Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 5dM2 vs Canon 1dM IV
Автор: swy   
Дата:   26-08-24 11:40

Във форума има за продаване такива апарати и се чудя кой да взема. Интересува ме кое от двете е по добро като цветове , контраст и светлина.Някакви мнения? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5dM2 vs Canon 1dM IV
Автор: kvakioh   
Дата:   26-08-24 12:31

5d, за другото е голямо приключение с батерия.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5dM2 vs Canon 1dM IV
Автор: Mogila   
Дата:   26-08-24 12:50

Ако можеш да вземеш 5д марк 3 ще е значително по-добре от към автофокус.

С 5д марк 2 само на централна точка и то с молитви и курбани.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5dM2 vs Canon 1dM IV
Автор: ib   
Дата:   31-08-24 23:25

Батерията на Canon 1D MkIV е като на 1DX, 1DXII и. т.н, никакво приключение не е, би трябвало да прави 1200 кадъра.
И с двата апарата ще правите чудесни снимки.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5dM2 vs Canon 1dM IV
Автор: Батко   
Дата:   01-09-24 18:07

Всяко Sony A7 ??? ще натири и 2-та апарата където им е мястото - в историята. Ако имаш канонски обективи вече е друго, ама с един адаптер пак ще стане. Такива ядове и кахъри съм брал с 5дмк2. Микроаджъсмънт на тоя обектив, микроаджъсмънт на другия и после пак нито една снимка на фокус. То вярно, че и ЗАУ-то е важно, ама със Sony-то ЗАУ-то си работи много добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5dM2 vs Canon 1dM IV
Автор: ss_sgp   
Дата:   02-09-24 00:38

Имал съм Canon 5Dmk2 - става за студио и общо-взето дотам.
Canon 1dM IV никога не съм имал, но незнам става ли за нещо в сравнение с който и да е съвременен апарат [smilie5]
Тези апарати са на години, на които и автомобил вече е стар и демоде. Ако е за хоби и нещо винтидж разбирам, но в другите случаи това са антики.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5dM2 vs Canon 1dM IV
Автор: Yog   
Дата:   02-09-24 03:49

@Батко, решението е само един обектив! Без майтап, имам бивш колега, който си ползва старото 5D II и една Сигма 35/1.4. Калибрирал си е апарата по този обектив и не ползва друг. Казва че фокусът е точен и го кефи картинката (по-различна била). Аз го убеждавам, че като иска апарат с фиксиран обектив, може да си купи от тия Ricoh GR или Fuji X100 и да си го носи в джобчето на ризата, вместо да мъкне кило и половина тухла. Но той ми казва нещата, дето вече всички сме ги слушали по 20 пъти - оптически визьор, кефи го как щрака, удобно му е в ръката... Абе, за всеки влак си има пътници[smile]
Но съм напълно съгласен, че и двата посочени модела са архаика, от която 9 от 10 души ще се откажат бързичко, каквато и идея да са имали.
Иначе, ако с пищов опрян в челото ТРЯБВА да избирам между двата, бих взел 5D-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5dM2 vs Canon 1dM IV
Автор: georgioiv   
Дата:   02-09-24 08:52

Предимствата на старите апарати е тлъстия пиксел. От двата вземи този с по-тлъстия пиксел, вземи си един 35мм обектив на 1.4, както писаха по-горе и нищо повече не трябва за щастие и хубава фотография [shtrak]

Иначе, аз като човек с вече много години опит и стотици апарати прерз ръцете и обективи, на твое място бих взел все-пак безогледалка - не от последните модели, но не и от първите - нещо по средата, което е съизмеримо по цена с тези апарати, които си посочил.
Не защото ще снима по-добре, а защото ще е по-леко и ще заема по-малко място и няма да те занимава с неточни фокуси и калибровки. Каква марка и модел - каквато ти хареса, безогледалки чак толкова лоши няма [smile]
Ако имаш някакви обективи - виж дали ще могат да работят на това което си избереш.
Аз и със Сони като бях като основна камера и сега с Никон си ползвам канонските обективи, с преходници и най-вече любимата Сигма 35/1.4 основно.
И 1Ds mk3 имам и 1Dx имам, и много си ги харесвам, но са тежки и неудобни и ги ползвам като резервни, помощни камери, защото когато всички други откажат, тези си работят - чук, с огромен запас от снимки в батерията.. [smilie5]



Публикацията е редактирана (02-09-24 08:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5dM2 vs Canon 1dM IV
Автор: kvakioh   
Дата:   03-09-24 11:00

То пък една дължина 35мм...
На 1.3 кроп ще стане 46мм.
Иначе, най-добре мк3 5d,има ги доста евтини.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5dM2 vs Canon 1dM IV
Автор: BLASE   
Дата:   04-09-24 15:52

Много ме кефи как бързо забравяте. И двата апарата са прекрасни, няма как да ти предложа нещо, тъй като както винаги не си казал какво ще се снима. Хиляди хора 5Дмк2 им беше работен кон през годините сега го плюят. Камерата за знаещ какво прави човек е прекрасна може би една от малкото която има супер цветове. С тази камера са снимани хиляди сватби, фотосесии и тн просто сега се разглезихме и искаме фокус по мигла. Не се връзвай на коментарите за Сони. Новите сонита са прекрасни самият аз снимам с такова, но да първите им модели с баси калния цвят. За това си всеми 5д мк2 и си гледай кефа.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5dM2 vs Canon 1dM IV
Автор: ss_sgp   
Дата:   04-09-24 20:52

Айде малко да намалим сантимента на старите хора към миналото
ядосвам се, защото съм имал доста време точно 5D2 и знам какво представлява. Това е една фулл-фрейм стара колкото света матрица затоверена в здраво, масивно и много бавно тяло. Хората тогава са снимали масово професионално с нея, защото не е имало друго.
Тялото има ОТВРАТИТЕЛЕН автофокус. Незнам дали озобщо се продава нещо в момента с по-зле работещ автофокус.
Има бандинг в сенките - вдигнеш ли над 1ev и почва да избива. Ако напълеш още ще почне и да лилавее.
Бавно, бавно, по-бавно и от най-евтините съвременни.
Не става за M42 и подобни, защото няма надеждно потвърждение къде е областта на фокус както при безогледалките.
Не става за високо ISO.
Става за студио - снимки на ISO 100 и спокойна работа, тогава дава и приятни цветове без да пипаш много. Това е за какво става.

Ето кадър на ISO 100 - забележете как в клина понеже е черен е пълно с бандинг и шум:
https://drive.google.com/file/d/10b3ZrmP2Wy-j0NIh_TtN8Lj2Fzh18ZbY/view


Като изображение с малки разлики ще са и всички подобни: 1d2, 1d3, 5d3... За мен единственият смислен DSLR на Canon е 5D4. Неслучайно все още държи цена. Защо ли.



Публикацията е редактирана (04-09-24 20:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5dM2 vs Canon 1dM IV
Автор: Mogila   
Дата:   04-09-24 21:32

Всичко според цената си. Смислен е 5д4 ама скъп.

5д2 го казахме вече многократно, че е с лош фокус. Снимали са да, с 30-40% брак от фокуса. Ако снимаш на бленда 5,6 може и никога да не разбереш.

Смислен като цена/качество е 5д3, където фокусът е доста по-добре.

Аз не съм сантиментален към старите камери, но имах 5д1 и фокусът беше също зле, динамика за обработка беше зле. Но много от снимките бяха прекрасни без никаква обработка.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5dM2 vs Canon 1dM IV
Автор: BLASE   
Дата:   04-09-24 23:27

ss_sgp Никакъв сантимент нямам на бас, че ако ти покажа кадри от 5Д даже не мк2 а от единицата и sony a7IV няма да намериш разлика. Като ти гледам кадъра на момчето проблема е в ЗАУ a не в камерата .

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5dM2 vs Canon 1dM IV
Автор: quazimodo   
Дата:   04-09-24 23:43

BLASE написа:

> ss_sgp Никакъв сантимент нямам на
> бас, че ако ти покажа кадри от 5Д
> даже не мк2 а от единицата и sony a7IV
> няма да намериш разлика. Като ти
> гледам кадъра на момчето проблема
> е в ЗАУ a не в камерата .

Що така обидИ човека [smilie5]? Да изкараш от Канон сониконски цветове като от най-лошия им период си е майсторлък [smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5dM2 vs Canon 1dM IV
Автор: BLASE   
Дата:   05-09-24 01:39

Не съм обидил никой просто казвам, че ако човека не може да си направи кадъра както е в случая с момчето на пистата камерата му не е виновна. Сони си оправиха мноооого цветовете. Грозните кални сонешки цветове от нексовете и първите 7ци отидоха в миналото.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5dM2 vs Canon 1dM IV
Автор: georgioiv   
Дата:   05-09-24 09:55

Бе оправили, ма Сони и цвят - мани бегай.. трябва да ходиш с наръчниците на Симо за да го докараш колкото цвета на Канон/Никон [smilie5]

Хората вече не искат да са фотографи, а оператори на модерна играчка - тя да прави всичко, па те да натискат копчето.. [shtrak]

Всеки апарат става за фотография . Всеки. И най-дрътия, и последния супер скъп модел.

Има един украински фотограф, работи в щатите, снима с някво кропско фуджи и с китака, снима само известни модели и звезди, и фотографиите му са .. уауу. Каза в един подкаст, че нарочно не се втелява в техниката, за да не губи фокус от важните неща [smilie5]

Така че - ако си фотограф - взимай каквото има, каквото можеш да си позволиш и твори, работи, създавай образи.
Ако си техноманиак, вземи си нещо от последните, за да си играеш с него и после да го продадеш на добра цена и да си купиш следващата играчка.. [smile]



Публикацията е редактирана (05-09-24 10:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5dM2 vs Canon 1dM IV
Автор: BLASE   
Дата:   05-09-24 12:49

Точно това се опитвам да кажа, в момента имам няколко сонита, няколко стари канона и нови фуджита всеки си има предимства и недостатъци. Относно цвета на сони явно не сте снимал с новите им тела и говорите на принципа " чух, че на братовчедка ми свакото, синът снима със Сони и има гадни цветове"

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5dM2 vs Canon 1dM IV
Автор: georgioiv   
Дата:   05-09-24 14:13

Долу-горе така е... Имал съм само А7-2, А7-3, А7-4, А3000, А6400 и ми остана един nex. И с изключение на А7-4, който е на границата на приличното, другите имаха потресаващо гадни цветове. Това сравнявайки с Канон и особено Никон Z. За Фуджи стигнах до Т3 и се отказах - още по-зле са и от Сони, но да речем, това си е лично мнение.. :)



Публикацията е редактирана (05-09-24 14:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5dM2 vs Canon 1dM IV
Автор: quazimodo   
Дата:   05-09-24 14:19

georgioiv написа:

> ... За Фуджи стигнах
> до Т3 и се отказах...

И от S5 Pro-то ли се отказа [smilie5][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5dM2 vs Canon 1dM IV
Автор: Synthy   
Дата:   05-09-24 14:45

Направо не е истина.. Какво изобщо Сони и Фуджи (особено пък те) са си мислели, като са изкарали на пазара тези сгрешени по дизайн технически изделия?! С толкова гадни и на нищо не приличащи, тотално сгрешени цветове. Как изобщо някои хора ги използват, че и пари вадят с тази техника. Пък и клиентите, очевидно са далтонисти и не могат да разберат, че цветовете на нищо не приличат и всъщност са една кафеникава мацаница.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5dM2 vs Canon 1dM IV
Автор: georgioiv   
Дата:   05-09-24 16:09

quazimodo написа:

> georgioiv написа:
>
> > ... За Фуджи стигнах
> > до Т3 и се отказах...
>
> И от S5 Pro-то ли се отказа [smilie5][beer]
>

A не, това е религия, пък и е с никонски байонет [smilie5] .
С него снимам само по празници.. [beer] [beer]
Сложил съм му една Сигма 50/1.4, мноого се харесаха.. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5dM2 vs Canon 1dM IV
Автор: quazimodo   
Дата:   05-09-24 16:29

Synthy написа:

> Направо не е истина.. Какво изобщо
> Сони и Фуджи (особено пък те) са си
> мислели, като са изкарали на
> пазара тези сгрешени по дизайн
> технически изделия?! С толкова
> гадни и на нищо не приличащи,
> тотално сгрешени цветове. Как
> изобщо някои хора ги използват, че
> и пари вадят с тази техника. Пък и
> клиентите, очевидно са далтонисти
> и не могат да разберат, че
> цветовете на нищо не приличат и
> всъщност са една кафеникава
> мацаница.

Нямаш представа колко истина има в тези ти писания, дори и да са на майтап. Новите Фуджита са го ударили на ломография по начало.[smilie18][smilie18][smilie18]



Публикацията е редактирана (05-09-24 16:32)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »