Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20  21 ..  24  25     всички  напред  последна
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: surg   
Дата:   09-03-08 20:55

мдаааааааааааааааааааа

т.н. роу файл.....
1. не е абсолютен роу формат, а двоично копие от сензора
2. без значение от къде идва, всеки роу файл е доста различен от истината към момента на снинмката
3. Пикаса е не най доброто за работа с роу файл....

в всички случаи се иска работа по :
1. цветен баланс на бялото
2. левелс
3. тонове
4. контраст
5. рязкост
6. шум евентулано...

но дори и с най мощен софтуер, аз след доста опити продължавам да се чудя , дали има смосъл от това човек да се мъчи с този формат...и нямам още отговор..

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: CKD   
Дата:   10-03-08 22:28

Хм и един съвет от тазвечершните ми опити - при нощните снимки изключвайте стабилизацията, защото камерата се бърка и омазването е гарантирано.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: rumbetix   
Дата:   23-03-08 21:22

въпрос- ползвате ли сенник и какъв ще ми препоръчате за S5

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: kaic   
Дата:   23-03-08 23:15

Да ползвам сенник и на него пише Canon S3 Is, а на въпроса за препоръките, много вероятно е да е предназначен за този модел апарат. Сенник S3 става и за S5 - еднакви са.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: elperro   
Дата:   24-03-08 20:50

кажете ми приятели, понеже съм нов във форума и предварително искам да се извиня за глупавия въпрос, който за мене е важен или поне не мога да си го обясня. Каня се да си купя Canon S5 и поляризатор към него. От "photopavilion" ми предложиха 52 мм. , а знам че е 58 мм. Дали не искат да ме прекарат, или е все едно дали е 52 или 58 мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: Myth   
Дата:   24-03-08 21:11

elperro написа:

> поляризатор към него. От "photopavilion" ми предложиха 52 мм. ,
> а знам че е 58 мм. Дали не искат да ме прекарат, или е все едно
> дали е 52 или 58 мм.

Разбира се, че не е едно и също.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: aldygreen   
Дата:   24-03-08 21:23

surg Благодарение на тази тема ползвам RAW на A630. Когато е необходимо разшириряване на динамиката, дава известен резултат. Помага при залези, дневни големи контрасти и пр. Смятам, че е полезна придобивка, но за специфичните условия.
[beer] [beer] [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (25-03-08 09:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: diddoo   
Дата:   26-03-08 22:39

Продавам широкоъгълна приставка WC-DC58A за Canon S2,S3,S5 IS. Резба 58mm. Давайте предложения на ЛС за цена. Приставката е ползвана за 30-40 кадъра на 2-3 серии, може да се каже, че е чисто нова както и изглежда. В перфектно състояние с предна и задна капачка, кутийка и дори листа с инструкциите. Взел съм я за 375 лв. от Кантек.
Причина за продажба: Излишна ми е и ако някой държи да има оригинални аксесоари като мен може да се зарадва, ако предложи разумна цена. По важната е, че скоро си купих CANON 400D и S3 IS се използва само за видеокамера. Очаквам предложения

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: diddoo   
Дата:   26-03-08 22:40

ЗА ЗАИНТЕРЕСОВАНИ ОБЯВАТА Е В `БАЗАР` [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: bouncer   
Дата:   26-03-08 23:18

Адаптера може да бъде и на 52мм и никой не е искал да Ви прекара. Може да се ползват филтри и на 52мм и на 58мм в зависимост от адаптера.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: rumbetix   
Дата:   27-03-08 17:43

продавам дистанционно за S1IS i адаптор на 52мм.Търся сеник за С S5,може и бартер-тел.0897976161

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: elperro   
Дата:   06-04-08 18:18

Благодаря 'bouncer".Вече си купих S5 ,но за филтри и адаптер ще изчакам,защото нямало 58мм.а държа да е толкова,незнам защо.Може би защото където и да съм чел все е пишело че е 58мм.а не 52мм. Още един въпрос.Каква е разликата между оригиналния адаптер и този от друга фирма (освен цената).Защото от "photopavilion" много държат да ми продадат (оригинален). Предварително благодаря за съветите.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: surg   
Дата:   06-04-08 18:23

елперо...честито с5


1, аз си мисля, че не си струва взимане на добавки, хеле оригинални, защото са много скъпи, а се ползват рядко и е нбезмислено....
особено макро и и зоом лещи,
2. 58 мм е най добре зашото 52 са малко малки и може да се виждат чат пат в кадър...
3. преходника няма значение какъв е.....тои е един тубус с резба, нищо друго...ВИЖ макро лещите на КАнон саси най добри ...и скъпи...

лично аз имам преходник и ПЛ филтър....който съм ползвал към 15 пъти....а е струвал мусля 130 лева всичко...и за какво...
така, че увладей порива и помисли добре

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: Donsky   
Дата:   06-04-08 19:10

Колеги S-тройкаджии, по-горе се жалвах за един проблем със зума (изключва апарата). Оправиха ми го, ама временно. Човека каза, че се появявал често, а тук никой се не жалва. На никого ли не се е случило или никой не смее да си признае? [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: znanev   
Дата:   08-04-08 16:12

Здравейте,


вече и притежателите на S5IS ще могат да ползват CHDK. Честито! ;)

Двоичният файл (засега само за версия 1.01b) можете да изтеглите оттук:
http://stack.dataghost.com/chdk/allbest-s5is-101b-51.zip

Edit: Вече има тестова версия и за камерите с фирмуер 1.01a: http://upload.dvhk.pl/content.php?id=102649 (за да свалите файла кликнете бутона "Pobierz plik").

Засега CHDK може да се стартира единствено чрез опцията за автоматично зареждане от картата, затова и липсва файла PS.FIR, използван от другите камери.

Не забравяйте да сложите на картата в папката с езиковите файлове и актуалната версия за английски език (english.lng). Този файл можете да вземете оттук:
http://malbe.nm.ru/chdk/

От известно време насам толкова бързо се появяват нови и нови функции към CHDK, че става трудно да се следят всички и да се синхронизира превода на български. Ако има желаещи, при първа възможност мога да да добавя превод на новите функции от рилийза на Allbest към файла bulgarian.lng

Повече информация (на английски) може да прочетете в официалния форум на CHDK:
http://chdk.setepontos.com/index.php/topic,994.0/topicseen.html


Поздрави,
Здравко



Публикацията е редактирана (11-04-08 01:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: kaic   
Дата:   29-04-08 23:32

Най-после и аз намерих време да сложа пача на S 5-цата и да го подкарам. Доста по-богат на настройки от предишния на тройката. Похвално е, че стартира с толкова много възможности, ще се надявам на още в близко бъдеще.

Едит: След няколко часово тестване смело мога да кажа, че отново съм приятно изненадан от братята руси, пача е направо страхотен.



Публикацията е редактирана (30-04-08 15:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: cooperworks   
Дата:   08-05-08 10:56

Здравей kaic,

извинявай, би ли споделил накратко стъпките, които трябва да се извършат, за да се инсталира успешно пача на S5 IS? Нещо от рода на това, което беше направил преди време за S3 IS би свършило чудесна работа! [smilie24]



Здравейте пак,
в предвид на това, че вече няколко човека ме питат на лично как точно да сложат пача, ще се опитам да обясня накратко тук стъпка по стъпка, за да бъде достъпно за всеки заинтерисуван.

Ще пиша за S3.
1. задължително е да имате карт райдър /четец за вашата карта/-стува от 15-20 лв. по обикновен модел.
2. Слагате картата в четеца и след като я отворите на компа трябва да видите в нея папка / DCIM / и в нея папка / 100CANON /. Ако няма тези папки ги създавате вие ръчно, задължителни са.
3.Отивате на страницата която ни предостави "surg" http://grandag.nm.ru/hdk/
и от там изтегляте фаила http://grandag.nm.ru/hdk/test1-pre12-s3is-100a-72.zip
4.Разархивирате си го и ще видите два фаила: DISKBOOT и PS.FIR Копирате ги на картата докато е в четеца. в основната директория до папката / DCIM /.
5.Връщате картата в апарата.
6.Стартирате го първо в режим преглед на снимките, а не да правите снимка./задължително е да се изпълни така, ако първо пуснете апарата по стандартния начин не се вижда менюто което ще ви трябва/
7. Натискате бутон "menu" - в режим на иконката "стрелка" най отдолу ще видите нова команда: "Firm update" - отивате на нея и натискате бутона "set" от апарата. На екрана излиза /Update firmware version? 1.0.0.0 - 1.0.1.0/ маркирате със стрелката за посоката "ok" изчаквате малко 2-3 сек. и вече сте сложили пача.
8. Със бутона "S" - бързия бутон/ влизате в пача, на екрана с малки букви се изписва <ALT> , с бутона "menu" вече сте вътре в настройките на пача. Влизате и си настройвате това което най ви харесва да излиза на екрана.

Това е моето обяснение стъпка по стъпка.
Ако някой все още не разбира как да го постави значи няма смисъл да продължава, просто няма нужда от него.
Можете да изразите специалните си благодарности към "surg" без чиято информация нямаше и да знаем за съществуването на тази благинка.
Поздрави на всички фенове на S3!!!




Предполагам, че не само аз ще ти бъда благодарен за напътствията. [beer]

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: kaic   
Дата:   08-05-08 11:32

Довечера ще обясня, лесно е но не е както преди.
До скоро

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: kaic   
Дата:   08-05-08 15:47

За тези на които представлява интерес на кратко да обясня как подкарах пача за S5 – цата:

1. Установете версията на апарата си за да знаете кой пач да сложите:
Създадайте празен файл в нотпад и го преименувайте ver.req
2. Сложете го на картата чрез карт райдър, и пуснете апарата за преглед на снимка
3. натиснете едновременно SET и DISP или последователно
4. На екрана се появи версията на апарата която в моя случай беше:
5. Canon PowerShot S5 IS
P-ID:3148 PAL D
Filmware Ver GM.1.01A
No error
May 29.2007 18:17:20
6. Важна е буквата „А” или „B”
7. От http://grandag.nm.ru/hdk/autobuild/
си изтеглете версията „А” за S5
8. Форматирайте картата на FAT-16
Влязте в CMD, напишете format F: /FS:FAT където F – е буквата на карт райдъра. Картата се форматира във FAT 16
9. Копирайте изтегления вече фаил от http://grandag.nm.ru/hdk/autobuild/
на картата
10. Изтеглете си ето този фаил: http://zarabov.com/S5IS.rar

11. Използвайте WinBootable.exe като посочите буквата на картата и я заключете с ключето механично / задължително/
12. Сложете картата на апарата и дайте преглед снимка
13. Натиснете Печат/горе в ляво до светкавицата + Menu
14. Честито Вече сте влезли в пача.

За поставяне на езикови настройки и големина на шрифта е нужно след като веднъж сте стартирали пача да поставите отново картата в карт райдъра и в папката Lang да поставите езиковия файл, а в папката Font: шрифтовете
За езика ползвам българската версия на Znanev от S3 за което искам да му благодаря за това което прави на ползу роду.

Желая успех и приятни забавления:



Публикацията е редактирана (20-05-08 22:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: canionkn   
Дата:   20-05-08 12:19

kaic направих всичко така както си написал, самоче на дисплея ми се появи само
Firmware ver. 1.0.1.0 и отдол "ok" и нищо друго. Може ли някой да ками каже кой firmware да сложа на моя с5ис.? И ако сложа грешен firmware ще ми се развалили апаратчето?
Благодаря!



Публикацията е редактирана (20-05-08 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: canionkn   
Дата:   20-05-08 14:17

Оправих го грешката е че kaic е написал в поста си ver.reg, а то било ver.req. Искам да питам някой може ли да ми каже с коя програма да отварям файловете, че пробвах доста но не успях да отворя нито един. :(



Публикацията е редактирана (20-05-08 20:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: kaic   
Дата:   20-05-08 22:08

Съжалявам за грешката и за причиненото неудобство - правописна грешка, не е нарочно, оправих я в горния пост.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: kefish_ma   
Дата:   17-06-08 14:11

Имам ръководство на български език за С3,но искам да попитам колко страници е по принцип това ръководство.Защото моето е само 26 страници ,и освен за това как се свалят снимките друго не е обяснено.....
Имам и ръководство на руски....но не ми върши особена работа [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: danibor   
Дата:   01-07-08 11:13

Моля притежателите на Канон S5 да ми помогнат, ако е възможно. Направих клип с времетраене 9 мин , но стана с много голям размер- 1 ГБ. Има ли възможност да се намали големината му, без това да повлияе на качеството? Не мога дори да го прехвърля от апарата на компютъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: surg   
Дата:   01-07-08 12:27

1. не би трябвало да е проблем да го прехвърлиш направо от апарата, ...а имаш ли изобщо празно място на ПС-то...
2. за по големифайлове, карт реадер е по бързо....
3. програмата е видеодуб- http://www.virtualdub.org/download.html


безплатна, малка, и бърза....
иска се и инсталиране на някои кодек комплект като К-лайте....http://www.free-codecs.com/k_lite_Codec_Pack_download.htm
не минималната версия....

4. отваряш файла, избираш каква по тип и степен компресия искаш от меню Видео, и звук от меню Аудио...
и избираш зашиши като, или Save as, даваш име на файла и чакаш, зависи от силата на компютъра ти...

избери си Divix, XDIV например...
самият виндоус има програма Мувемейкър, която използва кодек на Майкрософт, но това е по краен вариант,

от тук натам, се стига до софтуер за хиляди и изисквания високи за ПС-то....


ПС

С2 С3 С5 апаратите имат голям размер нафайла поради избора на компресията, това дава и добро качество, освен размера на кадъра и боя кадри в сек, няма други настройки

има добавка за тези апарати, CHDK, която освен много други неща позволява и избор на доста широк набор от параметри за качеството и комрпесията на видеото , при разумен избор се стига до намаляване до 2-3 пъти на рамера на файла, без особена загуба на качество, и се преодоляа ограничението за размер на файла...



Публикацията е редактирана (01-07-08 12:30)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20  21 ..  24  25     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »