Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 EOS utility (40D) Nikon D300??
Автор: ilchi   
Дата:   11-12-07 20:19

Заедно с канон 40д идва и диск със софтуеър, който включва и EOS utility. за тези които не знаят - с тва нещо и благодарение на лайв вюто можеш да правиш снимки директно от компютъра. да фокусираш, да нагасящ ИСО и уайт баланс и т.н.
та исках да знам дали има нещо подобно при Д300? защото наистина си е полезно за макро или астро... пък и не само там
а, мерси :)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS utility (40D) Nikon D300??
Автор: navy   
Дата:   11-12-07 20:21

Има, а фокусирането с лайв вю с Д300 е много по прецизно и удобно [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS utility (40D) Nikon D300??
Автор: ilchi   
Дата:   11-12-07 20:30

а, тъкмо теб търсех :) нали си взе наскоро Д300. в момента си търся апарат... и колкото повече чета, разглеждам и се интересувам толкова повече клоня към Канон/Никон... та 40Д и Д300 ги сравнявам най-съвстно :) понеже на тях съм се спрял...
ти си малко пристрастен, щото имаш никона :) но поне си снимал и с двата и знаеш за какво става въпрос. искам съвет от някой който няма да ми каже това което вече съм го чел в някое ревю...
за тяло, обективи, софтуеър и т.н. защо се спря на никона? а бе ако трябваше да избираш пак м/у двата, защо никон?
-мерси :)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS utility (40D) Nikon D300??
Автор: navy   
Дата:   11-12-07 20:32

Аааа... ако пак си изпиша аргументите и ще ми скочат хиляда човека отгоре, че те навивам и те подмамвам...

Отговори на това съобщение
 Re: EOS utility (40D) Nikon D300??
Автор: volokin   
Дата:   11-12-07 20:35

Найви пристрастен, няма такова нещо, а ако има, то е щото бил дълги години с Канон и сега прогледнал, но така или иначе той не е виновен [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS utility (40D) Nikon D300??
Автор: navy   
Дата:   11-12-07 20:38

То трябва да си се нещо сбъркал за да си пристрастен към някакво име, което печели от теб [smilie10]

Избрах никон поради много причини, които за мен са важни и канон не ми ги предоставя [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS utility (40D) Nikon D300??
Автор: ilchi   
Дата:   11-12-07 20:40

[smilie18] [smilie18] а бе няма подмамване и навиоване... просто искам мнението на някой който ги знае и двата... пък аз вече ще преценя дали ще се дават $500 отгоре само за тялото...
м/у двата апарата съм привлечен към канон само заради обективите... май са повечко и стабилизираните по-евтини? нещо от рода на 17-85 или 70-300 при канон е по-приемливо... или греша? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS utility (40D) Nikon D300??
Автор: navy   
Дата:   11-12-07 20:41

От къде смяташ да го купуваш?

Отговори на това съобщение
 Re: EOS utility (40D) Nikon D300??
Автор: ilchi   
Дата:   11-12-07 20:42

опа грешка май... 70-300 и при двата е горе-долу една цена. но пък при никон нямам в диапазона 17-80 стабилизиран. или ще кажете 28-300?? :)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS utility (40D) Nikon D300??
Автор: ilchi   
Дата:   11-12-07 20:43

а бе аз не съм в бг. в канада уча. тука има отде да се купи на добра цена... в краен случай може и от щатите (Б&Х) или е-бей или нещо такова

Отговори на това съобщение
 Re: EOS utility (40D) Nikon D300??
Автор: navy   
Дата:   11-12-07 20:46

Ем... значи ако те навия и не си доволен ... няма да дойдеш да ме набиеш хи хи хи хик...

Виж, тествай на място!
Ще ти копирам мнението, което е само лично и не ангажира никой - в темата за Д80 и 20Д!
______________________________


Ако сравняваме Д80 и 20Д!
...
Сега много са предимствата на никон пред 20Д-то за мен. Аз до месец имах 20Д а с Д80 снимах още от лятото от време на време.
Ако седна да ги изреждам... ами много са...

- по удобно ми стои в ръката

- по са ми наместени копчелъците

- ергономиката е велико нещо, забравяш в напрегнати ситуации да се занимаваш с менюта и подменюта

- перфектно управление и мерене със светкавици

- цвета е различен, някак си не толкова платмасов и бонбонен

- структурата на изображението, по филмово, по фотографско е, няма ги тези хроматични петна

- тихо огледало, не блъска така като 20Д

- хубави широки обективи, а сега с новите просто убиха рибата, 24-70/2.8 е амейзинг направо!

- фокуса. Фокуса е точен и правилен...

- меренето, ами гъвкаво и добре измислено като опериране

- новата фокусна система на д300 просто цепи мрака, но тук говорим за д80.... харби...

- работа със зоните. При канон като погледна във визьора и се чудя аджеба коя последна зона бях настроил. При никона постоянно седи и ти показва къде си.

- ... имаше още няколко неща, сега са ми излязли от главътъ...


- най-важното - ОМРЪЗНА МИ КАНОН

Както обичам да казвам - кеф-а цена няма

...
П.П.
Д300 има още повече предимства!

Отговори на това съобщение
 Re: EOS utility (40D) Nikon D300??
Автор: itilien   
Дата:   11-12-07 20:59

"- структурата на изображението, по филмово, по фотографско е, няма ги тези хроматични петна"

Сега, да не търсим в колко стари теми се кълнеш как зърното било гадно нещо, как в небето зърно нямало, как искаш в снимката ти да няма такива неща и т.н. и т.н.
Сега обясни какво значи "фотографско" изображение. Това нещо като изображението на фотографа ли е, що е ? И кога е ПО-фотографско, и кога е по-нефотографско [smilie18]


"- най-важното - ОМРЪЗНА МИ КАНОН "

Сега, знаеш ли какво е ето това:

http://shon-jho.borsabg.com/pic/6411244886.jpg



Така - това е ЧУК.
От уикипедия:
Чукът е инструмент, предназначен за удари върху даден обект с цел преместване или деформиране. и т.н...

Значи съсредоточаваме се върху "чукът е инструмент"
Един майстор, който се занимава с коване на пирони, използва чука по неговото предназначение - да кове пирони. И едва ли някога ще си смени чука, щото му бил омръзнал.

Сега си направи аналогия с марката на фотоапарата, и за какво всъщност ти служи той. Май за играчка [smilie11].

И след като кефа цена няма, що не си купи Д3 ?



Публикацията е редактирана (11-12-07 20:59)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS utility (40D) Nikon D300??
Автор: dau   
Дата:   11-12-07 21:10

20Д още може да снима ремоут, но не можеше да се гледа само...

Отговори на това съобщение
 Re: EOS utility (40D) Nikon D300??
Автор: navy   
Дата:   11-12-07 21:11

Защото кеф-а ми напълно оправдава Д300 за фото, иначе си купих кола за 4,5 пъти по висока цена от Д3, щото там ще се кефя оправдано [smilie18]

Ей, тоя Итилиенчо голям смешко...
За какво ми е зърно в небето бе?
Писал съм, че харесвам чистите изображения - да така е. Но в едно изображение има сенки, има и шум! Сравнен с канонския - НИКОНСКИЯ ПО МИ ХАРЕСВА! ЗАЩОТО съм го тествал на голям печат и разликата е осезаема!
И тук говорим за вкусове и предпочитания! Стопляш ли, лапе?
Днес харесвам крем карамел - утре саварини!

И специално за такива като теб, ДЕТО НЕ СТОПЛЯТ, ще кажа, че тези твърдения са само МОИ лични предпочитания и не ангажират никой!

...

Като говорихме за харесвания... мисля си, че ти ще си останеш фаворитния ми шут [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS utility (40D) Nikon D300??
Автор: itilien   
Дата:   11-12-07 21:15

да де, преди не те кефеше филмовото изображение, а сега изведнъж взе да те кефи [smilie18]

А това кой е шут го вижда целия форум :)



Публикацията е редактирана (11-12-07 21:15)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS utility (40D) Nikon D300??
Автор: navy   
Дата:   11-12-07 21:17

Е че като съпоставя избора - филмов шум в сенките спрямо хроматични парцали... познай кое ще избера [smilie18]

А от филма не ме кефеше петната, боклуците, едрата зърненост по места, където не би трябвало да ги има... при Д300 положението е баланскирано, да ти покажа?

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »