Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна
 Re: Широко за кропка?
Автор: pmartinov   
Дата:   17-01-08 14:56

И е много наивно да очаквате търговците на даден продукт да ви кажат нещо лошо за фирмата която представляват.

Чак е смешно...


Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: tochnia   
Дата:   17-01-08 15:14

pmartinov, на какъв адрес ви е магазина на Никон които държите с navy? [smilie18] [smilie18]

А примерно Otvorenia, макар да продава предимно Канони и да има камера канон, винаги е бил обективен [smilie24]



Публикацията е редактирана (17-01-08 15:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: pmartinov   
Дата:   17-01-08 15:20

tochnia

Всички бизнес предложения от този род съм ги отклонявал на мига !

И не съм се оженил за никоя система !

Сега съм с никон защото ми допада отношението на фирмата към потребителите .

Не ми допадаше курвачките които всяка година канон ни спрягаше и успяваше да ни вземе парите .

Като цяло нямам забележки към качеството на Никон .И доката е така ще бъдем заедно !


Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: pmartinov   
Дата:   17-01-08 15:28

С Otvorenia се познаваме над 10 години и винаги е бил много обективен.Преди нямаше вносители и той ми е помагал за вноса много неща [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: danbi   
Дата:   17-01-08 15:45

Като оставим настрана, че и Канон и Никон са от време на време зле или добре, накъде отиде класацията на широкоъгълните обективи за кропка.. дето може да станат евентуално и за нормален 35mm формат?

Още не съм решил кога ще е, но такъв обектив ми е с списъка на чакащите (за Никон). Според това което успях да проуча досега, никонския 12-24/4 май е най-доброто но е за APS-C а и най-скъп. След това евентуално Токина 12-24/4, след това чак сигмите 10-20 или 12-24.

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: pmartinov   
Дата:   17-01-08 17:13

Качеството и цената навсякъде вървят заедно...


Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: boni   
Дата:   17-01-08 17:28

Като оставим настрана, че и Канон и Никон са от време на време зле или добре, накъде отиде класацията на широкоъгълните обективи за кропка.. дето може да станат евентуално и за нормален 35mm формат?


За каква класация става въпрос:)
Такъв има само един обектив и той е Сигма 12-24. Само той покрива изцяло 24х36мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: danbi   
Дата:   17-01-08 17:38

да живей! [beer]

нещо навсякъде коментарите за туй добиче са "грамадно и старо, що ти е да го слагаш на цифрово тяло" :)

та въпроса е малко Лада НИВА дето може да идеш всякъде с нея, ама на магистралата седи като голям камък... или нещо по-напористо и пъргаво.

аз лично бих оставил нивата в двора, и ще и се качвам само като ми трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: Svsvet   
Дата:   17-01-08 18:07

След 6 месеца четене на приказките на nevy и pmartinov и чудене дали не са прави, накрая се намери някой да ми даде отговор, а и на тях[smilie5] [smilie5] [smilie5] Мога да кажа само "благодаря" на Бони Бонев за това, че най-после обърна внимание на едно безобразие в иначе хубавия форум. И какво внимание само...

А към двамата колеги: [thankyou] Сбогом!

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: icf   
Дата:   17-01-08 18:14

Благодаря, Бони. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: CanoniO   
Дата:   17-01-08 18:16

И аз ти благодаря[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: pmartinov   
Дата:   17-01-08 18:27

И ква стана тя ?

[smilie5]

Канон има най-много обективи ,но добре че е Сигма !

[smilie18]

Ох,майкоУ [ezik]

[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: next_time   
Дата:   17-01-08 18:39

Никон са дъщерна фирма на Канон създадена с цел да се заобиколи антимонополното законодателство.
Преди да се пусне нов модел никон се чака разрешение от канон[ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: pmartinov   
Дата:   17-01-08 18:46

next_time
Дата: 17-01-08 01:35

Преди година и полвина едвам издържах канонския спам.Толкова намразих Канон покраи досадния спам във всяка тема че без да съм пробвал каквото и да е ДСЛР тяло реших че верния избор е Никон.Оказа се обаче че старите обективи на Никон не работят с тела под Д200 та по неволя си взех Канон.Взех го с нежелание, снимам с нежелание с него и единствената причина поради която го търпя е че на него може да закачиш всякакъв обектив.



Ние с Тор понеже не разбираме от апарати ще си вземем един ФФ в компактно тяло като излезе .


[ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: navy   
Дата:   17-01-08 19:04

Глейти си работата, туй ще Ви кажа [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: Essenov   
Дата:   19-01-08 12:13

Някой ще покаже ли цели кадри със Сигма 15-30?

Само да отбележа за протокола, че ми изгубихте сума време да чета глупости за 50ки, които изобщо не ме интересуват в случая!

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   19-01-08 12:43

Аз викам да вкараме малко ред в темата и да задам един простичък въпрос. Широко за кропка? Не искам да ми обяснявате как да си взема обектив който да става и за ФФ, защото снимам с Д200 и Никон едва ли ще пуснат поне среден клас тяло на ФФ скоро. Дори да има такова, то няма да е с цена под 4к в лева - т.е неоправдана инвестиция за любител. Поне за сега е така. Фактите са тези. Въпроса ми е дали Сигма 10-20 е по-добрия избор от Токина 12-24. Чел съм ревюта и на двата обектива, гледал съм и кадри не само от тук но и по списания и в интернет. То който си може да снима - може. Какво ще ме посъветвате. Тръся максимално широко и задължително прав обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: pmartinov   
Дата:   19-01-08 21:58

Токина 12-24/4


http://img218.imageshack.us/img218/4259/dsc45761wx1.jpg



http://img69.imageshack.us/img69/6913/dsc45762qj2.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: Essenov   
Дата:   19-01-08 22:59

pmartinov, че аз от този кадър какво мога да видя?

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: pmartinov   
Дата:   19-01-08 23:10

Essenov

Този кадър е за ksuhorukov

Като смениш няколко широкоъгълни обектива и ще знаеш какво може да видиш [smilie3]

Имам много кадри с архитектура,но адвоката ми каза,че ако аз не се пазя той едва ли ще ме опази...

Това е положението .

[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   19-01-08 23:20

Мартинов, мерси за кадъра, ама нещо.... дай ако имаш с повече детайл. Дори на ksuhorukov@hotmail.com да пратиш, можеш да си сигурен че нищо няма да изтече.

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: pmartinov   
Дата:   19-01-08 23:24

Обади ми се тия дни и ще излезем да поснимаш с него и да си направиш кадри каквито ти си искаш.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   19-01-08 23:27

Интересува ме само колко точно по-широк е от 18-70 и превъзхожда ли го като оптика на 12 мм...

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: Essenov   
Дата:   19-01-08 23:27

pmartinov, снимай си кухнята тогава, по-полезно ще е от недоекспонирана снимка на на нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: pmartinov   
Дата:   19-01-08 23:30

Това е много относително .

А и нямам 18-70

[smilie8]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »