Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: dekov   
Дата:   09-07-24 11:05


https://prikachi.net/images/2024/07/09/447776799_826402866209276_4406479990310635881_n.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: Julius   
Дата:   09-07-24 11:51

Неграмотността /за съжаление/ има много форми и проявления...

Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: hose   
Дата:   09-07-24 12:43

това е кадър в натура, явно навън на слънце

Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: asahi   
Дата:   09-07-24 12:56

Сигурно е снимано с S24

Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: nyamago   
Дата:   09-07-24 14:32

'Днешните критерии'? И мен много днешни неща ме изумяват (не само в осветлението и не само във фотографията) - но си трая, за да не издам древната си възраст.
Дали пък това не е естетиката на Поколението 'Z' ? [smilie8] [smilie11]

Да свикваме - животът е твърде кратък да се занимаваме с поправянето им...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: dekov   
Дата:   09-07-24 14:50

hose,
"това е кадър в натура, явно навън на слънце" нали не е оправдание?
Сигурно е било супер спешно, за да не се изчака и да се намери подходящ момент за хубава снимка навън на естествено осветление.



Публикацията е редактирана (09-07-24 18:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: CDman   
Дата:   09-07-24 16:46

Щом клиента го е харесал ... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: EPG   
Дата:   09-07-24 16:48

Мое да е търсен футболният реализъм - на игрището никой няма да им пази сянка.

Апропо - странните критерии за снимки ги има не само при младите. Наскоро снимах едно събитие на познати, повечето присъстващи бяха във възрастовия диапазон 40~60 години. Сто пъти казах да не се сбират за групови снимки на мегдана, при контражурно слънце и отразена от съседните сгради жълта светлина в суратите, ама никой не ме чу (въпреки че доста от присъстващите се изживяваха като художници).



Публикацията е редактирана (09-07-24 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: Kalimas   
Дата:   09-07-24 16:49

Това прилича повече на изрязано от групова снимка, а в сайта на академията, май снимките на всички възрасти са правени в един-два дни. Та нищо чудно, да са викнали човека за групови снимки, после на дизайнера да са казали, изрежи и направи плакат от тази групова снимка и така.

Реално зад едно такова нещо често седят доста решения (някой грешни) и липсващи финанси.



Публикацията е редактирана (09-07-24 16:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: mihalo   
Дата:   10-07-24 03:33

Дори не успявам да се възмутя, съжалявам за което. Просто поредната жалка имитация на някаква (уж) реклама, само дето по-.../попълнете липсващата дума/.

Преди хората искаха да бъдат майстори за да бъдат уважавани, сега искат да са равни на майнстрийм тълпата за мечтаното одобрение.


[smilie6]
"Така е то!" /К. Вонегът/.


Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: asahi   
Дата:   10-07-24 10:17

Защо да е имитация? Рекламата преследва точно определена цел. Тази цел не е да удоволетворява високите ти естетически претенции или да възпитава художествен вкус в обществото. Ако рекламата е изпълнила своята цел всичко е наред. Ако ти не си в таргета на рекламата може и да не мислиш така.

Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: nyamago   
Дата:   10-07-24 13:02

Ами след 13-14ти (утре е, дет' се вика) питайте ЦСКА и тая Академия дали рекламата е свършила работа. Ако не е - може и естетиката на снимката да е виновна (едва ли). Ако е свършила работа - напразно я нищим тук [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: asahi   
Дата:   10-07-24 15:06

Ние дори не знаем каква е работата. Можем да предполагаме, но може и да грешим.

Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: Джъмбо   
Дата:   10-07-24 15:34

направо зик хайл ми се иска да викна

Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: ss_sgp   
Дата:   10-07-24 20:44

идва оттам, че на никой не му прави впечатление каква е снимката
добрият вкус се възпитава, а това в общи линии липсва в бг обществото по отношение на изкуство и фотография

Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: dekov   
Дата:   10-07-24 22:53

nyamago,
Май трябваше заради възраста да си замълча, за какво ми трябваше да пускам темата, не искам да поучавам никого,занаята спорерд мен си отива, карай да върви [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: hose   
Дата:   11-07-24 00:23

Kalimas - и аз това се опитах да кажа..

dekov - той отдавна си е отишъл... фотографията е попкултура - всеки снима, в случая набързо са извадили някаква снимка от някъде, вероятно не създадена за реклама и са сглобили нещо за без пари - и толкова.. не става въпрос за оправдания, а просто за причинно-следствени връзки

върши ли работа и до колко... не знам дали въобще има значение

и понеже това те възмущава ето ти малко поводи за други размисли (и страсти [smilie5] )

https://sophiedobrinova.my.canva.site

и въобще - разгледайте обявите последните дни тук - https://www.facebook.com/groups/531924677003178



Публикацията е редактирана (11-07-24 00:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: mihalo   
Дата:   11-07-24 01:15

asahi 10-07-24 10:17

"Защо да е имитация?" Нещо съм се объркал, оригинал е!

Шегата настрана, ти си прав!


Редакция: Анализ на постовете в темата би бил интересен... не, че нещо такова ще стане..



Публикацията е редактирана (11-07-24 02:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: nyamago   
Дата:   11-07-24 01:41

hose написа:

> "... и понеже това те възмущава ето ти малко поводи за други размисли (и страсти)
>
> https://sophiedobrinova.my.canva.site
> и въобще - разгледайте обявите последните дни тук -
> https://www.facebook.com/groups/531924677003178

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: asahi   
Дата:   11-07-24 07:18

Момичето си го е написало:
София... създава и споделя интересно и креативно съдържание в изключително разнообразни тематики... дава идеи на брандовете... завършила курсове... има сертификат.
Давай бранда, тематиката няма да я гледаме!

Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: CDman   
Дата:   11-07-24 08:52

dekov - той отдавна си е отишъл... фотографията е попкултура - всеки снима, в случая набързо са извадили някаква снимка от някъде, вероятно не създадена за реклама и са сглобили нещо за без пари - и толкова.. не става въпрос за оправдания, а просто за причинно-следствени връзки

върши ли работа и до колко... не знам дали въобще има значение


Точно така.

Все по-често чувам фразата "защо да плащам на фотограф, като мога да си купя телефон и да снимам аз" или съответно калеко, учинайка, леля и т.н. до девето коляно. С две думи връща се принципа на самозадоволяването познат на тези, които са живели достатъчно при "Тато".[smilie3]

Снимките, които виждам са средно ниво, но хората им се радват, еле и нов телефон като придобивка = дюшеш.[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: Julius   
Дата:   11-07-24 09:30

nyamago написа:

> 'Днешните критерии'? И мен много
> днешни неща ме изумяват (не само в
> осветлението и не само във
> фотографията) - но си трая, за да не
> издам древната си възраст.
> Дали пък това не е естетиката на
> Поколението 'Z' ? [smilie8] [smilie11]
> Да свикваме - животът е твърде
> кратък да се занимаваме с
> поправянето им...
> [beer]


Викаш - да свикваме? [smile]


С такова РУСО МАГАРЕ как се свиква? [smilie7]


А "руси магарета" вече има във всяка сфера - не само музиката или фотографията... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: asahi   
Дата:   11-07-24 10:18

Това русото магаре музикалният пазар не го е приел. Не е необходимо да свикваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: hose   
Дата:   11-07-24 10:51

гаврата с хората по тези формати е тема на друг дълъг разговор.. тип хляб и зрелище за простолюдието

Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: CDman   
Дата:   11-07-24 10:56

Ъхъ. Забравихте ли Валентина Хасан "либо дибо дат ююю"[smilie3]

Апропо - това не е само у нас.

Simply the best- Dutch Idol [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: Julius   
Дата:   11-07-24 13:26

asahi написа:

> Това русото магаре музикалният
> пазар не го е приел. Не е
> необходимо да свикваме.


Точно това - не, но почти всяка чалга певица е вид русо магаре!

Тях как да не ги е приел пазара? [smilie7]

Не само че ги е приел, ами така ги е ПРЕГЪРНАЛ, че текстовете на песните им са водещи лайтмотиви в живота! [smilie3]

Нали ги чувам всеки път по улиците докато се разминаваме ...

Отговори на това съобщение
 Re: Изумяват ме днешните критерии за осветлението във фотографията ,на фотографи и редактори.
Автор: nyamago   
Дата:   11-07-24 13:28

> "С такова РУСО МАГАРЕ как се свиква?.."

[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »