Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Adobe вече могат да използват труда ви както си решат
Автор: CDman   
Дата:   18-06-24 08:32

Единствено за целите на работата или подобряването на Услугите и Софтуера Вие ни предоставяте неизключителен, за целия свят, освободен от лицензионни такси, подлежащ на прехвърляне лиценз за използване, възпроизвеждане, публично показване, разпространение, модифициране, създаване на производни произведения въз основа на, публично изпълнение и превод на Съдържанието. Например можем да подлицензираме нашето право върху Съдържанието на нашите доставчици на услуги или на други потребители, за да позволим на Услугите и Софтуера да работят по предназначение, като например да Ви позволят да споделяте снимки с други. Отделно, раздел 4.6 (Обратна връзка) по-долу обхваща всяка обратна връзка, която ни предоставяте.

С две думи - дайте да дадем. [cool]

Нека да го въведат, нека, а като мине малко време може и да размислят [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe вече могат да използват труда ви както си решат
Автор: jorooo   
Дата:   18-06-24 14:16

@nyamago
>> "... @nyamago Опа, съмнявам се да имате клиенти. Ако има, едва ли ви
>> плащат. Ако плащат, едва ли си плащат за ексклузивни права."

>Опа, не се съмнявай. И по трите точки отговорът е 'да' (имам, плащат и голяма част са ексклузивни). …, та знам за какво говоря (а също и купувам снимки, дори повече отколкото продавам).

Виждам, че разбирате от толкова много неща, най-вече от интелектуална собственост.

Вземете и звъннете на адвоката от 2-рото видео и му кажете, че нищо не разбира. И че вие разбирате много повече (и) от право, без въобще да сте учили :)

Разбирам ви. Който е глупав – учи! Който си го знае – не учи! :) :)

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe вече могат да използват труда ви както си решат
Автор: nyamago   
Дата:   18-06-24 15:51

@jorooo написа:

> "Виждам, че разбирате от толкова много неща,.."
Наистина разбирам от доста неща - знам, че това дразни мнозина, но не се срамувам.

> "...най-вече от интелектуална собственост."
Откъде пък това? Никъде не съм го казвал. Всъщност, с извинение, разбирам малко И от интелектуална собственост, но не съм го изтъквал, нито съм заявявал да съм експерт. Главно защото съм го изучил колкото ми трябва за работата, а това не е в дискутираните тук творчески области; разбирам материята в контекста на технологии (патентно дело) и на маркетинг (запазени марки). Къде точно казах, че разбирам в контекста на тая тема?? [smilie11]


> "Вземете и звъннете на адвоката..."
Благодаря, имам на кого да се обадя когато ми потрябва специалист. И не бих казвал на съветници, на които плащам, че разбирам повече от тях.

> "Разбирам ви. Който е глупав – учи!"
Сигурно съм страшно глупав, понеже цял живот не спирам са уча. И сега, с 3 университетски дипломи в чекмеджето и куп сертификати (които дори не знам къде пазя), още уча - от живота.

Дори в тая тема току-що научих от експерт-лингвист как правилно се произнася 'адоБ' [smilie6]

Ти на какво би ме научил? (Само не казвай - 'на скромност': не прихващам от тая точно наука ;) Ако пък ТИ искаш нещо да научиш, питай на лични!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe вече могат да използват труда ви както си решат
Автор: jorooo   
Дата:   18-06-24 21:12

@nyamago Не говори никак добре за вас, когато многократно изразявате несъгласие с професионалист (юрист), проучил темата достатъчно темата, даващ разяснения по много голяма медия (видео 2).

Ако три дипломи не са ви научили на това, едва ли 4-та, 5-та или 6-та ще успеят.

> Ако пък ТИ искаш нещо да научиш, питай на лични!
Не бих посъветвал никой да се учи от човек който хич не се притеснява да предоставя ексклузивни права на клиентите си ("голяма част са ексклузивни"), като отделно предоставя на други следният вид лиценз: "non-exclusive, worldwide, royalty-free sublicensable, license, to use, reproduce, publicly display, distribute, modify, create derivative works based on, publicly perform" за всякакви форми на подобряване услуги и продукти

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe вече могат да използват труда ви както си решат
Автор: asahi   
Дата:   18-06-24 21:46

В договора за предоставяне на услугата двете страни могат да уговорят всичко, което не противоречи на закона.

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe вече могат да използват труда ви както си решат
Автор: BXMarkov   
Дата:   18-06-24 22:05

asahi написа:

> В договора за предоставяне на
> услугата двете страни могат да
> уговорят всичко, което не
> противоречи на закона.

И като как го виждаш да се договаряш персонално с Adobe? Просто питам.


Отговори на това съобщение
 Re: Adobe вече могат да използват труда ви както си решат
Автор: nyamago   
Дата:   18-06-24 23:29

@jorooo написа:

> "...Не говори никак добре за вас, когато многократно изразявате
> несъгласие с професионалист (юрист)..."

Никъде не съм изразил несъгласие с никой юрист. Май не се ЧЕТЕ внимателно (чучите са писатели,не са читатели). Изразих само съмнение дали големите вълнения по въпроса са полезни за здравето.


> "Не бих посъветвал никой да се учи от човек който хич не се
> притеснява да предоставя ексклузивни права..."

И аз не бих давал никому съвети да постъпва като мен по въпросния казус, и друг път съм казвал, че съм лош пример. В отговора си до @ZENON на предната страница обясних добре за параноята и наивността - и подчертах, че последното е мой личен избор, който никому не натрапвам.
Отново не се чете [smilie2]

Хайде стига сме занимавали хората с моето мнение, то не заслужава такова внимание. ГЛедайте си мача и си пийте бирата - наздраве!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe вече могат да използват труда ви както си решат
Автор: asahi   
Дата:   19-06-24 05:56

"Автор: BXMarkov
Дата: 18-06-24 22:05

И като как го виждаш да се договаряш персонално с Adobe? Просто питам."

Постът ми не касае Адоби и договорът, описан в EULA.

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe вече могат да използват труда ви както си решат
Автор: lamerko   
Дата:   19-06-24 10:53

asahi: Адоб бре, не Адоби!!! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe вече могат да използват труда ви както си решат
Автор: asahi   
Дата:   19-06-24 12:17

Дообре!

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe вече могат да използват труда ви както си решат
Автор: petervassilev   
Дата:   19-06-24 13:39

Адоб, Адоуб, Адоби ...

Трябва ли да се съобразяваме с предпочитанията на някои англоезични, след като е ясно за какво става дума?

За разлика например от Вейклав Хейвъл (в най-добрия случай), за когото в коментарите на журналистите от англоезичните телевизии разбирах само по снимката че е всъщност Вацлав Хавел.

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe вече могат да използват труда ви както си решат
Автор: lamerko   
Дата:   19-06-24 13:52

За великите лингвисти във форума явно има (втората страница на темата) - запазил съм си го, понеже е култово :)


https://shumen.org/upload/adobe.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Adobe вече могат да използват труда ви както си решат
Автор: ecobo   
Дата:   19-06-24 18:04

lamerko написа:

> За великите лингвисти във форума
> явно има (втората страница на
> темата) - запазил съм си го, понеже
> е култово :)
>
>
> https://shumen.org/upload/adobe.jpg

>



Жестоко!!! Култово!!! Уникат!!!

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe вече могат да използват труда ви както си решат
Автор: hotsnail   
Дата:   20-06-24 00:11

жегата и мачовете гледам са разпалили страстите и намалили съдържанието на дискусията... бива ли така другари.

[smilie21] [smilie21] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »