Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Към снимащите със тъмно... ???
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   14-01-08 10:30

volokin
Жалък си [smilie23]
не си "даскала", които трябва да ме изпитва.
Ти си просто една комплексирана лястовичка, дето днеска е кацнала тук на .... на ф-ята, утре другаде, и все е еднакво велика и еднакво недоувлетворена [smilie23]

Бленда 5,6 съм избрал защото е очевадно за обикновен любител - тя е обща между коментираните обективи, и за нея са дадени числови стойности.
Само един обектив напр. има 1,4, само 2 -2 и т.н.
Анадъм?
Чудно ми е, нахалството ти въобще да спориш при толкова незнание от твоя страна [smilie23]


"Там е работата, че повечето от пластмасовите тъмни зуумове крият в себе си някои неприятности, най-често гаден винетинг
Железен и стъклен с натрапващ се такъв момент не съм срещал."


Всъщност лайка нямат пластмасови и кофти зоомове, така че излишно беше въобще да коментирам тъпото ти включване.
За съмсем други неща говорех в темата и исках да кага на хората, ако егенцето ти не беше се разкрещяло така тъпо и не намясто [smilie23]

Kanonir
Това което коментираш си е твой избор.
Аз не бих го направил.
За мен тази бленда значи доста при повече процент от случаите.
При мен разликата от 300/4 - 300/2,8 е доста.....ако щеш в ценово изражение.....и не бих ъпгреитвал към надолу, и най-малкото заради АФ или обектив със стареещи компоненти. [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите със тъмно... ???
Автор: volokin   
Дата:   14-01-08 11:08

"Бленда 5,6 съм избрал защото е очевадно за обикновен любител - тя е обща между коментираните обективи, и за нея са дадени числови стойности.
Само един обектив напр. има 1,4, само 2 -2 и т.н.
Анадъм?
Чудно ми е, нахалството ти въобще да спориш при толкова незнание от твоя страна"


Моби Дик, ако беше малко по умен щеше да спреш да се излагаш. Ако и малко повече беше научил покрай дипломата си, щеше и да можеш да разчиташ диаграми. Ако беше научил още малко повече, щеше и да знаеш, че на бленда 5,6 нещата се изравняват 90 % и никой не го интереува бленда 5,6 или 11 а максимално отворена. Ако разбираше съвсем малко от оптика, щеше и да си отговориш на въпроса защо аджиба бленда 5,6 за всички обективи е горе долу еднаква, а бленда 11 направо няма разлика във винетинга между обективите.

Та крадеца вика дръжте крадеца е твоята работа, само дето няма кой да ти се връзва вече, след толкова излагации.


П.с. Поне като спориш умееш ли да извличаш полезна информация, като примерно за Илфорд ипроцес С-41? Хубаво би било [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите със тъмно... ???
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   14-01-08 11:17

Абе човече.,

а като максимално отворената е 5,6 КО ПРАИМЕ БЕ

Гледаи на бленда 4 дето я има.....там нещата няма да са по-различни, напротив - сигурно по-зле за вариотата дето я имат.

Що ме занимаваш с глупости [smilie23]

Не виждаш ли, че графика при бл. 4 са дали само при един обектив, а на 5,6 я има за всички?
Това не прави ли избора ми за бленда за сравнение не само логичен, а и единствено възможен за сравнение?
Ели ти на 1,4 искаш да ги меря....вариотата
[smilie23]



Прекъсвам участието си.


С такъв тип не искам да говоря повече по подобни въпроси.

Нека Сульо си вилнее и "връзва" които както си иска, дори в моята тема.


Друго не ми идва наум какво мога да направя по-добро [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите със тъмно... ???
Автор: volokin   
Дата:   14-01-08 11:29

"Абе човече.,

а като максимално отворената е 5,6 КО ПРАИМЕ БЕ
"


Е то има и с 8 минимална бленда, ама са изключения тези обективи, или ти си падаш по тях [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Та да вземем да гледаме направо от бленда 8 и да ги сравняваме нещата [smilie18]

А Лайка що ли са дали за по-отворените бленди цифри, след като Моби Дик няма такива обективи [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите със тъмно... ???
Автор: volokin   
Дата:   14-01-08 11:36

Айде още малко за Моби дик специално:

ТЕлит Р 5,6/400

Винетинг на бленда 5,6 ----0,1 бленда [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] та какво викаш да сравняваме на бленда 5,6 [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] че то 0,1 бленда винетиране ли е, но Моби Дик си ги сравнява.
А случайно да имаш такъв обектив за Лайка? Мнооого се съмнявам, ама много.

