Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна
 ВиваТел - всички гласуват /за себе си/
Автор: Стефан   
Дата:   01-10-07 09:49

Или няма ли кой да обясни на Вивател как се правят конкурси... или поне как се правят че поне малко да приличат на истински...[smilie8]

Не може да не ви е направило впечатление, как конкурса с най-големи технически изисквания и най-големи награди в България който сме виждали (поне аз не се сещам за друг такъв) беше и с най-кратките срокове - някакъв си половин месец за пускане на снимки и само 1 седмица за гласуване. Качените снимки са 1808. Как ви се струва, може ли да се говори за някакво обективно гласуване, поне чисто теоретично. Аз си мисля, че дори само това да правя тази седмица, няма да мога да ги прегледам всичките. Не че имам намерение да ги гледам въобще де, но на някой ако му се смята да види на какъв "работен ден" трябва да е някой ентусиаст, който е решил да гласува обективно [smilie8]

Не го пиша това, щото снощи при гръмотевиците ми изгърмя нета и не можах да пусна снимки. (Доста се чудих дали да участвам за спорта, и бях решил да пусна 3 неща дето поне отчасти се доближават до скромните им изисквания от 6000х4000/225dpi - 2 панорами от по 3 и 4 кадъра от RAW и една панорама от 2 кадъра среден формат (дето ако случайно я бяха избрали и наградили трябваше да дам 10% от наградата (някоя от вторите награди имам предвид) за качествено сканиране което да покрие изискванията им))[smilie18] Така де, като ще е гарга, да е рошава, нищо че разни ентусиасти им напълниха галерията с кадри от телефони и други такива устройства [smilie18] През деня просто имах по-важни работи като боядисване и пазаруване, а предния ден бяхме на Земенския пролом където правих панорами от по 6 кадъра на водопада "Скакавица", да не вземе пък да стане нещо като за такъв конкурс [smilie5] Така или иначе и да бях пуснал нещо някои за да го види в края на галерията трябваше да му пращам специално линк[smilie18]
По ми е интересно обаче, ще могат ли да минат без промяна на правилата в движение, щото не ми е ясно какво ще избира журито от 24-те кадъра селектирани уж от интернет гласуването след като е повече от ясно, че при тези правила поне половина от избилите на повърхността снимки няма да покриват и половината от изискваната резолюция... Ще следя с интерес какво ще стане - при тази галерия и тези правила, ще бъде изумително, ако от интернет гласуването излязат що-годе читави кадри...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се струва идеята, да прегледате и да оцените 1808 снимки за 1 седмица?
Автор: elrisha   
Дата:   01-10-07 09:59

на мен ми е по-интересно защо не са качени снимките,които са пуснати на 29 и 30.10,чакащи прословутото одобрение от модератор,който явно е проспал почивните дни[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се струва идеята, да прегледате и да оцените 1808 снимки за 1 седмица
Автор: Elessar   
Дата:   01-10-07 10:05

Вивател за пореден път доказват, че са идиоти!

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се струва идеята, да прегледате и да оцените 1808 снимки за 1 седмица
Автор: Стефан   
Дата:   01-10-07 10:06

А и тях пък ако не са ги пуснали, първата промяна на правилата (по-точно първото нарушение) вече е налице! Значи и да не ми беше изгърмял нета не съм имал никакъв шанс [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се струва идеята, да прегледате и да оцените 1808 снимки за 1 седмица?
Автор: Seeme   
Дата:   01-10-07 10:09

Стефан, уверявам те, още много нарушения ще видиш...
И аз си стоя мирно и ги наблюдавам [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се струва идеята, да прегледате и да оцените 1808 снимки за 1 седмица?
Автор: elrisha   
Дата:   01-10-07 10:09

опитвам се да намеря някакъв мейл на сайта,обаче единствената "Връзка с нас" са разни телефони(според тарифният ми план)[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се струва идеята, да прегледате и да оцените 1808 снимки за 1 седмица?
Автор: -Julius-   
Дата:   01-10-07 10:15

Те ако повечето снимки са от телефони... за 1800 снимки и два дни са много!

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се струва идеята, да прегледате и да оцените 1808 снимки за 1 седмица?
Автор: elrisha   
Дата:   01-10-07 10:30

опа..извинявам се - снимките са качени,но разбъркани из мелето[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се струва идеята, да прегледате и да оцените 1808 снимки за 1 седмица
Автор: bluegreen   
Дата:   01-10-07 10:47

6000 х 4000...
[smilie18]
Цифрова? Нееее... много скъпо. Лента? Е, че какво толкова, едно евтинко сканиране...

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се струва идеята, да прегледате и да оцените 1808 снимки за 1 седмица?
Автор: krist   
Дата:   01-10-07 10:49

Стефан, снимките май след всяко гласуване се разбъркват из мелето и дори и да искаш, не можеш да пратиш линк:) Освен това незнайно защо, в топ-снимките не се появяват всички снимки с гласове.. Наистина доста голям цирк ще видим май в тоя конкурс[smilie19] [ezik]
Аз също поддържам мнението, че в цялото това меле едва ли ще може да се изберат най-качествените - то се вижда дори и от гласуването до момента.. Та накрая май ще трябва да има едно голямо НАРУШЕНИЕ и ще си изберат тия, които така или иначе явно вече предварително са си избрали.. Важното е рекламата им да тече:)

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се струва идеята, да прегледате и да оцените 1808 снимки за 1 седмица?
Автор: asahi   
Дата:   01-10-07 10:49

Не мога да ги мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се струва идеята, да прегледате и да оцените 1808 снимки за 1 седмица?
Автор: urgan   
Дата:   01-10-07 10:58

Пълна боза е тоя конкурс[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се струва идеята, да прегледате и да оцените 1808 снимки за 1 седмица
Автор: bluegreen   
Дата:   01-10-07 10:59

Погледнете какви автори се гласят... http://www.photoshop-bg.com/forum/index.php?showtopic=20007

Ще трябват пуканки, нали...

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се струва идеята, да прегледате и да оцените 1808 снимки за 1 седмица?
Автор: praetorian   
Дата:   01-10-07 11:03

Вече ме е яд , че си играх да обработвам снимки за този конкурс [smilie23]
Пълна пародия. Вижда се и от "топ" снимките до момента [smilie23]

http://photocontest.vivatel.bg/gallery_view.php?id=1&top=true

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се струва идеята, да прегледате и да оцените 1808 снимки за 1 седмица?
Автор: asahi   
Дата:   01-10-07 11:05

Линкът е валиден само за логнати пациенти.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се струва идеята, да прегледате и да оцените 1808 снимки за 1 седмица?
Автор: praetorian   
Дата:   01-10-07 11:08

Така е Асахи, прав си. Логни се за да видиш за какво иде реч [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се струва идеята, да прегледате и да оцените 1808 снимки за 1 седмица
Автор: bluegreen   
Дата:   01-10-07 11:09

Именно, а за да се логнеш, трябва да си кажеш доста лична информация. Аз не го направих. Що ли не взема да ида на работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се струва идеята, да прегледате и да оцените 1808 снимки за 1 седмица?
Автор: canonio   
Дата:   01-10-07 11:27

Не се логвайте.

Ето ги


Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се струва идеята, да прегледате и да оцените 1808 снимки за 1 седмица?
Автор: Avi   
Дата:   01-10-07 11:41

е тва тряя да земе наградата викам аз...


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/qdpd8764.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/lzqg6577.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/jlkr6416.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/tvvl7635.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/ebaw1200.JPG


http://photocontest.vivatel.bg/galleries/preview/preview_category1_pic_4000.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се струва идеята, да прегледате и да оцените 1808 снимки за 1 седмица
Автор: ogimag   
Дата:   01-10-07 11:52

Чудя ви се... все едно не знаете къде живеете [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се струва идеята, да прегледате и да оцените 1808 снимки за 1 седмица?
Автор: MShte   
Дата:   01-10-07 12:21

Даааа, много жалко за добрите снимки. Но, мисля, че накрая организаторите ще се принудят да сменят правилата си, защото иначе ще трябва да напечатат календар с преекспонирани небеса и центрирани буболечки.



Публикацията е редактирана (01-10-07 13:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се струва идеята, да прегледате и да оцените 1808 снимки за 1 седмица?
Автор: praetorian   
Дата:   01-10-07 12:28

Другият начин MShte е да агитираш всичко живо да гласува за теб. С такава простотия явно това е начина [smilie23] [smilie23] Сега ще стегна целият офис да започне стройно гласуване [smilie5]

А аз си мислех , че основният ми проблем е бил това да си направя файловете 24Мpx

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се струва идеята, да прегледате и да оцените 1808 снимки за 1 седмица?
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   01-10-07 12:30

Предполагам 1800 са били без нужните технически качества, за да минават каквото и да е обсъждане.
Може би към 1500 са с мобилен телефон.
За ден е достатъчно дори.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се струва идеята, да прегледате и да оцените 1808 снимки за 1 седмица
Автор: tan4o   
Дата:   01-10-07 12:33

Няма друг начин освен да впрегнеш целия офис или icq-листа....иначе не виждам кой ще отиде на 140 страница и ще цъкне на моята снимка[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се струва идеята, да прегледате и да оцените 1808 снимки за 1 седмица
Автор: n1x0n   
Дата:   01-10-07 12:33

Лакомията за миг ме беше заслепила и аха да пусна кадри в този малоумен конкурс... добре че ми мина бързо! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »