Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: Петър10   
Дата:   18-01-07 15:26

S3 настройки за шумоподтискане няма. Софтуерът (не знам дали това е точния термин) на апарата позволява да се влияе на снимките с помощта на следните параметри: contrast, sharpness, saturation и степен на наситеност на червения, зеления и синия цвят. Интересно ще ми бъде да сподели някой, кога използва тези настройки. Аз засега не съм ги използвал. Например "shrapness" намирам смисъл да се използва когато се снима без светкавица на изкуствено осветление. Май и останалите намират най голямо приложение там.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: Стоев   
Дата:   18-01-07 19:21

шарпнес при високо ИСО?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: Петър10   
Дата:   18-01-07 20:05

Ами не знам. Просто ми се вижда логично да използвам шарпнес, за да предотвратя размазването характерно при снимането на ниска скорост.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: Стоев   
Дата:   18-01-07 20:08

При ниска скорост се ползва статив или опора, другото е да вдигнеш ИСО-то, а да шарпиш може и после при обработката.
Размазване с шарпене не се оправя[smilie3] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: vitoshabg   
Дата:   19-01-07 00:56

От днес и аз съм собственик на S3, но има нещо, което ме притеснява.
В апарата има нещо, което потраква при движение.
Махнах батерии, капачка, карта...продължава.
Звучи като някаква малка пружинка, може ли да е нещо от стабилизацията?
Нормално ли е да има такъв шум или да го нося обратно.



Публикацията е редактирана (19-01-07 00:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: Петър10   
Дата:   19-01-07 13:25

Спокойно и моя шуми при разстърсване. Шумът предполагам е от обектива или по-точно от стабилизацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-01-07 22:50

Предлагам темата да се разшири и да е фен-клуб на снимащите с G серията и също така няколкото снимащи с Pro-1. Менютата са почти еднакви , а конструкцията и качеството на изображението също са сравними донякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: Donsky   
Дата:   20-01-07 00:23

Айде у клуба! От два месеца и нещо съм горд собственик на S3 и не съм спрял да го разучавам и тествам.
Отзад напред по въпросите:
- И моя прицъква при разтърсване - избягвам да го разтърсвам. Е, веднъж го изтърсих от около половин метър на пода - нищо му няма.
- в момента се опитвам да видя някакъв реален ефект от шарпа, ама нещо ми се губи. Във всеки случай, при голям зуум, ефекта е нулев. По принцип всяка цифрова снимка (или поне всяка правена със сапунерка) се нуждае от допълнителен шарп. Струва ми се, че резкостта му е малко по-малка в сравнение с предишния ми апарат Кодак 7525. Това сигурно се дължи на доста по-сложната оптика.
- kaic: как познаваш, че ISO-то ти е 100, когато си го дал на Auto? В EXIF-a си пише Auto и толкоз.
- не мисля, че е проблем едноточковото фокусиране - предпочитам да знам къде точно е фокуса, а не да консумирам разни изненади от логиката на апарата, която може и да е различна от моята.
- не виждам недостатък в тези 115 000 точки. Визьора не ти трябва да се наслаждаваш на качествено изибражение, а да композираш кадър, да уловиш момента.
- Огромно предимство пред Паналайките е въртящия визьор. Просто ти дава цял наръч от допълнители техники на снимане.
- Като кусур забелязвам, че зуума, в диапазона 10-12 е почти излишен. При максимален зуум "омекването" на изображението почти компенсира допълнителното увеличение. Снимах Луната на 12-х при едно пълнолуние и бях много горд, докато не сравних снимката с тази на loveforever, правена с обектив Sigma 70-300. Е, нищо общо. Но така е, за толкова пари - толкова. Предполагам, че Сигмата струва значително повече от S3.
Аре стига толкова, че много се разприказвах.

PS
Кога клуба ще се събира на бира?[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: boni   
Дата:   20-01-07 00:38

Аз пък съм бивш собственик на бащата на всички подобни канони - Canon Pro90is. През 2001-ва го купих за 2600лв.

http://images.ciao.com/ide/images/products/normal/951/Canon_PowerShot_Pro90_IS__607951.jpg


2.6мп ,10х зум, стабилизация, въртящ дисплей, RAW, гнездо за външна светкавица, обектив скрит в корпуса изцяло, убийствено рязка оптика[smilie24]
Чуден модел беше. Не знам защо Canon не му пуснаха никога истински наследник.
В RAW си правех снимки, които съм вдигал спокойно до 30х40 с учудващо добро качество.



Публикацията е редактирана (20-01-07 00:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: Петър10   
Дата:   20-01-07 01:13

Donsky написа: "не виждам недостатък в тези 115 000 точки. Визьора не ти трябва да се наслаждаваш на качествено изибражение, а да композираш кадър, да уловиш момента".

Абе поснимай малко с апарат с по-голяма резолюция на визьора и ще разбереш каква благина си е това. Не знам, лично мен това много ме дразни и в това виждам най големия му недостатък. Другият му недостатък е баланса на бялото при изкуствено осветление.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: Donsky   
Дата:   20-01-07 14:12

- boni: Както ги редиш, наистина ми иде да напиша едно гневно писмо до Канон, особено за убийствено рязката оптика. Това определено не важи за S3, да не говорим за хроматичните аберации, които са си доста видими по периферията, особено при малките зумове. Но пък всички тези екстри при "бащата" са при 2,6 Мп, а тук, все пак, цифрите са симетрични - 6,2. Защо са извадили RAW - сигурно да не си подбиват пазара на SLR-ките [smilie3] Иначе, предимство на наследника пред таткото е компактност - влиза в по-голям джоб.

- Петър 10: Не знам за какъв апарат с по- голяма резолюция на визьора говориш. Сигурно има - на съответната цена. Аз досега съм имал камери с обикновен оптичен визьор, барабар с всички "екстри" - 80% покритие, + паралакс, + липса на достатъчно информация в полето и т.н. А, това, че се дразниш не е технически аргумент. Спри да се дразниш и въпросът е решен [smile] Има известно жълтеене при изкуствено осветление при автоматичен баланс. Не бих могъл да забележа подобно нещо при досегашната си техника по простата причина, че не ме е обземало често изкушението да снимам без флаш при две крушки осветление и без оптична стабилизация. Във всеки случай S3 разполага с достатъчно опции да докараш бялото на собствен вкус.

Имам да споделя някои наблюдения с членовете на клуба:

- снимане в условия "мечи гъз". При пълна тъмнина автофокусът сработва много трудно. Петното на строба трябва да попадне върху ръб или други ясно различими детайли, за да сработи фокуса.
- не виждам никаква, ама никаква разлика в качеството на снимане при SuperFine (5 бита на пиксел) спрямо Fine (3 бита на пиксел). Виж, разликата в количеството е огромна - файла е почти два пъти по голям. Така, че аз на SFine не снимам.


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: kaic   
Дата:   20-01-07 17:31

Donsky харесва ми как коментираш и е полезно това което казваш. От полза ще ми е това за размера на компресията, понеже аз до сега снимах винаги на SuperFine с цел най-добро качество и за тази цел си купих и 2гб карта та да стига мястото, макар и аз да бях установил, че разликата от SuperFine и Fine е трудно забелижима освен при кроп и зумване на 100%, но това го ползвам в редки случаи. По принцип не смятам да печатам на повече от А4 и за това Fine стига, тъкмо ще имам повече място за клипчета, че ми харесва как ги прави.[smile] А защо казваш SuperFine (5 бита на пиксел)-не е ли 6 при S3?
А мога ли да попитам някой който знае, за какво служи режима "С" - какво и как се снима на него-какви предимства дава той?
Аз общо взето се улявям, че снимам най вече на "Р" и понякога на "М"-незнам защо.



Публикацията е редактирана (20-01-07 17:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: kaic   
Дата:   20-01-07 17:59

Да попитам, има ли възможност апарата да дава информация едновременно и на дисплея и на визьора, защото не мога да го настроя така, явно неможе.



Публикацията е редактирана (20-01-07 20:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: M0   
Дата:   20-01-07 18:14

vitoshabg

Za pritrakvaneto ... tova e blendata ... v zavisimost ot osvetenostta tq se zatvarq i razshirqva .... i mehanizuma, koito upravlqva procesa izdava toq shum .. spoko i az go izuchvah tova :PP

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: vitoshabg   
Дата:   20-01-07 18:31

Не, този шум го има и когато е изключен апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: M0   
Дата:   20-01-07 19:00

aaa tova li be .. tova e ot Image Stabilizatora .. tam karantiite mu drunkat .. spoko ... moq e chistak bursak oshte ne sum go izpuskal ....

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: M0   
Дата:   20-01-07 19:05

nali e jiroskopna leshta s prujinki tam .. dosta e finna mehanikata .... snimai ne slushai shumove [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: kaic   
Дата:   20-01-07 19:34

Ха роди ми се една идея ей така спонтанно. Току що си отворих Skype и си викам: що не се разберем да си спретнем например една виртуална стая и в Skype и да обменяме идеи и там но със звук. Нпример може да се разберем за някакъв час удобен за повечето от нас и неангажиращ с нищо и някой от запалените да създава чатрум и с ключова дума Canon например, да влизаме там. Това е само идея и ако не се възприеме добре, не настоявам, още повече и да не разсърдя админите тук, не искам да отвличам форумци, а само да си помогнем по някога със съвети.
За тест в момента съм направил стая ето тук
https://skypecasts.skype.com/skypecasts/skypecast/detailed.html?id_talk=280406

но незнам колко време ще стои ако никой не говори там, може някой да влезе за проба за да тестваме.


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: surg   
Дата:   20-01-07 20:20

eto edin blog za Canon S2,ima pisani interesni neshta...biha mogli da sa polzva i za S3

klikhttp://www.digicamhelp.com/camera-logs/1/index.php

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: Donsky   
Дата:   20-01-07 20:37

kaic: Що Скайп бе? Я, по-добре на по бира - аман от тези компютри [cool]
Наистина няма абсолютно никаква печалба от SFine, а голяма загуба на обем. Иначе детайлност ти трябва не само за печат на голям формат, а доста по често за увеличение на кроп.
И на мен ми харесват клипчетата, това е първия апарат, който хващам, с работещ зуум при клип. В момента експериментирам с режим 320/60. Високата скорост доста успешно компенсира ниската резолюция, а пък печелиш памет. 640/30 яде паметта като ламя.
В EXIF-данните параметърът Compressed BPP е 5 при SFine и 3, при Fine.
В режим "С" можеш да работиш с настройки, които предварително си направил и си запазил чрез Save Satings. Аз, например в "С" съм си направил настройки за снимане на картинки от движеща се кола - макс. отворена бленда и ръчен фокус на безкрайност.
В "М" снимаш съвсем ръчно. Експозицията се измерва само информативно и горе, вляво ти показва колко е в плюс или в минус. Можеш да променяш скорост и бленда едновременно и независимо.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: kaic   
Дата:   20-01-07 20:50

Donsky с най-голямо удоволствие на бира/независимо,че не пия/, но за съжаление съм от дълбоката провинция и идвам твърде рядко до София. Иначе с удоволствие бих дошъл на някоя сбирка на форумци защото знам, че ще е интересно.
Идеята ми беше ако се съберат няколко човека и бъбрят на едно място все някой щеше да каже нещо ново за другите, а така с писане много кълване трябва, но както и да е и тука човек научава доста неща.
На мен лично би ми било интересно какви настройки на менюто си ползва всеки на апарата си /имам предвид сетъпа/
Не се оплаквам, снимките които правя с канона ми харесват, но съм сигурен, че има доста неоткрити възможности на апаратчето ми, които някой е тествал.
Погледнах сайте който е дал "surg" и там има дадени примерни настройки:
Shooting mode: P
Auto Focus mode - Single
Metering - Matrix or Spot
Sensitivity - 50
Exposure Compensation: -2/3
Image Stabilization: Shoot Only
Picture setting: Custom (-) Contrast
Auto focus assist lamp- ON
Red-eye mode - OFF
Safety shift - ON
White balance - AUTO
Digital Zoom - OFF (Slips into digital from optical zoom too easily. Turn digital on when needed).
LCD Review: Off *
Shortcut button: AE Lock **

Ще ми бъде интересно някой да ги обсъди. Дали са правилни и дали той би си настроил апарата така и защо?


Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: dkashavelov   
Дата:   20-01-07 21:24

Здравейте на всички притежатели на S3.И аз съм собственик на този апарата от юни 2006.Доволен съм от него,но забелязвам някои недостатъци.Не му е бърз аутофокуса,справясе трудно с по-тъмни светлинни условия,вкарва шум доста шум на 400 исо,няма възможност за слагане на външна светкавица,освен тези за сериите Powershot,няма кабел за синхронизиране и това което ме дразни няма показател колко ти остава от батериите.Но все пак това е любителски апарат.Въртящият дисплей е голям плюс и често го използвам.Снимам на "C" режим.Клиповете също са му доста добри,може би най-добрите в този клас.Искаше ми се и Роу да има,но вече съм го купил.:))))В крайна сметка,ако направиш нужните настойки правилно пак се получават добри неща.
Изцяло съм съгласен да споделяме опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: surg   
Дата:   20-01-07 21:33

ami az da se opitam....

Shooting mode: P ----po princip tova e vid avtomatichen rejim, mojete da promeniate ISO, Corekcia na ecspozociata, licno az snimam na C, s zapisani tam vsushtnost rejim prioritet na blenda ili A, s fokusirane na okolo 3 m, tova da vuzmojnost na se snima mnogo burzo pri purva snimka


Auto Focus mode - Single, po princip postoianen avto fokus e podhodiash za video rejima, i harchi tok,

Metering - Matrix or Spot, tuk , moia rejim C e SPOT ili tockovo zamervane, podhodiashto za po trudni uslovia i iskashto povehe opit, MATRIX vurshi rabota chudesno v poveheto sluchai i ne iska mnogo korekcii, viarvaite mu...

Sensitivity - 50 , da, zashtoto ima malko shum, i za dnevna svetlina e dostatuchno...

Exposure Compensation: -2/3 , pravi se za da se izbegne preeksponirane na mnogo iarkite zoni ot kadura ako gi ima, moite sa -1/3

Image Stabilization: Shoot Only , kazvat che taka e po dobure i finno

Picture setting: Custom (-) Contrast, lichno az ne sum suglasen, namiram postoianna nujda ot dobavka na kontrast v obrabotkata, ai iskam vsichki neshta da si gi pravia az lichno na PC a ne v aparata

Auto focus assist lamp- ON, zaduljitelno ako snimate na po tumno, paradoxa e che ako snimate na absolutno tumno hora ot 2-3 metra fokusira momentalno i idealno, ako ste na polumrak e malko po bavno...

Red-eye mode - OFF, moite sa ON, no si ima cherven ochi chesto...

Safety shift - ON, tova e korekcia za sigurnost, ako Vie iskate nastroki, koito aparata reshava che sa loshi...i gi promenia, pri men e OFF
White balance - AUTO, raboti pri povecheto uslovia na snimki....ako iskate da ste precizni, polzvaite suotvetni podnastroiki, ili siv 18 % ili bial karton z aruchno nastroki...mnogo riadko

Digital Zoom - OFF (Slips into digital from optical zoom too easily. Turn digital on when needed).
izkl....niama smisul ot tova...

LCD Review: OFF____pri men OFF, zatvoren ekran, t.e. ne se vijda sled snimane, po princip se ubidih che snimane prez viziora makar i ne mnogo detailen e po burzo, po stabilno i lesno, ako iskam si otvariam ekrana i gledam rezultata...
Shortcut button: AE Lock **_______spored men daleche po riadko senalaga da se pravi tova na praktika...t.e. fiksirane na ekspoziciaa, az sum slojil tuk ISO...s edno natiskane s epormenia i e mnogo udobno....
ako se setia oshte neshto ...po kusno


dopulnitelno ot me....
Blenda po podrazbirane v rejim C i snimane v rejim A 3.5 ili 4....bi triabvalo da dava nai goliama ostrota na obraza...
lichno az polzvam rejim P ili AUTO samo v kruchma...

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: surg   
Дата:   20-01-07 21:51

kolkoto do vischki nastroki za kontrast, sharpen, cviat, otdelni cvetove....
spored men ne biva da se polzvat....te promeniat snimkata i posle v PC to s programa...po tridno i s zaguba na informacia se raboti...
ako shte ima takiva po dobre i po finno se praviat s PC

kolkoto za rejimite s izolirane na samo edin cviat, ili akcent na daden cviat...stavat mnogo interesni efkti...ako niakoi ima vreme da si igrae...

Отговори на това съобщение
 Re: Фен-клуб на снимащите с Canon S3 Is
Автор: Петър10   
Дата:   20-01-07 21:58

Donsky написа: "А, това, че се дразниш не е технически аргумент. Спри да се дразниш и въпросът е решен".

Не мога да спра, защото дадох сума ти пари, за да имам апарат с почти неизползваем визьор - като кьорав съм с него. Дразня се, защото не мога да разбера политиката на Канон да развалят моделите си. Единственото, което подобряват е процесора. Защо например не сложиха на Canon Pro1 DIGICII, щеше да стане супер фотоапарат. Защо махат RAW формата от апаратите си? Защо не сложат на скъпите си сапунерки една нормална матрица?

Миналият месец имах възможността да поснимам с Панасоник ФЗ-30. Тогава разбрах какво "дърво" е визьора на S3.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  20 ..  24  25     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »