Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Съвет за Рейтинг Б
Автор: malvoly   
Дата:   04-01-08 09:12

Ами да попитам как да кача рейтинг Б,само с добри снимки или има и все пак нещо друго което забравям,защото за 6 месеца вече почвам да се панирам,че най-високия ми е 6,може ми е време да сменя и Зенита с нещо по-ново!?![smilie11]
 Re: Съвет за Рейтинг Б
Автор: bass1   
Дата:   04-01-08 09:20

.. апарата не Ти е виновен [smile] ,
отпусни се , снимай , напредвай , отстъпвай ..но не се оплаквай ..процеса на 'узряване' сам ще Те навести .. нещо от рода на 'мокрите сънища' .. [smilie24] [shtrak]

 Re: Съвет за Рейтинг Б
Автор: boni   
Дата:   04-01-08 09:30

С такива неща трудно ще го качиш:

http://212.36.3.59/site_pics/176/l_1197406130_DSC02370.JPG



Та, начина е - само с добри снимки.
За целта си купи някоя книжка, прочети малко за композиция, цвят, едно-друго. Помисли над това каква идея имат снимките ти и т.н.
 Re: Съвет за Рейтинг Б
Автор: malvoly   
Дата:   04-01-08 09:35

Говоря за портретите..Че въпросната горна снимка има повече рейтинг от тях,глупаво е!
 Re: Съвет за Рейтинг Б
Автор: boni   
Дата:   04-01-08 09:39

Ами и за портретите ти важи същото :

http://212.36.3.59/site_pics/198/a_1195397451_expi.jpg

- пъстър разсейващ фон и липса на острота в лицето на обекта. Идеята също ми се губи.
Затова ти казах, че е добре да прочетеш малко книжки - композиция, цветна хармония и т.н.
 Re: Съвет за Рейтинг Б
Автор: bass1   
Дата:   04-01-08 09:39

.. нещо .. от нискокачествения портокалов Сок .. Ти бега фокуса тотално [smile]
'портретите' не са лесна материя [beer]

 Re: Съвет за Рейтинг Б
Автор: malvoly   
Дата:   04-01-08 09:45

За този са ми дали съвет,ала да кажем жената с очилата,какво й липсва? За фокуса..С Хелиос малко хора могат да работят,давам бас,че ако на някой дето в момента бачка с някой DХ40 му бутна Зенит 3,ще го гледа като изтребител.Глупавото е,че мои познати са на този принцип,ма какво се оплаквам,пуста беднсот...[smilie2]
 Re: Съвет за Рейтинг Б
Автор: boni   
Дата:   04-01-08 09:49

Зенита не е никакъв проблем, аз имам маса снимки с хелиос. Просто снимай повече, усъвършенствай се и ще успееш. Имаш желание, имаш и някои не съвсем лоши неща. Не бъди нетърпелив.
 Re: Съвет за Рейтинг Б
Автор: bass1   
Дата:   04-01-08 09:49

аз работя с Хелиос 44М - нямам забележки,
когато самия си върша работата коректно спрямо НЕГО - не ми е изневерявал ни един път ![shtrak] [beer]
 Re: Съвет за Рейтинг Б
Автор: graphic   
Дата:   04-01-08 09:58

Зенита е добър учител [smilie24]
 Re: Съвет за Рейтинг Б
Автор: gogzy   
Дата:   04-01-08 10:31

Аз също нямам снимка с повече от 12 рейтинг Б, но това не е важно. Важна е тръпката от фотографията. Намери си по евтини ленти (например с изтекъл срок) и пуцай на воля. Гледай високо оценените снимки и прави сравнения. Но най-важното - просто си прави кефа [shtrak]

П.П.: Призовавам Рейтинг Б, дори и да не гласуват, да пишат мнения и критики. Ще е от полза на неумейците като мен [smilie5]



Публикацията е редактирана (04-01-08 10:49)
 Re: Съвет за Рейтинг Б
Автор: Gaijin   
Дата:   04-01-08 11:01

И аз се присъединявам към призива на gogzy!
 Re: Съвет за Рейтинг Б
Автор: ss_sgp   
Дата:   04-01-08 11:07

аз също го подкрепям, Б рейтинг почти не гласуват, а пък коментар веднъж не съм видял по снимка на автор "А" рейтинг.
 Re: Съвет за Рейтинг Б
Автор: docenta   
Дата:   04-01-08 11:27

Какво ще стане като имаш повече рейтинг Б? И без това не ги осребряват!

Аз си снимам за удоволствие чета си книжки имам си бая снимки които си ги гледам и ми става приятно.....защо трябва да се косиш че нямаш Б? По едно време много искаш да мина там колко бяха 25 за да слагам в другите директории....и като се замислих...ми аз няма какво толкова да сложа...

А сега ще ти кажа цялата разработка на военните за рейтинг Б: първо те подтискат, че си недооценен после ти казват ела на курс дай пари и ние ще те научим как да ис направиш рейтинг....да ама един курс не е достатъчен затова се пишеш на още един.....затова е целата работа ти защо мислиш махнаха мелодия на годината? [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re: Съвет за Рейтинг Б
Автор: tnt   
Дата:   04-01-08 11:35

[smilie8] [smilie8] [smilie8]
 Re: Съвет за Рейтинг Б
Автор: sniffe   
Дата:   04-01-08 11:42

Horata s reiting B ne si pravqt truda da razglejdat predstavqneto na novite avtori kamuli da glasuvat za tqh ne si bluskaite akula te i da vidqt neshto hubavo edva li shte glasuvat, no ako snimkata beshe v profila na nqkoi s dosta golqm reiting B biha glasivali mn poiche hora za neq shtoto e ot nego ima i takav procent diskriminaciq ama nqma zn..vajno e da pravish snimki da se opitvash da nadgrajdash i se nqkoga shte te zabelejat :)

 Re: Съвет за Рейтинг Б
Автор: Orlin   
Дата:   04-01-08 11:57

Май за втори път се жалваш, че не ти гласуват.

Какво да кажа, аз бих гласувал максимум за 2-3 твои снимки със злато. За някои си спомням че съм го направил.

В снимките ти няма идея, няма основем момент и мотив. То и в моите няма. Обаче, тогава трябва да има нещо друго, за което да се хване човек - красота на модела, интересен обект, храсива природа... ама и това го няма.

Повечето от обектите ти са центрирани, тук таме поизрязани части от човека... Правилата не са догми, но неспазването им не помага много.

За мен основният ти проблем е че снимките ти са без идея, без нещо което да ги отличава от стотици други, които са щракнати просто така от безделие.

 Re: Съвет за Рейтинг Б
Автор: avela   
Дата:   04-01-08 12:08

malvoly, това ти е поне третата тема.
айде спри се, ти имаш 10 снимки в профила си. ако след всяка нова пускаш тема за да ти се обърне внимание, къде ще му излезе края?[smilie10]
и да, всички разбрахме, че снимаш със зенит.
запиши се на курс, иди в някой фотоклуб...
започвам да си мисля, че някой искрено се гъбарка с форума.

а сега и генералните изводи почнаха...
има достатъчно автори, гледащи представяне.
гледам представяне, глсувам си, не коментирам обаче.
и поне за трети път отварям профила на авторката на темата и виждам, че няма шанс да и помогна. тя или си е забуксувала с идеята за рейтинг Б и няма грам самокритичност или просто се шегува. не знам и защо си мисли, че са останали само 10-тина обектива хелиос на земята ..и един от тях е в нейните ръце.
не искам да прозвучи грубо, просто ми се изчрепа търпението.

 Re: Съвет за Рейтинг Б
Автор: chopa   
Дата:   04-01-08 12:13

sniffe , docenta и аз стигнах до тия мисли .ФФ е за група хора, който правят най-интересните и творчески издържани работи.Плюи на реитиг Б
 Re: Съвет за Рейтинг Б
Автор: vladimir666   
Дата:   04-01-08 12:15

chopa написа:

> sniffe , docenta и аз стигнах до тия мисли .ФФ е за група
> хора, който правят най-интересните и творчески издържани
> работи.Плюи на реитиг Б


приказвате щуротии!
 Re: Съвет за Рейтинг Б
Автор: anaksagor   
Дата:   04-01-08 12:22

Глупости. Аз колко снимки напусках докато стана Б. И за миг не съм си помислял, че заслужавам да стана. И сега не го мисля. Това, че си щракнал жена с очила и не е на фокус... а дори и да беше на фокус... просто е жена с очила. Какво искаш от нея, да ходи по изложби ли?
Аз лично гласувам в представяне, даже по-благосклонно, отколкото иначе. Но все пак да има за какво да се захване човек.
 Re: Съвет за Рейтинг Б
Автор: chopa   
Дата:   04-01-08 12:28

vladimir666 не са щуротии .за да стигнеш рейтинг Б трябва да ти гласува автор от рейтингБ .Преди имаше подобна тема и там някой каза по памет- Авторите от представяне трябва да са доволни ,че съм натиснал "не гласувам". ... После стана "виж автора" точки няма
 Re: Съвет за Рейтинг Б
Автор: docenta   
Дата:   04-01-08 12:29

Аз не плюя на Б, просто това не ми е толкова голяма цел, пък и не показвам, кой знае какво.

Но имам подозрение че тия с Б са агенти на КГБ, ЦРУ и ТКЗС. ТЕ имат за цел да следят и подтискат народа по този начин народа нема да снима овцете и хората ще забравят от къде идва млякото....ще почнат да втълпяват на децата че млякото се внася от китаи - животновъдството ще замре а децата ще стават хилави.....ТЕ искат да ни съсипат! затова нека снимаме повече животни и да гласуваме за МЕЛОДИЯ НА ГОДИНАТА![smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re: Съвет за Рейтинг Б
Автор: tnt   
Дата:   04-01-08 12:31



 Re: Съвет за Рейтинг Б
Автор: anaksagor   
Дата:   04-01-08 12:32

Сега разгледах представяне и гласувах за снимки, за които иначе не бих. Но голяма част са такива, за които наистина не може да се гласува. Като спрете да мислите за рейтинги, може и да стане.[smilie24]
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена