Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: d256h   
Дата:   15-01-08 16:34

Asahi, нека не влизаме в тази дискусия ... HDR-то решава частично проблема на сензорите, а не на цветовете въобще, хармонията или шаренията...
Който му харесва нека си прави HDR..

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: asahi   
Дата:   15-01-08 19:50

Да прави бе, кой го спира? Ако си оправи светлината няма да има за какво да използва ХДР. В макрото това поне е лесно, да не кажа задължително.

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: ani123   
Дата:   15-01-08 20:08

Phoki Аз мисля като IDA.При много кадри се получава чудесен резултат. Пробвала съм и съм оставала очарована от резултата.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: Phoki   
Дата:   16-01-08 08:21

asahi- според мен заиграването със светлината, е същността на фотографията[smilie24] [shtrak] Ако я оправя така, че да ти се харесва на теб, би значила да не ми хареса на мен......Аз считам, че HDR влияе не само на светлината.Толкова.
Темата е за друго..........[smilie24] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: Phoki   
Дата:   16-01-08 08:22

ani123-[smilie24] [shtrak] [smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: dave   
Дата:   16-01-08 09:51

Под GNU/Linux/Unix/... HDR/Tone Mapping се прави с qtpfsgui. Много добре развит пакет с поне 5..6 tone map оператора.

Върви на интегриране с Hugin, който е страхотен пакет за правене на панорами. Една ютилка от него се ползва за прецизно (субпокселно) наместване на кадрите за HDR един върху друг. Спокойно може да си снимаш от ръка дори, стига недостига на кръвен етанол да не ти разтрепери до там ръцете, че от изместване на гледната точка да се натрупа паралакс м/ду кадрите :)

Би трябвало всичко това да го има компилирано за Window$. Не ме питайте как става там, поне от началото на века не съм ползвал M$ продукт, но мога да пусна линкове към сайтовете на проектите, ако Google не ги намери от раз.

Радвам се, че има хора на които им пука за лиценза и авторските права на софтуера. И двата пакета за които говоря са абсолютно свободни за ползване, с достъпен сорс.

В профила ми има няколко архитектурни снимки. Малко или повече са прекарани през въпросния HDR пакет (qtpfsgui).

Отговори на това съобщение
 Re: HDR обработка на макро снимка
Автор: Phoki   
Дата:   16-01-08 10:38

dave-[smilie24] [beer] -аз сега си взимам отпуск и почвам да дешифррам написаното, пък после ако успея може и да пробвам да го приложа:-)))))))[smilie24] [beer] [shtrak] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »