Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 трудно се снимат деца
Автор: danibor   
Дата:   13-01-08 11:49

Трудно се снимат деца, които постоянно се движат. Поне при мен е така. Аз съм любител и доста често снимките на малките са размазани. Зависи ли това от апарата и какви препоръки мога да получа от вас? Моят апарат е САМСУНГ А402. За цената - прави нелоши снимки. Но в стая ми се струва, че светкавицата е недостатъчна. Чудя се дали да си взема КАНОН А550?
П.П.Ако мястото на тази тема не е тук ,ме извинете, нова съм във форума.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: GenaDP   
Дата:   13-01-08 11:50

Набий му един юмрук в суратя, е ще спре да мърда...

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: ksuhorukov   
Дата:   13-01-08 11:54

Наистина деца се снимат трудно, но все пак трябва усет. Трудно ми е да ти препоръчам техника и честно казано дали ще смениш Самсунга с този канон ще ти помогне....едва ли. По-скоро направи следното. Снимай на ИСО 400, на максимално отворена бленда и ако ползваш светкавица дръпни една бленда назад от мощността и, ако изобщо има такава опция. Опитай да снимаш и в по-светли помешения. Най-добри снимки обаче ще се получават навън.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Нели   
Дата:   13-01-08 11:54

На колко години са децата?

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: chiphead   
Дата:   13-01-08 11:59

ozerki.net/photosight/PhotoDocs/Books/Photographing-RUS/Hilton.D.-Fotografirovanie_Detei.chm

баси, пак не излезе линка ... [smilie9]



Публикацията е редактирана (13-01-08 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: ALBIREO   
Дата:   13-01-08 12:00

Всъщност, трудното идва от това, че апаратът ти не е предназначен за "бързи и динамични сцени".
А за осветлението - вградените светкавици в 99% от случаите са силно компромисно решение, дори неприемливо според мен.
Също така ти трябва повече светлина, за да можеш да снимаш на по-бързи скорости и да намалиш "ефекта" от размазването на образа.
Примерно, скорости на 1/250, 1/500 и нагоре би трябвало да са ОК. Но зависи от много неща, дали имаш стабилизация, дали обектът мърда, какви моменти искаш да уцелиш и т.н.

За парите на сапунерките, можеш да си вземеш Никон Д40 (не Д40х) или някой Пентакс примерно.
При DSLR-ите, забавянето от натискането на слусъка до реализирането на снимката е пренебрежимо. Т.е. ще знаеш, че момента в който натиснеш спусъка, веднага правиш снимка. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: danibor   
Дата:   13-01-08 12:01

На годинка, четири, девет и дванадесет - двете са на сестра ми. Е,големите по не мърдат, но малкото е ужасно , а то е най-сладко за снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Нели   
Дата:   13-01-08 12:04

това нямаше оптичен зуум, нали

Да, най-добре ще е да си вземеш друго апаратче [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Нели   
Дата:   13-01-08 12:07

Освен това беше с фикс фокус
Така че размазването не може да е от фокуса, а от ниска скорост.

Тогава се прибягва до повече светлина.
И не ползвай никога зуума.

Най-добре си купи ново апаратче [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: ALBIREO   
Дата:   13-01-08 12:08

Евтините ДСЛР-чета са по-добро решение за хора, които искат да снимат, а не просто да щракат.
Мое мнение, разбира се.
Не, че не могат да се правят хубави снимки със сапунерки, просто техниката ограничава.
Ако със сапунерка успееш да направиш 5 снимки които да си харесаш, то с ДСЛР ще успееш да направиш повече. Но това зависи пряко и от уменията на фотографа, защото апаратите сами не могат да снимат [smile]

А и когато става въпрос за почти едни и същи пари, просто не мога да разбера защо хората, които искат да снимат, не си купуват било то евтини ДСЛР-и с китови обективи...

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Нели   
Дата:   13-01-08 12:09

Албирео, това апаратче струваше 120лв [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: ALBIREO   
Дата:   13-01-08 12:10

Ем ако това е оправдателна причина "защо не мога да снимам това което искам" - добре.
Съгласявам се автоматично [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Нели   
Дата:   13-01-08 12:10

Кажи най-добре някаква сума, за да може да ти препоръчаме апаратче [smile] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Нели   
Дата:   13-01-08 12:17

Алби, уплаши жената с тия ДСЛР-и [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: ksuhorukov   
Дата:   13-01-08 12:20

За около 700 лв може да се вземе базов клас дслр с китов обектив. Втора употреба, разбира се, но едва ли това ще е проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: ALBIREO   
Дата:   13-01-08 12:22

Едва ли, по-скоро е заета нещо или снима децата си [shtrak]

Ето евтино и бързо решение.
Дръпаш пердетата на стаята, за да влезне малко светлина. А тия дни светлината наистина е малко заради облаци и мъгли...
Светкаш всички лампи в стаята.
Ако не е достатъчно светло - купуваш 2-3 или повече настолни лампи и ги насочваш към тавана или някоя светло боядисана стена.
След това снимаш [shtrak]
Настолните лампи оборудвай със 100W крушки.
Даже ако можеш 150W [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: danibor   
Дата:   13-01-08 12:43

е, вие по-скоро ме разсмяхте, отколкото-ограмотихте. Аз съм пълен АМАТЬОР. Взимам апарата и снимам, е, поне гледам да не е срещу слънцето[smilie5] Наистина не разбрах, да взема ли КАНОНА. Искам да снимама по-често с
автоматик. Цената, която бих дала е 300-350 лв.Не правя професионални снимки, по-скоро на децата , цветята и пейзажи.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: ALBIREO   
Дата:   13-01-08 12:46

Ясно - искаш апаратът сам да снима [smilie3]
Ем не става. И да вземеш канона, нищо няма да се промени [smilie24]
Не е нужно да правиш професионални снимки, за да си купиш по-качествена техника. Достатъчно е просто да искаш да си ги харесаш, когато ги видиш на монитора си [shtrak]
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: danibor   
Дата:   13-01-08 13:04

Аз повечето ги харесвам, но човек иска още и още.[smile] Благодаря, че се отзовахте.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: ksuhorukov   
Дата:   13-01-08 13:08

Наистина няма смисъл да даваш пари за Канон-а. Същия тип апарат е, няма да ти помогне осоено. Единственото което ще те спаси е светлината. Ти реши как да я получиш.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: varneneca   
Дата:   13-01-08 13:13

във форума трудно ще намериш отговор на въпроса си. Аз имах същия самсунг в интерес на истината правеше хубави снимки докато не ми го свиха https://photo-forum.net/i/283158
... ако си поиграеш малко ще извадиш сносни снимки, но определено канона е по-ддобър!!!

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: varneneca   
Дата:   13-01-08 13:16

ksuhorukov написа:

> Наистина няма смисъл да даваш пари за Канон-а. Същия тип апарат
> е, няма да ти помогне осоено. Единственото което ще те спаси е
> светлината. Ти реши как да я получиш.

Същия тип ли.....поразрови се малко[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Нели   
Дата:   13-01-08 13:27

Високата скорост при снимане на бързодвижещи се обекти се постига, когато необходимата светлина влезе през обектива за много кратко време (колкото по-кратко, толкова по-добре). Което се постига по два начина
1. По-голям сноп светлина
2. По-голям обектив (казано по аматьорски)

Първото е безплатно, второто е около 1000лв. Изборът е твой.

Ако има наличен само "малък" обектив, само професионалист може да компенсира със светлина и да направи хубава снимка.
Което означава, че точно големите скъпи апарати са по-подходящи за аматьори.
Аматьорите НЕ могат да направят хубава снимка с "аматьорско" апаратче.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: BotsRevenge   
Дата:   13-01-08 13:28

И аз мисля, че най-евтиното решение ще е да си купиш повече и по-мощни лампи. Със силно осветление няма да ти се налага да си разваляш снимките с вградената светкавица, а и снимките няма да се размазват.

ПС
Нели, в случая ефекта от снимките, които търси питащата не е това, което наричаме ние хубава снимка. Тя търси ясна и достатъчно светла снимка. За тази цел не е нужно да има познания в подредба на различните типове осветление. Може спокойно да мине с по-плоско осветление, стига да е достатъчно мощно.



Публикацията е редактирана (13-01-08 13:31)

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Нели   
Дата:   13-01-08 13:29

И на баба ми да дам ДСЛР на f1,8 и на тъмно ще направи снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: BotsRevenge   
Дата:   13-01-08 13:33

Мисля си, че два 500 ватови халогена, насочени към тавана или към някоя стена (да се спазва дистанция от стената! [smilie25] ) биха били достатъчни като сила.



Публикацията е редактирана (13-01-08 13:35)

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: varneneca   
Дата:   13-01-08 13:43

Къде лети те бре, тука става дума просто за ясни снимки за спомен. Какви са тези 500 ватови халогена

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: BotsRevenge   
Дата:   13-01-08 13:45

Е защо? Левчета струват крушките. При желание се купуват хубави стоящи лампи. Нищо неестествено... [smile]

ПС
Всички знаем, че компактните апаратчета дават всичко от себе си, за да се справят сами със снимките. Въпреки това не може да искаме от тях хубави резултати като не им помагаме.



Публикацията е редактирана (13-01-08 13:52)

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: ALBIREO   
Дата:   13-01-08 13:52

varneneca - във форума не намират отговори тези, които не са готови да ги чуят или не знаят как да питат.

Халогенките са решение и то много добро, но пък за тях трябва да се ходи до Бриколажа примерно, а не до съседния магазин... [smilie8]

За светкавици със софтбоксове... айде да не говорим [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Нели   
Дата:   13-01-08 13:54

Жената иска хубави снимки.
Нейните са размазани.
Както вече споменах, този модел има фикс фокус. Което означава, че размазването се дължи на ниска скорост.
Ако (изобщо можеше да) вдигне скоростта, снимката няма да е размазана, но ще е недоекспонирана. За да има добре експонирана и неразмазана снимка, й трябва
1. или повече светлина
2. или по-голяма и по-светлочувствителна матрица
3. или по-светлосилен обектив.

Не говоря за хубави снимки, а за технически добри кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: ALBIREO   
Дата:   13-01-08 14:06

Аха - ясно. Значи фотографията със сапунер и представата за хубава снимка със сапунер са различни от тези с другите фотоапарати. Добре, научих нещо днес [beer] [shtrak]
А и какво пречи на "простите снимки за спомен" да са добре направени?
Или като казваме "ми т'ва е снимка за спомен" автоматично ни оправдава, че не сме се справили добре?

Ама вие си знаете де, аз повече нямам какво да кажа.
Успех [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: BotsRevenge   
Дата:   13-01-08 14:17

"А и какво пречи на "простите снимки за спомен" да са добре направени?"

Ми пречи нежеланието на човек да се научи да прави хубави снимки. Нека не забравяме, че ние, запалените по фотографията, не сме особено много. На повечето хора не им се ангажира да се учат да правят "професионални" снимки.
В случая човекът си каза, че няма желание да задълбава, а иска снимките да стават неразмазани на auto.

Отговорихме единодушно - по-силна светлина. Ако на danibor не й се занимава да си купи две лампи, не виждам какво друго може да направи.



Публикацията е редактирана (13-01-08 14:20)

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: boreto   
Дата:   13-01-08 14:26

Ами точно при тази ситуция е най-силното място на F10/11/20/30/31. (щом става въпрос за сапунерка...)

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: BotsRevenge   
Дата:   13-01-08 14:37

Ето: 500W халоген.


http://photo-zona.net/images/user29388/album3210/large/1200227771_zrzv6054_halogen.jpg



Нищо страшно няма в него.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: danibor   
Дата:   13-01-08 15:56

Съгласна съм, но тези халогени не мога да ги нося в ресторанта, у приятели на парти и т.н. Направи ми впечатление характеристиката на КАНОНА -Моделът PowerShot A550 предлага светло-чувствителност ISO 800 за снимане в помещения без светкавица и при други условия на ниска осветеност. С 7,1 Мегапиксела и 4х варио, този компактен фотоапарат предлага богати възможности на добра цена.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=201060




Публикацията е редактирана (13-01-08 16:06)

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Нели   
Дата:   13-01-08 16:06

При 140mm ти трябва скорост 1/200s. Дори и при исо 800, при бленда 5,5 снимката ще е тъмна.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Нели   
Дата:   13-01-08 16:08

а и 7мп на 1/2,5" на исо 800... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: danibor   
Дата:   13-01-08 16:11

Значи, да разбирам, да не сменям моя. Няма да има голяма разлика, така ли? показвам ви някои от снимките с него

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=201060




Публикацията е редактирана (13-01-08 16:12)

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Нели   
Дата:   13-01-08 16:12

Ела на лични [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: ion4ev   
Дата:   13-01-08 16:25

Ако все пак си решила да отделиш 350лв за нов фотоапарат, погледни Samsung S850. Предимството при него е, че прави доста добри и нешумни снимки на големи ISO стойности(400,800). ISO означава светлочуствителност, т.е. простичко казано - колкото по голяма стойност се използва, от толкова по малко светлина се нуждае фотоапарата. Също така този модел прави много добри макро снимки, като може да фокусираш добре дори върху мъничка калинка например[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: CuMo   
Дата:   13-01-08 16:29

@danibor, не се занимавай с глупости, от сапунер да минаваш на сапунер ;)
Взимаш фотка с по-голяма матрица и по-светлосилна и голяма оптика и ще видиш какви възможности ще се открият пред теб [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: vladod   
Дата:   13-01-08 17:26

Не забравяйте!!!!! Повечето лампи, продавани в магазините в момента са за максимум 40-60 Вата!!! А сложИхте 150 вата крушка, а станА весело.
Снимай си с апаратчето, което имаш и трий кадрите, които не ти харесват. За "хубави" снимки се обръщай към професионалист. Колкото и пари да ти вземе, все ще е по-малко от сумата, която трябва да дадеш за смислена техника по отношение "снимане на деца" [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Стоев   
Дата:   13-01-08 17:49

Ами аз успях да снимам Сашо с жиесема, как за първи път се изправя в леглото и посяга...[smile]













...на последната нашият тупна по дупе и ревна, а аз хвърлих сониериксона и започнах да го убеждавам че реването е за Никонианците само[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: the_shooter   
Дата:   13-01-08 18:14

Абе жената пита как да си снеме децата (едното, от които е на една година) и Вие започвате да я увещавате да си купува огледално рефлексни апарати, да слага незнам колко си лампи в стаята и прочие глупости. То в тоя случей и съвета на Gena DP(ляво круше) става приложим и дори необходим за една качествена художествена фотография... Съвсем сте "изпращяли".
Вземи Канона но по - добре вземи А570 заради оптичната стабилизация, струва си разликата от 100-на лева (в крайна сметка не си купуваш фотоапарат през 2 месеца). Особенно, че в стая и на по - тъмно тази стабилизация ще ти помоне снимките да не са ти размазани.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Нели   
Дата:   13-01-08 18:18

Особенно, че в стая и на по - тъмно тази стабилизация ще ти помоне снимките да не са ти размазани

Стабилизацията е нещо като статив. Дори да сложиш апарата на статив, скоростта няма да се вдигне, и детето пак ще е размазано ако се движи.
Но всичко останало - стаята например, ще е перфектно [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Стоев   
Дата:   13-01-08 18:18

Тя щото на жиема светкавицата е по-силна от тази на самсуната,,,,[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: El_Fuego   
Дата:   13-01-08 18:48

Вземи си тоя Canon A550. Има си режим точно за снимане на шавливи деца и домашни животинки (котки и псета). 289 лв. беше около Коледа в Технополис, с 1 ГБ карта подарък. Взех на жената такъв да снима детето (на 1 г. 4 м.) и е доволна.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: imitev   
Дата:   13-01-08 20:04


Един познат има самсунег - като посегнеш да снимаш лапетата в стаята и не може да фокусира (тъмно му е) пише:

"Мало света!"

и не снима... въобще...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: dimaldim   
Дата:   13-01-08 20:10

Защо никой не се сети за fuji f20/f30/f31 [smilie11].Тези апарати май най ще са й от полза!

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: hooliganmartin   
Дата:   13-01-08 22:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: asahi   
Дата:   13-01-08 23:12

hooliganmartin,
какво сме ти направили, че ни пишеш с тези кривундели? Обидно е, да знаеш.


Дани, пробвай следното нещо: Като сте на ресторант с децата и с други познати снимай с твоето и с тяхното апаратче едн аи съща сцена. После сравни картинките, ако може - покажи ни ги. Пощракай и с други апаратчета. Подозирам, че проблемът ти може да се реши с малко обяснения и упражнения с помощта на компетентен човек.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: hooliganmartin   
Дата:   13-01-08 23:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: vladod   
Дата:   13-01-08 23:44

Ама и дечицата нарочно все мърдат!!!
Правят ни кал винаги, когато искаме да ги снимаме ;)
Ама пък какви сладки физиономии докарват вместо усмивка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: asahi   
Дата:   13-01-08 23:45

http://injinera.bgplus.com/downloads/BPhonXP2.rar



Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Стоев   
Дата:   13-01-08 23:49

Това на картинката долу вдясно няма ли го при теб?[smilie10]


http://lh5.google.bg/stoevmobile/R4qG_cdxdcI/AAAAAAAACDY/E__4sMrGwRQ/pho.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: pmartinov   
Дата:   14-01-08 00:09

Децата се смеят на всички които мислят че е трудно да ги снимаш !


Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: hooliganmartin   
Дата:   14-01-08 00:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Стоев   
Дата:   14-01-08 00:18

Мартинов, нашият още няма зъбки, че да хвана добре фокуса...[ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Doriyan   
Дата:   14-01-08 00:52

Тези съвети са повече от неизползваеми!!!
С това се занимавам в момента (снимам детски партита).
И да вземе някой 50/1.4, няма да стане нищо (върши чудесна работа, но само за портрети докато кротуват). Ако децата бягат и играят фокуса е почети невъзможно да се нацели при отворена бленда. Аз снимам основно на ~f8, в диапазона 18-30мм, винаги с флаш (не е много фотографско, но е единственият начин) и задължително на ръчен фокус. Но наистина със сапунерка за 200-300 няма да стане номера.
Може би има шанс, ако се снима с някое обективче за 2000+, но не смятам, че това е реален дъвет.
Нисък клас ДСЛР + китак (600-700лв) вършат работа. Ако човек не е снимал сериозно, само трябва да отдели малко време да свикне с поведението на децата.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Стоев   
Дата:   14-01-08 00:58

Четете ве - Мама/Тате иска да си снима детето, а не да праска профи снимки с хапарат за няколко хилки.
Питането си е за сапунерка, не за ДСЛР+светкавица[smilie3] [ezik] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Doriyan   
Дата:   14-01-08 01:07

Стоев, може и да стане със сапунерка, но според мен апарата трябва задължително да има ръчен фокус, прилична светкавица и да не снима 2-3 секунди след като си натиснал спусъка. Останалото зависи от човека [smile]
Бих пуснал примери, но не мисля, че е коректно, а и всички снимки са в работата.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Стоев   
Дата:   14-01-08 01:16

Ръчният фокус при сапунерите е малко "мижи да те лажем", ако говорим за динамични обекти, светкавицата трябва да догонва "деца, които постоянно се движат"...
Трудна работа е да се избере, а и аз имам нужда от нещо подобно, затова бих побутвал Темата[smilie3] [smilie24] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: boreto   
Дата:   14-01-08 08:38

Къде сте бе, фенове на F10/11/20/30/31 ?
Друг път ги хвалите, без да се интересувате от обстоятелствата, а сега точно при обстоятелства, където тези сапунерки се открояват като очевидно и реално най-силни, вие си траете...
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: ALBIREO   
Дата:   14-01-08 10:00

Стоев - какво ще рече "иска да си снима детето, а не да праска профи снимки с хапарат за няколко хилки"?
Тук говорим за начини да се заснеме, а не за техника.
Как ще направиш снимка на хлапе, което не се спира на едно място в стая със слабо осветление и БЕЗ светкавица?
Ми няма да стане със сапунер, 100%!

Начинът е да осветиш помещението.
Другият начин е да вдигнеш ИСО-то.
Ама при сапунерите ИСО-то няма смисъл да се вдига.
Как ще уловиш мига, като сапунера ти снима с няколко секунди закъснение? [smilie11]
Изобщо наясно ли са тук някои хора КАК СЕ СНИМА въобще? (Стоев - това не е към теб)

А и този форум е фотографски, а не "дай да ти пробутаме сапунерка".

И защо решихте, че ДСЛР = профи техника?
ДСЛР са апарати, които имат повече възможности от маркетинговите боклуци на които им викаме САПУНЕРКИ.

Ако искате сапунера - върете в хипермаркетите за техника и там ще ви обясняват к'ви яки парати са [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: pmartinov   
Дата:   14-01-08 10:04

Ана-Мария


Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: ALBIREO   
Дата:   14-01-08 10:07

Мартинов - те и ГСМ-ите правят хубави снимки при отлични светлинни условия, но ако се върнеш в началото на темата, ще видиш че въпросът е съвсем друг.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: d256h   
Дата:   14-01-08 10:09

1.) Увеличи осветлението, колкото може повече;
2.) Снимай с апарат, който има вградена програма за снимане на деца;
3.) Всичко си е твой проблем, но с 300 лв ще снимаш само спящи деца!
4.) Снимката си е снимка, но малчуганите са по-интересни заснети с видеокамера, ако нямаш, вземи от съседа! Като пораснат децата, вече не са толкова интересни за видео и снимките са по-подходящи;
[cool]



Публикацията е редактирана (14-01-08 10:09)

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: pmartinov   
Дата:   14-01-08 10:09

Матилда


Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: d256h   
Дата:   14-01-08 10:11

pmartinov, е това е проблема на автофокуса! ....
Мухата ме кефи много, браво !

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: pmartinov   
Дата:   14-01-08 10:20

Децата нямат никаква вина че родителите им пречат на апаратите да снимат и не разбират от осветление ...[smilie5]


А че фокуса не винаги е задължителен може да се убедите сами [smilie18]


Ана-Мария


[ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: ALBIREO   
Дата:   14-01-08 10:23

Дано си харесат снимките, като станат големи [smilie8] [smilie5] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: pmartinov   
Дата:   14-01-08 10:26

Едно малко пораснало дете и за Албирео снимано с LX2


Пораснало дете :)


Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: asahi   
Дата:   14-01-08 10:56

Мартинов, препоръчай някой Никон и да свършваме с драмата.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: pmartinov   
Дата:   14-01-08 11:17

asahi [smilie8]

Имам алергия [smilie8]

Само към канон [smilie23]

https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonROFL2.gif



Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Doriyan   
Дата:   14-01-08 13:05

pmartinov, това което показваш са ПОРТРЕТИ, ние говорим за деца, които тичат и играят.
В случая според мен идеята е да се улови момента, а не да превърнем детската стая в печка с няколкостотин вата осветление. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: pmartinov   
Дата:   14-01-08 13:09

Doriyan

Като започнеш да снимаш и детски портрети сам ще разбереш кое е по-трудно... [smilie5]

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Doriyan   
Дата:   14-01-08 13:12

Снимал съм, по-трудно е не отричам, но ние говорим за нещо друго. И на мен ми е много по кеф портрети да им правя, но е невъзможно докато бягат из стаята.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Стоев   
Дата:   14-01-08 19:54

Докато бягат - с видео камера[smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: asahi   
Дата:   14-01-08 19:56

Мартинов, няма ли подходящ Никон по темата?
Препоръчай на госпожата нещо изпитано.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Стоев   
Дата:   14-01-08 20:00

Мартинов използва шоколадче Милка, да задържи обектите пред саунерата...[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Grandpa   
Дата:   14-01-08 20:10

Мдаа, т'ва сеа деца ли са?
Ние едно време кви деца беаме...ехеей...каже тато "стой" и ти стоиш (дан'ти обърше един шамар). Че требваше мерене (ръчно или наоко), па и пустия зенит искаше ръчно фокусиране и еле ако забраиш да затвориш блендата...па ОРВО-то го зимааме под тезгяха...
...а ние си стоиме...[smilie8]
И докарваше снимки човека...

Сега мойте и да им викаш "стой" се тая - само включват на друга предавка и продължават...гоним ги с 5 кадъра в секунда и пак не моем ги фана...

Ебавката настрана, но непринудени снимки на деца стават само ако децата изобщо не те ебават, а си гледат тяхната работа и условията (светлина, фон и т.н.) са подходящи. Другото - може да щракаш (цифрово - лента не хабиш). Последното се постига трудничко, ако не си го подготвиш предварително...и пак си е мизерия...

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: pmartinov   
Дата:   14-01-08 20:42

asahi

На госпожата бих препоръчал да се обърне към представителите на Никон за България и там детаелно ще я запознаят с най-подходящото за нея апаратче.

ПРОФАЙЛД ООД

София, 1612

бул. Цар Борис III №126

ет.6, офис 607


Телефон : 02/8500350




Публикацията е редактирана (14-01-08 20:47)

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: danibor   
Дата:   14-01-08 21:43

GRANDPA, искрено ме разсмя. Благодаря на всички , които се включиха, всяко мнение е ценно за мен.

Вижте ги тук, само единят от тях е "глътнал бастуна", другите са още в подредба.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=112906&photo=74

п.п. не оценявайте качеството, има къде по-добри[smile]...или май няма[smilie2]



Публикацията е редактирана (14-01-08 22:02)

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: sniffe   
Дата:   14-01-08 21:48

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Стоев   
Дата:   14-01-08 22:03

pmartinov написа:

София, 1612
бул. Цар Борис III №126

Мартинов, там работех като Конструктор на сервизна документация навремето[smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: asahi   
Дата:   14-01-08 22:08

Дани, потвърждаваш мнението ми. Нов апарат няма да ти оправи снимките. Не се засягай - всеки е бил на това място за известно време.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: danibor   
Дата:   14-01-08 22:24

това съм го щракнала на автоматик и какво е трябвало да направя за по-добро качество..или ще кажете, че това не е тема за обучение на аматьори[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Doriyan   
Дата:   14-01-08 23:02

Не ги реди за снимка и не им казвай какво да правят, снимай от тяхната височина (клекни), приближи се (не е фатално, ако не са в цял ръст [smilie3] ), щракай много и все някой кадър ще стане! Гледам, че са навънка, така че светкавица не ти трябва, което е екстра. Ако апарата има режим за бързо движещи се обекти, пусни на него (може да е нарисувано размазано човече или нещо от тоя сорт) И успех [smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: asahi   
Дата:   14-01-08 23:33

Дани, ти да не мислиш, че ако научиш от тук 3, 4, 5 неща снимките ти ще станат перфектни? По-сложно е, доста по-сложно. Снимката първо я виждаш, след това се опитваш да я пресъздадеш.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: hooliganmartin   
Дата:   15-01-08 08:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: nsirakov   
Дата:   15-01-08 08:59


http://www.4coolpics.com/pics/0122/000550122133.jpg




http://photo.sevenstudio.net/snimki/2362.jpg





http://photo.sevenstudio.net/snimki/2314.jpg




http://www.4coolpics.com/pics/0174/000550174476.jpg




http://www.4coolpics.com/pics/0162/000550162480.jpg





http://www.4coolpics.com/pics/0141/000550141725.jpg





http://www.4coolpics.com/pics/0142/000550142289.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: hooliganmartin   
Дата:   15-01-08 17:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Orlin   
Дата:   15-01-08 18:08

Да се обадя и аз...

Каква да бъде техниката е много трудно да се даде съвет. За един ДСЛР е най-доброто, но на друг само ще му пречи.

Единственото, което бих ти препоръчал без да се замисля е курс по фотография. За сведение на ХулиганМартин - обява за курс има на първа страница - ще ти избоде очите! :)

Освен това резултатите, които можеш да постигнеш са в пряка зависимост от употребените усилия, четене, снимане... и в по-малка степен от дадените средства.


Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: hooliganmartin   
Дата:   15-01-08 19:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: asahi   
Дата:   15-01-08 19:36

Мартине, свържи се с Ангел Ненов - nenov.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Grandpa   
Дата:   15-01-08 20:20

Щом си от Варна - беГи цАлувай ръка на Нейвито - сичко знае, сичко мое...мое и да прифанеш нещо (ма нема се пуашиш - антибиотици има) [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Стоев   
Дата:   15-01-08 20:24

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: likeduh   
Дата:   15-01-08 20:48

винена попара ....не мръдват....и баба знае ...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: pmartinov   
Дата:   15-01-08 21:05

Едни се стягат ...

Други ...

Играят


Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Orlin   
Дата:   16-01-08 00:15

hooliganmartin,

Амче кажи че си градски! Препоръчвам ти курсовете на Ненов - точно сега започва курс художествена фотография - само не знам дали има места.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: hooliganmartin   
Дата:   16-01-08 00:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: Стоев   
Дата:   16-01-08 00:21

101[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: plamennk   
Дата:   16-01-08 00:59

http://zamunda.net/details.php?id=53128

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: мара   
Дата:   16-01-08 09:01

а, и със стар развален сенит стават хубави снимки на чавета в тъмното, ма само случайно[smilie5] (за справка-първите страници в моя профил)

Отговори на това съобщение
 Re: трудно се снимат деца
Автор: dvda   
Дата:   17-01-08 22:48

[smilie24]
[smilie24]
[smilie24]

една книжка на руски език може да е полезна на някой

http://rapidshare.com/files/84598489/Jonaton_Hilton_Fotofrafirovanie_Detei.chm.html




Публикацията е редактирана (17-01-08 22:50)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »