Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Фото банка - препоръчайте
Автор: didiken   
Дата:   11-01-08 15:04

Моля, препоръчайте ми вариант за фото банка.
Да си взема кутия и 2.5" твърд диск, и да ги сглобя, или нещо готово.
Когато се купуват отделно, кутията "разбира" ли се с диска, или може да има неприятна изненада?
Търся капацитет от около 100-на GB.


Отговори на това съобщение
 Re: Фото банка - препоръчайте
Автор: IvcheTo   
Дата:   11-01-08 15:07

направо лаптоп- хем може и да си ги обработваш и записваш на двд [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото банка - препоръчайте
Автор: didiken   
Дата:   11-01-08 15:08

Ся.....аз топлап си имам.
ПИТАМ за фотобанка...


Отговори на това съобщение
 Re: Фото банка - препоръчайте
Автор: karajov   
Дата:   11-01-08 15:17

Уууууууууууууууффф, и аз в момента се чудя, кой е по- добрия вариант. И аз мисля за такъв около 100 ГБ. Има варианти готови с кутии на фуджицу сименс от 80 гб за 100 лв.
Друг ми дава кутийка и да си купя отделно Хард за лаптоп и да си го монтирам по- евтеничко било. Като лафа за оня дето си намерил копче и после тръгнал с копчето да си шие балтон.....Казват Сиигейт били най добри. Други мнения ???
Имаше и една доста обширна подобна тема отпреди доста време ама не мога да я намеря
[smilie2] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото банка - препоръчайте
Автор: d256h   
Дата:   11-01-08 16:18

Аз имам фотобанка от Мултирама (от 1 година). Кутията беше към 50-60лв а диска 80Г към 140лв. На място в сервиза за 5 мин ми монтираха диска в кутията, форматираха и предадоха. Кутията има и слотове за най-разпространените карти памет. Хубавото на кутията е още, че има бутон 'копи' който предизвиква създаване на нова директория на диска, в която се прехвърля цялото съдържание на картата. Така без да се губи време в разхождане по менщта и дървовидни графики на екрана се записва картата върху диска. Ако след копирането се натисне пак бутона 'копи', то пак се създава нова директория с ново копиране. Тази функция е много полезна, защото предпазва от грешни действия или изтриване на информация, която вече е записана. С едно зареждане на батерията на кутията може, да се работи между 7 и 10 дни. За мен се оказа удачно попадение тази покупка!

Отговори на това съобщение
 Re: Фото банка - препоръчайте
Автор: stoyan_5   
Дата:   11-01-08 16:20

d256h [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото банка - препоръчайте
Автор: didiken   
Дата:   11-01-08 16:42

http://www.infostarbg.com/index.php?action=article&id=766



http://www.infostarbg.com/images/infostar/articles/ACCASNN002.jpg



Нещо такова, и един диск вътре, това ми е идеята. Дали ще се "разберат"?

Алтернатива:
http://get.bg/catalog/product_info.php?products_id=24195

Този е готов.



Публикацията е редактирана (11-01-08 16:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото банка - препоръчайте
Автор: didesignbg   
Дата:   11-01-08 17:01

karajov, какво е това фуджитсу сименс може ли линк?

Отговори на това съобщение
 Re: Фото банка - препоръчайте
Автор: asahi   
Дата:   11-01-08 17:06

Дидикен - това е най-евтиното и доста добро решение. Струва окол 60 лева в Компютър 2000. Слагаш му някакъв диск и си готов. КАто пъхаш диска му подложи една хартийка отзад, щото има тенденция да се измъква.
Форматирай с ФАТ 32. Ако дискът е много голям и ФАТ 32 не го хваща използвай Партишън Меджик.

Това е всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото банка - препоръчайте
Автор: stoyan_5   
Дата:   11-01-08 17:09

Имам, като на didiken.
Доволен съм, но не всички компютри го четат /за щастие моят да/
При двама приятели не може да се закачи ...
опитвахме с драйвери и кво ли не ...

Отговори на това съобщение
 Re: Фото банка - препоръчайте
Автор: Orlin   
Дата:   11-01-08 17:22

Аз имам почти същата банка, като показаната по-горе. Няма проблеми да си купиш отделно диска и кутията, но може да са от един магазин а те да ти ги сглобят.

Има начин да се форматира и целият диск на ФАТ 32, на мен ми го направиха в магазина където го купих.

Решението е много добро, защото като тръгна на планина примерно ми замества лаптопа и въобще не пестя картите. Освен това служи и за разнасяне на големи количества информация.
Още едно изненадващо за мен приложение е, че на нея мога да си кача преносим софтуер (т.н. Portable) и все едно че мъкна и лаптоп със всички програми които ми трябват.

Проблемите, които съм имал досега са:
- Не ми чете всички CF карти. Чете само една, а останалите които съм пробвал с грешки. С други типове карти няма проблеми. Предполагам е от софтуера на кутията.

- Някои компютри не я разпознават. Предполагам пак проблем на кутията, а може би и на компютъра.

- След време (както и на ГСМ-ите) батерията отслабва и не става да си прехвърляш картата на някоя пейка в парка. Но това се решава лесно, като прехвърляш там където можеш да я включиш със зарядно към 220 волта.


Отговори на това съобщение
 Re: Фото банка - препоръчайте
Автор: aleksi_alev   
Дата:   11-01-08 17:45

Асахи ви е казал какво се прави за да се чете винаги, а и голямо количество по-малки файлове се преточват по-бързо!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото банка - препоръчайте
Автор: Orlin   
Дата:   11-01-08 17:51

aleksi_alev ,

Какво е казал Асахи? Смяташ ли че проблемът с картите е във форматирането? Или USB връзването?

Не ми се играе да форматирам наново диска, но съм убеден че не е от това.

Така или иначе, банката си е добра. За желаещите има такива на по бая $$$ повече. С цветно екранче и гаранция за безпроблемна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото банка - препоръчайте
Автор: nsirakov   
Дата:   11-01-08 18:35

имам същата ( както е казал Асахи) и съм доволен.. не ти трябва ПЦ за да си свалиш снимките... но след година и нещо батерията умира и иска да се подмени... не струва скъпо

Отговори на това съобщение
 Re: Фото банка - препоръчайте
Автор: asahi   
Дата:   11-01-08 18:56

Батерийката е от Нокия 82хх, 83хх.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото банка - препоръчайте
Автор: crasho   
Дата:   11-01-08 19:34

Вече година и аз ползвам същата,никакви проблеми с нея, но пък счупих диска :) за щастие нямаше загуба на снимки :) мисля че максимума които подържат е 120Г.
Чудна и много удобна джаджа е!

Отговори на това съобщение
 Re: Фото банка - препоръчайте
Автор: d256h   
Дата:   11-01-08 20:08

Това да не се 'вижда' банката на всички компютри с ХР е от самата операционна система. Ако някой се е борил с решаването на този проблем от форумите е разбрал следното:
Драйвера за работа с УСБ в ХР при 'нормален режим' на работа е различен от този в Сейвмод. Причините да е така са в мозъците от Майкрософт, но проблема се решава в 95% от случаите по следния начин:
Пример..
Компютъра работи, включвате УСБ устройството (банката) обаче - дедовия! Нищо не става и системата не вижда диска...решение...фък на Бил...изключвате компютъра, после стартирате в Сейвмод след, като всичко се зареди и индикатора на диска спре да свети (изчаквате всякаква активност по машината да приключи след зареждането), включвате УСБ кабела на банката...и системата бавно, но сигурно открива 'новото' устройство. После може да рестартирате стандартно машината, вече ще се разпознае и в нормален режим на работа освен в Сейвмод. Важно! Често 'омазването' да не се вижда устройството, като преди това се е виждало нормално, идва от това, че е станало монтиране на друго устройство (мапнато) със същата буква за драйв. В желанието си Уиндолса, да бъде полезен и да улесни и ускори зареждането на монтираното устройство, той предполага, че към съответната буква за драйв пак ще се монтира устройството от 'предния път', което ако не е вярно омазва нещата и трябва да се мине през бавната схема на монтиране през Сейвмод. Посочената схема работи и в другата мазня на ОС, където по незнайни причини Уиндоуса помни към кой УСБ порт какво устройство е закачено и ако закачиш същото устройство към друг свободен УСБ порт, то въобще не се разпознава или вижда...мазняяяяя, но това е положението

Отговори на това съобщение
 Re: Фото банка - препоръчайте
Автор: onlineivo   
Дата:   11-01-08 20:16

Ползвам тази:


http://www.infostarbg.com/images/infostar/articles/ACCASNN002.jpg



Доволен съм много! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото банка - препоръчайте
Автор: titon   
Дата:   11-01-08 20:47

и ние имахме проблем със свързването към единия комп в къщи - никакви драйвери не помогнаха. На другия си е ОК. Случайно пробвахме с друг USB кабел, от HAMA четеца за карти, и проблемният компютър разпозна фотобанката [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото банка - препоръчайте
Автор: dvda   
Дата:   11-01-08 22:39

Относно
http://get.bg/catalog/product_info.php?products_id=24195


пише

"обмен на данни 3МБ/с"

означава ли това че 3000 МБ снимки
ще се качат на диска за 50 мин [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото банка - препоръчайте
Автор: mravunko   
Дата:   11-01-08 22:45

имам банката от 60 кинта с диск 80ГБ, всичко е ОК, засега.

НЕ знам как ще се държи с карти над 2ГБ, разбирай SDHC.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото банка - препоръчайте
Автор: karajov   
Дата:   11-01-08 22:54

didesignbg ето ти линка на сименса. http://navigator.idg.bg/index.php?type=0&p=168&id=4963187
днес го гледах в пловдив

Отговори на това съобщение
 Re: Фото банка - препоръчайте
Автор: asahi   
Дата:   11-01-08 22:54

Над 1 ГБ карта индицира 999МБ, но не губи информация при трансфера. Като се напълни и източи е добре да се направи един куик формат. Не мога да си го обясня, но решава разни досадни проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото банка - препоръчайте
Автор: itilien   
Дата:   11-01-08 23:21

И аз си я купих тая сребристата кутийка дето сте дали по-горе снимки, точно преди коледа, и моето 2003 не я познава. Засега съм я зарязал, защото още не ми трябва, но трябва да взема да пробвам тоя номер с разпознаването в сейв мод. Дано стане [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото банка - препоръчайте
Автор: asahi   
Дата:   11-01-08 23:32

То си има и драйвери за всеки случай.




Ако имаше свестен ФАК намаше да ги пишем тези работи 10 пъти годишно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »