Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Раница от Алито
Автор: djounsa   
Дата:   24-02-24 22:46

Здравейте, оглеждам се за раница която да побере дслр, 4 обектива, светка и лаптоп 16", искам да има и бърз достъп до апарата. Какво ли не гледах по нашият пазар, но така и не си харесах нищо или цената е безбожно висока. Е бай Али ми предлага точният модел даже и с екстри, но тук идва разковничето, ако не е моята как стоят нещата с връщането или няма смисъл да се занимавам с връщане и ако не е моята прежалвам парата и я пускам в ОЛХ ?
 Re: Раница от Алито
Автор: asahi   
Дата:   24-02-24 23:47

Питай Алито за Return Policy.
 Re: Раница от Алито
Автор: EPG   
Дата:   25-02-24 00:32

ако не е моята как стоят нещата с връщането

Ако не е твоята - не я поръчваш.
 Re: Раница от Алито
Автор: djounsa   
Дата:   25-02-24 08:42

Изглежда по всичко да е моята, но нещо ме съмнява дали ще влезне лаптопа в нея. Писах на магазина, но комуникацията е малко… да я наречем трудна :)
 Re: Раница от Алито
Автор: asahi   
Дата:   25-02-24 10:16

Помисли и прецизирай раница за оперативна работа ли ти трябва - да си с нея на мястото за снимка, да вадиш апарати и да сменяш обективи бързо и удобно, или да си транспортираш техниката плюс огромния лаптоп докато пътуваш. Всяко специализирано решение е по-добро от универсалното, което носи компромиси.
 Re: Раница от Алито
Автор: emoned   
Дата:   25-02-24 12:04

Не препоръчвам от Алито. Преди години си бях купил чанта за DSRL от там. Всичкото беше страхотно за около 1 година. След това започна нещо вътре да деградира. Такъв фин прах започна да пада, че изобщо не се замислих и я изхвърлих веднага.
Иначе изглеждаше страхотно външно и беше и доста удобна.
 Re: Раница от Алито
Автор: asahi   
Дата:   25-02-24 12:37

Едно време имаше теми "Каква раница ... ?". Най-често срещаният съвет беше да си вземеш техниката в един кашон и да отидеш в магазина. Там да си наредиш техниката в някоя раница и да прецениш дали ти е ОК. След това, ако ще пестиш пари, си намираш откъде най-евтино да я купиш. Имаше 2-3-4 бранда, които заедно покриваха всички изисквания. После китайците започнаха с ментетата и стана мазало.
 Re: Раница от Алито
Автор: ZENON   
Дата:   25-02-24 12:55

Не разчитай на цивилизовано отношение по отношение връщане в Алиекспрес.
Прежалваш едни пари в случая.
 Re: Раница от Алито
Автор: BourbonStreet   
Дата:   25-02-24 15:40

Sentio Backpack for Digital Camera Explorer III
Наскоро имах такава на някаква бюджетна марка Сентио, мисля че е бранд на Плесио, много добро впечатление ми направи като изработка и съотнотшение цена/качество. Паралелно с нея имах подобен размер на Caselogic и беше по-зле на двойна цена. От алиекспрес няма шанс за връщане, а ако е на незнайна марка най-вероятно ще се гъне като кашкавал когато е празна, обикновено нямат никаква структура.
 Re: Раница от Алито
Автор: djounsa   
Дата:   25-02-24 16:40

asahi написа:

> Помисли и прецизирай раница за
> оперативна работа ли ти трябва - да
> си с нея на мястото за снимка, да
> вадиш апарати и да сменяш обективи
> бързо и удобно, или да си
> транспортираш техниката плюс
> огромния лаптоп докато пътуваш.
> Всяко специализирано решение е
> по-добро от универсалното, което
> носи компромиси.

изброил съм си приоритетите и там е проблема, че точно тази отговаря на изискванията ми. Бърз достъп до апарата, обективите и може да ми носи лаптопа. https://www.aliexpress.com/item/1005006310257843.html?spm=a2g0o.cart.0.0.1fc538dao6vYBo&mp=1 попринцип имам сега една и съм адски доволен от нея на Vanguard обаче е с една презрамка и като я нося около 30 мин започва да ме боли гърбът и за това искам да си взема една нормална с две презрамки. Даже си търсих на същата марка, защото много ми харесва вътре колко са здрави преградите, но не намирам правилният модел. Търсих в БГ сайтове, но цените или са космически или няма нужните функции които искам да има.



Публикацията е редактирана (25-02-24 16:45)
 Re: Раница от Алито
Автор: baron_barbaron   
Дата:   25-02-24 18:12

Не знам за конкретно тази раница, но съм имал допир с няколко други продукти на Ulanzi и съм с доста добро впечатление за тях. Сравнително семпли конструктивни дизайни на продуктите им, от съвсем адекватни материали. Аз лично имам две техни LED лампички, също съм доволен. Така, че може и да не се стигне до връщане, дори да не е твоята, смятам няма да се застои дълго в базара.
 Re: Раница от Алито
Автор: novi4ok   
Дата:   25-02-24 20:58

Бааааа... Не бях поглеждал отдавна цените на тези неща [smilie10]
Колега, разбирам защо си се уплашил от цените при нашите "известни" фото магазини. Но същите маркови продукти в немския Амазон са с между 30 и 50% по-евтини. А марковото си е марково. И клиентското обслужване, комуникацията с продавача и връщането до Германия са като в белия свят, а не като в Китай. Поразгледай и там.
Успех [smilie24]

 Re: Раница от Алито
Автор: baron_barbaron   
Дата:   25-02-24 21:38

" А марковото си е марково" Да де ама някои марки са силно прехвалени, други недооценени :)

За пример Тамрак за 450лв след 10тина минути много слаб дъждец и вътре беше манджа. Добре че отворих да погледна та извадих всичко от нея. Лоупрото което ползвам в момента в доста по силен дъжд се навлажнява само покрай ципа. И при двете не съм слагал дъждобрана.
 Re: Раница от Алито
Автор: BXMarkov   
Дата:   25-02-24 21:49

Ако искаш нещо невероятно практично, удобно здраво и красиво ТОВА не е евтино, но си заслужава всяка стотинка и ще го ползваш години при всякакви условия.

 Re: Раница от Алито
Автор: asahi   
Дата:   26-02-24 08:25

Някой обещавал ли е, че Тамрака издържа на дъжд?
 Re: Раница от Алито
Автор: Synthy   
Дата:   26-02-24 10:00

На ти раница :)

И после с GGBG я получаваш.

 Re: Раница от Алито
Автор: djounsa   
Дата:   26-02-24 10:13

Synthy написа:

> На
> ти раница :)
>
> И после с GGBG я получаваш.
>

Аз същата съм си харесал ????
 Re: Раница от Алито
Автор: Synthy   
Дата:   26-02-24 10:17

Така де, същата е - затова ти го пускам тук линка :) Само че е от доста по-надежден продавач :)
 Re: Раница от Алито
Автор: demiman   
Дата:   26-02-24 12:58

Интересен е и въпроса колко безбожни са цените в сравнение с цената на техниката, която ще се сложи вътре [smilie3]

 Re: Раница от Алито
Автор: kvakioh   
Дата:   26-02-24 14:35

Tamrac точно аз съм доволен от раниците. Топ са ми, рядко с дъждобран съм ползвал. Expedition серията.
Иначе не бих купил раница от Али-то.
 Re: Раница от Алито
Автор: vinse   
Дата:   26-02-24 18:38

Ulanzi няма смисъл да се поръчва от алито. Влизаш им в официалната страница ulanzi.com и поръчваш раницата за 99евро плюс още десетина за доставка. Чантата се изпраща от Европа (не мога да се сетя точно от къде, май Полша) и е при теб за седмица. От алито ако я поръчаш ще и плащаш мито, освен че ще я чакаш около месец
 Re: Раница от Алито
Автор: baron_barbaron   
Дата:   26-02-24 18:39

kvakioh Моята беше Tamrac 5789 evolution 9 И като цяло до него момент не очаквах да са такива нещата. Седмица след това я смених. И не вярвам да е било дефект, защото си беше равномерно влажна вътре, не да е само мокро петно на определено място. А и като ергономия не беше точно моето нещо. От тогава съм ползвал две други и двете не се навлажняват в доста по обилен дъжд. Дори си бях купил спрей с воден репелент отначало, защото страх лозе пази. Но ги тествах празни под душа и не се е налагало да ги пръскам.
 Re: Раница от Алито
Автор: novi4ok   
Дата:   26-02-24 21:26

demiman
Дата: 26-02-24 12:58
Интересен е и въпроса колко безбожни са цените в сравнение с цената на техниката, която ще се сложи вътре [smilie3]



Интересен е и въпросът защо цената на раницата трябва да се съизмерява с цената на техниката? Ако си купя няколко кюлчета злато трябва ли да ги нося в чанта "Гучи" 'щото е гъзарска или мога да ги сложа и в китайска раница въпреки, че струват няколко милиона? [smilie3] Да не говорим, че ако ще е "Гучи" което в БГ ми продават за 5 хиляди, а на Шан-з-Елизе за 3 хиляди откъде мислиш, че ще си го купя? [smilie18]

 Re: Раница от Алито
Автор: Imaginarium   
Дата:   26-02-24 21:31

Аз в едно съм се убедил - евтиното , винаги излиза по-скъпо накрая. Колкото до връзката между цената на техниката и тази на раницата, да има такава. Има неща, които си струват парите. Раниците са едно от тях, независимо дали е туристическа, или фотографска. Да съгласен съм, че има елемент на "плащаш за името", но не е чак толкова силно изразен при тези стоки. Една хубава раница, която ще изкара поне 15 години е нормално да струва поне 300лв [beer]
 Re: Раница от Алито
Автор: baron_barbaron   
Дата:   26-02-24 22:48

Не е задължително цената и качеството да са съвсем пропорционални. В последните години има брандове, които искат да стъпят на пазара устойчиво и продават читави продукти на съвсем разумни цени. До скоро така правеха от един от големите брандове, познат по нашите ширини основно с телефоните си. Те произвеждат и други неща де. Същото съм забелязал при други, основно китайски брандове. Та накратко има доста прилични продукти в това число и раници, на разумни цени. Въпроса е да се намерят сред всичко останало. Личните ми впечатления от Ulanzi са точно такива, продуктите им които аз съм виждал са напълно ОК, ако сега аз имах нужда от раница, бих рискувал с тази която коментирате. А също и личните ми впечатления от Тамрак която е утвърдена марка са негативни. Та не винаги скъпо=хубаво.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.