумът доста се промени отпреди 2-3 години...

темата е друга но хубу радвам се за теб![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Променя ли Ви форума?
Автор: navy   
Дата:   15-01-08 17:57

Стига бе, Сираков, недей така [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Променя ли Ви форума?
Автор: chukov   
Дата:   15-01-08 18:04

Сирака е прав
все повече новодошли професори се навъдиха
Не търпят чуждо мнение
Обидат наред

Заедно с това поизчезнаха и мненията на стойностни хора

След като вече наричат спамери и празнодумци форумци като Asahi, Nix0n

Аз все още не цепя басма на новата пастмина ама кога ли ще ми мине мерака да се чопля

Отговори на това съобщение
 Re: Променя ли Ви форума?
Автор: asahi   
Дата:   15-01-08 19:47

Никсъна се пише иначе, да те светна. И моят ник е с малка буква.

Иначе неа се пуашиш!

Отговори на това съобщение
 Re: Променя ли Ви форума?
Автор: Danhill   
Дата:   15-01-08 19:53

а в смисъл вие разбрахте ли какво искам да кажа

Отговори на това съобщение
 Re: Променя ли Ви форума?
Автор: asahi   
Дата:   15-01-08 19:57

Заглавието-въпрос не е защитено в темата ти.
Въпросът ти "а в смисъл вие разбрахте ли какво искам да кажа" е много основателен.

Отговори на това съобщение
 Re: Променя ли Ви форума?
Автор: Danhill   
Дата:   15-01-08 20:03

е и вие разбрахте ли [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Променя ли Ви форума?
Автор: Стоев   
Дата:   15-01-08 20:28

Променя ме - бях Stoevmobile навремето[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Променя ли Ви форума?
Автор: Saiman   
Дата:   15-01-08 20:36

хаха верно ли бе Сираков , че си краднал хахахха :))
Иначе са гадни промените от година и нещо да ;)) хахаха
А и ще е хубаво най-накрая ПРАВИЛАТА да ги зачитат и тези които ги пишат ([ezik] [ezik] а не да лъжат и да мамят, до тогава няма да ми се промени новото "ЛОШО" мнение [smilie23] [smilie23][smilie23] [smilie23] )


Отговори на това съобщение
 Re: Променя ли Ви форума?
Автор: likeduh   
Дата:   15-01-08 20:46

ъъъъ за кво говорите бе ...ний съвсем новите да лягаме да мрем ....каза ми гаджето преди да забегне ...никакъв ФФ, че там само се наддумват ....ама то весело било ....гледам пишат едни и същи хора , коментират снимки други хора ...и за месец се вижда.....ама да е весело .....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Променя ли Ви форума?
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-01-08 21:31

Ама защо моделът трябва да се хареса на снимката, не мога да разбера? Ако снимаш с цел "моделът да се хареса" - да, но ако имаш свое виждане за идеята на снимката...?
Друг е въпросът, дали си изпълнил подходящо целта, която си си поставил...

И да отговоря на въпроса ти за промяната - да, променят ме много неща и се радвам, че съм се научил да контролирам в голяма степен кое и до колко да ми влияе.
Но ако въпросът ти е "променя ли форумът естетиката ви?" - отговорът ми е категорично не. За себе си говоря, разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Променя ли Ви форума?
Автор: apollo   
Дата:   15-01-08 21:34

Не, не ме е променил... но покрай спаменето научих и полезни неща[smilie3] Дано някой/и/ е/са/ научил/и/ нещо полезно и от мен [cool] [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Променя ли Ви форума?
Автор: dampkring   
Дата:   15-01-08 21:34

Искаш да кажеш, че ако по модните списания започнат да излизат модели с пъпки и бръчки, ще се харесват повече на хората? [smile] Би било добре, но няма да стане. Хората харесват бръчките на бабите, но не харесват пъпките по младите. Това си е факт и няма какво толкова да му мислиш. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Променя ли Ви форума?
Автор: apollo   
Дата:   15-01-08 21:35

Сираков много си се променил и май отива на сериозно... вземи си почивка от тук за някой и друг месец [smilie3] [smilie18] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Променя ли Ви форума?
Автор: loveforever   
Дата:   15-01-08 22:04

Форумът променя и не само той. Животът непрекъснато ни променя в една или друга насока.

Сега по темата - напоследък гледам да не давам мнения за снимки, защото все ще има някой дребен кусур, който да ми се набие на очи и както не си затрайвам излизам лошата дето все нещо не харесвам. Понякога нещата са драстично комични - например онзи ден ми попадна представителен календар на голяма БГ-фирма с пейзажи. И за календарите не са платени малко пари. От 12 снимки нямаше нито една без поне 2 груби дефекта - това преекспонираното небе и пикселизацията са си е нещо нормално, но морски хоризонт с 12 градуса наклон(лично го измерих)... . Перспективата и цветовете изобщо не коментирам, защото за това явно си трябва и усет.

Що се касае до снимки на хора - работата е деликатна защото обикновено снимания вижда онова което му се иска и при това положение отбелязването на дефект си е жива обида. Ама какво да се прави суета [smile] .

Реално няма как да не се шлофова погледа на човек който преглежда стотици снимки на ден. За някои повече за други по-малко, но на всички се отразява.

Отговори на това съобщение
 Re: Променя ли Ви форума?
Автор: nsirakov   
Дата:   15-01-08 22:11

apollo написа:

> Сираков много си се променил и май отива на сериозно... вземи
> си почивка от тук за някой и друг месец [smilie3] [smilie18]
> [shtrak]
>


[smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Променя ли Ви форума?
Автор: baddimo   
Дата:   15-01-08 22:29

. Ама какво да се прави суета [smile] ...Еми кво прави се панаир на суетата...имаш точен изказ[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »