Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re: Защо всъщност продължаваме да снимаме с филм -
Автор: irusev   
Дата:   10-09-08 00:59

Абе canonio, тя няма живи братовчвди тая тема бе брат... С к'во я изкопа толкова надълбоко...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо всъщност продължаваме да снимаме с филм -
Автор: canonio   
Дата:   10-09-08 01:04

Липсваха ми на дими глупостите[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо всъщност продължаваме да снимаме с филм -
Автор: irusev   
Дата:   10-09-08 01:14

Ами ето ти бе https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=895129&t=895129&phorum_uriauth=

Топла, топла от днес[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо всъщност продължаваме да снимаме с филм -
Автор: Паралакс   
Дата:   10-09-08 10:04

Защо ли една филмова сапунерка може да струва толкова, че и още.....


http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=220276831698


Ами, много просто, снима умопомрачително[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо всъщност продължаваме да снимаме с филм -
Автор: HopeSpringsEternal   
Дата:   10-09-08 10:36

среден формат филми в софия се продават на няколко места. но да, трябва да ги знаеш.

аз си ги купувам от чужбина, защото има филми дето не ги внасят, например Илфорд на 3200 аса, или инфрачервени филми. като се има предвид, че българина пътува все повече и повече, това е достъпна опция за много хора.

снимам среден формат, лайка формата не ме вълнува. за да си докарам същото качество от цифра, което си докарвам с една Мамия за 350 долара (плюс още 1000 за обективи), трябва да набухам 35 000 долара за средноформатен гръб. всички цифрови системи на 35мм формат да го духат спрямо 6х7 см негатив.

рисунъка на обективите на мамия съчетани с филм многократно надминават канон/никон чикиите, дори от най-високия клас. няма да говоря за системите среден формат с цайс стъкла щото картинката става още по-депресираща за цифраците.

за мен снимането на филм лайка формат е безмислено. ако избора беше между цифра и лайка формат, тогава цифрата е победител. но не е това избора. за мен цифрата е много нива надолу просто защото при лентата има и животното наречено среден формат, и то на цени, на които мога да си взема само тъпа сапунерка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »