Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с автофокуса на Никор 16-35/4
Автор: Lucero   
Дата:   21-10-23 15:15

Здравейте. Ще помоля за съдействие, ако някой е имал същия проблем. Обектива се държи странно при все че е в идеално състояние. Днес забелязах, че не може да фокусира автоматично. Не бях го ползвала от два, три месеца. Когато е на ръчен фокус, работи без проблем. Когато го изключа, фокусира автоматично, там където е бил ръчния фокус и около тази зона. Моторчето на стабилизацията си върти, няма остри шумове или странни звуци. Пробвах и други обективи, обаче проблема го има само с този обектив на тяло Никон Д750.Ако е за сервиз изобщо нямам идея към кого да се обърна.Аз съм от Пловдив. Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на Никор 16-35/4
Автор: uri64   
Дата:   21-10-23 15:34

https://service.profiled.net/index.php?page=contacts


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на Никор 16-35/4
Автор: kaschei   
Дата:   21-10-23 19:59

Аз бих заложил на Restart Service Румъния. Това лято ползвах услугите им и останах много доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на Никор 16-35/4
Автор: asahi   
Дата:   21-10-23 21:04

Аз бих заложил на почистване на контактите плюс тестване на друго никонско тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на Никор 16-35/4
Автор: Lucero   
Дата:   21-10-23 21:12

Обектива е визуално чисто нов, винаги поддържам и след всяко снимане почиствам. Идея нямам откъде дойде това. Така като гледам автофокуса е отишъл,фокусира само ръчно и автофокуса включва, но фокусира близо до зоната на ръчния фокус, другаде не може. Аз не разбирам, но това установих днес.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »