Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Бягайте от PwerShot SX100 IS
Автор: ais209   
Дата:   22-11-07 15:09

От скоро съм нещастен собственик на Canon PowerShot SX100 IS. Закупих го от Технополис Сливен имаше леке на матрицата замених го в първите дни, при следващият всичко изглеждаше нормално докато не заснех кадър, в който присъстват пави линии - резултатът е отчайващ, а бе все едно че са опънати идиански лъкове. В магазина директно ми казаха "За толкова пари - това е". Така, че ако някой се захласне по този фотоапарат ще му го дам с 100 лв. по - малко от колкото съм го взел с гаранцията и всичкото.
Но моят съвет е Бягайте!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Бягайте от PwerShot SX100 IS
Автор: stoyan_5   
Дата:   22-11-07 15:23

... сапунерите на Канон са такива.
Преди време писах нещо подобно за С3ИС, а някои горди собственици се опитаха да ме оплюят ...

Засега от сапунерите само Паналайките се държат по-адекватно, ама и те са сапунери ...

Отговори на това съобщение
 Re: Бягайте от PwerShot SX100 IS
Автор: ilcoin   
Дата:   22-11-07 15:58

Бе незнам, аз имам А420 (най-евтината сапунерка на Канон) и съм заснел над 5 000 кадъра с нея за година и половина. Работи си безпроблемно. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Бягайте от PwerShot SX100 IS
Автор: ais209   
Дата:   22-11-07 15:59

Съгласен съм но дате предупреждават, или в сата си или поне в документацията, както си пише за шума.
А те ти пускат примерни снимки, които нямат нищо общо с даденият продукт:
http://www.canon.co.jp/imaging/dcp/pssx100is/sample/IMG_4188.JPG
Ще отида до там и със същите настройки, ако не получа подобен резултат ще ги омъскаря навсякъде, и по света и в съда.

Отговори на това съобщение
 Re: Бягайте от PwerShot SX100 IS
Автор: Canon   
Дата:   22-11-07 16:34

Like many a Canon compact we've seen recently, there's Visible Barrel Distortion at 36mm (.53%), and Imperceptible Pincushion distortion at both 180mm (.04%) and 360mm (.09%). Color accuracy is Extremely High (Average Delta E: 9.0, ISO 80, Daylight Balanced).

М-да - има и по-добра оптика, ама е 10-на пъти по-скъпа. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Бягайте от PwerShot SX100 IS
Автор: danny_falin   
Дата:   22-11-07 17:36

е ти какво очакваш от 10х зуум
колкото до варелното изкривяване може да се корегира със софтуер
позрдави

Отговори на това съобщение
 Re: Бягайте от PwerShot SX100 IS
Автор: bouncer   
Дата:   22-11-07 20:10

[smilie10] Това е просто дефектна бройка, апаратчето е съвсем прилично...


Отговори на това съобщение
 Re: Бягайте от PwerShot SX100 IS
Автор: matasel   
Дата:   22-11-07 20:22

Извинявай, ама 0.53% бъчва (се наричаше май на български, а другото е възглавница) не е толкова лошо за 10Х зум.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Бягайте от PwerShot SX100 IS
Автор: ZENTEX   
Дата:   22-11-07 21:55

Мдаа,в БГ "търговците" не разбират от търговия.



Публикацията е редактирана (23-11-07 08:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Бягайте от PwerShot SX100 IS
Автор: arsov   
Дата:   22-11-07 22:05

Вземи си Панасоник и забравяш за проблемите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Бягайте от PwerShot SX100 IS
Автор: ZENTEX   
Дата:   22-11-07 22:07

Аха,Панасониците са най яки[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Бягайте от PwerShot SX100 IS
Автор: elmaduro   
Дата:   22-11-07 23:57

Алпа по добре си вземи или Хаси...[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Бягайте от PwerShot SX100 IS
Автор: Manchev   
Дата:   23-11-07 00:41

Абе всичко си зависи от бройката. Аз си купих преди година от Павилиона Канон пауътшот А530 и си работи супер вече година.

Отговори на това съобщение
 Re: Бягайте от PwerShot SX100 IS
Автор: rlk   
Дата:   23-11-07 01:15

Аз пък съм накупил на приятели и семейство само канони и досега няма един да направил проблем (единствено замених един защото предпазната бленда отпред на обектива не се отваря-затваря напълно). най-стария който още бачка е на сестра ми един ПШ С400 вче на повече от 5 години и съгур има над 16000 кадъра (трябва да го проверя).


Отговори на това съобщение
 Re: Бягайте от PwerShot SX100 IS
Автор: IvcheTo   
Дата:   23-11-07 01:49

преди имах кодак 7630 дх още работи , снима кат бесен и нама никакви проблеми - около 4 години
не е до сапунерка или дслр - а до качество на изработката

Отговори на това съобщение
 Re: Бягайте от PwerShot SX100 IS
Автор: doca   
Дата:   23-11-07 07:39

Имал съм S3 на Канон и съм останал доволен от този модел, но в последно време на всички мои приятели, които търсят сапунерка, вече препоръчвам Панасоник, защото:
-те са също здрави и надеждни
-по-голямата част от моделите са с оптична сталилизация
-рязък обектив
-много добри за макрофотография
-не купуват допълнително захранване
-относително по-евтини от Канон

Отговори на това съобщение
 Re: Бягайте от PwerShot SX100 IS
Автор: batdin   
Дата:   23-11-07 07:55

Е и суперзум обективи над 1000 лева имат такива изкривявания.Като искаш суперзум,ще си оправяш после софтуерно.Кво толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Бягайте от PwerShot SX100 IS
Автор: tangratannakra   
Дата:   23-11-07 11:32

Дай да видим снимка, но вероятно става въпрос за кофти броийки, ония геометричните аберациии коиот са описани по-горе, нямат нищо общо с линиите които описваш. И аз имам Канон ПШот но по-стар и си е доста приличен апарат... Ходи го връщай... в пълното си право си си и не си купувай апарат от Технополис, смени мястото. Баси на мен ако ми се случи нещо такова ква пара ще вдигна. Ако не стане, отиваш в сервиз на Канон, нали ти е в гаранция...

Но според мен 100% става въпрос за дефектна бройка...

Отговори на това съобщение
 Re: Бягайте от PwerShot SX100 IS
Автор: nonstop   
Дата:   05-12-07 16:17

Не е проблемът в апарата а във вносителя. Технополис открай време правят такива номера и после вместо да заменят стоката те мотаят из сервизите си с месеци! Купувай от другаде! Особено ако ще е за подарък, прекалено неприятно се получава а съм чел за доста такива случаи.

В БГ има два основни вносителя на електроника и те съответно държат Технополис и Техномаркет, откъдето и да си купиш, над 95% е шансът те да са го внесли.

Големите "Оферти" и "Акции" идват от това че са изкупили дефектни стоки, които не са минали качествения контрол в завода и са върнати за доработване. После се продават с по-ниска цена като се посочва колко сериозен е бил проблемът, но не и какъв точно. Ето такива ни внасят милите колеги от Технополис, само дето не ни предупреждават, нито обслужването след това е на каквото и да било ниво.
Имах същите ядове с лаптоп Dell който не искаше да работи нормално. Мой приятел си купил седмица по-рано същата акция (без да знам) и после като му се оплаках ми каза "Ее, те да не са ти дали моя, и аз го смених заради това..."

Избирайте внимателно, тествайте достатъчно дълго преди да платите и ще ползвате дълго и спокойно :)


А апаратчео SX100 е с доста добри качества, изчел съм всички по-подробни ревюта за него, тестове, снимки и сравнения и мога да твърдя, че спрямо моделите S3 и S5 e намалено нивото на изкривяване до разумен минимум и е понижено нивото на шума при ISO 400 и нагоре. Изборът си е добър, бройката е била негодна.

Разгледайте какво пише в cnet.com например :)

Поздрави!

edit: Ето един линк на английски с впечатления: PowerShot SX100 IS



Публикацията е редактирана (06-12-07 16:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Бягайте от PwerShot SX100 IS
Автор: kokotoo   
Дата:   05-12-07 16:32

и аз им ядох попарата със един иксус40[smilie23] - кво искаш от апарат за 600лв. беше отговора

Отговори на това съобщение
 Re: Бягайте от PwerShot SX100 IS
Автор: stoyan_5   
Дата:   05-12-07 16:37

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=48&i=751695&t=751695&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: Бягайте от PwerShot SX100 IS
Автор: solo5   
Дата:   05-12-07 16:37

и що не го върнеш [smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »