Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 77X OPTICAL ZOOM
Автор: bobo21   
Дата:   25-09-07 23:06

Понеже тези дни за не знам кой път мой познат, каза че се е сдобил с най-най-добрия апарат на света с 18х оптичен зум нека да изясним за всички четящи този форум, че такъв обектив НЕМА.

Винаги се опитвам да обясня, че всеки вариообектив се балансира за средната стойност на фокусното му разстояние и двата му края (които се ползват най-много), колкото са по-далеч от този баланс са толкова по-зле по отнощение на аберациите.

Или бъркам и наистина гении изобретиха чудеса на многократния зум с добро качество??

Отговори на това съобщение
 Re: 77X OPTICAL ZOOM
Автор: chukov   
Дата:   25-09-07 23:11

Виж сега
това е т.нар. синдром на недоебаната жена

Покажи на жена си и ти такова варио и ще забележиш разликата [smilie3]

Ако го изваиш например 18 сантиметров, то по твоята логика би трябвао да е добър около 9-те мм (...че всеки вариообектив се балансира за средната стойност на фокусното му разстояние...)

Но жена ти иска например да е добър около 18-те мм и да прави чудеса в самия край на вариото [smilie3]

такива ти ми работи де ...

Отговори на това съобщение
 Re: 77X OPTICAL ZOOM
Автор: bobo21   
Дата:   25-09-07 23:13

Ми вибратори да си купуват бе, не фотоапарати.

Отговори на това съобщение
 Re: 77X OPTICAL ZOOM
Автор: kirilp   
Дата:   25-09-07 23:13

Абе незна какво толкова са изобретили,но колкото пъти се подлъгах да си купя турбозум сапунерка-5 вида или суперзуум обектив за ДСЛР-4 вида,доста бързо се разделях с тях.На дългия край особено са трагедия.За аберации незнам,ама нямат никаква рязкост-все едно не е на фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: 77X OPTICAL ZOOM
Автор: Sailor   
Дата:   25-09-07 23:36

и кво [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: 77X OPTICAL ZOOM
Автор: The_Melon   
Дата:   26-09-07 00:05

Аз като гледам, някои май успяха. То и навремето са разправяли че ако бог е искал човек да полети е щял да му даде крила, а то какво излезе ...

Отговори на това съобщение
 Re: 77X OPTICAL ZOOM
Автор: bobihot   
Дата:   26-09-07 00:11

То некои могат и без крила, ма кво да им кажеш...[ezik] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: 77X OPTICAL ZOOM
Автор: 35mm   
Дата:   26-09-07 11:27

'Що ли се сещам за сентенцията че има два типа обективи: Качествени обективи и зум обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: 77X OPTICAL ZOOM
Автор: The_Melon   
Дата:   26-09-07 12:05

Сентенции, много. По принцип човек не може да изкара под вода повече от 2 минути, но някои се гмуркат до 100 метра дълбочина и издържат по 10. Новата техника би трябвало да бъде оценявана въз основа на обективни тестове, а не водени от закостенели догми. Или може би ако любимата марка не може да създаде такъв обектив - значи и другите не могат ...



Публикацията е редактирана (26-09-07 13:14)

Отговори на това съобщение
 Re: 77X OPTICAL ZOOM
Автор: insight   
Дата:   26-09-07 13:16

... ами то качеството е относително нещо. Не можеш да пренасяш бетон с болид от формула1, от друга страна не можеш да развиеш 350км/ч. със самосвал.
В този смисъл твърдението, че такъв обектив НЕМА е твърде пресилено. Такъв обектив ИМА със съответните компромиси в качеството за сметка на универсалността.

Отговори на това съобщение
 Re: 77X OPTICAL ZOOM
Автор: mitku   
Дата:   26-09-07 13:40

Напълно подкрепям последните 2 мнения... такъв обектив ИМА... и то доста добър според снимките, които се въртят из мрежата, пък и съвсем скоро ще "ГО бараме" на живо [shtrak]
Но както някои хора по-горе казаха - доста народ обича да си кара според сентенцията за шопа и жирафа - "е, те такова животно нЕма" и да си заравя главата в пясъка като щраусите [smilie3]
Вече отделен въпрос е, че става дума за "сапунерките" с всичките произтичащи от това предимства и недостатъци... но за един човек едно нещо е предимство, а друго - недостатък, докато за друг човек е обратното и както стана дума и по-горе за товаренето на кола от F1 и ходенето на състезания със самосвал - всичко е "относително" [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: 77X OPTICAL ZOOM
Автор: bobo21   
Дата:   26-09-07 13:57

Тезата ми е проста.
Да е ясно за хората, че кратността на вариото е обратно пропорционална на качеството му.

Отговори на това съобщение
 Re: 77X OPTICAL ZOOM
Автор: insight   
Дата:   26-09-07 14:06

... сега остава да признаеш че с развитието на техниката става все по-малко обратно пропорционално и си стискаме ръцете [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 77X OPTICAL ZOOM
Автор: dimi_dinev   
Дата:   26-09-07 14:31

Най-добрия супер-зуум:
http://www.canon.com/camera-museum/camera/lens/ef/data/telephoto_zoom/ef_28~300_35~56lis_usm.html


Аз съм снимал доста с Тамрон 18-200 и сега, като не не го ползвам вече толкова много, забелязвам и големите му преимущества, и дефицитите му.

Отговори на това съобщение
 Re: 77X OPTICAL ZOOM
Автор: dimi_dinev   
Дата:   26-09-07 14:35

Тая сентенция че има качествени обективи и зуум обективи не важи за всеки. Има хора, които се нуждаят от практичността на супер-зуум обектив без да им висят 2 тела на врата, дори признавам, че и аз съм един от тях, въпреки че не снимам вече с моя 18-200. По-добре снимка с 18-200 отколкото 'не-снимка' с 50мм, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: 77X OPTICAL ZOOM
Автор: COMMANDER_KEEN   
Дата:   26-09-07 22:52

Има една Симичка 50-500... много хубави неща се чуват за нея ;) Хората я сравняват с Канонския 100-400 (да се свети името му) [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-09-07 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: 77X OPTICAL ZOOM
Автор: bobo21   
Дата:   27-09-07 02:33

Пак се опитвате да го обърнете на свето изключение.
Нека остане простото правило.

Отговори на това съобщение
 Re: 77X OPTICAL ZOOM
Автор: tochnia   
Дата:   27-09-07 02:48

Nikon 18-200mm/3.5-5.6 VR, Canon 28-300mm/3.5-5.6 IS, Canon 35-350mm/3.5-5.6
Това е всичко на всичко.. останалото боза [smilie8]

И по добре една снимка ама хубава с 50мм, отколкото 10 смонатани снимки с 18-200, особено на Сигма и Тамрон [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: 77X OPTICAL ZOOM
Автор: dimi_dinev   
Дата:   27-09-07 10:20

За никакво изключение не говоря бобо, и такива няма във фототехниката. Говоря за практичност. Ясно ми е, че от тия зуумове не можеш да очакваш оптични чудеса, затова и съм се напълнил с гама обективи от 12-300 мм.. Но понякога ми трябва да заменя всички обективи с един единствен, защото точно в тоя момент предпочитам практичността пред брилянтното оптично качество. Който остава роб на последното в ситуации, които изискват гъвкавост, сам си е виновен.

Приятел съм с wildlife-фотограф, който има на постоянно разположение цялата гама фунии на Канон до 600/4. Признавал ми е, че около 80% от сполучливите му снимки са с гореспоменатата Сигма 50-500, познай защо. Винаги когато съм излизал с него на снимки си е взимал само 50-500 (или 120-300/2,8 с 2Х). Това не означава, че това е универсалната формулата за всеки и сега всеки уайлдлайф-фотограф да налегне на суперзуума. Това е неговата формула. Обаче докато човек не се научи да си гледа нуждите, сам си е виновен.

Тъпо е да се обезкуражават новаците, които искат да си купят някое суперзуумче за да се запознаят с новия си ДСЛР и различните фокални разстояния - и правят грешката да се питат във форума какъв обектив да си купят. И аз бях преди няколко години един от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: 77X OPTICAL ZOOM
Автор: otvorenia   
Дата:   27-09-07 10:53

Зума винаги е и си остава компромис с твърдия обектив, па дори да е супер зоом.
Ако високото качество на снимката не е issue , тогава зоом щото ти позволява да хванеш повече моменти.

Отговори на това съобщение
 Re: 77X OPTICAL ZOOM
Автор: bobo21   
Дата:   29-09-07 00:08

Не мога да се удържа да напиша следното, след като попаднах на темата за неврероятните фотовъзможности на GSM вградените камери:

Защо един убеден в невероятните възможности на GSM-фотоапарат би си купил устройство, което е само фотоапарат?

Ами заради 18х ZOOM..

Отговори на това съобщение
 Re: 77X OPTICAL ZOOM
Автор: zaiko   
Дата:   29-09-07 00:41

Хайде някой, дето приказва, че няма такъв обектив, да погледне обектива на панасониците, особено на новият фз18 [ezik] Да видим как така е остър и на 28мм и на 504мм, че и посредата [smilie18]. Качествен ултразуум обектив се прави от сериозна фирма за оптика. Може и Лайката на Панасоник да не е Лайка, но е повече Лайка от Зуйкото на ултразумовете на Олимпус, примерно [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: 77X OPTICAL ZOOM
Автор: insight   
Дата:   29-09-07 00:48

.... на мене един веднъж ми се сърдеше, че на снимката му се виждали пъпките и то с моя сапун .. представям си като си взема нещо по-остро.
Ей затова телефоните ще изместят фотоапаратите, там пъпки няма ;-)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »