Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за MPB.com
Автор: mmjm   
Дата:   26-01-23 12:40


Здравейте, имам въпрос за изпращане на техника към MPB.com. Направих сделка за изпращане на моя камера и получаване с доплащане на камера от техния магазин. В имейл ми изпратиха етикет за безплатно връщане с „български пощи“, който използвах да изпратя моята камера. В пощенския клон казаха, че в пратката не трябва да има батерии (по принцип знам, че това е изискване на авиолиниите), но в крайна сметка го взеха. Правилно ли съм действал или заради лошия ми английски нещо не съм разбрал от инструкциите на MPB в мейла им до мен и как се процедира в случай, че пощата ми върне пратката след някой друг ден заради батериите?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за MPB.com
Автор: v100ev   
Дата:   26-01-23 13:41

Нямам отговор на това съобщение, извинявам се за малкия оффтоп.
Имал съм опит с тях, но тогава те ми пратиха етикет и ми пратиха и куриер от DHL да вземе пратката с лепнатия етикет. Не знаех, че вече става през Бг пощи. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за MPB.com
Автор: Ivan_A   
Дата:   26-01-23 13:53

Няколко пъти съм купувал/продавал от MPB - винаги е било с DHL. Скоро двама приятели ми споменаха, че трябвало да изпратят с БГ поща.
Питах MPB, ето какво ми отговориха:

" Regarding your question, we work with DHL, in some cases and areas DHL uses the local post office as the first part of the shipping process. This is done automatically from the DHL system.
Regardless of this, all shipping provided by us is insurance for the total amount of the quote by us. Depending on the amount of the quote and if you prefer you can always contact me and I will see if there is another option that we can offer you using exclusive DHL."

Винаги избирам възможността за куриер до адреса ми - подготвям пратката с изпратената ми товарителница и предавам на куриера от DHL. Питат за батерии, изпращаните от мен са по една - в тялото на камерата. Приемат без проблем. Пакетът е отворен, куриерът поглежда/преглежда и тогава запечатваме пратката.
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за MPB.com
Автор: mmjm   
Дата:   26-01-23 14:15

Ivan_A, може би съм направил две грешки. 1 батериите са в кутията на камерата, но са извън самата камера и другата, че може би трябваше да изчакам пощальонът, а не да нося пакета до пощенския клон. Ще видим, какво ще излезе оттова накрая. Изпратил съм за всеки случай разписката от пощата на МПБ. Другото, което ме притеснява е, че на номерът за проследяване не излиза нищо, мислех, че трябва да излезе приета в пощенски клон, но може би е рано. За пръв път изпращам техника с когото и да било, та затова вероятно въпросите ми звучат глупаво. Благодаря за отговорите. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за MPB.com
Автор: Yog   
Дата:   26-01-23 14:46

Според мен, след като вече са я взели, няма да ти върнат пратката и просто ще си пристигне в Германия. Няколко пъти съм им продавам техника и нямах никакви проблеми извън това, че ставаше с много различна скорост. Един път за 3 дни ми писаха, че техниката вече е при тях. Един път за 12 или 13 дни. Но всеки път си пристигаше.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за MPB.com
Автор: mmjm   
Дата:   26-01-23 14:56

Благодаря на всички. Когато има развитие ще пиша пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за MPB.com
Автор: avo   
Дата:   27-01-23 21:40

Аз съм разменял веднъж с тях техника, и веднъж само съм купувал. Насам идва с DHL, на адреса, както си трябва. Етикетът за към тях също е на DHL, но се обслужва от Български пощи, каквото и да значи това. Оставих самата кутия в пощата, стигна успешно, но бавно, може би за близо месец. Никой не ме е питал за батерии, нито аз съм питал, нито някой нещо е върнал.



Публикацията е редактирана (28-01-23 01:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за MPB.com
Автор: asahi   
Дата:   27-01-23 22:04

Deutsche Post AG е част от DHL и си партнира с Български пощи ЕАД на българския пазар.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за MPB.com
Автор: lamerko   
Дата:   27-01-23 22:47

Преди време DHL си имаха представителство тук и имаха "истинска" услуга. Сега си "партнират" с практически всички - БП, Еконт, Спиди... мазалото е пълно. В случая - избран е най-евтиния вариант за територията на милата ни родина :)



Публикацията е редактирана (27-01-23 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за MPB.com
Автор: asahi   
Дата:   28-01-23 01:39

Надявам се различавате пощенската услуга и нейният подвид куриерската услуга. Втората предлага повече екстри и съответно е по-скъпа.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за MPB.com
Автор: mmjm   
Дата:   28-01-23 10:56

Здравейте и благодаря за включванията. По принцип нямам проблем с партньорствата на пощенските служби, а в случая и с времето. Въпросът ми беше, дали не съм се изгубил в превода поради това, че английският ми е на ниво „Кичо лайк мъни“, вторият въпрос се отнасяше до условията на Български пощи за съдържанието на пратките, описани и на сайта им. В пощенският клон ми обясниха, че вече нямат собствен транспорт, не предлагат наземен транспорт, а приемат, че всичко се доставя по въздух и в силата са изискванията за пратки изпратени с въздушна поща, след като се чесаха мъдриха, консултираха с началника на клона, една от служителките пренебрегна доводите на колежките си с думите „щом имате етикет за връщане няма какво да се притеснявате. Дайте пакета, както са го доставили, така ще намерят начин да го върнат!“ Засега всичко върви без проблем. По номера за проследяване има движения и пак засега съм спокоен за крайната развръзка. Благодаря на всички и много ви моля не спорете и не се карайте за глупости. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за MPB.com
Автор: Ivan_A   
Дата:   28-01-23 13:23

Спирам, само да добавя за батериите:

https://intercom.help/mpbcom-eu/en/articles/6254221-shipping-batteries-with-dhl


[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за MPB.com
Автор: mmjm   
Дата:   28-01-23 14:52

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за MPB.com
Автор: wlad   
Дата:   29-01-23 01:20

Спокойно. С mpb нещата се случват точно, както са описани до момента. Всичко ще е наред. Имам десетки сделки с тях. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за MPB.com
Автор: mmjm   
Дата:   29-01-23 10:20

Благодаря за добрите думи.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за MPB.com
Автор: dream_catcher   
Дата:   29-01-23 18:42

Здравейте, ако на някого не му се чака при MPB.com, мога да предложа подобни, а много често и по-високи изкупни цени и то още на същия ден.

Повече инфо на: https://linktr.ee/BourbonStreetPhotogear

Поздрави,
Ники Бърбъна


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за MPB.com
Автор: mmjm   
Дата:   15-02-23 10:17

Здравейте, обещах да пиша когато има развитие. Всичките ми притеснения се оказаха силно пресилени. Всичко мина гладко и бързо цялата смяна отне по-малко от 2 седмици (от приемането на моята техника в пощата до доставянето на тяхната пратка до моята врата). Благодаря на всички включили се. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за MPB.com
Автор: alex.d76   
Дата:   06-04-23 19:16

Здравейте!
Използвам темата на колегата, за да не пускам нова, свързана с конкретния сайт.
Преди месец се регистрирах там, и опитах да предложа два мои обектива за продажба. Попълних всичко, както се искаше от мен, но и до ден днешен нямам никакъв отговор от страна на сайта.
Опитах повторно, като този път исках да закупя от тях един обектив, като отново предложих моите два за замяна - ефект отново нулев...
Каква може да е причината, и дали аз не бъркам нещо?


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за MPB.com
Автор: wlad   
Дата:   07-04-23 07:42

Като попълниш формата, получаваш офертата автоматично. Предполагам нещо не правиш както трябва. Обективите, които предлагаш, присъстват ли в листата им?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за MPB.com
Автор: alex.d76   
Дата:   07-04-23 19:59

@ wlad :
Ами попълвам формата както се изисква от мене, и двата предложени обектива ги има в листата, но нищо не се случва ...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за MPB.com
Автор: onel   
Дата:   07-04-23 20:11

Пробвал ли да го правиш в някой друг browser? Примерно ако го правих в chrome без успех пробвай в mozilla.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за MPB.com
Автор: alex.d76   
Дата:   08-04-23 12:36

@ onel : Интересното е, че и аз за това помислих преди малко. Работя основно с Opera, но ще опитам с Edge, да видим дали ще стане [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Олимпус
Автор: hakama   
Дата:   07-06-23 13:42

Привет,
За покупка от ЕС - те ли са най-добрия избор? /ebay.de?/
Виждам, че имат 6 мес гаранция (което тук практически го няма ако го вземеш от човек), макар че цените на "excelent" ми се струват доста.

До колкото бях чел - каквото виждаш - това получаваш. За броя кадри как може да се провери? За безогледален Олимпус става дума. [cool]
Това че тук се пращат с еконти и прочее ме притесня, все пак е фина техника.

ПП - пътните те ли ги поемат за гаранция, макар че за 300-500Е едва ли са болка.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за MPB.com
Автор: yakumo   
Дата:   07-06-23 16:59

Другаде едва ли ги пращат върху кадифени възглавнички. Навсякъде ги носят куриери, подозирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за MPB.com
Автор: TsvetanVR   
Дата:   07-06-23 23:53

Няма какво да те притесняват куриерите. Много зависи как са опаковани. Нова Sigma 150-600 Contemporary взех преди седмица от Calumetphoto.de (на много по-тънка цена от нашите магазини) и дойде в гигантски кашон на Canon с адски много "изолация" отвсякъде.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »