Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Раница от Алито
Автор: novi4ok   
Дата:   26-02-24 22:56

Автор: Imaginarium
Дата: 26-02-24 21:31
..................


Не си разбрал за какво става въпрос. Никой не сравнява "евтино със скъпо". И не - няма никаква връзка между цената на техниката и цената на раницата. Както няма възка между "цена" като абсолютна стойност и "качество" като физическо понятие. А ако като тинейджър беше прочел Пърсиг вероятно въобще нямаше да напишеш коментара си [beer]

 Re: Раница от Алито
Автор: dimo71   
Дата:   27-02-24 06:25

Съгласен съм за “Expedition” серията. Преди 10 години бях с 5-та серия, но с времето ми отесня и си взех Expedition-8. Топ раница - като качество и удобство. И побира наистина много. Бях взел и някаква Shimoda - пълно недоразумение - почти нищо не събира, сега стои захвърлена някъде. За малка всекидневна бих препоръчал “Private Label” - много високо качество. Точно събира един r5+Rf24-70 и още един обектив с подобен размер.

 Re: Раница от Алито
Автор: demiman   
Дата:   27-02-24 10:09

novi4ok ... всичко зависи колко са чупливи кюлчетата [smile]
 Re: Раница от Алито
Автор: lamerko   
Дата:   27-02-24 13:21

Няма връщане към Али-то. Или по-точно връщането ще ви струва около три раници. Имайте предвид, че това не е онлайн магазин, а онлайн борса. С други думи, продавачите са много и сравнително независими от платформата, а самата платформа не само толерира ментетата, но и ги насърчава. Общо взето на търговеца му свършват задълженията с изпращането. За вас си остава риска. Ако купите 8Тб ССД за $27 и решите че има нещо нередно в него, като цяло изгаряте с $27.
 Re: Раница от Алито
Автор: djounsa   
Дата:   27-02-24 19:22

Тъй като съм платинум мембър не мисля, че ще ме прецакат от Алито, защото малко пъти ми се е случвало да са ми объркали поръчката и веднага са ми възстановявали средствата. Но ще си я викна от немият Амазон :) Благодаря на всички включили се и не робувайте на мерцедесите само защото са мерцедеси, търсете удобството и практичността.
 Re: Раница от Алито
Автор: vinse   
Дата:   27-02-24 21:29

Стока на али-то може да върнеш, но ако е до Китай доста често е финансово неизгодно. Ако обаче търговеца шипва стоката от европейски склад всичко става сравнително бързо и евтино. Правил съм го няколко пъти.
 Re: Раница от Алито
Автор: mitpis   
Дата:   27-02-24 23:22

За мен купуването на раница онлайн не е ОК, раница както и обувки трябва да се мери , трябва да усетиш дали ще ти пасне на извивката на гръбначния стълб и дали ще ти е удобна, а и да видиш ергономията и -едно са рекламните описания, друго е да я разгледаш на место. Ако вече си мерил дадена раница и си установил че ти е добре, тогава можеш да си я купиш отвсякъде. Имам в момента 5 туристически раници различен литраж за различни цели, а съм имал преди това много повече и съм се спрял на една фирма, която прави най-удобна за моята структура конструкция на раницата. В интерес на истината нямам нито една фотографска раница, но мисля, че това важи за всяка раница. Фотографските раници също се носят с часове и би трябвало да отговарят на критерий удобство, което става с мерене.
 Re: Раница от Алито
Автор: baron_barbaron   
Дата:   28-02-24 01:48

И сега да презкочи до Китай да мери ли ? :) По-обосновано е да рискува 200-тина лева, и да не му пасне ще я продаде.
 Re: Раница от Алито
Автор: vinse   
Дата:   28-02-24 07:19

Ама пък ако отидеш до Китай си правиш една екскурзия [smilie7]
 Re: Раница от Алито
Автор: asahi   
Дата:   28-02-24 08:26

И ще разбереш, че цените не са същите.
 Re: Раница от Алито
Автор: baron_barbaron   
Дата:   28-02-24 08:54

Бе то не че е лошо да се разходи човек, ама не дават да се пуши в самолетите [smilie9]
 Re: Раница от Алито
Автор: asahi   
Дата:   28-02-24 13:22

Дъвчи никотинови дъвки.
 Re: Раница от Алито
Автор: BXMarkov   
Дата:   28-02-24 22:17

Скъпото не винаги е хубаво, но хубавото винаги е скъпо.
 Re: Раница от Алито
Автор: Imaginarium   
Дата:   28-02-24 23:01

novi4ok написа:

> Автор: Imaginarium
> Дата: 26-02-24 21:31
> ..................

>
> Не си разбрал за какво става
> въпрос. Никой не сравнява "евтино
> със скъпо". И не - няма никаква
> връзка между цената на техниката и
> цената на раницата. Както няма
> възка между "цена" като абсолютна
> стойност и "качество" като
> физическо понятие. А ако като
> тинейджър беше прочел Пърсиг
> вероятно въобще нямаше да напишеш
> коментара си [beer]
>
Напротив и пак напротив. Никой уважаващ себе си човек, не би носил техника струваща хиляди левове в раница струваща 50лв. Тия неща някои хора ги разбират по трудния начин. От там идва връзката между цените на двете. А накрая като т исе наложи да смениш 4-5 раници по 50на лв и пак ще си похарчил сумат за една качествена раница.
BXMarkov правилно го е казал
"Скъпото не винаги е хубаво, но хубавото винаги е скъпо."

Колкото до Пърсиг, това е възможно най-нетинейджърската книга.[smilie24]
 Re: Раница от Алито
Автор: baron_barbaron   
Дата:   28-02-24 23:58

Аз си нося светките в куфар за видеокамера, който в магазина сигурно струва повече от раницата ми, ама пък го купих за 50лв с камерата вътре от битака.
Камерата я продадох за 30лв следователно куфара ми е 20лв. Имам ли моралното право да нося 2 светки за по 1000лв в него или трябва да го изхвърля и да си купя скъп ?

Хора, не търсете под вола теле, човека си е харесал нещо, преценил си е какво ще прави с нещото, Няма нужда толкова да драматизирате за една раница.
 Re: Раница от Алито
Автор: novi4ok   
Дата:   29-02-24 01:30

Автор: Imaginarium
Дата: 28-02-24 23:01

Напротив и пак напротив. Никой уважаващ себе си човек, не би носил техника струваща хиляди левове в раница струваща 50лв. Тия неща някои хора ги разбират по трудния начин. От там идва връзката между цените на двете. А накрая като т исе наложи да смениш 4-5 раници по 50на лв и пак ще си похарчил сумат за една качествена раница.
BXMarkov правилно го е казал
"Скъпото не винаги е хубаво, но хубавото винаги е скъпо."

Колкото до Пърсиг, това е възможно най-нетинейджърската книга.


Не искам да влизам в безсмислени спорове, но ще си направя труда още веднъж - моят задник струва много повече от "хиляди левове" но не се вози в мерцедес. Не е нужно. Техника за няколко десетки хиляди левове вече 20 години разнасям в раница за 120 лв. Може би не се уважавам? [smilie18] Да твърдиш, че има връзка между цената на раницата, нейните качества и какво носиш в нея е точно толкова нелепо, колкото да сравняваш сорта на ябълките в стола на ЦЕРН, цвета на бикините на секретарката на научния ръководител и резултатите от последното пускане на колайдера. А Пърсиг задължително се чете в тийнейджърска възраст за първи път, за да го поемеш в сърцето си. После се препрочита в зряла, за да го разбереш с ума си. Ако си пропуснал да го прочетеш тогава, никога няма да го разбереш.
И без да се засягаш - очевидно си от т.нар. "поколение Z" - никога няма да разбереш и това, което ти казвам [smile]

 Re: Раница от Алито
Автор: ZENON   
Дата:   29-02-24 02:08

novi4ok,
ще ме прощаваш, ама какво е това поколение "Z"?
Не е като да не съм чел за Мотоциклета в пубертета и много преди пубертета - Кант и Ницше, а след това Конфуций (или Кун Дзъ), но ей Богу, това с поколенията и техните проблеми с разбирането, ми бяга из основи [smilie18] [beer]
 Re: Раница от Алито
Автор: asahi   
Дата:   29-02-24 08:01

Социалните генерации на Западния свят:
Изгубено поколение
Велико поколение
Тихо поколение
Бумъри
Поколение X
Поколение Y
Поколение Z (зумъри)
Поколение Алфа

Aко ти е интересно яхвай Гугъла.
 Re: Раница от Алито
Автор: Imaginarium   
Дата:   29-02-24 13:15

Много е забавно, когато започнете да бягате около същността на темата и да си изсмуквате хипотези от пръстите, само и само, за да докажете нелепостта на твърденията си.. Ама ай ссъс здраве. Бях забравил , че тука всички са философи...[beer]
 Re: Раница от Алито
Автор: baron_barbaron   
Дата:   29-02-24 14:57

Imaginarium съшността на темата не беше ли следната ?

"Автор: djounsa
Дата: 25-02-24 16:40

изброил съм си приоритетите и там е проблема, че точно тази отговаря на изискванията ми. Бърз достъп до апарата, обективите и може да ми носи лаптопа. https://www.aliexpress.com/item/1005006310257843.html?spm=a2g0o.cart.0.0.1fc538dao6vYBo&mp=1 попринцип имам сега една и съм адски доволен от нея на Vanguard обаче е с една презрамка и като я нося около 30 мин започва да ме боли гърбът и за това искам да си взема една нормална с две презрамки. Даже си търсих на същата марка, защото много ми харесва вътре колко са здрави преградите, но не намирам правилният модел. Търсих в БГ сайтове, но цените или са космически или няма нужните функции които искам да има."


Какво толкова има да философствате, човека си е избрал нещо, и питаше как стои въпроса с евентуалното връщане. Обходихте зависимостите между цени, и стойности... Па евтиното па хубавото...

Лепи или нелепи, всеки си има глава раменете и си преценява за себе си. Защо трябва нечия теза да е валидна за всички. Светът е шарен, хората са различни.
 Re: Раница от Алито
Автор: Myth   
Дата:   01-03-24 12:42

Автор: novi4ok
Дата: 29-02-24 01:30




Не искам да влизам в безсмислени спорове, но ще си направя труда още веднъж - моят задник струва много повече от "хиляди левове" но не се вози в мерцедес.


Струва другия път, що не пробваш да го продадеш да разберем дали някой ще плати хиляди левове за задника ти? [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [beer]
 Re: Раница от Алито
Автор: djounsa   
Дата:   01-03-24 16:27

Това с цената на раницата и цената на техниката малко ми обяхва като сравнение, защото едната ми раница дъкайн мишън нещо си закупена преди доста години е мега удобна за пътуване и екскурзии. Да фото раница се води, защото в нея има по-малка раница и в нея се слага техниката, но колко е удобно да отваряш една раница, та друга и тн. Раницата съм я купувал на стари цени около 250лв скъсах и гъза от носене, ежедневна, Австрия и сноуборд , екскурзии, къмпинг е се разделяме и още е здрава мамицата ѝ, е 250лв не са като 6-800лв., но не е удобна за фото раница. После смених още няколко фотораници за смешни пари, но марки и разлика не видях до като не закупих Вангуард, е мега раница е на къси пари, но с една презрамка. Не ми пречи да дам и 500лв за фото раница, но като не я намирам за удобна каква файда, то ако ще е така ще си оставя тази (и без това не искам да се разделям с нея).
 Re: Раница от Алито
Автор: victory13   
Дата:   01-03-24 16:39

убягва ве мен, убягва… има вариант и да увяхва… [smilie18]
 Re: Раница от Алито
Автор: djounsa   
Дата:   01-03-24 16:43

написа:

> убягва ве мен, убягва… има вариант
> и да увяхва… [smilie18]
Веднага приемам забележката за правописната грешка! Ще се скарам на апъл, че Ауто коректа не го бива и допускам грешки като пиша !
 Re: Раница от Алито
Автор: asahi   
Дата:   01-03-24 17:53

Виж там как се изключва - доволен ще останеш.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.