Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: iivs   
Дата:   31-01-23 16:59

Здравейте, колебая се между три камери, съответно panasonic lumix s5 mark ii, sony a7r mark V и Sony fx30. Камерата ще се използва предимно за видеозаснемане но държа да има и опция за качествено фото! Ако някой е снимал видео с някоя от трите моля да сподели мнение и относно обективите които ползва!
 Re: Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: jeff   
Дата:   31-01-23 18:49

ако не искаш да е вечно твой сонито 5-цата щото след 2-3г ще може да го ПРОДАДЕШ на некой и да си вземеш 6-ца [smilie5]

иначе другите 2 ще стават за ПОДАРЪК де [smilie5]
 Re: Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: yorgus   
Дата:   31-01-23 19:45

Споделям едно видео по темата, което гледах скоро.
https://youtu.be/AIr0M-IAhuY
Въпреки че аз лично използвам Sony A7rV основният ми Фокус са снимките, а не видеото
 Re: Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: iivs   
Дата:   31-01-23 20:16

Гледах го малко по рано днес!
 Re: Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: Yog   
Дата:   31-01-23 21:16

Ако основният фокус е видеото, за какво ти е 7RV на Сони, която е ориентирана към фотография? Или 7SIII, или 'хибридната' 7IV. Иначе, аз близки познати професионални оператори с частна парктика имам двама. И двамата снимат с Panasonic. Преди снимаха с GH5, сега с S5, първата версия. При това неща като реклами за Фолксваген и документални филми за големи телевизии. Не съм чул да са се оплакали.
 Re: Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: iivs   
Дата:   31-01-23 21:39

благодаря!
 Re: Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: hotsnail   
Дата:   01-02-23 01:22

Какви обективи искате? Така зададен въпроса е много общ и безсмислен. Примерно има поне 5 АФ 35мм обектива за Сони ама как да препоръчам ако нямам идея какви са приоритетите. Така без параметри ще е или 35/1.4 GM, щото е най-хубав или 35/2.8 Самянг щото е най-евтин и малък….да не говорим, че има и зумове в тоя диапазон и то много.
 Re: Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: iivs   
Дата:   01-02-23 08:29

Със сигурност 35 1.4 и 85 1.4 и един зум да речем 24-70 на 2.8, като в началото не уточних че ще се ползва и двукамерно снимане, като единият вариант е две сонита един кроп и един ФФ или два панасоника.
 Re: Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: DVisulas   
Дата:   01-02-23 08:33

"Камерата ще се използва предимно за видеозаснемане но държа да има и опция за качествено фото!"

FX30 e далеч от читава фото камера. S5 II е доста сериозна видео камера и за цената на която се продава аналог НЯМА! Аз бих се замислил и за Fuji XH-2S- невероятна хибридна камера, макар и APS-C, но така или иначе, ако ще снимаш с над 30 кадъра в секунда видео, S5-цата също е APS-C.
 Re: Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: AsahiPentax   
Дата:   01-02-23 10:39

DVisulas написа:

> S5-цата също е APS-C.

Я пак опитай?
 Re: Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: Божидар58   
Дата:   01-02-23 11:15

Panasonic S5 - Размер на сензора: Full-Frame (35.6 x 23.8mm)
 Re: Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: hotsnail   
Дата:   01-02-23 12:30

Точния цитат отгоре е "с над 30 кадъра в секунда видео, S5-цата също е APS-C. "

Не съм запознат с модела в дълбочина, но това е често срещано ограничение. Мисля, че и А7м4 има същото ограничение т.е. кропи до АПС-Ц при 50-60 к/с 4К.

Ето какво пише в ДПревю "DCI/UHD 4K up to 60p (S35), unlimited record times" т.е. S35 или APS-C е при 60к/с видео.

Аз също мисля, че А7м4 е по-пряко сравним. А7р5 май няма най-бързия сензор за видео. А7м4 май е по-балансиран модел за хибридни неща.
 Re: Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: hotsnail   
Дата:   01-02-23 12:43

За обективите за 35/1.4 и 85/1.5 ползвам Sony GM. Оптически са невероятно добри.

От 85/1.4 обаче не съм напълно доволен. По някаква причина фокуса с него и А7р3 прави малки грешки при снимки в цял ръст в да кажем 30% от кадрите т.е. леко меки стават, а знам че обектива оптически е брутален, когато фокуса е на място. Sony GM 85/1.4 май не греши толкова на по-новите тела т.е. на А7С ми се струва, че не греши, но пък и не ползвам големи обективи на А7С толкова......Другото с тоя обектив е, че мотора му е само един, та фокуса не е много бърз - не е бавен, но 135/1.8 например е осезаемо по-бърз. За спорт в зала 85/1.4 GM не е най-добрия избор. Бих препоръчал да се види Сигма 85/1.4 и Самянг 85/1.4. Аз бих пробвал сигмата, ако я има в някой от БГ магазините. Сигмата е най-лекия 85/1.4 АФ обектив. Знам че Сигмата е много остър от примери. Отстъпва с качеството на дефокуса през 85/1.4 GM т.е. седи малко изкуствено едно такова - бокето на GM-а просто е най-доброто сред всички 85-ци на 1.4 без изключение - Сони правиха някакви много специални оптики в тоя обектив. Бих купил сигмата от БГ магазин също.


За 35/1.4 има алтернативи, но Сонито е много по-добро. Та ако цената е важна пак Сигма и Самянг май имат опции, но бяха значително по-големи и май не са толкова добри оптически. Пак бих загледал Сигма по-сериозно, защото на някои модели камери на Самянг АФ греши, поне докато пуснат обновяване за съвместимост (така ми беше 24/1.8 на А7С за около година. А и сега АФ се държи малко страно - жужи, но поне е точен и бърз). Особено с 60МП камера и малки грешки във фокуса ще се виждат много.

За Sony GM серията си струва в контекст на някоя голяма промоция. Обективите са супер яки, но са скъпи. Амазон пускат понякога еднодневни промоции много агресивни. Ако се уцели такава е супер. 4 обектива имам подобни на супер добри цени взети от Европейски амазон - Испания най-често. В България има супр промоции понякога особено ако се купува и камера - наскоро видях нещо за 50% надолу ако се купува GM + камера.



Публикацията е редактирана (01-02-23 12:46)
 Re: Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: hotsnail   
Дата:   01-02-23 13:22

https://www.dpreview.com/reviews/sony-a7rv-review


Сега кат' отворих DPreview да видя за S5ii и прочетох и за A7R5. Яка машина изглежда. А ревюто май е прясно, та ако не сте го видели.....

А ще изчакам и А7Сii, да излезе и ще видя какво да правя тогава. Искам по-висока резолюция от 24МП. Искам и малко тяло с малко бутони като А7С. Та за това сега държа две камери.....



Публикацията е редактирана (01-02-23 13:22)
 Re: Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: jeff   
Дата:   01-02-23 13:27

https://imgbox.com/exoXNfuk

https://imgbox.com/exoXNfuk
https://imgbox.com/FbFATFc4
 Re: Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: dr_kolew   
Дата:   01-02-23 23:29

много сони феноже преминажат на лумикса с5м2,не знам какво стана но ми се мисли стабилизаиата на лумикса и 6к опен гате ,а да няма прегеване нали има вентилатор...и примерно 24-105 ф4 мацро осс е много по добар от конкуренциата...
 Re: Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: DVisulas   
Дата:   04-02-23 10:09

AsahiPentax написа:

> DVisulas написа:
>
> > S5-цата също е APS-C.
>
> Я пак опитай?


Кое не разбрахте? Или четете избирателно? при снимане на видео над 30 кадъра в секунда S5II минава в кроп 1.5x(aps-c) режим.
 Re: Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: quazimodo   
Дата:   04-02-23 11:01

DVisulas написа:

> AsahiPentax написа:
>
> > DVisulas написа:
> >
> > > S5-цата също е APS-C.
> >
> > Я пак опитай?
>
>
> Кое не разбрахте? Или четете
> избирателно? при снимане на видео
> над 30 кадъра в секунда S5II минава в
> кроп 1.5x(aps-c) режим.

ДОбави и, че става дума за видео 4к. При 1080 се ползва без изрязване [cool]

 Re: Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: iivs   
Дата:   04-02-23 11:10

То кропването при 4к със 1,5 си е бая, а има и още няколко фактора, които наклониха везните към изграждане на система Сони. Първия е доста по богатия избор на обективи, също така focus breathing compensation-a и изкуствения интелект при автофокуса и т.н.
 Re: Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: VladHD   
Дата:   05-02-23 08:36

A7RV кропва 1.24х при 4к60.
Focus breathing-a е само при някои Sony обективи.
Богат избор - да. Тук спор няма.
Изкуствен интелект...това даже няма да го коментирам, че ми става мъчно[smilie2]
 Re: Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: SEURET   
Дата:   07-02-23 16:46

В общи линии е отговорено, зашо S5II е по-доброто решение
 Re: Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-02-23 23:51

FX30 за фото не става изобщо.

S5II е най-добрата камера в средния ценови диапазон към момента. За тия пари е топа, има всичко каквото ти дойде на акъла вътре за фото и видео.

A7rV е 2 пъти по-скъпа камера и за видео не е много добра, сензора е бавен. 8К за мен е неизползваемо, защото сензора е бавен и е с 1.25х кроп. 4К е с пропускане на пиксели и шуми повече от другите модели. 4К 60р е с 1.25х кроп. Фото-видео камерата на сони е A7IV към момента, но панасоника има всичко като нея и отгоре доста.

Въпроса, който трябва да си зададеш е - обективите. Какви ще купуваш и т.н. Панасоника работи със панасоник обективи, сигми и канонски обективи (включително във видео). Сонитата имат голям избор и на втора ръка пазара, но ако имаш канонски обективи са спънати сравнено с панасоника.

И другото е АФ на сони е най-добрия на пазара за момента, панасоника е първия модел с използваем такъв и като за първи опит е по-добър от много от останалите, но е малко назад от сони.

ПС това, че се чудиш между 3 камери в тотално различни категории ме кара да се замисля дали не е добре малко да навлезеш в материята първо, за да разбереш кое как се случва и работи и тогава ще си задаваш и по-адекватни въпроси при избора на техника.
 Re: Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: iivs   
Дата:   11-02-23 09:49

Колебая се между три различни камери защото се занимавам предимно с видео но искам и да имам опция за качествено фото, но след доста изчетени ревюта май ще се насоча към A7 IV като основно вместо A7R V и като втора камера сони фх 30. Май това ще е най добрия вариант за мен. В р5 ме изкушаваше дисплея който е въртящ се във всички посоки плюс тилт както и афтофокуса от ново поколение и също така стабилизацията!
 Re: Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: ZENON   
Дата:   11-02-23 11:34

Понеже парите са си твои, а съветите чужди, то по-добре прекарай малко време в четене и събиране на информация за телата, обективите към тях и твоето желание да снимаш (какво).
Съвета ми е да гледаш на всичкото писано по-горе, само за сведение, без да му даваш голяма тежест в ранкирането.
Избора следва да е твой, а не защото някой бил казал нещо.
В края на краищата, кинтите са си твои и ти ще снимаш, а не този по чиито акъл може да се подведеш.
Успех!
 Re: Panasonic Lumix s5 mk II vs Sony A7r Vs Sony Fx30 кой да избера?
Автор: Steph   
Дата:   15-02-23 22:19

[cool]

 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.