Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: alex.d76   
Дата:   23-07-24 15:10

[cool] undefinedПубликацията е редактирана (23-07-24 15:18)



Публикацията е редактирана (23-07-24 15:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: alex.d76   
Дата:   23-07-24 15:16

написа:

> <<Пак ще напомня - световно
> доказания D850 нов е 5300лв, докато
> модерния му "аналог" (нарочно има
> кавички, не се заяждайте) е почти
> 13000...>>
>
> "Модерния аналог" на D850 е Nikon Z7 II, който е 6200. Цитираната > цена (макар и неточна) е за "аналога" на Nikon D5, на който последната цена е 12999 лева, т.е. с 1000 лв повече от безогледалния му "аналог" -
> Nikon Z9 .
Може, извинявам се за грешката. Но другите неща мисля са си верни ..


Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: alex.d76   
Дата:   23-07-24 15:21

написа:

> Не знаех, че познанието за това каква бленда и исо да зададеш, те правят фотограф. Все едно да трябва да знам съотношението на гориво-въздушната смес, за да мога да карам автобус с пътници... Или ако не карам карбураторна кола, а инжекция, значи не съм шофьор, видиш ли ... Размисли и втрещения
> [smilie21]

Това само показва що за фотограф си ...
Познанието за "светата троица" означава, че можеш при всякакви условия да сътвориш нещо красиво и грабващо вниманието...
Не отговаряй, ако не се сещаш за какво говоря - достатъчно спам има вече в темата!!!
А относно карането на автобус със пътници - трябват ти толкова много документи за права, ментално здраве, психическа устойчивост и т.н., че се съмнявам изобщо да се опиташ !!!

Виж в olx.bg за една такава Skina, за която говорех, и бъди щастлив !!! Никога повече няма да се налага да мислиш за нищо !!!



Публикацията е редактирана (23-07-24 15:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: stukloplast   
Дата:   23-07-24 15:26

Трябва мноооого повече от "светата троица", за да си "фотограф", а не щракач и въобще не е задължително условие.
А всичките документи, за да возиш пътници - само като видиш повечето шофьори, и ти става ясно как са се сдобили с тях...

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: Zlatkoo   
Дата:   23-07-24 16:14

"Не знаех, че познанието за това каква бленда и исо да зададеш, те правят фотограф. Все едно да трябва да знам съотношението на гориво-въздушната смес, за да мога да карам автобус с пътници... Или ако не карам карбураторна кола, а инжекция, значи не съм шофьор, видиш ли ... Размисли и втрещения"
Мисля, че много малко от тук снимат на АУТО. Просто примера ти не е баш подходящ. Но тоя спор е малко като нова, или кола втора уотреба. Ами има ги и двата варианта, и има пазар за всички. Не може ли да се води дискусия с факти, а не обиди и лични нападки.
[shtrak]


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: ZENON   
Дата:   23-07-24 17:52

Тая тема е извън всякакъв смисъл. Мяза на жалейка за умрял...
След време огледалото заминава окончателно, освен ако Пентакс не продължат с тоя архаизъм и тукашните ретрогради, един ден ще се събудят в ужас, понеже ще трябва да снимат с безогледална технология.
Всичко това прилича на опит да се реанимира труп с 40 дневна давност[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: petervassilev   
Дата:   23-07-24 18:27

ZENON: .. опит да се реанимира труп ...

След като върши работа на много хора, значи все още не е "труп". [smile]

Но е на изживяване, като стария автомобил, който все още ни върши работа, но по някое време ще се наложи да го сменим с по-нов. И от някаква привързаност към стария си автомобил се опитваме да намерим някакви достойнства в него, сравнявайки го с новите усъвършенствани автомобили.

Не е толкова лесно, като да смениш приятелката/жената/мъжа си [smile]



Публикацията е редактирана (23-07-24 18:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: kombainera   
Дата:   23-07-24 18:55

ombre:
Все още,когато става дума за китайска стока, то тя става нарицателно за нещо некачествено и това е така, но явно хората могат да си правят и хубави неща,това важи за всяка една страна.

Made in China е гаранция за качество. Това че недобросъвестно се използва този надпис върху боклуци навсякъде по света е друга бира. В Китай се произвеждат всякакви продукти. Ако търговецът поръча да му се произведе стоката с компромиси кой е виновен?

А относно дилемата DSLR vs Mirrorles - потребителят е последният който определя какво ще се произвежда. Производителят калкулира себестойност на изделието. Търси се по-голяма печалба без да пада качеството на продукцията. Новите технологии са добър начин да продадат много по-скъпо стоката си. DSLR са били рентабилни за производство до един момент. Ако Mirrorles гарантира по-голяма печалба при по-малки разходи за производство - заливат пазара с такива продукти.
Това е приложимо за всичко що е техника. Мераклии винаги има бол за ново по-хубаво, по-бързо, по-качествено, по-евтино, по-скъпо и т.н.


Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю относно дали и не, и защо - DSLR vs Mirrorles
Автор: SuperTramp23   
Дата:   26-07-24 07:21

Аз ще разкажа от моята призма, понеже не сме милионери и всеки има даден бюджет. Снимах 11г с Д5200 (любителски), и отдавна исках пълноформатно тяло, заради по-големия сензор и други благинки. Бях се насочил към Д850, но нямах парите, та взех Д810 за 1700лв на 10К кадъра, неразличим от нов. За около още 2100лв си купих Никор 24-120; Никор 60мм макро и Сигма 35мм ф1.4. После ми щукна да снимам птици, та взех и Сигма 150-600мм и тогава Д810 започна да не ми е достатъчен, защото е бавен. Гледах обяви и взех Д850 на 7К кадъра за 3500лв. Д810 ми остана за второ тяло, главно за макро го използвам.

Сиреч дори и да се бях метнал директно на Д850, цялото нещо щеше да ми излезне: 3500 + 2100 = 5600лв (тяло + 3 обектива).

Еквивалента на Д850 е Z8. Към момента Z8 струва 8 999,00лв, като го пускат и на промоция на 8300лв (около тази цена). Знам, че може да се използват наличните ми обективи с FTZ адаптер, но не ми е опция. Такъв вид адаптори винаги дават някакви мизерии, отделно кефа от такава камера е да я използваш с новите Z обективи.

Във фотосинтезис така, с лек размах господина ми обясни, че ще си продам мойте обективи и ще си купя Z обективи с "малко" пари отгоре. И си викам, да, що не. Гледам например 14-24mm за моя дъртанян, за около 1300-1400лв може да се намери в топ състояние. Гледам за Z серията на втора ръка пак - 3800лв. Сори, но ако трябва да взема Z8 и да покрия обективите, които имам, отива на инвестиция към 20 000лв.

Може би, ако си изкарвах парите с камерата - си заслужава, в моя конкретен случай не си заслужава. И така взех ДСЛР вместо безогледалка, а не защото не искам да пробвам най-новата технология.

Не съжалявам за избора си, Д850 е страхотна камера във всяко едно отношение, единствения минус е шумния затвор, притеснява птиците. Но и това се преодолява с умения.



Публикацията е редактирана (26-07-24 07:24)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »