Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 LCD телевизор - мнения
Автор: stoyan_5   
Дата:   31-10-07 11:53

Ще кажете каква е връзката с фотографията?
Как каква?
На него си гледам снимките през DVD-то.

Има някаква промоция на телевизор LG модел 32LC2RR с вграден харддиск /записвал до 33 ч. ТВ програми/ с 2 тунера и пикчър ин пикчър ...

Много ме блазни, още повече, че цената е около 1400 лв.

Нямам им много вяра на LG и затова искам мнението ви ...

Струва ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: LCD телевизор - мнения
Автор: Cristinel   
Дата:   31-10-07 11:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: LCD телевизор - мнения
Автор: bard   
Дата:   31-10-07 11:59

Sharp [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: LCD телевизор - мнения
Автор: navy   
Дата:   31-10-07 12:07

Шарп [smilie24]

Тази година показват изкл. добри неща за цени, по ниски от 'коронованите' марки. [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: LCD телевизор - мнения
Автор: Cristinel   
Дата:   31-10-07 12:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: LCD телевизор - мнения
Автор: onlineivo   
Дата:   31-10-07 12:13

Имам Sony Bravia около 40 инча (не помня точно) Страхотен е! Всеки път след като ходим с фото-компания да снимаме, в края на деня се събираме у нас и чрез лаптоп ги пускаме на големия екран докато пием бира... голям кеф е!

Отговори на това съобщение
 Re: LCD телевизор - мнения
Автор: RainSan   
Дата:   31-10-07 12:37

LG то е много добро! Вчера най-случайно разглеждах снимки на такъв телевизор само че без хард диска и останах изумен. Изглеждаха по-добре от самия монитор, който е Самсунг - скъп пак LCD. Не зная Sharp как са, но LG то ми хареса много! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: LCD телевизор - мнения
Автор: n1x0n   
Дата:   31-10-07 12:39

LG=Philips в LCD телевизорите, ако говорим за матриците.

Отговори на това съобщение
 Re: LCD телевизор - мнения
Автор: mike74   
Дата:   31-10-07 12:45

Както каза Никсъна, матриците на LG и Philips са едни същи, имат общ завод, матриците им са от типа IPS.
SONY i SAMSUNG също са с общ завод за матриците, но тефните са S-PVA. Разликите са в електрониката която управлява матрицита, което разбира се не е малко [smilie5]

И аз в момента съм пред точно такава дилема и се чудя между един Самсунг и един от новите модели на Сони. Самсунга има УСБ и кард реадер вграден т.е. от апарата си гледаш снимките на тв-то на голяма резолюция, ако ги гледаш през ДВД-то резолуцията е по-ниска, Сони-то няма такива екстри за съжаление иначе повече ми хареса като телевизор [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: LCD телевизор - мнения
Автор: navy   
Дата:   31-10-07 12:46

През ПС си ги гледам, в ХДТВ [smilie7]

Голям кеф е [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: LCD телевизор - мнения
Автор: christal   
Дата:   31-10-07 12:54

На този вграден диск ще можеш да записваш само неща от телевизията, доколкото знам. С доста компромисно качество, например MPEG4. Екрана не е 1920х1080, те вече навлизат, но са по-скъпи. За снимки сигурно става, ама 40 инча си е малък телевизор [smile]

Ооо, 32" забрави



Публикацията е редактирана (31-10-07 12:55)

Отговори на това съобщение
 Re: LCD телевизор - мнения
Автор: navy   
Дата:   31-10-07 13:22

Сега, ГОЛЕМИНАТА на ТВ зависи от разстоянието от което го гледаш!
В спалнята ми имам 36 инча хдтв и като му пусна през ПС хдтв сигнал виждам разлика спрямо качествено ДВД от разстояние под 2 метра...

От 3 метра и половина като си легна ти е през водомера дали пускаш ХДТВ или ДВД, просто разлика не се забелязва.

Би се забелязала от 46 инча нагоре от 3 метра, но пък за гледане от 3 метра на 46 инча някак си не ми пасва, много ми е голямо.
За да гледам 46 инча тряя се дръпна на 4-5 метра... а тогава пак ще ти е все тая ХДТВ или ДВД гледаш [smilie18]

Това е през погледа на моя вкус за размера... има хора дето гледат 46 инча от 2 метра... за мен е тъпо но това е друг филм [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: LCD телевизор - мнения
Автор: j.u.l.i.u.s.   
Дата:   31-10-07 13:27

Аз си харесах 42' инчов Шарп. Другия месец отивам да си го взема... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: LCD телевизор - мнения
Автор: navy   
Дата:   31-10-07 13:27

да почерпиш против изгорели пиксели [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: LCD телевизор - мнения
Автор: j.u.l.i.u.s.   
Дата:   31-10-07 13:28

Става [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: LCD телевизор - мнения
Автор: christal   
Дата:   31-10-07 13:32

Е да, но ако например гледаш филм с качествен ХД сигнал, много по-лесно си "там" при голям размер, отколкото да гледаш "светлия правоъгълник" в ъгъла. За снимки също е добре. Плазмите не стават за тая работа, но едно 52-60" ТФТ си е супер от 3.5 метра

Отговори на това съобщение
 Re: LCD телевизор - мнения
Автор: stoyan_5   
Дата:   31-10-07 13:33

За мен компромисната големина е 37 инча.
Гледах в един приятел зъболекар 40 инча Сони, който жена му си избра ...
Ами въпреки качеството, 40 инча ми се сториха огромен телевизор ...
Субтитрите направо ме разбиха /прекалено големи/...

32 инча е нещото с което почти съм свикнал. Сега гледам 29 инча у нас. На височина са еднакви, само дето при 32 инча формат 16х9 има по-голяма широчина на екрана ...

Отговори на това съобщение
 Re: LCD телевизор - мнения
Автор: arnaudov   
Дата:   31-10-07 13:50

Philips-a нещо не ми допадат... колкото и да съм ги гледал, някак нереално изглежда изображението.
NEC, SONY, LG ......

Отговори на това съобщение
 Re: LCD телевизор - мнения
Автор: cade   
Дата:   31-10-07 14:13

j.u.l.i.u.s. написа:

> Аз си харесах 42' инчов Шарп. Другия месец отивам да си го
> взема... [smilie21]


[smilie24] [beer] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: LCD телевизор - мнения
Автор: Cristinel   
Дата:   31-10-07 14:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: LCD телевизор - мнения
Автор: stoyan_5   
Дата:   31-10-07 15:02

А може ли някой да обясни каква точно е разликата между IPS и S-PVA /...разликите са в електрониката която управлява матрицита.../, и коя е по-добрата?

Отговори на това съобщение
 Re: LCD телевизор - мнения
Автор: stoyan_5   
Дата:   31-10-07 15:08

Ето какво намерих в чечо Гугъл:

Малко инфо за LCD мониторите взето от списание "C&X" :
LCD мониторите са практически лишени от геометрични изкривявания, имат значително по-ниска консумация и почти никакви вредни излъчвания. Скоростта на превключване на матрицата допреди година-две все още можеше да бъде аргумент против закупуването им, но вече и бюджетните модели разполагат с достатъчно бързи матрици. Единствените проблеми, които все още остават, са цветопредаването и ъглите на видимост, но и те са на път да бъдат разрешени.

Милисекундният показател:
Производителите много обичат да рекламират скоростта на дисплея си, но без да е отбелязано в каква ситуация е измерен той, наистина не ни казва нищо. В повечето случаи може да се приеме, че става дума за превключване от бяло към черно и отново към бяло. Дори да вземем това предвид, то отново не ни дава почти никаква информация, освен че превключването между крайностите е бързо. Скоростният показател на дисплея е важен, за да разберем дали ще забелязваме традиционните доскоро сенки зад движещите се обекти, което може да е много дразнещо при гледане на видео и игра. Малката подробност обаче е, че в тези случаи многократно по-често става смяна между нюансите на различни цветове, а тя обикновено се извършва много по-бавно, отколкото смяната на крайните стойности. Така че 4 ms, декларирани за смяна бяло-черно-бяло, могат да означават 16 ms при смяната на полутоновете или дори повече. Показателят става малко по-смислен, ако се задава за смяната на сиво към сиво. В този случай най-често се измерва смяната от 10% към 90% сиво,
но отново не получаваме ясна информация за реалната скорост на дисплея, тъй като с приближаването на двете стойности, между които се сменя цветът на пиксела, времето за реакция се увеличава много бързо.

Контрастът:
Декларираните стойности на контрастността също не са твърде информативни. Особеното тук е, че отново се посочва отношението между яркостта на бялото и яркостта на черното. Черното също има "яркост", тъй като почти никой LCD дисплей не може да изобрази перфектно черно и все пак се пропуска някаква светлина от лампите зад него. Така че високата контрастност може да се дължи на високата яркост на монитора като цяло и в същото време черното също е ярко и бие по-скоро на тъмносиво. Вторият важен момент е, че отново в повечето случаи, когато става дума за цветопредаване, нас ни интересува не толкова съотношението бяло/черно, колкото това на полутоновете. Съвсем реално може два дисплея да дават различна картина и
по-нискодетайлната да принаджели на "по-контрастния". Тук се намесва и друг показател - дълбочина на цвета на дисплея. За повечето матрици, които се използват, се изобразява цвят с 6-битова дълбочина за цветова компонента. За да се достигне еквивалент на 24-битовия (8-бита за компонента) цвят, се налага прилагането на сложни алгоритми за дитеринг (визуализиране на повече цветове на базата на смесване на по-малка палитра). Затова детайлността на изображението зависи и от способността на монитора да се справя с тази задача.

Технологиите:
TFT технологията е само един от начините да се създават LCD монитори. TFT (Thin Film Transistor) означава най-общо технологиите, базирани на активно управление на пикселите, което най-общо води до по-висока скорост на превключване. На свой ред актуалните технологии за производство на TFT LCD монитори са три: TN (усукан нематик), MVA/PVA (многодомейна/шаблонна вертикална ориентация) и IPS (превключване в равнина).
TN технологията е най-старата от трите и доскоро най-популярната поради сравнително невисоката си цена и приемливите качества. Скоростта на превключване при нея е висока, но често е проблемно предаването на цветовете. В същото време, макар и разработена с цел увеличаване на ъглите на видимост на дисплеите, в момента тя се представя най-слабо и по този показател.
IPS технологията е разработена от Fujitsu с цел за да се пребори със слабото цветопредаване и да увеличи ъглите на наблюдение в сравнение с TN технологията. За съжаление, макар цветопредаването да е близко до това на CRT мониторите, скоростта на превключване е твърде ниска, както контрастността също не е на много високо ниво. Актуалната версия е S-IPS (Super IPS), при която скоростта на превключване е подобрена, но в момента технологията се използва основно за изработване на големи монитори, насочени към професионалисти в предпечата, въпреки че постепенно се придвижва към потребителския сектор.
MVA/PVA технологиите са разработени съответно от Fujitsu и Samsung като компромис между TN и IPS. Базират се на сходни идеи, като предлагат добра скорост на превключване, големи ъгли на наблюдение и висока контрастност. Цената за това е по-ниската яркост и не толкова доброто цветопредаване. PVA особено във версията S-PVA (Super PVA), предлага най-голямата възможна контрастност от всички налични технологии за производство на LCD монитори на пазара

Отговори на това съобщение
 Re: LCD телевизор - мнения
Автор: stoyan_5   
Дата:   01-11-07 09:18

А какво ще кажете за "Д" серията на Сони?
По-скъпа е , ама е с 10 битова матрица и разни други джуджавки ..
32 инча е 2200 лв., а 40 инча около 2600 ..

Отговори на това съобщение
 Re: LCD телевизор - мнения
Автор: SilIvan   
Дата:   01-11-07 11:36

Д3000 Имам го от 2 месеца и смятам, че за тази цена не можеш да вземеш по-добър телевизор. Невероятна картина и най-важното-много естествени цветове.

Отговори на това съобщение
 Re: LCD телевизор - мнения
Автор: stoyan_5   
Дата:   01-11-07 11:43

SilIvan - моля те да разкажеш по-подробно за него.
1.Може ли неговият цифров приемник да приема цифровата телевизия която се излъчва в момента по някои кабелни телевизионни разпространители?
2.Казват, че в София се излъчват няколко цифрови ХД телевизионни програми. Вярно ли е, и ако е така при теб какъв е резултата?
3.Как го връзваш с компютъра?
4.Коя програма плейва ХД файлове на компа?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »