Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  23  24  25     всички  напред  последна
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: kaic   
Дата:   24-10-08 22:09

Благодаря ти сега ще ги погледна

Хм, на първи преглед:
Доста хроматични аберации в листата на дърветата видими при 100%-ов преглед на снимката. Май на S5 не бяха толкова видими.
Мислех си че тази матрица в комбинация с новия процесор биха намалили шума, но отново е видим в тъмните участъци.
Наистина маже в дълбочина на кадъра.
Би ли споделил твоята бройка какво производство е, китайска или японска.



Публикацията е редактирана (24-10-08 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: CKD   
Дата:   24-10-08 22:45

При мен са си в jpg. Явно някъв проблем произтичащ от дата.бг.
За шума - може и да е от i-contrast който включих. Утре ще се направят проби с него и без него. При мен в екзифа си излизат 180 т./инч.
Първата снимка е 1/60, ИСО 100, Ф=3,5, 8,322 мм.
Втората - 1/250, ИСО 100, ф=4, 7,437 мм
Третата - 1/125, ИСО 100, ф=4, 7,947 мм
Четвъртата - 1/160, ИСО 100, ф=4,5, 25,239 мм.

Ако може да се вярва на това което пише отдолу на самия апарат - значи е Японски.



Публикацията е редактирана (24-10-08 22:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: kaic   
Дата:   24-10-08 22:49

Да да и при мен излиза вече, явно при свалянето нещо е станало, благодаря ти. Ще ми бъде полезно да видя поне една снимка на максимален зум, ако няма да те затрудня в накой от следващите дни. Така или иначе аз съм направил плащането за моят така че връщане назад няма, ще му се радвам и аз като дойде, какъвто е такъв ще си го ползваме [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: CKD   
Дата:   24-10-08 23:04

Не мисля че е лош избора. Все пак трябва правилно да осъзнаем че това е сапунерка а не DSLR. Не може да се очакват чудеса. Виждал съм и по-трагични кадри от DSLR-и при съпоставими снимачни условия - във форумите на dpreview бяха публикувани и такива примери. Като си гледам пейзажните ми кадри от С3 определено също се губи детайлност а и шумът не е малко дори при ИСО 80 и оптималната бленда 4-4,5. Отваряйки steves-digicams обаче може да се видят и далеч по-катастрофални резултати от страна на паналайки и соници от същия клас. Все пак 10-те мегапиксела дават доста повече свобода и много добър резерв при работа с шопа. След ресайз от порядъка на 50% всякакви корекции ще са трудно доловими а реално в нета по-голяма резолюция от 1600х1200 е почти неприложима. Затова нека не бъдем максималисти и се постараем да изстискаме всички възможности на уредите.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: arctg   
Дата:   27-10-08 09:33

Здравейте, имам едън въпрос относно видеото на S5-IS - като го прехвърля на компа и нещо ми омазва с кодеците и ми го кодира и не мога да го гледам. Някой да е имал такъв проблем и решил ли го е?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   27-10-08 10:07

По-скоро не може да ти го разкодира. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: CKD   
Дата:   27-10-08 10:36

http://store1.data.bg/bgrail/others/sx10/

Директорията е обновена.
Най оптимални резултати се наблюдават при superfine качество на снимките. Единственото което остава да дразни е шума и загубата на детайлност но при ресайз 50% не личи.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: rhyan   
Дата:   27-10-08 11:43

Мда...същия като петицата, но с повече мегапиксели. Дори на някои снимки при макс зум ми се струва, че има повече аберации. Въпреки всичко е ок - съвсем приемливо за сапунер. Само цената не му е приемлива.

Как се справя с фокуса това чудо?

Интересно ми е SX1 с новата матрица какви снимки ще прави, като цяло дали шума ще е по-малко.

Но все пак ако е със същата оптика едва ли ще има кой-знае каква разлика в остротата на изображението като цяло.
Абе ако трябваше сега да избирам сапунер може би щях да изчакам 1-цата...

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: kaic   
Дата:   16-11-08 22:52

Не ми работеше търсачката преди време и не си открих любимата тема, та за това отворих нова, но смятам, че ще е интересно за всички тук да я прочетат:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=932876&t=932876&phorum_uriauth=



Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: pepopepo   
Дата:   18-11-08 00:09

Искам да си купя бърза памет за фотоапарата.
https://www.ozone.bg/other/product/all/sandisk_secure_digital_8gb_extreme_iii

Тая памет - SDHC SanDisk Extreme III 8GB става ли за Canon Powershot S5is?
Мисля нея да взимам.
Само не съм сигурен нали ще работи апарата с нея?

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: kaic   
Дата:   18-11-08 00:23

Ти да се състезаваш с някого ли ще ходиш, че ти трябва такава бърза карта? /шегичка [smile] / Става картата за S5 приятел ползва същата без проблем.
Погледни първо тука, поне за сверка на часовника http://photo-cult.com/forum.php?c=3&t=74477




Публикацията е редактирана (18-11-08 09:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: pepopepo   
Дата:   18-11-08 22:41

Цитирай:

kaic
Ти да се състезаваш с някого ли ще ходиш, че ти трябва такава бърза карта? /шегичка / Става картата за S5 приятел ползва същата без проблем.
Погледни първо тука, поне за сверка на часовника http://photo-cult.com/forum.php?c=3&t=74477


Благодаря за отговора и линка.
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: lil   
Дата:   19-11-08 09:52

Не съм разбирач, но в упътването на S5 не пишеше ли че максимума който трябва да се ползва е 4GB. Освен това пише, че видеото което записва може да е макс. до 4GB обем или 1ч.продължителност.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: kaic   
Дата:   19-11-08 10:01

Не искам да споря, но гарантирам и мога да демонстрирам на всеки, че Canon S5 IS - работи в момента с карта SanDisk SDHC 8GB ExtremeIII. Определено видеото е ограничено до някакво време, но това не е пречка да се спре на опредлено време и след това да започне отново. Например на S3 Is беше 1гб и след което изключваше и трябваше да се пуска наново, там пък бях с карта 2Гб и не е имало проблем. Всеки сам си решава, аз само споделям това което съм пробвал.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: lil   
Дата:   19-11-08 10:04

Е, и аз не споря най малкото защото не разбирам, просто споделям какво пише в упътването.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: pepopepo   
Дата:   19-11-08 22:06


И на моя телефон СониЕриксон К800 пише,че работи с мах.2гб. но има хора с 4гб. и не им прави никъкъв проблем.
Затова и попитах нали някой е работил с тая карта с тоя фотоапарат.

Това са данните от "Плесио" :

Технически характеристики:
- Име: Canon PowerShot S5 IS
- Макс. резолюция: 3.264 x 2.448 pixels
- Памет: SD / SD High Capacity / MMC; Максимална 8GB (SDHC)
- Дисплей: 2.5''
- Zoom: 12x оптичен; 4x цифров
- Запис на видеоклип със звук (640 x 480, 30fps)
- Въртящ дисплей Face Detection; Обработване на картината Digic III

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: surg   
Дата:   03-12-08 22:11

можете да видете до къде е стигнало приложението на CHDK за Каноните тук

http://mighty-hoernsche.de/samples.html

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: ivolant   
Дата:   03-12-08 22:28

Айде и аз скачам в този фен клуб. Аз съм собственик на Канон S5 is. Според мен само тежестта и шума са му минус, но пък баланса, цветовете и фокуса ми харесват.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: alex_konov   
Дата:   05-12-08 00:19

S5IS e kartinka sprqmo novota tapotia na canon SX10IS mn e burz mn dobre stabiliziran nooo tolkos da me drazni tos shum ....

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: kaic   
Дата:   05-12-08 09:34

alex_konov, нужно ли е да се говорят глупости след като няма какво смислено да се каже? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: lifelover   
Дата:   06-12-08 02:59

Аз също съм с 4ГБ карта при това SDHC на S3-ката си!
От самото начало съм с 4-те гиги,дори не бях чел спецификациите,че поддържала до 2ГБ, сега го научавам това.
Исках само да попитам kaic или още там, който се занимаваше преди с руския пач, все още ъпгредва ли се и отново ако може да се даде линк! Благодарско!

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: doca   
Дата:   06-12-08 07:14

http://canons5is.clan.su/


http://chdk.clan.su/faq/




Публикацията е редактирана (06-12-08 07:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: boyanb   
Дата:   09-12-08 20:59

Аиде едно питане и от мен.
Сложих chdk на моето сапунерче /sd450-ixus55/ и съм повече от доволен [smilie5], но не мога да намеря скриптове за толкова стар модел. Та питането ми е, някой може ли да ми помогне да намеря скриптове /hdr и motion detection/ подходящи за моя модел канон??
Благодаря предварително[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: batzeto   
Дата:   10-12-08 05:56

Аз пък искам да питам за батериите и хака! Има една опция за настройка на Battery MAX Voltage (mV) и MIN Voltage
Tа питането ми е какви характеристики трябва да задам там,за да показва коректно процентното съдържание, защото така по подразбиран както е нещо ме лъже :)
Имам S3 IS и съм с 4 NiMH батерии по 2500mAh, всяка 1,2V но не разбирам как се смятат min и max mV??? 1,2V=1200mV? И ако е така трябва да



Публикацията е редактирана (10-12-08 06:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S2 / S3 Is и S5 Is
Автор: brunobanani   
Дата:   12-12-08 15:58

Чукчи не читател ... чукчи писател!
Е гледай и ако пак не ти стане ясно ползвай някакъв транслатор.

Преди да питаш за нещо друго RTFM!!!

http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK_firmware_usage

Voltage MAX
Set battery voltage for 100% remaining.
(Default value: 5150 = 5.150v)
(G7 users try 8200)
If you want a more accurate battery-meter: when inserting new batteries check their full-charge voltage with the 'Show Volts' feature and set this accordingly (not all versions of CHDK support "Show Volts').

NOTE: The no-load voltage of a fully charged 3.7V Li-Ion battery is about 4.15 volts but the voltage under load is much less. The default value of 4.1 V for Voltage Max on single cell Li-Ion powered cameras means that your camera will show less than 90% remaining battery capacity when powered-up with a fully-charged battery. You may want to choose a lower value for Voltage Max to ensure a more accurate reading. For more information on camera batteries, see http://batterydata.com.

Voltage MIN
Set battery voltage for 0% remaining.
(Default value: 4550 = 4.550v)
(G7 users try 7000)
Increase this value if you want more warning time before your batteries run out.
(G7 users see this discussion for more info)
25+ step
Change increment step for inputting new voltages (above).
Show percent
Show Battery Charge in Percentage, 100% >> 0%
Show volts
Show Battery Charge in Volts (in .001 volt increments)
Show icon
Display Battery Charge Icon (icon turns red when voltage is low.)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  23  24  25     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »