Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: wu-dan   
Дата:   19-11-07 12:10

не знам къде трябваше да го кажа,и за това използвам форума за критика. с разочарование виждам,че във всички категории оценяването е крайно необективно,и много снимки без никакво качество и смисъл, достигат страхотно висок рейтинг,при това крайно незаслужен,само защото автори са им добре изглеждащи момичета,или "популярни" фотографи! не искам да обиждам никой,но все пак сайта излиза на 1-во място като въведеш в ГУГЪЛ "професионална и авторска фотография"! малко повече обективност моля! поздрави.
 Re: ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: djogata   
Дата:   19-11-07 12:10

[smilie21]
 Re: ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: elmaduro   
Дата:   19-11-07 12:13

мдааа наздравеее[smilie21] [smilie7]
 Re: ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: J0R0   
Дата:   19-11-07 12:20

Как да има обективност, като оценката се дава от субекти?

Един зрял човек гледал стотици албуми и един тинейджър на когото миналата седмица са подарили апарат имат абсолютно различни предстви за добра фотография.

Нито могат да се уеднаквят критериите, нито има смисъл.

Затова има два рейтинга - един представящ по-масовия вкус, рейтинг А, където гласуват всички.
И друг, представящ вкусът на по-малък кръг от хора, показали по някакъв начин отношение към фотографията - рейтинг Б.

Нито един от тях не е "обективен", но са два погледа към едни и същи неща.
Има и трети поглед - още по-субективен - да си направиш сам селекция в "Любими снимки"
 Re: ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: kali222   
Дата:   19-11-07 12:43

wu-dan,
Не може да съществува обективна оценка за нещо, за което не съществува обективен критерий за оценка.
Всеки човек оценява работите според собствената си естетическа ценностна система, която по никакъв начин не могже да се обективизира, защото поначало е субективна.
Различните хора търсят различни неща в изображенията. За едни приятната тоналност в любимия им цвят е достатъчен фактор, за да гласуват за въпросния кадър. За друг са важни техническите качества , трети оценява преди всичко идеята, а на четвърти обектът на снимката му напомня нещо мило...
След като призоваваш за обективна оценка дефинирай обективен критерий - на височина ли да ги мерим снимките, по тегло ли да ги оценяваме?
 Re: ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: canonio   
Дата:   19-11-07 14:00

Хм, параноя ли ме гони, или някой ми е затрил поста[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: J0R0   
Дата:   19-11-07 14:40

Бяха пуснати две еднакви теми, твоя пост беше във втората и беше единствен в нея.

Напиши го пак. Интересно мнение е!
 Re: ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: bobo21   
Дата:   19-11-07 14:57

"Законите на крастотата" умряха с Людмила Живкова.

Всичко на тоя свят е субективно.
 Re: ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: canonio   
Дата:   19-11-07 15:19

Ами общо взето исках да кажа, че само интересни и провокативни кадри предразполагат към критики. Някои критики, дори успяха да изтрият разни интересни профили.
Бозата, в която плува всеки, който разглежда галериите, го отказва да критикува каквото и да било. Чудя се как изобщо има хора, на които им се пише.

Апелирам за по-висок праг за пускане в избрано. Тия 25 точки не вършат работа вече. Все повече и повече хора се отказват да разглеждат галериите. Невероятно източване на карти е там...
 Re: ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: mitku   
Дата:   19-11-07 15:51

Ами - "нормално". Като си по-красива "кака" и още повече, като снимаш някоя красива "кака", а вече и като е поразголена и рейтинга става голям [smilie5]
Но - лошо няма... мен за туй и не ме интересуват ИЗОБЩО тези рейтинги [smilie7]
 Re: ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: loveforever   
Дата:   19-11-07 15:59

Сложен казус!

И на мен напоследък ми прави впечатление, че доста "бозави" снимки пълнят албума. Направо понякога е отегчително за разглеждане. Дори разглеждайки профилите на някои автори оставам с впечатлението, че сякаш щом минат прага на представяне и умишлено започват да пускат все по-лошо и по-лоши кадри. Нещо като бунт срещу системата.

От друга страна каквато и оценъчна система да се въведе винаги определени хора за които рейтинга е от първостепенна важност ще си намират вратичка чрез която да накланят по един или друг начин везните в своя полза.
Онова което не мога да си обясня е защо вместо да залагат на манипулативната методика просто не наблегнат на това да правят по-добри снимки.

 Re: ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: wu-dan   
Дата:   23-11-07 21:07

отново хора се правят че не разбират за какво говоря[smilie23] ,и за това просто ще повторя нещо! :много снимки без никакво качество и смисъл, достигат страхотно висок рейтинг,при това крайно незаслужен,само защото автори са им добре изглеждащи момичета,или "популярни" фотографи! не искам да обиждам никой,но все пак сайта излиза на 1-во място като въведеш в ГУГЪЛ "професионална и авторска фотография"! иначе това с размера и теглото беше наистина-МНООООГО забавно[smilie11]

 Re: ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: wu-dan   
Дата:   23-11-07 21:11

loveforever -абсолютно права си!
 Re: ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: tnt   
Дата:   23-11-07 21:13

[smilie21] [smilie21]
 Re: ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: wu-dan   
Дата:   23-11-07 21:19

и още нещо! по коментарите личи кой се е разпознал в описаните потребители. нищо лично,разбира се!!![cool]
 Re: ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: NI   
Дата:   23-11-07 21:30

Каква ти обективност като 90% от форумците не гласуват!
 Re: ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: maximus2   
Дата:   23-11-07 21:33

Реших днес да отделя малко повече време на форума, и като попрехвърлях темите тук и в "клубен живот" и останах с впечатлението, че тук има много хора депресирани, обидени и жадни за внимание и оценка![smilie11] Това е сайт за фотография мисля аз, а не място където да си изливаме негативната енергия! И кои каза, че света е справедлив...?! А вие искате "обективно мнение"...!

..."нищо лично, разбира се"!!!
 Re: ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: ALBIREO   
Дата:   23-11-07 21:36

wu-dan - дай пример с бозави снимки, имащи висок рейтинг.

канонио - 25 Б са малко [smilie24]

Аз пък за пореден път искам да се ограничи броят на снимките, които могат да се качват от хора, нямащи 25Б точки.
Има профили със 100+ снимки, от които нито една няма повече от 25Б. Т'ва е несериозно [smilie23]
Всички под 50Б - 10 снимки в профилите макс.
(Примерно)
 Re: ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: NI   
Дата:   23-11-07 21:46

Алберио това не може да стане по една или друга причина!
Според мен е тъпо хора като мен който нямат 25Б т. да не могат да качват снимки в категориите а да качват само в Представяне хумор и кво си още там.
Затова и спрях да качвам снимки :)
Фото-култ поне няма такъв проблем с качването , а и според мен доста повече хора гласуват!
 Re: ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: kali222   
Дата:   23-11-07 21:49

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: maximus2   
Дата:   23-11-07 21:53

ALBIREO, направо да оставим само "Автори ТОП100"...к'во ше кажеш?!
 Re: ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: ALBIREO   
Дата:   23-11-07 21:57

maximus2 - приема се [smilie25]
хубу де - как ще има 100 снимки в профила си и няма да имаш повече от 10Б точки?
За каква фотография става въпрос изобщо?
 Re: ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: ALBIREO   
Дата:   23-11-07 21:59

Само да уточня, че мноооооого рядко гласувам.
Не разглеждам нито един албум. Ако нещо ми дръпне окото, може и да погледна какво е. Иначе - не.
Единствено в "Астрофотография" надничам редовно, ама там положението е по-сложно. Не всеки може да прави качествено астро - техниката там е мноооооооого скъпа. Марковете бледнеят [shtrak]
 Re: ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: ALBIREO   
Дата:   23-11-07 22:01

kali222 - ти пък на ко са смейш?

А и отдавна админите обещаха модериране на снимките. Това ще реши проблема с калпавите бройки [smilie8]
 Re: ОБЕКТИВНОСТ ПРИ ОЦЕНЯВАНЕ
Автор: ALBIREO   
Дата:   23-11-07 22:02

Ей на:

http://212.36.3.59/site_pics/122/z_1195847851_kuche.jpg



Как да обясниш на автора, че т'ва изображение е за Recycle bin?
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена