Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Снимки в "Пътешествия" без име на обекта.
Автор: ceco   
Дата:   07-07-23 09:32

Ех, това залитание към изключенията, само и само за да си спестим отговора на общия въпрос ... [smilie25]
Не вярвам някой да е питал за Айфеловата кула, Статуята на Свободата, Пирамидите от Гиза или друг от т.нар. "добре разпознаваеми тур. обекти", въпреки че и това понятие е много субективно. Дали връх Ботев, кулата на вр. Снежанка, Мадарският конник или "Оня завой" на яз. Кърджали са толкова добре разпознаваеми за всеки (примерно, един шотландец)? Може би колкото "Тронът на Артур" или Бен Невис за повечето от вас.

Очевидно има частни случаи (уязвими природни обекти, редки представители на флората и фауната и т.н., в които не е уместно да се указва точното местоположение на обекта (както и да се пита за такова). Но все пак си мисля, че темата не е отворена заради тях.

Може да съм малко краен, но в общия случай това "спестяване" на името на обекта ми изглежда малко като да публикуваш статия/книга, без да споменеш литературните източници, от които си черпил с пълни шепи. И, особено когато снимката е от градска среда, архитектурен обект или друго произведение на изкуството ... тук дори е като да не споменеш съавтора си (защото други са сътворили обекта, върху който сте направили фотографския си шедьовър)!

Ако говорим за пейзажи пък, да направим паралел с великите художници-пейзажисти, които озаглавявайки творбата си обикновено са указвали и мястото, което ги е вдъхновило за създаването й. Вие по-велики ли сте от тях?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в "Пътешествия" без име на обекта.
Автор: Synthy   
Дата:   07-07-23 10:01

написа:

> .... Вие по-велики ли сте
> от тях?!?


Очевидно! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в "Пътешествия" без име на обекта.
Автор: uri64   
Дата:   07-07-23 10:27

Е голям зор че някой е трябвало да попита. Изпочупили му са се ръцете и клавиатурата. Това тук не е лЕ сайт за споделяне на снимки, а не атлас и/или учебник по география. По тая логика снимащите голо тяло трябва задължително да посочват имената на мУдел(к)ите и данни за контакт ли?


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в "Пътешествия" без име на обекта.
Автор: CDman   
Дата:   07-07-23 11:32

плюс дали е обвързана [smilie5]

По темата:

От доста време приемам "напътствия" [smilie3] кое и как да правя, само и ЕДИНСТВЕНО от хора, които ми плащат да го правя. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в "Пътешествия" без име на обекта.
Автор: philip   
Дата:   07-07-23 12:06

Щото въпросът е за Пътешествия напълно подкрепям автора на темата, препоръчително е и за репортаж! За останалите категории нещата са малко различни:

- Трябва ли някой птичар да споделя де го е заковал тоз орел?

Дали повечето гъбари ще споделят де си берат гъбките? Сещам се за разказ на приятел, тръгнал за гъби в лек дъждец и среща една бабка със сина си нарамили по една торба. Пита ги има ли гъби, а бабката отговоря:
- Епа нЕма баш.[smilie25] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в "Пътешествия" без име на обекта.
Автор: nyamago   
Дата:   07-07-23 13:42

написа:

> Е голям зор че някой е трябвало да попита. Изпочупили му са се ръцете
> и клавиатурата. Това тук не е лЕ сайт за споделяне на снимки, а не
> атлас и/или учебник по география...

+1 [smilie24]

Не разбирам защо простото запитване 'Къде е това?' се сочи от мнозина по-горе като нещо лошо и нежелателно?[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в "Пътешествия" без име на обекта.
Автор: nyamago   
Дата:   07-07-23 13:45

> От доста време приемам "напътствия" [smilie3] кое и как да
> правя, само и ЕДИНСТВЕНО от хора, които ми плащат да го правя.

И аз така - но само с една добавена дума: непоискани "напътствия"... Иначе приемам от хора, които не ми плащат, но 'само и ЕДИНСТВЕНО' когато аз съм им го поискал. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в "Пътешествия" без име на обекта.
Автор: nyamago   
Дата:   07-07-23 14:09

> Вие по-велики ли сте от тях?!?

Не повече. Само колкото тях [smilie6]

А търсещите повече информация разгледаха ли добре страницата? Или само гледат снимката? Аз, например, често споменавам мястото (наред с друга допълнителна информация, която би могло някого да интересува) в ключовите думи. Някой поглежда ли ги? [smilie11]

Друг път давам информация в описанието (или в самото заглавие), но в не съвсем явен вид, малко като подсказване за склонните да си упражняват сивите клетки. Нещо като Да Винчи код, това ми е своеобразен IQ тест. [smilie3] Така съм филтрирал доста народ и от тоя форум. А неиздържалите теста да не ми се обиждат: такъв идиот съм аз, това е положението [smilie8] [smilie5]
...

А' честит Петък сега! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в "Пътешествия" без име на обекта.
Автор: Synthy   
Дата:   07-07-23 14:21

Ам'чи той почти свършѝ.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки в "Пътешествия" без име на обекта.
Автор: steffo   
Дата:   19-07-23 11:21

Напълно разбирам автора. Може би пускане на тема няма да е най-резултатно, защото най-вероятно повечето пускащи снимки не четат издълбоко всяка тема. Може би по-ефективно ще е, който се интересува да пита под снимката къде е това място. Който си го крие - няма да каже. Който не го крие - ще каже.
Пускането на тема най-вероятно би разбунило онез (както и се случва), които ще обявят темата за безмислена, ще включат хиляди аргументи защо да НЕ Е, изобщо ще си намерят пореден повод да се покажат колко са интересни, умни, духовити......
А той автора просто е помолил нещо. НЕ Е казал, че иска да е задължително!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »