Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: Myth   
Дата:   10-12-07 14:09

Nikon
Nikon D80 kit с обектив AF-S DX 18-135mm + SanDisk 2GB SD карта
Цена след усвояване на 100лв. "Cash Back"-1999лв.
Цена:
2 099.00 лв. с ДДС

Pentax
Pentax K10D kit(18-55mm+50-200mm) + подарък 1GB SD карта
Код: 0694
Наличност: Да (София)
Цена:
1 899.00 лв. с ДДС

Canon EOS 30D kit с EF-S 18-55mm обектив
8 мегапиксела, 9-точков AF, RAW
Цена:
1 999.00 лв. с ДДС

Това са офертите от фотопавилиона, сега ще кажете чети има толкова теми, да ама.... е чета и колкото повече, толкова повече се чудя, нека споделя и нещо като питанки.

За Никона и Пентакса доста изчетох, особено за Никона, за Коанона, почти нищо, като обстойни ревюта, но ми е ясно, че той е същият клас и едва ли, като цяло предлага по-малко от другите два.
Интересувам се, от впечатленията ви за автофокуса на Пентакса, бърз ли е и как се справя на по-тъмно, Никона по-добре ли е или по-зле?
Друга питанка е, това, че тялото на К10Д е прахозащитено и влагозащитено, голямо преимущество ли е или... в смисъл с Никона може ли да се, снима безпроблемно да кажем в дъжд, мъгла, не ми се ще ако реча да направя например снимка в дъжд и да треперя дали на апарата няма да му стане нещо. И предпоследна питанка, за изнесените функции на бутони, при кой от апаратите е най-практчино и лесно, чувам, че Никона е доста добър в това отношение, как е Пентакса?

И последна питанка, която може би е най-важна, защото минимум една година ще си карам с китовите обективи, е ако изпадне отнякъде $$ вероятно ще си взема още някакъв, но малко вероятно е да е през първата година. Та кажете, как са китовите обективи, струва ли си този на Никона 18-135, пред двата на Пентакса. Ами това са общо взето нещата, които ме карат да се чудя, кой от трите да взема.
Хубавото е, че ще си взема ДДС-то

Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: darksorrow   
Дата:   10-12-07 14:11

уйде коня у в ряката [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: apollo   
Дата:   10-12-07 14:18

Аз взех третия/но с друг обектив/ [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: Myth   
Дата:   10-12-07 14:18

Добре де вместо да се подиграваш, дай съвет, не мога, както всички тук да съм разбирач, ако можеш помагай, ако не, не пиши.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: navy   
Дата:   10-12-07 14:20

Аз тук няма се обаждам вече [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: darksorrow   
Дата:   10-12-07 14:21

да речем, че имам подобна дилема, макар и малко по-различна приоритетно.

да речем, че и аз се чудя много.

за теб най-добре е Пентакс в този случай. лично мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: apollo   
Дата:   10-12-07 14:22

Значи актуален е въпросът за прахо-влагозащитата... истинската такава трябва да обхваща цялото тяло, като един вид обвивка и всички вратички, копчета и врътки да са защитени...

... при Канон на това условие отговаря само 1-ва серия, за другите не знам [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: Myth   
Дата:   10-12-07 14:23

Ами и мен на там, много ми клони избора, ама и Д80 много ме влече.darksorrow написа:

> да речем, че имам подобна дилема, макар и малко по-различна
> приоритетно.
>
> да речем, че и аз се чудя много.
>
> за теб най-добре е Пентакс в този случай. лично мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: darksorrow   
Дата:   10-12-07 14:24

Пентакс ти покрива съвсем прилично един много голям диапазон, а к10 (абсолютно субективно) е по-хубаво тяло от д80.

очевидно е, според мен.

на тая уедър защита не разчитай много. обективите не са защитени.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: Myth   
Дата:   10-12-07 14:25

до:navy

Защо бе, обади се, ти наскоро писа, че си си поиграл с Д80, имаш и впечатления от Канон нали си с 20Д (май, ако не съм се заблудил де). Кажи нещо дай някаква насока, хм, ти какво би взел според това, което съм написал?



Публикацията е редактирана (10-12-07 14:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: dimmby   
Дата:   10-12-07 14:26

Ами щом те влече вземай Никона. Но аз също мисля че Пентакса е най-добрият избор. Това е моето мнение. Упех![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: itilien   
Дата:   10-12-07 14:27

да, това е основния проблем. И на мен ми се ще напълно уедър защитен апарат, но в случая при канон - Л обективите са защитени, но само първа серия телата са защитени. При пентакс к10д се води защитен (не знам до колко), но обективите не са (с изключение на най-новите и скъпи от високия клас).

Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: Myth   
Дата:   10-12-07 14:33

Оф, бе то накрая май ще стане, който ми пасне в ръката и на вид.... него да взема и това.
Ама не се отказвайте в помоща си при избора ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: dephil   
Дата:   10-12-07 14:35

Ами аз не виждам особено на какво се чудиш - в този ценови диапазон, при твоите ограничения и нужди - Пентакс ти дава най-много.
И особено - най-голямо покритие като диапазон и стабилизация.

Стабилизацият ти дава и най-голяма гъвкавост от евтини допълнителни ъпгрейди (М42), които почти няма да усещаш, на фона на стабилизираните Никон/Канон аналози - Сонар 35/2.4 (100ина лева), С-Такумари 50/1.4, 85/1.9 и 135/2.5 (за по 200 и нещо) и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: boni   
Дата:   10-12-07 14:37

Аз те съветвам да ги пробваш в магазина и 3-те, да видиш как ти лягат в ръката, да усетиш шум, вибрации и т.н. при снимане, да щракнеш няколко кадъра при различно исо и накрая все един от трите ще ти допадне повече.
Иначе с който и да е от трите можеш да направиш чудесни снимки или да не направиш чудесни снимки:) От тебе зависи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: zaiko   
Дата:   10-12-07 18:47

И трите апарата са много удобни като ергономия, тежки, солидни. Единствено Пентакса предлага истинска защита от влага и прах на цялото тяло, но ако искаш цялата система да е защитена, трябва да вземеш от новите обективи. Стабилизацията също му дава предимство, както и това, че за най-малко пари взимаш най-добрият комплект - имам предвид 18-55 + 50-200 и карта, директно готов за снимане диапазон 18мм до 200мм. Така че АКО говорим за самите комплекти, Пентакса ти дава най-много за най-малко пари.

Иначе като бързина на АФ, бих казал че при добра светлина с еднакви като клас обективи и трите тела се справят еднакво точно и бързо. При по-ниска бих сложил Пентакс на последно място по бързина, но за точност не мога да говоря за останалите. Аз съм с К10Д, автофокусът е точен дори и на ниска светлина, за мен е достатъчно бърз, но нямам идея как е при другите 2 тела. И все пак си мисля, че Канона е най-добре при такива условия (само като скорост говорим, и то с неголяма разлика).


Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: overflow   
Дата:   10-12-07 19:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: ALBIREO   
Дата:   10-12-07 19:18

В момента снимам с Никон Д80 и Канон 20Д.

Никона има много екстри, но съм сигурен, че няма да ги ползваш. По-скоро е като играчка с много функции, отколкото като сериозен фотоапарат.

Купувай канона [smilie24]

Ако продължаваш да не си сигурен - най-добре отиди в магазина, поснимай и с двата и реши.

Пентакса го забрави [smilie3]
Тия китови обективи също ги забрави [smilie3]


Ако си мислиш, че тези изнесени копчета на Никона ще ти улеснят работата, много се лъжеш. [smilie3]
С нищо не помагат. Най-малкото ти се налага да ползваш и двете си ръци, за да извършиш елементарни действия, докато с канона можеш да ги направиш с една ръка, докато с другата да си мърдаш вариото или просто да си държиш обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: Cristinel   
Дата:   10-12-07 19:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: navy   
Дата:   10-12-07 19:57

Автор: ALBIREO
Дата: 10-12-07 19:18

...
Никона има много екстри, но съм сигурен, че няма да ги ползваш. По-скоро е като играчка с много функции, отколкото като сериозен фотоапарат.

...

Ако си мислиш, че тези изнесени копчета на Никона ще ти улеснят работата, много се лъжеш.
С нищо не помагат. Най-малкото ти се налага да ползваш и двете си ръци, за да извършиш елементарни действия, докато с канона можеш да ги направиш с една ръка, докато с другата да си мърдаш вариото или просто да си държиш обектива.



[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Човече, Е ТУКА мога да те закопая с правата лъпатъ [smilie18]

Екстрите и копчетата не ти трябват [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: ALBIREO   
Дата:   10-12-07 20:02

Без коя точно екстра не можеш да направиш снимка бре, navy? [smile]
А тия копчета - колко често ти се налага да ги натискаш? С колко ръце ги натискаш? При канона - с една. При никона - с две.
При канона свалям апарата за да видя какво пише на дисплея. При никона свалям апарата да видя какво пише на дисплея.
Къде е разликата? [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: navy   
Дата:   10-12-07 20:04

Ся, аз и БЕЗ бельо мога да ходя, ама не ми е удобно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: Стоев   
Дата:   10-12-07 20:07

Слагаш на режим "зелено квадратче" и с един пръст натискаш копчето, другите разперващ встрани[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: ALBIREO   
Дата:   10-12-07 20:08

Хе-хеее, ми ко тогава? [smilie7]
Ако всичко е въпрос на удобство - момчето да отиде и да види кое му е по-удобно.
Ама после като се огледа и види, че хората са се научили да снимат с "трудния" Канон, ама праят яки снимки, ще го е яд, че е избрал "по-удобното" [smilie7]

Между другото, видях какво прави Марк2 + 580 ЕХ + допълнителна батерия.
СБ-то това не го можи. Снимки на серия - поне 10-на кадъра един след друг и няма пропуск.
На СБ-то съм сложил 5-тата батерия, като с Д80 правя 3 кадъра в секунда. Минимум 2 или дори 3 от 5 кадъра са ми тъмни, защото светкавицата не успява да зареди.
Без коментар. [smilie7] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор м/у К10Д, Д80, 30Д, помагайте!
Автор: navy   
Дата:   10-12-07 20:28

Виж тииии [smilie18]
И що така?
При мен как зарежда, и стробоскопия си правя и в серия си светка [smilie7]

А относно ергономията - бях казал някъде....
Виж, може да махнеш половината копчета на 20Д-то [smilie7]
Аз обаче с тази функционалност на никона не искам да се разделям. Много ситуации съм пропускал с канон догато вляза в нужния режим.

Моткам се по плажа и снимам малко пейзажчета, по едно време дойде някаква врана ли, сврака ли и почна да се бие с една чайка. докато наглася на серво и в серия и ... изпуснах момента [smilie18]

Сори, ама и с фокусните зони и с други опции... не, мерси, 30Д, 20Д... не са така удобни [smilie7] а и как им блъскат огледалата [smilie23]

Абе много са различията.
Виж, ти както съм казвал ако снимаш меланхолични цветенца и бавно галопиращи пейки - да... може и с пинхол. Аз се кефя на удобство и динамика, тва е [smilie7]

Няма нещо типично фотографско, като смяна на режими, исота, серии, фокусни зони, метеринг, вдигане на огледалото и т.н. ДА НЕ ТИ ПРАВЯ БЕЗ ДА СИ ОТДЕЛЯМ ОКОТО от визьора! Просто няма [smilie6]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »