Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Predlojenie za Bazar
Автор: login   
Дата:   02-11-07 18:27

izviniavam se za latinizata

Po povod temata na https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=165477&t=165477


Kakvo 6te kajete da stane zadyljitelno obiaviavaneto ako ne na cena, pone na seriinite nomera

Da ne stane taka, 4e da si kupia aparat, i utre da doidat s policia da si go priberat

Отговори на това съобщение
 Re: Predlojenie za Bazar
Автор: colorit   
Дата:   02-11-07 18:46

Тъкмо и аз побеснях на тази обява. Да отвориш сергийка за крадени апарати тук, където ежедневно някой изревава за открадната техника е наглост [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Predlojenie za Bazar
Автор: boni   
Дата:   02-11-07 19:09

Не може да стане задължително обявяването на серийни номера, но може ако някой се съмнява да ги изиска. Все едно в мобил.бг да изисквате хората да си публикуват номера на двигателя и рамата .Те дори номера на колата заличават за собствена сигурност... От купувача зависи да изиска документи за собственост от продавача или да не купува ако се съмнява.

Отговори на това съобщение
 Re: Predlojenie za Bazar
Автор: ecobo   
Дата:   02-11-07 19:12

Просто не купувайте. Елементарно! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Predlojenie za Bazar
Автор: navy   
Дата:   02-11-07 19:14

Бони, винаги ми е било интересно в какво се крие опасността, ако ти видят номера?
Понеже спомена собствена сигурност...

Това с автомобила примерно?

Отговори на това съобщение
 Re: Predlojenie za Bazar
Автор: boni   
Дата:   02-11-07 19:16

Ами не знам, не съм специалист, но е факт че ги заличават.
Не можем никого да задължим да си публикува серийния номер на техниката.
Работа на купувача е да прецени дали да купи нещо ако за него няма документи.

Отговори на това съобщение
 Re: Predlojenie za Bazar
Автор: boni   
Дата:   02-11-07 19:18

Хипотетичен пример - публикуваш си номера на рамата, серийния номер на апарата и т.н. и утре някой мошеник си вади фалшиви документи за собственост за твоя апарат и претендира, че е негов.

Отговори на това съобщение
 Re: Predlojenie za Bazar
Автор: apollo   
Дата:   02-11-07 19:24

То в общи линии същото може да стане и ако си оставил екзиф на публикувана снимка... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Predlojenie za Bazar
Автор: navy   
Дата:   02-11-07 19:24

Да де, за рами, ЕГН-та и тем подобни разбирам, ама номерата на колите са публично достояние, излизам на терасата, виждам поне 20 коли... е, на, моя полицейски номер що да го крия? 0120, това си е табела за гледане... този факт не мога да разбера...

Иначе за серийните номера ясно [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Predlojenie za Bazar
Автор: apollo   
Дата:   02-11-07 19:26

Аз пък не исках полицейски [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Predlojenie za Bazar
Автор: boni   
Дата:   02-11-07 19:30

Ами нейви, не знам защо ги заличават номенрата на колите по снимките. Питай някой собственик на автокъща:)

Отговори на това съобщение
 Re: Predlojenie za Bazar
Автор: джъмбо   
Дата:   02-11-07 19:58

защо не искам да публикувам никонски номер.... защото ми седи в профила на никонския сайт и с него съм се регистрирал....

Отговори на това съобщение
 Re: Predlojenie za Bazar
Автор: navy   
Дата:   02-11-07 20:00

Аз като си купя никон трябва ли да го регистрирам някъде [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Predlojenie za Bazar
Автор: nabis   
Дата:   02-11-07 20:25

oh.

Отговори на това съобщение
 Re: Predlojenie za Bazar
Автор: vladomatev   
Дата:   02-11-07 20:36

А да си дам и адреса и къде точно си държа обективите и компа ? То си личи като ти продават крадена вещ!

Отговори на това съобщение
 Re: Predlojenie za Bazar
Автор: login   
Дата:   02-11-07 20:44

Dobre, da ne pi6e seriinite nomera, neka si kaje dannite, za da moje da byde nameren ot organite na reda, ako iznikne problem.

Stacionaren ne e ostavil, daje i mobilen.
vladomatev, I imeto mu li e taina! [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Predlojenie za Bazar
Автор: login   
Дата:   02-11-07 20:47

niama li niakoi advokat, da kaje kakvi danni imam pravo da iziskam ot nego za dogovora

Отговори на това съобщение
 Re: Predlojenie za Bazar
Автор: elrisha   
Дата:   02-11-07 21:04

аз обаче не разбрах защо решихте,че въпросният човек продава крадена техника?!?!
или просто един ревна и всички по него...както обикновено?![smilie8] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Predlojenie za Bazar
Автор: J0R0   
Дата:   02-11-07 22:56

Право на всеки е, когато има съмнения за престъпление да уведоми полицията и прокуратурата.
Те са органите, които имат правото да изискват документи за собственост.
Администраторите на Фото Форум нямат правата да изискват от хората каквито и да било документи.
Защото не са нито полиция, нито прокуратура, нито данъчни, нито някакъв друг държавен орган.

Фото Форум ви дава възможността да публикувате обявата си.
Също както някой вестник.
И също както във вестника служителката приемаща обявите не може да ви иска документите за собственост, така и тук няма това как да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Predlojenie za Bazar
Автор: CTEHATA   
Дата:   02-11-07 23:18

@Жоро - не си прав, собствениците на сайта могат да сложат произволни ограничения - ползваме техен ресурс => трябва да се съобразиме. Е, ако са много абсурдни изисквания сайта ще се опразни ...

Идеята за публикуване на серийните номера ми се струва много добра, а практическите проблеми - решими. Може да се публикуват последните няколко символа от номера или нещо подобно. В крайна сметка това би било една активна мярка за намаляване на търговията с крадена техника. Вярно е, че самия крадец надали би пуснал обява тук, но за мен прекупвачите, които купуват апарат със срязан ремък са не по-малко виновни.

Така или иначе, повечето обяви, които виждам тук си включват кутии, капачки и т.н. така че шанса да са крадени е близък до нула.

Отговори на това съобщение
 Re: Predlojenie za Bazar
Автор: canonio   
Дата:   02-11-07 23:23

Ще ви кажа защо се крият номерата на колите при продажба в автосалон, да ме споменавате с добро:

Защото по номера може да се открие собственика и да стане пазарлък.
Крият се също и данните на недвижимите имоти, за да не байпасираш фирмата-посредник.

Отговори на това съобщение
 Re: Predlojenie za Bazar
Автор: canonio   
Дата:   02-11-07 23:30

Също ще кажа, че ми е писнало от неразбориите в базара. Направо ми се драйфа вече.
Ако админите са съгласни, може да изгласуваме един "кодекс" на базара, според който съм готов да модерирам и всявам безпристрастна справедливост безплатно в дните понеделник-петък. Това е абсолютно сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Predlojenie za Bazar
Автор: serg   
Дата:   02-11-07 23:53

CANONIO,да не си станал сталинио- проверки, протоколи,съд по бърза процедура и[smilie10] [smilie10] [smilie10] А по тема- трябва да внимаваме всички заедно, без комисари[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Predlojenie za Bazar
Автор: nabis   
Дата:   02-11-07 23:58

нееееееееее канонио, ти не говориш сериозно [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Predlojenie za Bazar
Автор: canonio   
Дата:   03-11-07 00:10

serg,
не говоря за проверки и протоколи, а за спазване на правила. Това от своя страна намалява спама. 90 % от обявите нямат никаква реална информация за стоката. Има опити за нескопосани търгове. Имаме обяви, пуснати от един човек, в 100 поста. Друг продава 37 обектива и пуска 37 обяви, по една за всеки обектив. Има още 356725638843765239 прични, дето ги изброявам отдавна. На ибей това му е хубавото, че има правила.....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »