Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: loveforever   
Дата:   14-01-08 16:43

tangratannakra, май наопаки четеш онова дето съм написала [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: tangratannakra   
Дата:   14-01-08 17:26

може, признавам...

абе искам да заявя, че на жената и една супер сапунерка и върши работа... спрямо това което е написала като изисквания... ....

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: d256h   
Дата:   14-01-08 17:38

tangratannakra, коя жена, къде?
За Елриша ли говориш? А аааа бъркаш, аз съм и фен, като знам какви снимки има, може да и се довериш изцяло! Елриша разбира (аз толкова знам) от фотография и от мъже! Не се заяждайте с нея, добро момиче е!
Умната, после да не смърчате омърлушено от срам !!!
=====================
Owner rules !
=====================



Публикацията е редактирана (15-01-08 09:47)

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: ALBIREO   
Дата:   14-01-08 17:39

Въпросът не е с какво мога да спечеля конкурс.
А и това, че Елриша (Деси) може да го спечели, не значи, че всеки може да го направи с проста сапунерка (едит: или с каквото и да е).

Супер много се учудвам, че във фотографски форум се препоръчва САПУНЕРКА [smilie10]

А и как преценяте дали човек се НАБУТВА, като дава пари за ДСЛР?
От де знаете с колко пари разполага за това си хоби и колко е готова да даде?
Не мислите ли, че просто не е запозната и всичко което иска е компетентен съвет?

ДСЛР-и втора ръка има на цени по-ниски от сапунери ве. Т'ва сапунераджиите сте много интересни хора. Според вас, фотографията със сапунерка е по-различна от фотографията по принцип. А ДСЛР-ът за вас е достоен само за ПРО фотографи. Ако не си ПРО - не си купувай ДСЛР, щото ще се набуташ... [smilie23] [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (14-01-08 17:44)

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: d256h   
Дата:   14-01-08 17:48

Предлагам да си направим BoxDay, като се съберем на Орлов мост и да пердашим с камерки на по 70 години 6х6 или 6х9...
Ултра базово...много яко...

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: dobriquet   
Дата:   14-01-08 17:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: elrisha   
Дата:   14-01-08 17:52

dobriquet ,ще те спомена в завещанието - споко![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: звездица   
Дата:   14-01-08 18:10

лелее, толкова много мнения, замаях се направо...[smilie5]
сега по въпроса, честно казано фотографията ме влече, така че искрено се надявам да разуча много хубаво поне основното тяло с китовия обектив, така че да го използвам пълноценно колкото мога. за научаване, да, ще науча. е, сигурно няма да стана добра колкото професионален фотограф но поне ще бъда образована. Нямам намерение в скоро време да си купувам допълнителни обективи но пък съм отворена като идея за по-нататък в зависимост от това доколко ще се увлеча и ще имам време и пари съответно. ДСЛР-а освен всичко ми дава възможност да се надграждам... евентуално

Та въпроса ми вече е само един и той е :
ако разуча много хубаво функциите на един ДСЛР фотоапарат дали ще мога да правя по-хубави снимки от една супер сапунерка? Или като нямам допълнително обективи снимките няма да станат толкова хубави като сапунерскиге [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: ALBIREO   
Дата:   14-01-08 18:14

Лошо зададен въпрос, от който ще последват глупости.

Щом те влече фотографията и можеш да си позволиш ДСЛР - купувай!
Технически снимките ти ще станат по-добри, но трябва да се научиш как да боравиш с него. Трябва да инвестираш малко време и да научиш основни положения във фотографията и чак тогава ще усетиш разликата между това да "държиш хубав апарат" и "да можеш да снимаш".
Снимките ги правиш ти, апаратът само изпълнява каквото му кажеш [smilie3] [shtrak]
Научи се да му задаваш "правилните команди" [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: danbi   
Дата:   14-01-08 18:18

звездица, на въпроса ти, отговора накратко е да. :)

по-горе писах по-подробно защо. ако нямаш допълнителни обективи, просто няма да можеш да правиш някои типове снимки.

примерно, ако нямаш достатъчно светлосилен обектив, няма да можеш да правиш снимки без статив вечер на улицата, или в слабо осветена стая.
ако нямаш дългофокусен обектив, няма да може да снимаш чайка от няколкостотин метра -- това ще можеш да правиш със супер-зум "сапунерка" обаче.

най-голямата разлика, при ползване на DSLR е, че с времето можеш да си направиш "системата" такава, каквато ти е нужна, а не както е при всички "сапунерки" - такава, каквато производителя е решил че ти е нужна!!! [smilie9]

в това е разликата, а за мен лично тази разлика е най-съществената.

една друга разлика, която за мен е фактор, предполагам и за всеки който смее да си признае е, че в един момент достигаш границите на възможностите на "сапунерката". тези граници започват да те ограничават какво и как може да снимаш. за мен това беше решаващ фактор за "зарежа" инак съвсем новата и много хубава супер-зум "сапунерка".

дотук се стърпях да дам един цитат, но май му дойде времето: "със сапунерката може да направиш много хубави снимки на нещата, които ти позират. за всичко останало ти трябва SLR"

ПП: сапунерките не са само цифрови. Смяна 8м е една от най-известните сапунерки в света, както и Skina.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: likeduh   
Дата:   14-01-08 18:52

хахахааа този въпрос пред мен не стои...заряза ме гаджето и драсна по щатско (хич да не се връща)[shtrak] ....за мен спомени и едно 30Д останаха...ам да ...фукам се

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: 3DFEN   
Дата:   14-01-08 19:07

Що ми трябваше да чета тази тема, та да се намеся и аз.

"Та въпроса ми вече е само един и той е :
ако разуча много хубаво функциите на един ДСЛР фотоапарат дали ще мога да правя по-хубави снимки от една супер сапунерка?"

ОПРЕДЕЛЕНО НЕ!

Хубави снимки не се правят само със скъпи апарати. Най важното е зад апаратното устройство демек Ти самата.
Какво виждаш, каво искаш за заснемеш и т.н.

Но и прочети малко теория. Преди време бях писал малко в една тема. Каво е скорост, бленда . Зависимостта между тях. Как се получава размазан фон от зад и т.н.
За съжаление не мога да я намеря. Ако някои се сети да вкара текста и тук. Бях го обяснил, като за лаици.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: apollo   
Дата:   14-01-08 19:20

Аз пък се усещам че не обичам да сменям обективи... от друга страна пък си е хубаво от време на време да щракнеш и с някой по различен обектив ей така за кеф...

Едва ли бих инвестирал много в обективи занапред/по скоро бих добавил един Пентакс втора употреба та да си навъртам механични обективи за кеф и ексерименти/[smilie3]

Предпочитам да инвестирам в нафта и пътешествия [smile] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: asahi   
Дата:   14-01-08 19:20

Ей всичките тези горните работи след един курс ще са ти ясни. Ще си имаш свое мнение, свой опит. Ще знаеш кое как и с какво се прави.

Какво сте се лешнали на размазания дефокус? Толкова ефектни портрети има и без размазан дефокус. Далеч по-важно и трудно за начинаещия е да композира сцената, да види и манипулира СВЕТЛИНАТА, да изрази идеята. Това е еднакво постижимо и далечно без оглед на техниката.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: Стоев   
Дата:   14-01-08 19:34

elrisha написа:

напоследък имам чуВството,че всички са полудели на тема
> техника[smilie11]

цопи/пасте:

"Re: canon 1Ds mark II
Автор: elrisha
Дата: 09-01-08 22:37

оо на лизинг и аз ще си помисля"[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: superfly   
Дата:   14-01-08 19:35

За това което си написала че ще използваш апарата мога да ти препоръчам Sony DSC-H7. Работата с него е интуитивна, и може даже да надхвърли очакванията ти.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: stzz   
Дата:   14-01-08 19:40

Звездица, ти вече си направила своя избор.
Ако си склонна на компромис по финансови причини, най-вероятния сценарий е неудоволетвореност от избора.

[shtrak]

п.п. Може би е добре да послушаш ALBIREO,
все пак и тои е звездичка.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: apollo   
Дата:   14-01-08 19:41

"Звездният" е Суперстар [smilie3] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: doca   
Дата:   14-01-08 20:13

Е, и к'во?
ДСЛР или сапунера!
To be or not to be!
Canon or Nikon!

Ай сега да видим кой какъв модел и марка ще предложи на колежката.

Аз съм първи и предлагам да пробва като начало с най-евтиния за начинаещи- Pentax К100D Super, с китов 18-55 обектив/може и без SUPER/

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: neptun61   
Дата:   14-01-08 21:27

звездица

Изписаха се куп глупости.При това от хора,които са минали по този път,изръсили са купища пари първо за турбо сапунери,а после и за ДСЛР-и.Купи си Пентакса или Никон Д40-и двата са по 1000 лева.С китовите им обективи се правят добри снимки.Светкавиците им са достатъчно мощни,фокуса бърз.Това е всичко,което ти трябва за начало,а можеби ще ти е достатъчно изобщо.Така няма да изгубиш пари от скорошната продажба на нъбързо разочаровалият те Турбосапунер.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: baddimo   
Дата:   14-01-08 21:28

...Снимам с триста лева+ начина да ги направя, така ,че все едно снимам с 300Д...Ти решаваш..;)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: baddimo   
Дата:   14-01-08 21:33

Ако имаш възможност купи си готина щракалка...струва си!!!

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: free_will   
Дата:   17-01-08 00:09

Тая тема ,доста се е проточила, но нека и аз пиша нещо.Не съм профисионалист ,но имам познания във фотографията и с такива си снимам детето със сапунерка . Ако си мислиш че дслр ще ти върши повече работа - добре купи си ,но ще се разочероваш .Единственото което ще ти даде дслр е по добрата динамика и картина като цяло от матрицата .
От там нататък само ще се ядосваш
като почнем от липсата на светлина .Вградената светкавица в повечето случай само за портрети ще можеш да ползваш
липсата на лайф - вю същото доста ще те изнерви , кадрирането както не си свикнала през висйора пак ще ти е недостатък ... и така , но ти си решаваш .
за бокето ... матрицата и фокусното разтояние са тясно свързани или с други думи размера на матрицата е важен до толкова колкото с по малко приравнено фокусно разтояние ще имаш по - голямото размазване.както беше казано по - горе , това размазване зависи от бленда , предметно разтояние и фокусно разтояние
размера на матрицата не играе роля .
смисал такъв моя апарат е с 1/2.5 " матрица канон с2 ис . фокусно разтояние приравнено е от 36 - 420 мм но тебе те интересува реалното което е: от 6 - 72 мм
именно тея примерно 72 мм ще ти дадът същото размазване при които и да е обектив на 72 мм при равни други условия . Е естествено трябва доста от далеч да снимаш а и качеството на пълно теле е относително.
ако толкова държиш на бокето ,пробвай да снимаш портрет на макро режим ще постигнеш резултат (тогава изместваш предметното разтояние) .
А и не знам каква е тая Бокемания .
аз на времето се чудех как да снимам на бленда 16 само и само да имам по голяма фокусна равнина или както сега е модерно ДОФ.
размазване на фона можеш да си направиш бързо и лесно както и качественно с фотошоп
ама детайл не можеш да си добавиш с никоя програма .
айде успех в избора какъвто и да е той.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: miton   
Дата:   17-01-08 00:35

Автор: elrisha
Дата: 14-01-08 15:42

Стояне, никога не съм казвала,че Панасоника е добър апарат! Никога! И в момента не го твърдя! Някъде да си видял в постовете ми да го споменавам?!




Е тва изказване ме кефи, и аз мисля че хубав Панасоник няма[smilie19]

Някой да е виждал телевизор Канон или Минолта[ezik] [ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: miton   
Дата:   17-01-08 00:49

звездица, малко се разводни темата, мисля че ти трябва някой от следните модели не ДСЛР апарати, които ще ти вършат перфектна работа:

SONY R1,
OLYMPOS C8080,
KONIKA MINOLTA A2 или A200, или нещо от този клас.
или от по долния клас CANON S5IS
Разгледай им параметрите, намират се изгодно и втора употреба в добро състояние. Това са апарати с цена 600-1200 лв.
Ако си вземеш ДСЛР трябва да имаш поне 2-3 обектива към него за до достигнеш възможностите на гореизброените апарати.
ДСЛР, само с китов обектив ще снима мнооооооого по лошо от гореизброените апарти.
Успех.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »