Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: BirdOfPray   
Дата:   19-01-08 05:02

100

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: danbi   
Дата:   19-01-08 14:47

Пропускаш, че жената сподели, че досега снима със сапунерче. По-голямо сапунерче (от същата година на производство, т.е. поколение), дори и с повече зум не прави кой знае колко по-добри снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: BotsRevenge   
Дата:   19-01-08 15:40

Ми то нищо не й пречи да си вземе нещо от сорта на 18-200 и да си снима като със сапунерка, но поне ще може да разчита, че на по-тъмно ще хване фокус прилично бързо и че ще може да вдигне исото без да унищожи снимката.
Евтините дСЛР-и си имат режим "зеленко квадратче".

ЗВЕЗДИЦА, кажи нещо, поне да знаем, че има смисъл от всичко написано до тук.



Публикацията е редактирана (19-01-08 15:40)

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: звездица   
Дата:   20-01-08 17:15

ще си купя ДСЛР и това е. благодаря за съветите[smile] BotsRevenge написа:

> Ми то нищо не й пречи да си вземе нещо от сорта на 18-200 и да
> си снима като със сапунерка, но поне ще може да разчита, че на
> по-тъмно ще хване фокус прилично бързо и че ще може да вдигне
> исото без да унищожи снимката.
> Евтините дСЛР-и си имат режим "зеленко квадратче".
>
> ЗВЕЗДИЦА, кажи нещо, поне да знаем, че има смисъл от всичко
> написано до тук.
>

>
> Публикацията е редактирана (19-01-08 15:40)

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: BotsRevenge   
Дата:   20-01-08 18:17

[smile] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: itilien   
Дата:   20-01-08 18:19

сега гледай само да не е никон д40, че ще останеш без евтин светлосилен обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: dedopop   
Дата:   20-01-08 20:55

Браво на Звездица.
Докато четох и аз се навих за ДСЛР.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: звездица   
Дата:   20-01-08 22:37

мисля да е пентакс К 100 Д защото има вграден стабилизатор в самото тяло, а повечето други май нямат. така допълнителните обективи ще бъдат по-евтини

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: skipper55   
Дата:   20-01-08 23:07

Canon 350d(Rebelxt)+kit[shtrak] +Adobe Photoshop CS2[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: itilien   
Дата:   20-01-08 23:10

звездица, ако го купуваш нов, вземи "100д супер", защото той може да управлява обективи с вграден мотор. Може и да не ти потрябва това, но все пак нека го има. Заедно с китовия обектив вземи и един 50/1.8, с който да правиш снимките на децата.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: neptun61   
Дата:   20-01-08 23:48

Нищо му няма на Никон Д40. Е няма си моторче и бракетинг,но картинката му директно на JPEG е по-добра от на Пентакс К 100Д.Има и по-добри и по-евтини обективи за него в диапазона 18/200мм.Според мен е по-добър за начинаещ.Купих такъв на сина си и той се влюби в него.



Публикацията е редактирана (20-01-08 23:49)

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: itilien   
Дата:   20-01-08 23:52

картинката в жпег не те грее, снима се в роу. Грее те това, че няма мотор и не може да сложиш на него маса обективи. А жената точно това иска, трябва и светлосилен обектив. Стабилизацията и помага още повече. Даже на враговете си не бих пожелал такъв осакатен апарат като д40. Освен ако не ти се чака никон да пуснат 50-тки с вграден мотор. Или пък 85-ки :)

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: neptun61   
Дата:   21-01-08 00:05

Най-вероятно ще пуснат и то скоро,а начинаещият Не снима в RAW,а в JPEG.18/55 и 55/200 ВР или 70/300 ВР са перфектна комбинация за новобранец.И Аз мислех,като теб,но виждам,какво е необходимо на младите и неопитни-Юзър френдли ДСЛР и обективи с вграден мотор.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: itilien   
Дата:   21-01-08 00:11

Те от колко време все ще пуснат "скоро". Само дето като излязат цените няма да са им като на старите.

" С новия фотоапарат ще правя снимки на децата ми-малки и като изтребители,"
"където тя е фокусирана а останалото зад/около нея е леко размазано-много ми харесва и искам такива снимки да прави и новия ми фотоапарат. "

Тия двата цитата са достатъчни, за да ти стане ясно че работата ще се свърши с 50/1.8 поне. Не с 18/55, не с 55-200. А със светлосилен обектив. И още по-голям плюс е стабилизацията на пентакса.

Всеки начинаещ може да стане по-неначинаещ. и тогава ще проснима в роу, ако не го е правил до тогава.
Повече нямам намерение да споря. Изискванията, които е описала сами по себе си дават ясно какво се иска.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: asahi   
Дата:   21-01-08 00:17

Не ми се вярва да успее да закове летящото като изтребител детенце в кадър с плитък ДОФ, особено на закрито.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: itilien   
Дата:   21-01-08 00:23

ами то и с китака толкова ще го закове :) По-добре да има опция с плитък доф, отколкото да няма. Ще ги дебне като не бягат толкоз :)

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: asahi   
Дата:   21-01-08 00:32

Демек ще стане майстор отведнъж?
Няма ка да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: BirdOfPray   
Дата:   21-01-08 03:35

И СЕГА - последно - ТУКА КАКЪВ Е ВЪПРОСА???

"дали да си купя ДСЛР" - АМИ ти каза че ще си купиш, звездичке... ?? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: дали да си купя ДСЛР
Автор: danbi   
Дата:   21-01-08 15:35

Ами тя звездица ще си реши сама, а ние ползваме повдигнатата от нея тема, за да си чешем езиците. :)

Напълно съм съгласен с твърдението, че начинаещият Не снима в RAW,а в JPEG!!! Това май е най-добре да се пише като забележка във всяко "ръководство".

Nikon D40 (D40x) наистина е хубав фотоапарат. Ако въпроса за покупката е спешен, може вместо него да се купи D80 втора ръка, за съвместимост с по-старите AF обективи.

Няма нищо лошо и да е Пентакс. Може и да е SONY -- те определено правят изделията си максимално потребителски ориентирани.

Не забравяйте, че и "най-професионалните" фотоапарати в днешно време са ширпотреба и се актуализират на всеки няколко години. Ако човек надрасне оборудването си (дай Боже всекиму!!), както звездица е надраснала сапунерчето си, просто ще си купи съвременното за тогава решение и ще продължи да снима.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »