Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20 ..  24  25     всички  напред  последна
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: rumbetix   
Дата:   07-02-08 18:10

някой знаели за какво и как служат конверторите в менюто SETUP

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: polaznik   
Дата:   08-02-08 17:16

Здравейте колеги,
От няколко месеца се радвам на един С3 и го разучавам, но не мога да постигна един желан от мен ефект.Това е свързано с фокусирането. Искам да направя снимка на която фокуса да само в/у една зона. Играх си доста и вече си мисля че не може да се постигне с този апарат :) или по точно аз не мога. Става въпрос за нещо подобно

http://212.36.3.59/site_pics/150/c_1197407649_381U5343.jpg


тази

http://212.36.3.59/site_pics/115/c_1164558547_slide_frame2.jpg


и тази


Ако става и с С3 кайете как (бленда, скорост и тн.. )

Поздрави


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: cooperworks   
Дата:   08-02-08 17:44

Искам да направя снимка на която фокуса да само в/у една зона

Искаш да кажеш кадър с "плитък" DOF? Опитай с максимално отворена бленда...

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: free_will   
Дата:   08-02-08 18:27

Дълбочината на фокусната равнина или ДОФ, се влияе от три неща .Това са фокусно разтояние ,предметно разтояние и отвор през който влиза светлината (разбираи бленда).
имаи предвид ,че говорим за реалното фокусно разтояние а не приравненото
или на твоя апарат мисля е 6мм до 72 мм или нещо такова беше.
ако искаш да направиш портрет или да снимаш само част от лице,примерно око.
блендата я отвори на максимум . използваи (ако е портрет) по- дълги фокусни разтояния,примерно 50 мм и на горе ако искаш по едър план или само част от лицето , използвай макро режима .
сложи предмета или лицето на такова място , така че да няма други близки обекти,всичко зад него да е на колкото може по - голямо разтояние .
успех [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: surg   
Дата:   08-02-08 19:10

С3 е чудесния инстурмент под ДСЛР класа за това което искаш....
Сценарий...за проба

искаш да снимаш човек който да е на фокус а зад него всичко да е неясно в различна степен за да изпъква обекта добре....


1. заставаш на около 2-3 м от него, това е добре за да излезе без деформация лицето,
ако снимаш лице в едърт план от 80 см или 1.2 м ще има оптическа деформация
2. избираш режим на снимане А, т.е водеща бленда, ИСО 80 или подходящо, скоростта ще я избере апарата
3. избираш увеличени оптическо от 1/3 от възможното до 100% според това какво искаш точно да влезе в кадър от Обекта
4. гледаш да има зад него фон н апоне 4-5 м,


при това можеш да пробваш...
- промяна на блендата към 5- 7 -11 води до фоксуиране и на фона
- приближаване на само на обекта към теб, води до дефокус на фона,
- отдалечаване на само фона, води до дефокус на фона,
- увеличени на оптическият зоом, води до дефокус на фона

2 макро режим ефектите са още по силни

след малко проби, ще можеш да оценяваш почти всяка ситуация


Режим Портрет моде, всъщност кара апарата да прави точно това да предпочита максимално отворена бленда...

пробвах, и успех

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: polaznik   
Дата:   09-02-08 17:39

Благодаря за отговорите. Наистина става :) е не точно като на примерите които съм дал ;) но има време. Вие автофокуса ли ползвате или ръчния ? Аз правих опие и по двата начина.

Поздрави


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: migata   
Дата:   12-02-08 10:18

Digital IXUS 960 IS (http://www.canon.bg/main_entry_fulltech.php?id=201) - 12,1 мегапиксела, 1/1,7” CCD

PоwerShot A650 (http://www.canon.bg/main_entry_fulltech.php?id=196) - 12,1 мегапиксела, 1/1,7” CCD

PowerShot G9 (http://www.canon.bg/main_entry_fulltech.php?id=199) - 12,1 мегапиксела, 1/1,7” CCD

та кога да очакваме наследник на S5 Is? ако може и с RAW [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: surg   
Дата:   12-02-08 10:33

мигата


няма нужда да с 12 Мпикс,
по добре е да е 7 или 8 , но с мааалко по голям сензор, и използваемо ИСО 800...
+ RAW
+ по широк преден край на оптиката, а не повече зоом, [smilie24]


но почти съм сигурен , че няма да има такъв апарат, щото директно заплашва ниският им клас ДСЛР....колкото и да е революционно това становище...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: lil   
Дата:   13-02-08 19:32

Хора, кажете с макрото как се справя това апаратче S5...ама честно[smilie3]



Публикацията е редактирана (13-02-08 19:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: kaic   
Дата:   13-02-08 20:35

Човече, добре се справя според мен, но аз съм му фен както казват някой и моето мнение е пристрастно.
снимка


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: surg   
Дата:   13-02-08 22:36


http://212.36.3.59/site_pics/190/u_1156944513_IMG_4309_2_rs.jpg




http://212.36.3.59/site_pics/190/u_1147117753_IMG_2143.JPG





http://212.36.3.59/site_pics/187/r_1182104920_IMG_1701_2rs.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: lil   
Дата:   14-02-08 09:49

Искам да попитам и още нещо. Понеже всички ревюта говорят предимно за качество на снимката, оптика итн. но не се казва нищо за надеждност в експлоатация така да се каже, в смисъл, здрав ли е на механични въздействия, електрониката бъгава ли е, как се държи при продължителна експлоатация, тялото защитено ли е от прах и жлага и тн. Питам защото съм на кръстопът за покупка, а си падам малко екстремист та освен добрите снимки и това е мн. важно за мен[shtrak] .