ТЕлит 560/5,6 винетинг 0,5 бленди [smilie18] [smilie18] [smilie18]

ТЕлит S 6,3/800 -----> Винетинг 0,1 бленда [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Новофлекс ТЕлит 6,8/400 -----> 0,1 бленда
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите със тъмно... ???
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   14-01-08 11:36


http://img170.imageshack.us/img170/4408/vineting1yv3.jpg



лайка Р и 3-те и Р-вариота, за които е дала данни и графики, дето минават през 35 мм. - нали тоя обектив искаше и визираше, а аз визирах 35-70, дето го има също в графиката?

пише какви са обективите и колко са светли, и дали 5,6 или 4 ....или 1,4 се среща и в петте графики.

Тъпо, но упорито. Ежи се, вместо да се покрие. [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Демагог


Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите със тъмно... ???
Автор: volokin   
Дата:   14-01-08 11:43

Моби Дик, ми те от 5-те графики 4 са абсолютно еднакви за бленда 5,6 или ти и това не може да изчетеш? А що ли са еднакви, на теб това побира ли ти го мозъка?

Не бих те нарекъл тъп, дори да си го мисля, но какво си мисля за теб е друга тема, не а форума [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите със тъмно... ???
Автор: volokin   
Дата:   14-01-08 11:51

Моби Дик, последен въпрос: на колко бленди отговарят графиките за 5,6. Имам чувството че не ги четеш, което за твоето фотографско образУвание е срамота.

В момента в който кажеш какво разчиташ от графиката на бленда 5,6 и прекратявам темата. [ezik] Пък и знам има опити от твоя страна да образоваш населението, добре е сега също да се възползуваш от случая и да обясниш, че то не бяха сукания, въртения и т.н. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите със тъмно... ???
Автор: danbi   
Дата:   14-01-08 12:09

Тази тема не беше ли за тъмните зумове (за под 1000 пари) каквито както знаем Лайка не прави? :)

И какъв им е точно проблема на тия тъмни зумове, освен че им липсва светлосила?

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите със тъмно... ???
Автор: navy   
Дата:   14-01-08 12:41

Имам зуумче за борба [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите със тъмно... ???
Автор: djogata   
Дата:   14-01-08 13:29

Волокин, чакаш от умрял писмо ми се струва [smilie7]

Този път няма да подсказвам [smilie18]

Всъщност, ще подскажа, че операцията е толкова елементарна, че дори и Гугъл калкулатора я прави, трябва само да отвориш Гугъл и да въведеш точно... 10 знака, и да натиснеш "търсене", и резултатът ще е пред теб [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите със тъмно... ???
Автор: Kanonir   
Дата:   14-01-08 17:40

Mobby_Dick написа:


> Kanonir
> Това което коментираш си е твой избор.
> Аз не бих го направил.
> За мен тази бленда значи доста при повече процент от случаите.
> При мен разликата от 300/4 - 300/2,8 е доста.....ако щеш в ценово изражение.....и не бих ъпгреитвал към надолу, и най-малкото заради АФ или обектив със стареещи компоненти.
> [smilie23]

А това дето го коментираш пък си е твой избор! Аз едва ли ще живея 200+ години така че тая работа със стареещите компоненти хич не ме касае. Снимах приоритетно с ФД система, сега снимам с ЕФ система утре, може да е нещо друго, така че това за стареенето на някой друг - като ми остарее обективчето в тоя живот, ще си купя друго по добро. За дивото и най вече птиците ФД300/2.8 се указа невероятно нефункционален - голям челен елемент който дори от добро укритие плашеше - особено в БГ, дето животните са трепани и преследвани по всякакви начини. Тежък за от ръка, липса на стабилизация и автофокус, става на система с която няма как да ползвам гъвкавостта за допълващо осветление на ЕТТЛ светкавиците.
С ЕФ300ф4+ЕФ1.4Х имам случаи на остри 4 от 5 филмови кадри (където не съм можел да бутам исото) които са на 1/60 прав от ръка - хайде сега ми кажи ти кога с ФД300/ф2.8 + ФД1.4Х ще направиш остър кадър на 1/60. Просто обяснявам защо за мен е така, всеки си има приоритети и инструменти с които може/не може да ги постигне - за мен между двата обектива првилния инструмент е стбилизирания по тъмен автофокусен обектив, за теб ако не е така - хубаво, ма не ми обръщай пръсти за щяло и нещяло!



Публикацията е редактирана (14-01-08 17:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите със тъмно... ???
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   14-01-08 17:57

Kanonir
Въпрос на лични приоритети и индивидуална оценка.
Уважавам твоята позиция и много добре я разбирам.
Всичко е до индивидуални цели и качества.
"Kanonir Понякога ми липсва единствено 2.8 заради по-доброто отделяне обект"
Там е работата, че това няма как да го компенсираш нито със СТ, нито с АФ, нито с ИСО на матрицата!
Зависи колко ти е важно.
Ако е едно от най-важните....е поправимо само като дадеш 10К за аналогичен ЕФ. При мен недопустимо ако е за единият кеф.
За мен в този все по-претрупан свят е много важно и кадроспасяващо в много ситуации.
Пръст ти обърнах, защото моята позиция не е като твоята.
В първата част на твоето мнение също. Там пък не се аргументира.(а графиката е пред теб)


Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите със тъмно... ???
Автор: Kanonir   
Дата:   14-01-08 18:16

Не се аргументирах и нямам и намерение, не съм тръгнал да те убеждавам в нищо, а и не е по темата - достатъчно разводняване.
За отделянето, ами да липсва ми но както казах в 10% от ситуациите и знам че няма как да го компенсирам с технологията, но предпочитам да имам другите 90% заради които съм ьпгрейдвал "надолу" както е според тебе. ЕФ300ф2.8ИС е 4К$, не ми е дотрябвал всекидневно - не съм си го купил, а и винаги мога да го ползвам под наем.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите със тъмно... ???
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   14-01-08 18:21

Гледах го за 10 к БГЛ у нас преди два дни.

Напротив, по темата е въпроса....напълно по темата.
Аз не съм тръгнал в нея да отричам тъмните стъкла....напротив, споделих случай, дето се опитах да ги прилагам като успешни.


Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите със тъмно... ???
Автор: navy   
Дата:   14-01-08 19:03

Бе кеф-а цена няма [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите със тъмно... ???
Автор: navy   
Дата:   14-01-08 20:06

Тази зима по нашия край край Казанлъшко много мерцедеси затънаха, той чичо ми също кара мерцедес, ама зимата стоя в гаража, метна се на джипа...
Та така и с 'тъмната' оптика [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите със тъмно... ???
Автор: Kanonir   
Дата:   14-01-08 20:29

Ти затва ли само светла си купи [smilie18] - майтап де!
Нави другия път кат си идвам в БГ ша гледам да си донеса задника във Варна да се видя с приятели дето си говорим само по телефона и да се запозная лично с тебе - това съвсем сериозно и разбира се ако ти искаш?! Кефиш човеко!
[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите със тъмно... ???
Автор: navy   
Дата:   14-01-08 20:59

[smilie7]
Ще си купя елече Никонир ...

Това лято се отдадох дребна черноморска барбуна (само главите им плюеш, ако имаш желание де) и умряла от студ холстен...

Ама ина мацка ме погали по корема и каза, че е пораснал малко [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Към снимащите със тъмно... ???
Автор: Kanonir   
Дата:   14-01-08 21:02

Ав не знам ко ще и зимата да е пак шъ гледам да дода, пък това за корема.... мааа му сите са еднакви.... и при мен така ама отговора ми обикновено е че "под голям камък голяма змия се крие" [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »