Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Какво има във вашата фото-раница?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   10-12-23 19:45

Mogila Една раница е :D Ама си е тежка наистина, затова имам и комби. Обикновенно я нося малко, ако ще обикалям пеш оставям част от нещата в багажника. Вафлата е за носача (мен) [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво има във вашата фото-раница?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   10-12-23 21:22

Фотоапаратът ми влиза в джоба на дънките.
Чак фотораница не мъкна.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво има във вашата фото-раница?
Автор: Mogila   
Дата:   11-12-23 11:29

my.point.of.view така е най-добре! И моя Олимпус Пен влиза в джоба, ама по скоро си нося само телефона, когато отивам на почивка.
За работа няма как...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво има във вашата фото-раница?
Автор: Zlatkoo   
Дата:   11-12-23 11:36

За сега, Канон 750D, SIGMA 18-200, Канон 50 мм/1,8. Зарядно с две батерии, и два филтъра.

https://live.staticflickr.com/65535/53153369240_dcc7e0e069_z.jpg

Untitled by Златко Григоров, on Flickr
Доста е удобна, с една презрамка е, диагоналка. Този капак отстрани е доста удобен за вадене на апарата. Само я завъртам и го вадя, без да я свалям.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво има във вашата фото-раница?
Автор: Mogila   
Дата:   11-12-23 11:49

"Само я завъртам и го вадя, без да я свалям." [smilie18]


Това извадено от контекста звучи интересно [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво има във вашата фото-раница?
Автор: sts1969   
Дата:   11-12-23 15:03

Много удобна раница, и аз си я купих същата въпреки че в шкафа имам още поне 7-8 различни по обем и функционалност. Събира тялото със закачен 300мм обектив, и още две малки стъкла, и в джобовете телефон, батерии, ключове... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво има във вашата фото-раница?
Автор: nikiivanov   
Дата:   11-12-23 16:07

Лятото има основно пясък там [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво има във вашата фото-раница?
Автор: My.Family.Day   
Дата:   12-12-23 11:41

В момента има едно тяло Сони и 3 обектива + кърпички, филтри, духалка, няколко карти памет…. Обаче почти никога тая раница не излиза от нас. Напоследък все по-често грабвам само тялото, закачам един обектив и целенасочено излизам или без раница и нищо друго или слагам същата комбинация в една малка чанта през рамо. Вече нещо не ме кефи да се помъкна с всичко налично и да го мисля [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво има във вашата фото-раница?
Автор: Mogila   
Дата:   12-12-23 12:08

My.Family.Day Абсолютно те разбирам. И аз често взимам с мен по-ефтини неща, за да не ги мисля, които обаче също ми вършат работата на 100%. Пък и са много по-леки!
Примерно, когато снимам сватби или концерти:
взимам Канон 85 1.8 вместо 85 1.2,
взимам сигма 35 1.4 вместо канон рф 35 1.4.
Взимам две Канон 6Д, вместо R5.
Взимам Канон 135 ф2 вместо Канон 70-200 ф2.8 ИС, който всъщност заради теглото се опитвам всячески да избягвам :)



Публикацията е редактирана (12-12-23 12:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво има във вашата фото-раница?
Автор: kvakioh   
Дата:   12-12-23 12:16

3 раници имам различни и куфар водоустойчив за екстремни неща.
Иначе винаги с лентов апарат среден или голям формат излизам и нещо дигитално. Както дойде, мъкна си ги. И статив/и.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво има във вашата фото-раница?
Автор: Kalimas   
Дата:   12-12-23 12:35

Аз съм по-скромен [smile]
Най-често излизам с апарат + палачинката 24/2,8 (в джоба) + 55-250 стм (на апарата) + рез. батерия + мини статив SIRUI - 3T-05K + сгъваем нож, 1 или 2 малки микрофибърни кърпи + найлонова торбичка или сгъваема раничка, някакъв дъждобран, вода, ядки, солети и кърпички (мокри+сухи), малък челник.
Ако взема 10-18, вземам и филтри 1 НД + 1 ЦПЛ.
В колата седят USB зарядно и един евтин китайски слънчев панел, дето при слънце зарежда 2-4% на час от телефон или банка, ама идеята му е да не оставам без ток при нужда, а и може да се пъхне в чантата на апарата или раница [smile].
Зимата добавям фенерче с динамо, зареден лед панел на godox LED6R + резервни батерии АА или ААА (които ми тряват), че не знаеш от студа кое кога ще сдаде багажа, а се стъмва бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво има във вашата фото-раница?
Автор: Grimjaur   
Дата:   12-12-23 12:48

Според зависи, накъде съм тръгнал.
Обикновено - Nikon D3500, китовия AF P 18-55 към него, Nikkor 70-300 AF, преходници М42-Nikon, един 35мм Pallas Auto Wide и/или Гелиос 44-М / Pentaflex Auto-Color 1.8/50 + аксесоари - карти, круша, кърпички и подобни дреболии.
Другият вариант е Nikon D80, Tamron 28-200, Soligor 250mm, Индустар 50-2, грип+батерии, два статива, чат-пат таблет, ако например скитам по Витоша и планирам да почивам в някоя хижа. Рядко слагам и 2бр светкавици, но това се случва наистина рядко.
Говоря само за фото техниката, всякаквите джвъчки за сред природата са доста(нож, вода, хапване, аптечка, челник и прочие).
Ако разходката ще е наистина дълга, слагам и една външна батерия + кабели.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво има във вашата фото-раница?
Автор: LeniS   
Дата:   12-12-23 13:53

Има голяма доза вдъхновение и един допълнителен джоб за преживявания [shtrak] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво има във вашата фото-раница?
Автор: seymour_sz   
Дата:   13-12-23 23:38

А цигари няма ли? ;-)

В моята, освен тялото с два обектива, имам кърпички и четка за почистване на обективите, министатив, прожектор, челник, дистанционно с кабел, няколко филтъра, резервна батерия и тежтерче с молив :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво има във вашата фото-раница?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   14-12-23 00:42

seymour_sz Като много заклет пушач, мога да кажа, че цигарите ми винаги са в джоба на гащите ми. Винаги трябва да имам лесен и бърз достъп [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво има във вашата фото-раница?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   14-12-23 07:43

1дх с 3 батерии, 17-40,70-200 и air2 дрон ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »