Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: звездица   
Дата:   14-01-08 15:37

малко тъп въпрос но ще ми кажеш ли в какво точно са по-добри...
аз с ДСЛР фотоапарат само тяло не мога ли да правя пак хубави снимки или няма да стане без докупуване на допълнителни обективи, имайки предвид и какво ще снимам на първо време

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-01-08 15:38

elrisha - спомням си навремето когато си купих ФЗ-20 ми каза, че е лош и да не го взимам ...
Сега твърдиш други неща ...

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: harvester_vn   
Дата:   14-01-08 15:39

Само с тяло ще ти е малко трудничко да снимаш :)

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: elrisha   
Дата:   14-01-08 15:42

Стояне, никога не съм казвала,че Панасоника е добър апарат! Никога! И в момента не го твърдя! Някъде да си видял в постовете ми да го споменавам?!

Гледам жената какво пита,виждам какви са й възможнистите и ви чета глупостите...само дето не я закичихте с Марк ІІІ...

Звездица, купи си един хубав компактен апарат и ще си снимаш каквото ти харесва.
Не ти трябват никакви ДСЛР-и!

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-01-08 15:47

... говорех по принцип за сапунерите Елришке.

След като Звездица е чувала за ДСЛР и знае какво е, а пък има и мерак защо да не си вземе ...

Звездица с тяло и китов обектив /този от комплекта/ можеш да си снимаш колкото искаш.
Допълнителните обективи не са задължителни, освен ако не се занимаваш със снимане на птици, спорт или др. специфични жанрове ..

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: hooliganmartin   
Дата:   14-01-08 15:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: loveforever   
Дата:   14-01-08 15:50

Звездица ако говорим за бюджет до около 1000 и малко отгоре лева - правилният избор е компактен суперзум апарат - нещо като Панасоник FZ50 или Канон S5IS.
ДСЛР-а е друга работа. При него с китов обектив( еквивалента на хиляда и малко лева) възможностите за наполовина, че и по-малко сравнено със хиперзум сапунерката. Единици са факирите дето ще направят супер кадри при такива условия. Ако фотографията те влече и имаш намерение да задълбаваш в тази насока са ти нужни много време, усилия и средства. Ако за в бъдеще би била в състояние да отделиш няколко хиляди лева за купуване на подходящи обективи и допълнения към едно тяло, то отговора е ДСЛР иначе по-добрият вариант е компактен фотоапарат с голям зум. Овладявайки възможностите му с времето наистина би могла да правиш чудесни снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-01-08 15:54

loveforever - не е нужно да си факир за да снимаш с китов обективи да направиш снимки и с боке и с размазан фон ...

Убеден съм, че с моя апарат и котов обектив ще направя по-добри снимки от всеки суперсапунер ...
Сапунерите не могат да размажат качествено фона и нямат добро боке ...
Жора много добре го е обяснил ...

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: elrisha   
Дата:   14-01-08 15:58

убедила съм се,че съвети в тоя форум не трябва да се искат..най-много съвсем да се обърка човек [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: loveforever   
Дата:   14-01-08 16:01

"loveforever - не е нужно да си факир за да снимаш с китов обективи да направиш снимки и с боке и с размазан фон ...

Убеден съм, че с моя апарат и котов обектив ще направя по-добри снимки от всеки суперсапунер ...
Сапунерите не могат да размажат качествено фона и нямат добро боке ...
Жора много добре го е обяснил ... "

Стояне, не се съмнявам, че можеш да направиш подобни снимки, но по мое мнение познанията и уменията ти във фотографията са далеч над тези на авторката пуснала темата. Реално важното е не какво някой с умения може да направи, а каква полза би има самата тя от такава придобивка.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: d256h   
Дата:   14-01-08 16:01

Тогава, като член на фенска група отварям надпреварата (300 поста) с предложение:
Купи си Олимпус Е-510 с двата обектива. За дадените пари получаваш оптичен комплект покриващ 95% от случаите, които ще снимаш, стабилизация и куп екстри, които за да ги имаш при други фирми ще трябва, да се изръсваш допълнително. От непрофесионалните ДСЛР, като Е-510, оптиката на зуйко в този клас е пред останалите китови обективи!

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: ss_sgp   
Дата:   14-01-08 16:05

ако ще прави пейзаж и портрети, с малки изключения може да остане с китов 18-70 или подобен и 50мм/ф1.8 например. Ако не китов тогава поне сходен - Сигма 17-70, Никон например имат 18-135. Това при всички положения е в пъти по-добре от всякакви сапунери, включително по-добър и от цитираното сони Р1. След време ще си вземе един по-дълъг обектив и е ОК. Цената ако е настаро няма да мине с много 1000, а добрите сапунери доближават тази сума. Според мен точно за снимане на хора DSLR е задължително условие.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: danbi   
Дата:   14-01-08 16:08

фотоапарата не прави снимката! фотографа я прави! това с какъв фотоапарат е направена една хубава снимка няма абсолютно никакво отношение към въпроса.

хубавия фотоапарат/обектив обаче прави някои снимки възможни, или поне по-лесни. по-добре е в случая обаче да се каже "правилния фотоапарат"

въпроса беше за дефокуса: с DSLR това става по-лесно. ако не за друго, защото можеш да подбереш подходящ обектив според случая.

друг е въпроса за размера на матрицата: т.н. "сапунерки", включително и супер-зум моделите имат много малка матрица, за да могат обективите им да са евтини. малката матрица означава повече шум, или при същия шум, по-малка чувствителност. доста осезаема разлика при снимки където няма достатъчно осветление. в комбинация с възможността на DSLR да сложиш по-светлосилен обектив, разликата във възможностите за снимане е голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: tangratannakra   
Дата:   14-01-08 16:09

Ха, Елриша, това се опитвах да кажа и аз... ...

Аман от пишман професионалисти които се чудят как да си губят по цял ден времето. (говоря за масовото явление във форума да се дрънкат глупости).

ако не те влече, нямаш пари и не те интересува закупуването на обективи - ДСЛР не е за теб.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: d256h   
Дата:   14-01-08 16:18

danbi, обръщам внимание, че се подминава нещо с лека ръка при сапунерките! Не бива! Когато матрицата е по-малка, тогава диаметъра на лещите и обектива също е малък, но това позволява да се правят компактни и много светлосилни обективи, не по 5кг, а леки. Не си прав и за матриците - размера на матрицата не е пряко свързан с шума! Сапунерката е преценен компромис и е направен за хора, които не желаят да инвестират в камери от по-горен клас, затова всичко им е такова, каквото им е...



Публикацията е редактирана (14-01-08 16:19)

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: ss_sgp   
Дата:   14-01-08 16:20

danbi написа:

> фотоапарата не прави снимката! фотографа я прави! това с какъв
> фотоапарат е направена една хубава снимка няма абсолютно
> никакво отношение към въпроса.




човека управлява фотоапарата, но точно апарата запечатва момента. Аз не съм от хората които надценяват значението на техниката, но и не отричам, че с по-добра машина е по-лесно и резултата по-добър. Още повече, че вече става дума за малка разлика в цената.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-01-08 16:21

ss_sgp [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: danbi   
Дата:   14-01-08 16:25

d256h, напълно съм съгласен. точно там е ключовата дума "компромис"!

Ако човек знае какво търси (примерно, както авторката е посочила, дефокуса за портретните снимки), въпроса с компромиса започва да става труден.

Едно от нещата, които се правят като компромис при "сапунерките" е именно дефокуса -- тъй като са предназначени за масовия потребител, при тях основната идея е "колкото се може повече от кадъра на фокус". Това касае и използвания метод за фокусиране по контраста и т.н.

В случая говоря от опит :)

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: d256h   
Дата:   14-01-08 16:30

Ами ако говорим конкретно за 'дефокус' има решение и при сапунерите, но въпроса е на каква цена? За много сапунери има клоусъп лещи които се слагат пред обектива и го правят 'телеобектив' така, дефокуса е на лице но на цена + още 100-тина лева отгоре!

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: hooliganmartin   
Дата:   14-01-08 16:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: danbi   
Дата:   14-01-08 16:36

май ставаше въпрос за портретни снимки...

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: ss_sgp   
Дата:   14-01-08 16:37

hooliganmartin написа:

> http://www.fotoik.pl/zdjecia/13987-20071020215712.jpg
> 13987-20071020215712.jpg (Изображение JPEG, 950×633
> пиксела)
>
> http://www.fotoik.pl/zdjecia/13987-20071006160612.jpg
> 13987-20071006160612.jpg (Изображение JPEG, 600×800
> пиксела)
> danbi ,
> Според мен тва си е доста приличен дефокус за
> сапунер(S6000/6500fd)
> d256h,
> Тоя дефокус излиза към 750лв(апарат,статив,и джаджата за пред
> обектива)
>
> Доста доста по евтино от ДСЛР и перфектно за що годе
> претенциозен непрофесионалист!!!


примера не е добър, защото демонстрира макро възможностите, а те да добри на сапунерите и много скъпи такива специализирани обективи на DSLR. Ако жената искаше да снима макро щях да съм съгласен.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: tangratannakra   
Дата:   14-01-08 16:39

Ловефоревер...Не може ли? Я пробвай със Сони Р1 или Фиджи С9000 или Никонската версия не я знам, дето обективите им са скъпички и със звездички и не знам си какви серии...

Както се казва: опитай пак.
Иначе си права. Китвия обектив е по-добър от тия на една стандартна, калпава сапунерка...
Но си мисля, че тук тия ние изобщо не ги взимаме под внимание...

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: elrisha   
Дата:   14-01-08 16:40

темата се изроди съвсем...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: d256h   
Дата:   14-01-08 16:43

Примера въобще не е подходящ! С един обърнат обектив от Зенит може да се направи много сносна макро снимка, но портретна няма да стане, както и да е...
Има значение и каква е сапунерката! Ако вземем последните модели на всички фирми, които имат зуум 18х, с такова нещо може да се направи прекрасен дефокус на задния план, въпроса е човек да знае какво иска и с колко да го купи !

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »