Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Продали са ми употребяван фотоапарат!
Автор: analitik   
Дата:   11-12-07 18:35

Здравейте, нов съм в клуба, регистрирах се преди няколко часа, но се надявам, че ще ми обърнете внимание. В събота (8.12) закупих нов огледално-рефлексен фотоапарат Canon EOS350D (тяло) и обектив (Canon EF 28-105mm f/3.5-4.5 II USM). Техниката закупих, след предварителна поръчка, от магазин "Фото павильон" - София. В деня, когато отидох да си взема фотоапарата видях, че всъщност ми дават комплект, от който премахнаха китовия обектив, но кутията и всичко в нея беше изрядно подредено, с изключение на факта, че LCD дисплеят беше малко омазнен - вероятно от пръсти. Тогава не обърнах внимание на това и се прибрах доволен вкъщи. Но след няколко часа, тъй като изчаквах да се аклиматизира апаратът, когато реших да го изпробвам, установих, че с него вече са били направени около 340 кадъра![smilie2] [smilie9]На всичкото отгоре установих, че имам два "горещи" пиксела. Какво ще ме посъветвате да направя? Тези горещи пиксели - бели на цвят - трябва ли да съм притеснен заради тях? Благодаря Ви от сърце предварително![smile]
 Re: Продали са ми употребяван фотоапарат!
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   11-12-07 18:38

Гадноооо [smilie23]
Много гаднооооо, но родно.
Връщаи и ги псувай [smilie24]

 Re: Продали са ми употребяван фотоапарат!
Автор: matataupa   
Дата:   11-12-07 18:39

[smilie7]
 Re: Продали са ми употребяван фотоапарат!
Автор: navy   
Дата:   11-12-07 18:41

340 кадъра [smilie18]

СЕГА, аз ще ти кажа, ЧЕ предпочитам апарата ми да има поне 5-6 стотин кадъра, каквото е могло да се случи да се е случило и да го взема сигура работещ!
Ти за 340 ревеш!
Човече... това е наивно!

За горещите пиксели трябва да се провери колко броя минават за негаранционни [smilie7]
 Re: Продали са ми употребяван фотоапарат!
Автор: bdin20a   
Дата:   11-12-07 18:41


Гадноооо [smilie23]
Много гаднооооо, но родно.
Връщаи и ги псувай [smilie24][smilie24]
Тегли им една и от мен.....[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Благодаря Ви за бързите отговори!
Автор: analitik   
Дата:   11-12-07 18:43

[smilie2] Дали ще се съгласят да им върна фотоапарата? До този момент не бях пазарувал от този магазин, случайно го открих, ровейки из Интернет. А относно горещите пиксели, до колко са допустими?
 Re: Продали са ми употребяван фотоапарат!
Автор: navy   
Дата:   11-12-07 18:44

Досега съм преброил един наивник и двама неадекватни сеирджии [smilie18]
 Re: Продали са ми употребяван фотоапарат!
Автор: marto   
Дата:   11-12-07 18:44

а ти как разбра, че са "горещи" [smilie11]
 Re: Продали са ми употребяван фотоапарат!
Автор: asahi   
Дата:   11-12-07 18:45

Според Закона за защита на потребителя можеш да го върнеш в определен срок без да имаш сериозно основание.
340 кадъра могат да са от тестове в магазина и хич да не те притесняват. Аз съшо съм щракал десетина кадъра с някой павилионски апарат.
"Белите" пиксели не са гаранционно събитие за повечето фирми.
Дотук не виждам причина за безпокойство.
 Re: Продали са ми употребяван фотоапарат!
Автор: navy   
Дата:   11-12-07 18:46

Много рев за нищо [smilie7]
 Re: Продали са ми употребяван фотоапарат!
Автор: boni   
Дата:   11-12-07 18:47

Е хубаво де защо питаш тука дали ще ти го върнат???? Да се беше обадил там първо и после да пускаш теми.
А иначе 340 кадъра са направени от клиенти като тебе, на които им разрешават да пробват ралични видове техника, за да си изберат.
 Re: Продали са ми употребяван фотоапарат!
Автор: borisyankov   
Дата:   11-12-07 18:48

Очевидно апарата е бил тестван и демонстриран на други клиенти в магазина. Нищо необичайно или некоректно. Поне можеш да си сигурен че работи. Не веднъж ми се е случвало да тествам някаква техника в магазина. Да не ги хвърлят след мен? Това не е бельо все пак [smile]
 Горещи пиксели
Автор: analitik   
Дата:   11-12-07 18:48

Благодаря Ви на всички, досега не бях виждал толкова активен форум, толкова бързо ми отговорихте! Относно белите пиксели (гоещи) - установих наличието им след като снимах с капачката на обектива при различни скорости и чувствителности. Успях да преброя цели два на черния екран.
 Re: Продали са ми употребяван фотоапарат!
Автор: marto   
Дата:   11-12-07 18:49

не е болка това...
 Re: Продали са ми употребяван фотоапарат!
Автор: boni   
Дата:   11-12-07 18:49

С капачката при високи чувствителности на моя Никон Д100 има около 20 такива. Нормално е.
 Re: Продали са ми употребяван фотоапарат!
Автор: asahi   
Дата:   11-12-07 18:49

Сега ако беше презерватив - разбирам.
 Re: Продали са ми употребяван фотоапарат!
Автор: ALBIREO   
Дата:   11-12-07 18:50

analitik - не се прави така [smilie23]
Първо обсъждаш проблема с хората от магазина. Ако тогава не се измисли решение и смяташ, че си прецакан, тогава пускай тема.

Тези 340 кадъра спокойно могат да се генерират от тестови "изстрели".
Лично аз във фотосинтезиса, като натиснах спусъка на 1Д Мк3, забравих да го пусна. "Снимах" без обектив. Не исках картинка, просто исках да чуя звука [smilie7]

Ако някой го купи, да знае, че поне 20 кадъра са мои [smilie7]
 Re: Продали са ми употребяван фотоапарат!
Автор: bouncer   
Дата:   11-12-07 18:55

Желателно е преди да се пускат теми от подобен род първо да се обърнете към магазина!
Освен това при DSLR-ите е възможно да се получи подобно нещо когато се тества апарата с карта на магазина.Апаратът просто запомня последния номер на файл в картата.
Оставете на ЛС телефон да ви се обясни или идете директно в магазина с апаратчето.
Във Фото Павилион никога не е била продавана втора употреба техника,като нова и не е редно да се спекулира по този начин.В магазина има секция за втора употреба техника, обозначена според изискванията на закона!
Вече 3-та година съществува магазина под една или друга форма и винаги сме се стремяли да бъдем най-коректната фирма на пазара и да задоволим всеки каприз на клиент.Доста нелепо и некоректно е хора, които не са наши клиенти да клеветят
публично магазина. Ако някой продължава да поддържа идеята за втора употреба техника, моля да бъде така добър да се свърже с Фото Павилион и да докаже твърденията си!

Публикацията е редактирана (11-12-07 18:59)
 Re: Продали са ми употребяван фотоапарат!
Автор: ПМ   
Дата:   11-12-07 18:58

Според мен, принципът "ние да пробваме, пък ако мине" си е тъпичко изпълнение [smilie2]

Ми, в закона пише разни подобни неща... Не мисля, че ще се опъват прекалено, преди да го сменят.

"Чл. 6. Търговецът е длъжен да определи специално обозначени места, отделени от местата на останалите стоки в търговския обект, и предварително да информира по подходящ начин потребителите, когато предлага:

1. употребявани стоки..."

"Чл. 55. (1) Потребителят има право, без да дължи обезщетение или неустойка и без да посочва причина, да се откаже от сключения договор от разстояние в срок 7 работни дни..." - това при добросъвестно отношение от двете страни, а в случая едната определено не се е отнесла така [smilie23]

 Re: Продали са ми употребяван фотоапарат!
Автор: marto   
Дата:   11-12-07 18:58

bouncer[smilie24]
 Re: Продали са ми употребяван фотоапарат!
Автор: analitik   
Дата:   11-12-07 18:59

Здравей, ALBIREO, прав си, първо трябваше да обсъдя проблема с хората от магазина. Не е коректно от моя страна да правя така, но се притесних, че са ми продали употребявана техника, а ми беше неудобно да ги питам дали е така! Признавам, не бях прав! Но сега съм спокоен, благодарение на всички вас! Благодаря Ви! Сега ще си снимам на воля и няма да се втелясвам толкова! [smile]
 Re: Продали са ми употребяван фотоапарат!
Автор: marto   
Дата:   11-12-07 18:59

Успех!
 Re: Продали са ми употребяван фотоапарат!
Автор: navy   
Дата:   11-12-07 19:00

Виж, сега, 350 кадъра не правят апарата 'употребяван' в този смисъл на думата....



Публикацията е редактирана (11-12-07 19:01)
 Re: Продали са ми употребяван фотоапарат!
Автор: nabis   
Дата:   11-12-07 19:02

Хора, какви ги плещите ?
Кой и за какво да се опъва?
Стига сте говорили ей така за да се намирате на лаф :)
Ако клиента има проблем , редно е да се обърне първи към нас а не към форума...освен ако не е поредния напън на конкуренцията ;)
Easy, клиентите ни знаят,че сме изключително коректни, нека се свърже с нас момчето ... а тази тема и смисъла и и целта... няма да я коментирам, не си струва :)



Публикацията е редактирана (11-12-07 19:04)
 Re: Продали са ми употребяван фотоапарат!
Автор: doca   
Дата:   11-12-07 19:02

Моят апарат пък го донесоха от САЩ на 0 кадъра, запечатан.Така се продава според мен нова техника.
Е,гаранция-Франция/без гаранция/, ама клиента си разсъждава простичко- апарата искам аз да си го изпробвам, защото в противен случай може и да и използван.
Както се оказва в случая- с горещите пиксели и на 300 кадъра, май си е прав човека.
Мисля, че Павилиона ще го подменят, ама ще подменят ли мнението на клиента,........ че и на останалите, ако продължават така.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена