Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: KiIIeR   
Дата:   26-06-07 09:34





Публикацията е редактирана (31-07-07 08:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: bormata   
Дата:   04-07-07 14:23

Попадна ми един S3, сложих му руският софтуер, конвертирам *.CRW в *.DNG с DNG For PowerShot 1.1.4 . Странното е, че получените DNG'та са само 1420 x 1064. Кажете къде бъркам.

Димитър Илиев


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: peshovec   
Дата:   05-07-07 00:43

ами според мен начина е грешен...
т.е. днг-то за мощенизстрел :)

пробвай ufraw, то ползва dcraw, което трябва да се оправи дирекрно с .crw-то без междинна стъпка...

или потърси друг gui frontend на dcraw

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: KiIIeR   
Дата:   06-07-07 09:30

нещо не схващам как се подкарва този ufraw?
при стартиране ми дава някакъв липсващ dll?

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: surg   
Дата:   06-07-07 19:13

idi v stranicata na ufraw,, i procheti kak da si svalish edna biblioteka ot failvoe...kum 4 Mb beshe mai

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: KiIIeR   
Дата:   06-07-07 21:14

ходих.. свалих я, инсталирах я и останах разочарован. Вярно че и отделих 2мин но.. аз искам да ми конвертира файла в файл който се отваря през камера рав на фотошопа.
идеална работа ми върши днг конветора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: CKD   
Дата:   08-07-07 17:56

Ето че по стечение на обстоятелствата и аз вече съм част от потребителите на Canon S3IS. Въпреки че го ползвам от няколко дни (засега на автоматичните режими) съм повече от доволен. С интерес чета темата и благодаря на всички че са споделили опита и впечатленията си от тази камерка.
Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: znanev   
Дата:   09-07-07 16:32

Здравейте,

за тези, които ползват CHDK, ето новите неща от версия #144:

+ Нова имплементация на RAW поддръжката

+ Потребителски зададени цветове на мрежите

+ Меню: Инкрементацията на числата се контролира от zoom-ръчката (1,10,100,1000,10000).

+ uBasic: Добавена е командата "print_screen". Ако се зададе "print_screen 1", каквото се извежда от скрипта на екрана, ще бъде записвано също във файла '/CHDK/SCRIPTS/PR_SCREEN.TXT'.

+ uBasic: Добавена е командата "cls". Изчиства текста от миниконзолата.
* uBasic: Оправена грешка, свързана с оператора "if"/"else".

+ uBasic: Добавени са логически операции ("and", "or", "not"). Добавени са операции за сравнение ("<=", ">=", "<>").

В тази версия има добавени нови текстови низове в потребителския интерфейс, затова трябва да изтеглите и езиковия файл на езика, който ползвате:

http://scratchpad.wikia.com/wiki/CHDK/Languages



Публикацията е редактирана (09-07-07 16:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: bormata   
Дата:   09-07-07 21:44

Някой може ли да помогне? Кажете, защо този DNG конвертор, ми прави толкова малки файлове 1420 x 1064? Фотото е S3.

Димитър Илиев

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: znanev   
Дата:   09-07-07 22:22

bormata написа:
> Някой може ли да помогне? Кажете, защо този DNG конвертор, ми
> прави толкова малки файлове 1420 x 1064? Фотото е S3.

Проверете реалния размер на снимката. Помня, че в някой от форумите на английски бяха споменали, че реално снимката е с правилен размер, но конвертера DNG4PS записва грешни EXIF данни (именно 1420x1064). Ако отворите DNG файла във Photoshop примерно, размера на снимките трябва да бъде правилен.

Иначе можете да пробвате и тази програма: Raw Therapee.

Поздрави,
Здравко


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: cyberkid   
Дата:   09-07-07 23:43

Някой може ли да сподели опит в снимането на нощни снимки
Пробвах се да поснимам но не се получават
Стимам със статив при
исо 80
скорост 15 сек.
2сек. преди да започне да снима
снимам в режим на приоритет на скороста на затвора
но снимките ми се получават не на фокус
пробвах да снимам с ръчен фокус като го сложа на безкрайност но пак не се получи
снимам с S3

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: znanev   
Дата:   10-07-07 00:54

cyberkid написа:
> Някой може ли да сподели опит в снимането на нощни снимки
> Пробвах се да поснимам но не се получават
> Стимам със статив при
> исо 80
> скорост 15 сек.
> 2сек. преди да започне да снима
> снимам в режим на приоритет на скороста на затвора
> но снимките ми се получават не на фокус
> пробвах да снимам с ръчен фокус като го сложа на безкрайност но
> пак не се получи
> снимам с S3

Пробвайте в ръчен режим - апертурата да е около 4.5 - 5, а скоростта на затвора 10-15 секунди. Също така, фокуса да е ръчен и да не е на безкрайност, а една до три стъпки преди това. Ако използвате максимално оптично приближение, пробвайте без него дали ще са на фокус снимките. Успех!


Поздрави!


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: bormata   
Дата:   10-07-07 20:05

Здравко благодаря! Програмата работи с моите роу и ми харесва. Бирата е от мен.

Димитър Илиев

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: peshovec   
Дата:   10-07-07 21:15

абе не си ли пускате dof калкулатора?
много е полезен..:)

аз го ползвам основно по 2 начина...
режим приоритет на бленда, бленда 2.8 и си избирам ръчен фокус, така че dof-a да обхване периметъра в който търчи дребното:)
после вече със избранич ръчен фокус, само шлапям (бързо определя експозицията) най-често на Program режим

другия начин е подобен, само дето си определчм фокуса директно в режима който ме устройва...

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: rado_technology   
Дата:   31-07-07 20:34

Здравейте на всички от клуба .Приятно е да си с хора с общи интереси и проблеми.От скоро притежавам този модел апарат .Имам нужда от вашата помощ .Моля пратете ми инструкция или упътване как да си пусна санона да снима в рав формат .Благодаря на всеки който може да вземе относение по въпроса .успехи и испешни кадри :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: kaic   
Дата:   31-07-07 23:31

Прочети поста ми от
Дата: 23-05-07 22:09 в тази тема, няма смисъл да описвам пак наново. Ако не се справиш питай пак, но по добре чети подробно и не прескачай постове, почти всичко за пача е дискутирано.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: doca   
Дата:   01-08-07 06:54

Ето, така се инсталира и настройва:
1.Исталацията на hack трябва да стане задължително с картрийдера при отключена карта, а за целта:
-форматираш новата си карта под DOS емулацията на WinXP, като първо влизаш в команден режим:Start->Run->cmd
-След това пишеш в черното екранче:
format j: /fs:fat където j e името на картридера, разпознат от WinXP.Така картата се форматира до FAT16.
След това трябва да се създадат следните директории и поддиректории, за да изглежда картата така:
+- CHDK/
| +- BOOKS/ текст за четене
| +- FONTS/ това е за доп.шрифтове
| +- LANG/ това е за бълг.език
| +- SCRIPTS/ тук е за скриптове
| +- CHDK.CFG тази се създ.автоматично
+- DCIM/ тук са снимките
+- MISC/
+- PS.FIR
+- DISCBOOT.BIN

Тази подредба на структурата на картата важи за всички следващи версии след 115.
2.След това слагаш картата в апарата и го включваш в режим РАЗГЛЕЖДАНЕ/ЧЕТЕНЕ
***Този режим при първоначално включване е задължителен в противен случай директориите ще бъдат нарушени и следва нов опит***.
3. Натискаш бутона МЕНЮ
С бутоните за придвижване отиваш на FirmUpdate и натискаш ОК или SET
4.След това с бързия клавиш S/при мен е така/ влизаш в Alt менюто
5.Отиваш на Debug parameters и след това на Make Card Bootsble. Следва ОК или SET
6.Изключваш апарата, вадиш картата и я заключваш с плъзгача отстрани. Така вече си направил hack софтуера да се стартира автоматично при включване на апарата. Не обръщай внимание на надписа, че картата е блокирана. Софтуера игнорира защитата на картата и продължава да прави снимки.
7.Може да си смениш шрифта с по-едър/аз избрах Arial18b/, като отидеш
в Alt менюто->Visual settings->RBF , но преди това разбира се изтеглих необходимите ми файлове.
8.Както и езика/Аз съм на български, като преди това си направих един текстов файл, който преписах от сайта и му смених името и разширението на bulgarian.lng, който файл поставих в папката LANG/.
За мен като обикновен фотолюбител най- важното от този hack софтуер е това, че мога да следя батерията непрекъснато, виждам хистограмата и DOF, както и възможността за RAW запис, който използвам рядко.
Засега съм дотук и успех!



Публикацията е редактирана (01-08-07 06:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: rado_technology   
Дата:   02-08-07 21:47

Здравейте колеги ,искам да попитам някой ползвал ли е Конвертор Bower Super Wide 0.45x Macro 58 mm---99.00 лв. с ДДС--.И дали едоволен от него ,заслужава ли си да бъде закупен или не. .[smile] Ако може снимка на един и същ рпедмет с конвертора и без конвертор.Благодаря предварително[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: Sortorius   
Дата:   03-08-07 11:26

При мене се появи един шум при зуумване..по-скоро при движение на обектива..Идеи? Някой да има подобен проблем? И ако може идея къде мога да го занеса за ремонт :)

А и най-интересното е, че шумът се появи от нищото..снимах, прибрах се, оставих апарата на масата и след два дни като реших да снимам пак шумът се беше появил?

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: paff   
Дата:   03-08-07 11:55

едно аверче щеше да си купува с3ис.... имаше още пари и щеше да си купува теле и разни глупости.... добре че го вкарах в пътя.... та си взе ФЗ-50

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: matzo_tn   
Дата:   03-08-07 15:42

Шума да не е от прах?

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: delchev   
Дата:   04-08-07 09:19

я да питам и аз нещо - вярно ли е, че S3 IS е ограничен до 1GB карти и по-големи не се разбират с него?

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: doca   
Дата:   04-08-07 09:25

Работи до 2 GB, със сигурност.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: Rif   
Дата:   08-08-07 19:33

На какво се дължи това,че не ми излиза информация за исо в метадата на фотошопа2

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is
Автор: surg   
Дата:   08-08-07 22:46

фотошоп 2 е по стар аверсия, и както и при други подобни програми няма пълнма съвместимост с метаданни на снимки от някои (по нови) апарати...не е беля толкоз

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »