Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна
 Мимик
Автор: Стоев   
Дата:   17-01-08 01:01
































Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: Стоев   
Дата:   17-01-08 01:03

Бони, блазе ти за свободното време и възможността да снимаш[smilie3] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: boni   
Дата:   17-01-08 01:08

Точния, извинявай братче, но наистина си се поолял в конвертора....
Ето сега - от ляво на дясно: кадъра конвертиран по дефолт с нормалните настройки, същия кадър с внимателно изостряне и цветност и накрая твоето конвертиране....
http://belfo.photo-forum.net/boni/t.jpg


Еми ти ако така ги насилваш тея кадри и изглеждат по тоя начин на 200исо, как ще изглеждат на 800????
По-нежно го давай[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: tochnia   
Дата:   17-01-08 01:15

Сега не ми се правят screenshot-ове на конвертора, но освен настроиките направени в апарата (contrast - high, sharpness - high) няма друго изостряне.. никъде.. в конвертора единственото "тикче" за направени промени е на белият баланс.

Но ако ти с конвертора променяш настройките направени в апарата contrast и sharpness на low (и по този начин смекчаваш снимката) това е друго нещо [smilie8] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: tochnia   
Дата:   17-01-08 01:25

Все пак ето го NEF-a отворен в конвертора:

http://img223.imageshack.us/img223/9496/scrok1.jpg


Вижда се как не са му правени никакви настройки и колко остро изглежда [smilie5]
(единствено съм го завъртял за по-добра видимост)

А иначе от същият ден имам при същите настойки и кадри на ISO1000 и са супер [smilie5]
Ама това вече е за друга тема [smilie7]



Публикацията е редактирана (17-01-08 01:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: boni   
Дата:   17-01-08 01:31

Еми явно защото си му дал на максимум остротата в настройките на апарата и никонския конвертор го чете това и го изсилва .
Аз го отварям с фотошоп. Така или иначе не ми харесва така прешарпено.

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: next_time   
Дата:   17-01-08 01:35

Преди година и полвина едвам издържах канонския спам.Толкова намразих Канон покраи досадния спам във всяка тема че без да съм пробвал каквото и да е ДСЛР тяло реших че верния избор е Никон.Оказа се обаче че старите обективи на Никон не работят с тела под Д200 та по неволя си взех Канон.Взех го с нежелание, снимам с нежелание с него и единствената причина поради която го търпя е че на него може да закачиш всякакъв обектив.

Сега същата работа е сега с Никон.Невероятно влудяваща врява с повод и без повод.Ако някои напише с маркер на накоя ролка тоалетна хартия "Никон" то Мартинов веднага ще докаже че точно тая хартия е най-нежна към гъза и най-брутална към кафявото.Токова е досадно че направо не ми се влиза във форума.

Две години канонски спам не можаха да ме накарат да си продам никонските обективи, а само два месеца никонски успяха.Искренно се моля мартинов и нави да не се огледат например в Цаис защото ще ги намразя и тях.Или в лаика - тогава няма да има дори за какво да си помечтае човек[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: tochnia   
Дата:   17-01-08 01:42

Най-добри резултати от NEF-овете се вадят с никонският Capture предполагам го знаеш [smilie5]
Така че сравнението с конвертираните във фотошоп-а не е много акурактно [smilie8]

Ето във кепчър-а sharpening-a дори намален в сравнение с настройките на апарата:

http://img218.imageshack.us/img218/7379/scr1kp4.jpg



и пак изглежда много по-добре от конвертираното с фотошоп което си показал ти [smilie18]



Публикацията е редактирана (17-01-08 01:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: boni   
Дата:   17-01-08 01:46

Некст, аз го казах същото преди няколко дни в една друга тема.
Действа с обратен ефект това. Мислех си по едно време в края на миналата година за Д300, обаче взе да ми се струва, че ако си го купя, все едно съм купил апарат втора употреба. Нейви все едно го е употребил вече, преексплоатирал и не му оставил никаква индивидуланост[smilie18] . Имах чувството, че ако си взема такъв, ще ме сочат, че съм с на Нейви апарата.[smilie18] И това се дължи на липсата на мярка. Добре е всичко да се прави с мярка. Отначало ми беше смешно. После взех да се дразня все повече и повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: boni   
Дата:   17-01-08 01:47

Точния, да бе, щото все едно не мога така да го направя ако искам и в CS3...

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: tochnia   
Дата:   17-01-08 01:53

Добре де.. показвам ти картинката с sharpness настойката на апарата намалена до normal [smilie8]

1.Добре ли изглежда откъм осторота или не?
2.По-добре ли изглежда откъм острота това което си получил ти като си конвертирал с фотошопа?

Аз играя по правилата с NEF-ове, screenshot-и, да видим сега дали и ти ще признаеш очевидната истина [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: BotsRevenge   
Дата:   17-01-08 02:04

Бони, моля те, изтрий повечето от [smilie23]-тата на Георги, защото едвам се зарежда темата заради тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: boni   
Дата:   17-01-08 02:10

Точния, каква острота бе човек, имаш прешарпена картина с грубо зърно и шарп контури.
Ето ти в ляво е твоята, в дясно е мой вариант с подобен контраст и цветове от CS3.

http://belfo.photo-forum.net/test/t1.jpg


Eto ti krop 100%, в ляво е от твоята, в дясно е моята. Еми освен шарпенинг артефакти друго не си постигнал:

http://belfo.photo-forum.net/test/t2.jpg


Исках да ти кажа от началото още, че снимката ти е прешарпена. Това е. Независимо с какво си я конвертирал - прешарпил си я.
Научете ги малко тея конвертори като ги ползвате. Иначе знам много добре с какво какви резултати се постигат, снимам 5-6 години с ДСЛР Никон.

(сктийн шота ти горе, нищо не ми говори, защото не е на 100%, а на 66%. Така че от него не мога да видя никаква очевидна истина)



Публикацията е редактирана (17-01-08 02:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: Ivan_A   
Дата:   17-01-08 08:03

Бони, в случая pmartinov е прав - коректно си е посочил графики от уважаван сайт, при еднакъв размер на матрицата 20D - D200 - ето ги:
http://212.36.3.59/site_pics/185/v_1200548209_C_N_all_e.jpg



Извадките, които даваш от photozone.de са вярни, но отделно за себе си - най-горе на сайта пише: "Please note that the tests results are not comparable across the different systems!" - т.е., че резултатите не са сравними при различни системи:
http://www.photozone.de/all-tests


Конкретно за 1.4/50мм - тествахме го с pmartinov i otvorenia. Чисто нов, от кутия, на статив, вдигане на огледалото, снима самия собственик, за да не му направи "мръсно" някой ОлиФен, например ...
Снимахме тухлена стена. Колкото и нелепо да е, ще обясня защо:
1.тухлената стена има хоризонтални и вертикални редове - личи дисторсията, лесно се постига паралелност на плоскостта на сензора с тази на обекта.
2. Тухлената стена е в една плоскост - личи до колко има разлика във фокусирането в средата и края - flatfield ...
3. Тухлената стена е с много дефекти - лесно се вижда как са предадени те в центъра и в края на кадъра.

Кръстихме я "стената на плача" - защото понякога ти се преревава, когато видиш резултатите от известен обектив.
Първият такъв - Канон 1.4/50USM. Имал съм два такива - бяха добри.
Този не бе и проблемът не бе в тялото, а в него.
За доказателство - отиде в известен форумец, който въпреки пристрастията си/тогава/ не можа да каже, че неговия 1.4/50 е най-острия - задоволяваше се с изказвания, че "рисува " на 1.4.

От същия сайт - заключението:
Conclusion
The Canon 50mm f/1.4 can produce photos that are sharp from corner to corner from f/2.8 through f/16,
and photos with good center sharpness at f/2. The rather poor f/1.4 sharpness performance is
disappointing though, even surprising for an otherwise very sharp lens. Very acceptable chromatic
aberration and vignetting performances across its aperture range and low geometric distortion add to
the usefulness of this lens. Bottom line, it's really an excellent performer, as long as you don't care
about sharp images at f/1.4. In fact, the best way of thinking about the Canon 50mm f/1.4 is that it's
an excellent f/2.0 lens, with a "special effect" soft-focus option at f/1.4!"

http://www.slrgear.com/reviews/zproducts/canon50f14/canon50f14_jt.htm


А pmartinov не е прав за друго - тази тема е за широкото ... за 1.4/50 си е напълно offtopic.


Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: marto   
Дата:   17-01-08 08:14

Сега базара ще се наводни с 50/1.4 [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: navy   
Дата:   17-01-08 08:38

Бе Нейви не Ви е крив за нищо [smilie7]

Всичко, което съм казал за д300 си е истина, на който му се струва пресилено да отчете факта, че при толкова канонски фанатици човек трябва малко и да 'повика' [smilie7]

А автора да взема сигмата и да черпи.

П.П.
А, дам... долу никон [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: MA   
Дата:   17-01-08 08:48

за тази сигма ли говорите?
http://www.digikuni.com/product_info.php?cPath=3_5&products_id=164&language=en

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: Георги   
Дата:   17-01-08 08:50

а до 25ти има само седмица [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: MA   
Дата:   17-01-08 08:51

има и такава:
http://www.digikuni.com/product_info.php?cPath=3_5&products_id=159

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: Essenov   
Дата:   17-01-08 09:32

Есенов чете темата, но през ден-два, уикенда ще я разгледа подробно.

Моля, снимките, които качвате да не са тъмбове, за да мога да видя поне приблизително качеството и пишете до снимката с какъв обектив е правена, ако не го пише в екзифа.

За момента клоня към да се напъна още малко за Сигма 12-24. Ако има по-добри обективи за подобна цена пишете и за тях.
И евентуално за някой EF-S бих се замислил, ако си заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: pmartinov   
Дата:   17-01-08 10:04

Essenov

В момента 12-24 Сигма е единствената ти алтернатива щом искаш да я ползваш и на ФФ и на кроп!

Марто

Целта на нашите тестове не е да напълним базара с някой известен обектив.Целта е да научим истината за качеството на обективите.Ние самите бяхме изненадани че един популярен с качеството си обектив се представи така слабо.От обектив до обектив при канон разликата е голяма !При никон и олимпус тези разлики са пренебрежимо малки!Това е основния извод от нашите тестове!



Публикацията е редактирана (17-01-08 10:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: boni   
Дата:   17-01-08 10:23

Иване, аз показах тестове и от фотодо. И най-важното показах маса снимки с този обектив канон 50/1.4. Не видях насреща подобен брой снимки при подобни условия с Никор 50/1.4. Видях само приказки, много приказки и обяснения как сте тествали един обектив, който бил дефектен ма снимките били на един диск и т.н..
ОК

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: navy   
Дата:   17-01-08 10:29

Има време [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: pmartinov   
Дата:   17-01-08 10:32

Ivan_A

Качи ги кадрите от теста моля те тук че Бони си мисли че ние си търкаме клавиатурите само !

[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Широко за кропка?
Автор: Petri   
Дата:   17-01-08 10:35

Много яко мнение на next_time [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »