Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Защо не снимам вече на филм?
Автор: Vinsent   
Дата:   07-12-07 21:22

В една друга тема на pomstar
се питаше “Защо снимате на филм?”

Едно грубо изказване ме изуми! “Снимам на филм щото не съм моногамен сухар.”!!!

Зададох си въпроса “Защо бих снимал на филм?”
Безкрайно уважавам човешката индивидуалност и съм демократ по мисъл и действия.
Намерих един куп възможни отговори, всеки от които вероятно би бил мотив да снимам на филм. Ето някои от тях (изключвам от тези разсъждения използването на средния и по-големите професионални филмови формати, които на този етап нямат конкуренция):

ТА, ЕВЕНТУАЛНО БИХ СНИМАЛ НА ФИЛМ, ЗАЩОТО:


1. Сигурен съм, че филма ми дава повече възможности за творчество.
2. Филма ми дава много по-високо качество.
3. Защото имам сантименти - атавизъм от миналото който не мога да преодолея!
4. Защото филма ми дава невероятна творческа свобода и ми позволява да постигна други резултати.
5. Защото смятам, че филмовия процес е строго индивидуален всеки път и това ме прави неповторим, т.е. творец.
6. Защото не съм изкопирал над 100 000 цветни снимки в личната си лаборатория и не ми а писнало отвсякъде.
7. Защото държавата в миналото ми е закупила и предоставила един куп филмови апарати с добри обективи към тях. С тях мога да се ежа, като че аз съм се лишавал от закуска за да ги закупя, да им се радвам, а и нали трябва да ги оползотворявам за да си оправдавам заплатата.
8. Защото не съм моногамен сухар и вместо да отида да чуя добра опера, да се насладя на качествен балет, на впечатляващ концерт, да чуя Hi-End любима музика, да посетя и се насладя на художествена изложба, да попадна в нов свят, прочитайки нова книга, да побеседвам с приятели по естетически и др. въпроси, да излеза сред природата, където бих видял и пресъсздал красоти, наслаждавайки се на личния досег с нея, да се зарадвам от лични постижения в някой спорт, да се насладя на нов спортен автомобил, да обмисля и приложа иновативна пазарна стратегия от която да спечеля аз и обществото, да се запозная с нова философска концепция, да съдействам пълноценно на благотворителна мисия, да се задълбая в математическа теория за да създам Свой метод, да се забравя в компанията на любима жена, да мечтая под звездите или до брега, да........... , е вместо тях утрепвайки времето във фотолабораторията, използвайки безнадеждно остаряла технология (защото дори голямото кино и телевизиите вече минаха на дигитални технологии) се изживявам като полигамен гигант!!!

Съжалявам, че се получи доста дълго, дано не е било и толкова досадно! [beer] [shtrak] [beer]

Споделете, има ли и други съображения?


Отговори на това съобщение
 Re: Защо не снимам вече на филм?
Автор: next_time   
Дата:   07-12-07 21:31

А какво точно те мъчи ако някои снима на филм??????Поне 8 причини да се дразниш че съседа вместо да си опъва жената снима на филм??????

Не ви ли е ясно че всеки има право да прави каквото му е кеф ако не пречи на съседите.Какво ти пречи че в банята на съседа лампата е изгасена.

Ако има нещо което губи много от времето на мого хора това е висенето пред компа.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо не снимам вече на филм?
Автор: Vinsent   
Дата:   07-12-07 21:43

next_time, нищо не ми пречи, радва ме многообразието в живота.

Впечатлява ме само и ме отвращава грубоста и самомнението за непогрешимост! Ще ми се да цитирам Хайтов в Засукан свят: Светът е много засукан и заплетен за да познаеш кое е за хубаво и кое за лошо...


Отговори на това съобщение
 Re: Защо не снимам вече на филм?
Автор: pmartinov   
Дата:   07-12-07 21:46

Светът не е черно-бял...

Има място за всички !



Отговори на това съобщение
 Re: Защо не снимам вече на филм?
Автор: next_time   
Дата:   07-12-07 22:00

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо не снимам вече на филм?
Автор: Снежанка   
Дата:   07-12-07 22:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо не снимам вече на филм?
Автор: Matheya   
Дата:   07-12-07 22:19

dran ta plqs [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо не снимам вече на филм?
Автор: джъмбо   
Дата:   07-12-07 22:27

винсънте аре да те питам що слушаш плочи А???

що не въртиш само МР3 ки АААА????

Отговори на това съобщение
 Re: Защо не снимам вече на филм?
Автор: Vinsent   
Дата:   07-12-07 22:34

джъмбо [smilie18]

Просто за сега винила е ненадминат по истинност! Това няма аналогия с филмовата лайка! Много съм мислил за такова съотвестствие, не съм намерил еквивалента.

А, ако имаше макар и най-малък шанс да слушам музика с качеството на винила на модерна цифрова технология, не бих се поколебал дори за миг. Слушането на винил е доста досадно и ангажиращо нещо...! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо не снимам вече на филм?
Автор: джъмбо   
Дата:   07-12-07 22:41

винсънте
цифротото е един ужасен мързел......

я да те питам тръпнеш ли сега като направиш кадър?????

тръпнеш ли както тръпнеше докато проявяваш и копираш????

Отговори на това съобщение
 Re: Защо не снимам вече на филм?
Автор: Vinsent   
Дата:   07-12-07 22:46

Джъмбо, вярно е че е мързел, както ти го казваш! Това мисля че влияе вредно най-вече на тези които сега им предстои да се учат! Ама, повярвай ми, аз все още снимам (доколкото го правя чат-пат) с манталитета на филмов фотограф - на натискам спусъка, ако не съм видял че кадъра е успешен. Разбира се това е недостатък, могат да се изпуснат моменти. [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо не снимам вече на филм?
Автор: джъмбо   
Дата:   07-12-07 22:49

темата си е излишна според мен....

признавам че едва ли пак ще се захвана с копиране.... наистина вече ме мързи.... и компа е по-силен от дурста

Отговори на това съобщение
 Re: Защо не снимам вече на филм?
Автор: Vinsent   
Дата:   07-12-07 22:52

...и компа е по-силен от дурста... [smile] [smilie25] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо не снимам вече на филм?
Автор: snooper   
Дата:   08-12-07 01:40

Джъмбо каза:

я да те питам тръпнеш ли сега като направиш кадър?????

тръпнеш ли както тръпнеше докато проявяваш и копираш????



Да, изпитвам същата тръпка, когато имам интересно снимане, което ме кара да вложа максималното от себе си в Кадърът. Когато нямам такова снимане дълго време или съм взел грешно решение за даден кадър не си намирам оправданието в цифровото... тва са глупости и ти много добре го знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо не снимам вече на филм?
Автор: PeterPAN   
Дата:   08-12-07 13:23

Ми честно казано снимами се на филм понеже това е едно от малкото останали ми хобита за които имам време, липсвами тъпката когато сам си проявявах филмите в банята, когато заковавах одялата вечер на прозорците и запалех червените фенери [smilie5] , но за съжаление сега не мога да си го позволя, някой ден може би пак, малкия като попорасне, ако му е интересно ...

Иначе тръпката е все същата, ако можеш на филм да направиш един кадър не виждам защо да не можеш и на цифрово, друг е въпроса че на цифрово стандарта се дига много и грешките много личат ...

Филма носи много повече грешка според мен, докато при цифровото носи много корекции, стига да знаеш как[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо не снимам вече на филм?
Автор: PeterPAN   
Дата:   08-12-07 13:26

Та отговорът ми е че на цифрово е много по удобно и практично, да си чешеш крастата може и със самоделни апаратчета

Както и много по достъпно за широк брой потребители, щрак и имаш хубава снимка, композиция и т.н. е друг въпрос, но даже и почти ниакви правила да не спазва човек съвремените сапунерки изкарват много добри кадри



Публикацията е редактирана (08-12-07 13:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо не снимам вече на филм?
Автор: PolarBear   
Дата:   08-12-07 13:31

Хайде да залагаме като на конни състезания колко поста ще стигне тази тема.

Иначе, Васко, прав си. Кой разбрал - разбрал. Абсолютизирането на нещата винаги води до неточности. А използването на агресивен и арогантен тон не ги отстранява.

Всеки може да снима с каквото си иска. И дори да излага n пъти символ-веруюто си тук, но все пак с известно внимание и ужажение и към другите мнения.

[smilie24] [smilie23]



Публикацията е редактирана (08-12-07 13:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо не снимам вече на филм?
Автор: gecata   
Дата:   08-12-07 13:39

Не снимам ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо не снимам вече на филм?
Автор: Снежанка   
Дата:   08-12-07 14:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо не снимам вече на филм?
Автор: ecobo   
Дата:   08-12-07 14:46

Аз снимам, макар и само за кеф.
Всъщност, качеството от хубав 6х7 позитив хич не е за пренебрегване [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо не снимам вече на филм?
Автор: itilien   
Дата:   08-12-07 16:42

"Всъщност, качеството от хубав 6х7 позитив хич не е за пренебрегване [smilie3]"

Освен като фотографска ширина обаче..

Отговори на това съобщение
 Re: Защо не снимам вече на филм?
Автор: Vinsent   
Дата:   08-12-07 20:09

Еееееех, 6х7...... мечта!!! Една приятелка има такъв Пентакс! Подариха и го за рожден ден. [smilie24] Много и се радвам!

Аз лично бих предпочел 10х15. На такива плаки преди време получих рекламни диапозитиви от Франция - нямам думи! Пазя си ги като реликва.

Абе, сантименти! Сигурно много ще се радвам на Линхоф! Ама дали ще направя някой и друг кадър?


Отговори на това съобщение
 Re: Защо не снимам вече на филм?
Автор: FANTAZIA   
Дата:   09-12-07 09:35

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо не снимам вече на филм?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   10-12-07 19:49

Да отговоря на Vinsent , защото изказването е мое, не е нужно да се асоцира (то не е персонално) и да не се мъчи да го тълкува, категоризира като "грубо" и да гради разни импровизации върху него в точките надолу, които имат чисто емоционален характер и са много далеч от реалността.

"Едно грубо изказване ме изуми! “Снимам на филм щото не съм моногамен сухар.”!!!"

Това касае само мен и моето отношение към фотографията!
В подробности нямам намерение да навлизам, защото не е в мои интерес.
Всеки сам си намира пътя и кое го кефи.


Отговори на това съобщение
 Re: Защо не снимам вече на филм?
Автор: icikonti   
Дата:   11-12-07 08:33

Аз пък не снимам и не се нуждая ни от цифров, ни от филмов апарат!!!!!!!!!!!!!!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »