Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 No Subject
Автор: Nolina   
Дата:   27-03-24 09:58

Здравейте, уважаеми фотографи! Имам проблем: телефона ми Xiaomi 13T с камери Leica прави смимки в RAW формат и се оказа, че тези снимки не мога да ги сваля на лаптопа. Когато го свържа с лаптопа, показва jpeg файловете и папка RAW, която е празна. Със сигурност има файлове в RAW, които виждам на телефона, но не виждам на компютъра. И още един проблем имам: как да накарам телефона да записва обработените в него снимки да ги записва под същото име, на същото място, а не като нов файл.
 Re: RAW със телефон
Автор: Gecata   
Дата:   27-03-24 11:17

Пробвайте с експорт в папка файлове на телефона, като зададете опция да експортне RAW (оригинала). След това изтеглете файловете си в компютъра. Нямам Xiaomi 13T, но по принцип това е начин който работи при някои телефони.
 Re: RAW със телефон
Автор: lamerko   
Дата:   27-03-24 11:32

Папката в РОУ файловете се намира на друго място - не там, където гледате. Не питайте защо :)
 Re: RAW със телефон
Автор: Nolina   
Дата:   27-03-24 14:32

Благодаря, ще пробвам!
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.