Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: ironick   
Дата:   17-01-08 19:01

Водоемчето е супер, риба има, а когато няма възможност да се лови - като например сега поради дебелия лед - барбекюто става и за друго месо... Червеното вино определено е по-ароматно там... Смятам пак да му се насладим тази събота... :-)

Ето две снимчици от там...

http://212.36.3.59/site_pics/191/o_1116886886_PICT3645a.jpg



http://212.36.3.59/site_pics/114/r_1144150557_tiho.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: jekopj   
Дата:   17-01-08 19:38

Колкото пъти съм минавал с колата по пътя Белозем-Чалъково/и/,винаги ми е правило впечатление големия брои тракийски надгробни могили в този район.Без да твърдя,че съм кръстосал на длъж и шир Родината,нямам спомен на друго место да има толкова могили на толкова ограничена площ.Споменавам го,защото и това е обект /обекти/,достоен за снимка,а не само патки /нали Стоев ?/.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: shtukov   
Дата:   17-01-08 20:19

Това е факт, който съм пропуснал да спомена. Въпреки, че темата за културно -историческите забележителности е малко различна, вероятно ще бъде интересна за някого. Лично за мен темата е доста близка, тъй като напоследък се занимавам изключително с нея. Имам издателство, което издава илюстровани карти на обекти и забележителности в България и по света - http://picturemaps-bg.com/

Та сега вече може да си имам и гости иманяри. Но пък винаги ми е било интересно да си говоря с такива хора. Понякога те са доста по наясно с някои неща от историците и археолозите.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: ALBIREO   
Дата:   17-01-08 20:27

Иманярите са любители археолози [smilie18]
щуков - щи звънна тия дни (преди коледа [smilie18]) [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: shtukov   
Дата:   17-01-08 20:45

И археолозите са любители иманяри.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: jekopj   
Дата:   17-01-08 21:05

Дано не съм бил разбран погрешно.Като споменавам могилите около с.Белозем имам предвид не обяснимото им присъствие в този раьон,за който няма исторически сведения за големи сражения в древността.
Не слагам знак за равенство между любител-археолог и иманяр,защото от много години ходя на разкопки с археолози от Пловдив и Карлово,повече за снимки и по-малко за копаене.За себе си съм си чист любител-археолог, защото работя без заплащане,а това няма нищо общо с иманярството.
Беззаконието в нашата посттоталитарна държава направи така,че пак мутрите се обогатиха от това,което не е тяхно,а в това число и историческите ни богатства.
Заснемането на съсипани или разкопани могили може да спаси все още малкото,което е останало под тях,затова и обърнах внимание на тези интересни археологически паметници,надявам се повечето съфорумци да са ме разбрали правилно.


Отговори на това съобщение
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: ALBIREO   
Дата:   17-01-08 21:11

jekopj [smilie24]
Надявам се, не си се обидил. Просто се шегувам [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: jekopj   
Дата:   17-01-08 21:16

ALBIREO,[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: shtukov   
Дата:   17-01-08 21:30

jekopj напълно си прав. За гостите-иманяри се пошегувах. Но наистина до преди 3 години околностите на селото жужаха от иманяри. Някои, дошли от по-далечни краища се бяха разквартирували по къщите. Дори имаше нещо като война за преразпределение на районите около селото. Престояха съвсем необезпокоявани повече от година. Сега вече ги няма. Сигурно е имало причина да стоят толкова дълго. Изнесоха доста неща, намерени предимно по полето - преоравайки безплатно нивите на хората. Но като цяло могилите са си все още запазени.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: viliss   
Дата:   17-01-08 23:01

много сме....[smilie24] ,
там сме [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: valjo   
Дата:   18-01-08 08:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: d256h   
Дата:   18-01-08 10:29

Понеже видях, че има 'екстра' разходка с малък самолет, та се сетих, ако ще лети някой иманяр да потърси термо-камера или геоложки-радар. От високото веднага ще може да се види къде е 'пипал чове' дори преди хиляди години..

Отговори на това съобщение
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: jekopj   
Дата:   18-01-08 11:18

Долу иманярите![smilie23].../и "Канон"/[ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: shtukov   
Дата:   18-01-08 11:41

Майната им на иманярите. Предлагам всеки който има желание и възможност първо да дойде и разгледа местото в удобно за него време. Ако иска може и да поостане. После да сподели своите впечатления. Защото досега само 1-2 съфорумци които писаха са виждали района и се разчита само на моите думи и най-вече на снимките.
И по този повод ще си позволя да кажа оня виц:
Вървели семейство с бебе в количка. Срещнал ги семеен познат, който като видял бебето го похвалил колко е хубаво и много красиво.
-Това е нищо - отвърнал бащата.
-Ти да видиш снимките....

Отговори на това съобщение
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: _OmegaTransFer_   
Дата:   18-01-08 12:02

Хахах:) Щуков - мястото няма да го купуваме, една поляна - огън да запалим, и пленера готов;)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: shtukov   
Дата:   18-01-08 12:06

И аз така мисля - поляна има, дърва има и друго ще се намери.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: PBKPH   
Дата:   18-01-08 12:12

Страхотно място, как така съм го пропуснал до сега и аз се чудя [smilie11] Много добра идея за пленер! [smilie24] Аз мога да предложа и конкретна дата. От 1-ви до 3-ти март. Хем и национален празник. Предполагам, че мога да организирам група от София. За пловдивчани е близо и те ще могат да се организират лесно.
Може би ще пусна и втора тема в клубът за желаещите да се запишат. Успех с хубавото място и се чудя как до сега не ми е попаднало в някой от рибарските форуми. Аз съм голям фен на щуката, а като гледам снимките на гьола там е рай за нея. [beer] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: peacemaker   
Дата:   18-01-08 12:18

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: shtukov   
Дата:   18-01-08 12:29

Абе щуката тогава си хвърля хайвера. Няма да кълве. Но предполагам ще се вижда как го прави. Все пак това има значение само за рибарите.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: PBKPH   
Дата:   18-01-08 12:34

Зависи и от времето и температурата. Вече пуснах една тема в клубът за да видя колко желаещи ще има. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: Safira   
Дата:   18-01-08 12:36

абсолютно за [smilie24] [smilie24] [smilie24]
в зоната има тема за организация [smilie24]



[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: IvoZafirov   
Дата:   18-01-08 12:39

Прекрасна идея Щуков!!! [beer] [smilie24]

Аз сигурно ще те навестя и няма да съм сам [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: shtukov   
Дата:   18-01-08 12:43

Да наистина зависи от времето, както съм писал по горе. Но хвърлянето на хайвера специално в този водоем обикновено става в промеждутъка от 15 февруари до 15 март. Изключенията са рядкост.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: PBKPH   
Дата:   18-01-08 12:48

Тогава ще снимаме повече или ще ловим щуки които са 2-3 годишни [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова идея за фотопленер
Автор: shtukov   
Дата:   18-01-08 13:09

Има и екземпляри над 10 годишни.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »