Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 EXAKTA -EOS
Автор: Boce   
Дата:   12-01-24 16:41

Хайде сега сериозно ,човек като се "Накъка" с повече обективи за един модел започва да търси как да ги сложи на друг!Номера е че си имам доста качествени обективи и на М42 и на ЕКЗАКТА и на ПЕНТАКОН 6 с М42 и П 6 проблема е решен преходниците са ОК и работят !Обаче с Екзактата не е така да намерих някакви китайци чаках 3 месеца и "Хой" един става друг не да не говорим че тези дето стават молбите са чак до "Майките" !! Разгледах и стигнах го 2 варианта има един преходник с лупа който изглежда добре но аз съм супер скаран с поръчки и подобни другият е имам оргиналният ринг на Екзакта /Екза някак да го вкопая в Канона еос300Д ! Проблема е че нямам идея как се качват снимки да го онагледя ! Та ако имате решение от сорта "Преходник ХИКС лева и си на коня "За мен е най добре щото имам и друг Канон , или да мислим как от ЕОС да направим Екзакта ?? И пак казвам много ми е сложно с картинките !! Това което забелязах е че ринга на Екзактата /Екза ляга на перата на байонета на ЕОС и отворите за винтовете са един срещу друг. И фокуса на безкрайност с 2 бленди заспива !Ако ме светнете като за тъпанар как да кача снимка ще онагледя !ЩРАК и МРАК [shtrak] [shtrak] [shtrak]
 Re: EXAKTA -EOS
Автор: Boce   
Дата:   12-01-24 16:47

https://fotodioxpro.com/products/exa-ef-p Ето това е но с тези поръчки съм много бос!![cool] undefined[cool] undefined



Публикацията е редактирана (12-01-24 17:04)
 Re: EXAKTA -EOS
Автор: lamerko   
Дата:   12-01-24 17:11

Помислете добре дали искате преходник с оптичен коректор. Щом има такъв, значи вероятно без корекция не можете да имате фокус на безктрайност (или какъвто и да било) заради разлика в дължините. Физика е, не друго, затова и изпитвате трудности с намирането на въобще на някакво решение. Проблема е, общо взето само китайците се наемат да правят подобни изпълнения, понеже не им дреме за качеството. А то в общия случай не си заслужава парите, колкото и евтин да е преходника.
Има и изключения, но дори по-скъпите решения дават отражение върху качеството. Пак да кажа - става въпрос за преходниците с оптичен конвертор. Ако живорт и здраве решите да преминете на безогледалка, всички тези мъки няма да ги има...
 Re: EXAKTA -EOS
Автор: Boce   
Дата:   12-01-24 17:17

МИ има фокус без корекция ,просто някои обективи като Тесара трябва да се закачат на долната част на байонета не си ли виждал байонета на Екзакта няма как да знаеш !!Този който имам не става ,стават само някои обективи !И ако може живот и здраве без "Безогледалките" !!! Там е ясно мнението ми[cool] [cool]



Публикацията е редактирана (12-01-24 17:36)
 Re: EXAKTA -EOS
Автор: Boce   
Дата:   12-01-24 18:28

Любезни люде ми писаха че могат да поръчат преходника и да си платя масрафа за това ,смятам темата за приключена благодаря .Пък като го взема ще се изфукаммм[shtrak] [shtrak] [shtrak]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.