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: lil   
Дата:   14-02-08 09:57

Сигурно се сещате с кое го срвнявам, знам че не харесвате другата марка[smilie3] и приемам доводите че канона снима по добре да речем, но как бихте сравнили телата, канона малко ме притеснява с по изпъкналите копченца, особено това за режим снимане и разглеждане.При другия вариант имаме магнезиево тяло което си е някакво предимство...май.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: lil   
Дата:   14-02-08 14:31

Еми зех го S5[smile] Aко нещо ни мъ изкефи, вие сте виновни щото си трайкате[smilie22]
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: tomcat4o   
Дата:   14-02-08 15:52

Хей, много си е хубава машинката. Снимай и му се радвай.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: surg   
Дата:   14-02-08 17:20

Лил
честито и да симаш с кеф...
но не забравяй, преди да обвиняваш апартата за нещо, дали наистин тои или ти си виновен...тоест умната....
и учи бързо....
нагоре има линкове за най добри настройки, за мануали с детайли за С3 който става и за С5 1 към 1, въоще, направи си труда почетеш малко...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: lil   
Дата:   14-02-08 17:27

Четох аз, четох, обаче засега ми е мъгла[smile] А довечера като се прибера ще пусна и едно забавно фото, което преди малко щракнах на улицата[shtrak]

За сега не ми е много интуитивно менюто(още се боря да намеря откъде се вкл/изкл.стабилизацията), но надявам се ще свикна

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: surg   
Дата:   14-02-08 19:14

оки, ще ти спестия малко време

ако ще снимаш на маса или ей така си снимай на ауто

иначе си запиши настроики в режим С
както следва
- стабилизация Он
- Исо 80, най малко шум
- режим А, или приоритет на бленда, игра с дълбочина на фокуса
- бленда 3.5, дава най остро изображение в по голяма част на зоома
- компенсация на измерване -1/3

и си снимай основно в този режим
като променяш бленда и ако се наложи ИСО както е нужно...

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: lil   
Дата:   14-02-08 19:36

Благодаря[beer] Снимката която обещах не мога да я пусна сега, защото не мога да и намаля размера.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: lil   
Дата:   14-02-08 20:21

Ако позволите още едно въпросче. От сапунерката ми останаха 2 карти Олимпус XD 512мв.(М) Знам че те са по скъпи, та за каква по голяма SD ще е коректно да я заменя, и като размер, и като фирма.Мисля да заменя едната, другата да си я оставя.



Публикацията е редактирана (14-02-08 20:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: kordeline   
Дата:   14-02-08 21:10

Моля,даите ми сьвет кой от двата Канона е по-добьр S5IS ili G9.Двоума са кой да си купа.Или сьвет за някой фотоапарат до 1000лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: lil   
Дата:   25-02-08 15:40

Абе аз мога ли да се похваля с първото фото което направих с ръчните настройки на S5[smilie5]
http://images23.snimka.bg/005223221-big.jpg


Не търсете размазано по ъглите, аберации, шумове..и там още каквото гледате[smilie5] , защото на мен просто ми хареса гледката, щракнах, и се изкефих че в тъмницата снимката се получи така както я виждах[shtrak]


П.П. Четох някъде из темите, че е хубаво да се сложи неутрален филтър за да пази обектива от надраскване. На този модел има ли опция за монтиране на такъв, и може ли да се снима при всякакви условия с него, или понякога трябва да се сваля?

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: surg   
Дата:   25-02-08 17:36

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: guciguci   
Дата:   25-02-08 19:41

Няма да изтъквам плюсовете,защото знам,че който иска да си купи нов фотоапарат,много повече се интересува от недостатъците.
Аз открих следните:
1. Много бавно и несигурно макро. Сравнявам го с древното Фуджи S7000,което имах 3 години. Там макрото беше наистина доста по бързо и сигурно от това.
2. Доста далеч от резки снимки на 420 мм.
3. Светкавицата наистина зарежда доста бавно първия път като я вдигнеш. След това вече си зарежда бързо,но ако искаш да снимаш нещо неочаквано с вградената светкавица,трябва да я вдигнеш и да чакаш поне 10 секунди. И това е дори ако батериите са напълно заредени.
4. Ръчен фокус спокойно може да се каже ,че няма,въпреки че присъства като функция.
5. За да се изключи стабилизацията,трябва да се рови в менюто. Тази функция не може да се сложи на бутона за бърз достъп.
6. Доста предразположен към преекспонация (дори и като съм го натоварил с UV и поляризационен филтър едновременно)трябва почти винаги да се компенсира.
За сега това се сещам, ако се сетя друго,ще пиша пак

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: CKD   
Дата:   09-03-08 16:12

Днес си играя с RAW-а на S3. За мое огромно разочарование CRW-файла е далеч далеч по-злокачествен от jpg-то, което се заснема паралелно с RAW-а. Това гледано под Picasa. Дали самата пикаса отваря crw-то некоректно или това е нормално явление?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20 ..  24  25     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »