Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на лаптоп за работа и любитеска фотообработка
Автор: steffo   
Дата:   21-06-23 18:58

Здравейте,
Искам да сменя Лаптопа, на който работя вече май 6г. Все още ми върши работа, но си остарява. Идват нови неща, програми, изкуствени мозъци...
Работя с Архикад, Скечъп, все по-рядко 3Д Макс, Илюстратор, Фотошоп, любителски фотообработка, много базово видео. Не съм "играч", въпреки че настоящия компютър го рекламираха като по-игрови отколкото дизайнерски. Навремето предпочетох него пред другите аналози, заради по-доброто охлаждане. Не ми пречи, че е по-шумен.
Горната ми граница като цена е 2500лв.
Пускам няколко варианта, които съм загледал. Не държа да го купувам от тази фирма. Описанието тук ми беше по-ясно. Чаркалъците доста напреднаха и не им хващам края кой процесор, коя видео карта......е по-по-най- за за моите потребности. Затуй, моля за мнение.
1 - https://ardes.bg/product/acer-nitro-5-an515-58-578u-nh-qfjex-00h-16gb-1tbssdnvme-272051

2 - https://ardes.bg/product/acer-aspire-7-a715-43g-r49l-nh-qhhex-00b-16gb-1tbssdnvme-311491

3 - https://ardes.bg/product/asus-tuf-gaming-f15-fx507zc4-hn002-90nr0gw1-m007c0-1tbssdnvme-326991

4 - https://ardes.bg/product/lenovo-ideapad-gaming-3-16iah7-82sa00bxbm-1tbssdnvme-287813

5 - https://ardes.bg/product/asus-vivobook-pro-15-m6500qc-oled-l731x-90nb0yn1-m002c0-298687


Ако има значение, сегашния ми компютър е:
Acer Aspire V 15 Nitro - black edition
Processor: Intel Core i7-7700HQ CPU @ 2.80GHz
RAM: 16GB
SSD Capacity: 256 GB
Hard Drive Capacity: 1 TB
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1060 4GB
Ползвам допълнителен монитор за работа. А неговия само, когато съм в движение.
 Re: Избор на лаптоп за работа и любитеска фотообработка
Автор: asahi   
Дата:   21-06-23 19:33

Без ASUS Vivobook. Моят за година и половина събра 6 пукнатини в пластмасовия корпус. Търси нещо метално, дори да тежи повече.
 Re: Избор на лаптоп за работа и любитеска фотообработка
Автор: georgioiv   
Дата:   21-06-23 19:59

Нека да съм първия, който да те посъветва да смениш марката и д аминеш на Apple. В бюджета ти влиза стария Macbook air, с по-големия диска, който за нещата които си писал е направо без аналог за тия пари. За седмица максимум ще свикнеш с интерфейса, ако не си ползвал и ще си доволен и предоволен. Голяма мощност, достъпна и на батерия (мин 7-8 часа), чудесен екран, без аналог в този ценови клас, лек, абсолютно безшумен, с доста приличен звук, супер бърз - от момента на отваряне започваш да работиш без да губиш секунди да тръгне... В момента нов M1 с 256 e 1990 лв., значи с 512 трябва да ти се вмести в бюджета.
 Re: Избор на лаптоп за работа и любитеска фотообработка
Автор: hansto   
Дата:   21-06-23 20:48

Най-добрият дисплей е на Вивобук-а Олед-а. АСЕР недей, не са читави като изпълнение. Имам подобен, ако не същия Асус Туф и от горните е най-добрия избор ЗА МЕН. С един хубав монитор, защото матрицата не е ок за фото обработка и ако не ти пречи, че е по-шумен.
Ако намериш Асус zenbook за добри пари е по-добър избор.
Да, не съм фен на ебълките.
 Re: Избор на лаптоп за работа и любитеска фотообработка
Автор: hotsnail   
Дата:   21-06-23 23:46

Предвид последните изяви на Асус бих ги подминал лекинко от много далеко. В последния ми компютър внимавах, да няма нищо на Asus. Ако не сте чули пуснаха кофти фърмуер, изгориха маса компютри и отказват да си признаят и да поемат ремонтите……да не говорим за серия меко казано нагли прояви - били много голяма фирма, не ги интересували клиентите…..

Защо няма гигабайт, MSI, Dell

Епъл е най-добре….ако няма да пускаш игри. На щерката взехме един гигабайт. Не е никак лош.

видео под 8гб? То вече 16гб стават тесни. С тия 4гб……по-добре е да е споделена памет като че ли….



Публикацията е редактирана (21-06-23 23:49)
 Re: Избор на лаптоп за работа и любитеска фотообработка
Автор: Yog   
Дата:   22-06-23 07:30

1. След като си избрал сегашния според ефективността на охлаждането, избери и следващия на този принцип. Това за лаптоп е едно от основните неща.
2. След като сегашния ти върши работа, всеки по-мощен също ще ти върши работа. С други думи - няма "да се прекараш", все ще е ъпгрейд. Просто купи един и си действай.
 Re: Избор на лаптоп за работа и любитеска фотообработка
Автор: asahi   
Дата:   22-06-23 10:12

Един интересен лаптоп, който на пръв поглед ме впечатли.
 Re: Избор на лаптоп за работа и любитеска фотообработка
Автор: steffo   
Дата:   22-06-23 10:20

Благодаря за съветите!
Затова и пускам питане, защото моите предни компютри са точно Assus и Acer, от които съм много довелен и още са живи и вършат работа.
НО! Факт е, че във времето нещата се променят, затова питам преди да скоча на същата марка. Не съм сложил други марки, за да огранича някак избора и да получа по-конкретни съвети.
Но ако има по-добри модели на други марки - отворен съм за предложения!
Asahi, освен пукнатини в корпуса, ма ли други проблеми? Аз рядко го нося някъде и някак нещата при мен издържат физически дълго.
georgioiv намирам М1 2020, но и аз от малък имам предубеждеия към Епъл. Благодаря!
hansto има Zanbook за тия пари.
Yog, предпочетох този заради охлаждането при съвсем еднакви чаркове вътре и разлики в кутиите! Не става дума да се прекарам или не. Нужен ли е сарказма в случая?

Значи, общо казано Acer, Asus, не препоръчвате.
Има ли друга марка на същите пари и по-добър избор (Dell, MSI, ала-бала.......)?
 Re: Избор на лаптоп за работа и любитеска фотообработка
Автор: hansto   
Дата:   22-06-23 10:41

Acer не, Asus да :)
 Re: Избор на лаптоп за работа и любитеска фотообработка
Автор: Mogila   
Дата:   22-06-23 10:42

Dell Inspiration?

Алуминиево тяло, и7 процесор, 32гб рам, 3060 видео, 1 тб ссд, 16 инча дисплей. Можеш да промениш конфигурацията и да падне цената ако 2800 лева ти е непосилно.

Не съм имал тази серия на дел, но изглежда добре май.

Иначе имам от серията XPS и съм много доволен.

Но при всички случаи бих се насочил към нещо с алуминиево тяло.



Публикацията е редактирана (22-06-23 12:56)
 Re: Избор на лаптоп за работа и любитеска фотообработка
Автор: Yog   
Дата:   22-06-23 12:58

Аз никакъв сарказъм не влагам в случая. Нека бъде "няма как да сбъркаш фатално". Всички компютри, които са с няколко години по-нови и значително по-мощни от сегашния, който върши работа - също ще върщат работа. С лекота.
 Re: Избор на лаптоп за работа и любитеска фотообработка
Автор: lamerko   
Дата:   22-06-23 13:00

XPS е висок клас машина, Inspiron е... докарват го на параметри, но жалка история. Без да се заяждам, в настоящата реалност, параметрите са най-вече маркетинг, особено при мобилните.
Архикад, както останалите *кад, много добре се възползват от графичното ускорение на уъркстейшън класа - Quadro. На Адоби програмите са капризни - ако искаш да работят новите шитни - трябва ти нещо ново на nVidia - 3-та или 4-та серия. И то толкова ще работят де, ама както и да е.

Ако искаш съвет от мен - вземи това. Само едно читаво SSD трябва да му се сложи, че е с 500GB в конфигурацията...
 Re: Избор на лаптоп за работа и любитеска фотообработка
Автор: hotsnail   
Дата:   22-06-23 13:48

ето едно видео за практиките на Асус относно реклами, ревюта, гаранции, отношение към клиентите. Нещата са меко казано зле. Да не кажем отвъд ръба на криминални.
 Re: Избор на лаптоп за работа и любитеска фотообработка
Автор: asahi   
Дата:   22-06-23 14:06

"Автор: steffo
Дата: 22-06-23 10:20

Asahi, освен пукнатини в корпуса, ма ли други проблеми? Аз рядко го нося някъде и някак нещата при мен издържат физически дълго."

Разнасян е между дивана, леглото и бюрото. Няма други проблеми, ама тези много дразнят.
 Re: Избор на лаптоп за работа и любитеска фотообработка
Автор: hansto   
Дата:   22-06-23 14:07

По света и у нас са две различни неща. Асус остават от по-добрите фирми като качествени продукти и сервиза е ок тук.
Относно Дел Инспирон само ако ти го дават без пари даже и тогава е 50/50 да го вземеш или не
 Re: Избор на лаптоп за работа и любитеска фотообработка
Автор: Mogila   
Дата:   22-06-23 14:27

Ясно. Какво конкретно му е толкова зле на дела?
 Re: Избор на лаптоп за работа и любитеска фотообработка
Автор: hansto   
Дата:   22-06-23 14:36

Във фирмата където бачкам поръчвахме над 50 лаптопа и плюс минус толкова работни станции. Всички работни станции имаха проблеми с усб-тата, всички, без изключение, животът им беше 2 години макс. Лаптопите имаха по-голям късмет с усб-тата, но толкова скапано изпълнение от пластмаси, кофти екран, клавиатурите половината отказаха отделни копчета. По-високият клас Востро е минимум на приемлив читав Дел. ХПС са друга бира
 Re: Избор на лаптоп за работа и любитеска фотообработка
Автор: steffo   
Дата:   22-06-23 14:37

В интерес на истината, за първи път обръщам внимание на MSI. Има доста модели и конфигурации.
Също, сефте виждам Framework, от видеото на Asahi. Интересна концепция. Още от преди 15-20г, май, тая идея излезе във фотогравската техника, но нещо не се наложи. Може би при компютрите ще е по-успешна. Може ли паказания Framework да се разглежда в моето питане?
Не споменахме като марка Lenovo. Виждам един модел, който има приблизително същите параменри:
https://ardes.bg/product/lenovo-ideapad-gaming-3-16iah7-82sa00bxbm-287810


Ще обмисля написаното до тук.
Ако имам други патанки, ще питам.
Благодаря!
 Re: Избор на лаптоп за работа и любитеска фотообработка
Автор: steffo   
Дата:   22-06-23 14:43

Автор: Yog
Дата: 22-06-23 12:58

Аз никакъв сарказъм не влагам в случая. Нека бъде "няма как да сбъркаш фатално". Всички компютри, които са с няколко години по-нови и значително по-мощни от сегашния, който върши работа - също ще върщат работа. С лекота.

Извинявам се, не съм разбрал правилно.



Публикацията е редактирана (22-06-23 14:46)
 Re: Избор на лаптоп за работа и любитеска фотообработка
Автор: hose   
Дата:   24-06-23 18:15

новите MacBook Air с M2 чип изглеждат доста добре

за съжаление тук започват от 2600, освен ако не спестяваш ДДС
 Re: Избор на лаптоп за работа и любитеска фотообработка
Автор: asahi   
Дата:   24-06-23 18:19

За заявените цели М1 е достатъчен.
 Re: Избор на лаптоп за работа и любитеска фотообработка
Автор: Kovandzhiev   
Дата:   26-06-23 09:39

Потърси това в О_Х. MacBook Pro M1 16GB RAM/Unified memory
2299 лв.

 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.