Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: iasen2   
Дата:   10-01-23 18:19

На ден гледам десетки снимки и клипове от войната на Русия с Украйна, снимани с телефони. До сега не видях снимки и клипове с качество на фотоапарат. Къде са тези супер дупер телефони? И защо не правият хубави снимки? Не хейтя - само питам. Каква е причината и защо става така.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: guciguci   
Дата:   10-01-23 18:30

Няма,няма и да има

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: alex.d76   
Дата:   10-01-23 18:45

Това е защото супер-дупер телефоните правят страхотни снимки, които са супер-дупер само като ги гледаш на техния дисплей...
Всяка супер телефонна снимка, отворена на (примерно) 24-инчов хубав монитор веднага лъсва с изкуствено наложените обработки...
Ама иди го обяснявай това на хората със супер-дупер телефони [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: Raffito   
Дата:   10-01-23 18:47

Защото в Украйна не ползват iPhone..и [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: stukloplast   
Дата:   10-01-23 18:48

Че хейтиш, хейтиш.
Ето да поразгледаш снимки правени и обработвани на мобилни устройства. В профила си, както и през 99% от времето у форума, такава качествена фотография няма да видиш...

https://mobilephotoawards.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: alext   
Дата:   10-01-23 19:04

Ей ги на

Нещо, което да не може да се направи с телефон вече няма, от 8к през боке видео до астрофотография всичко вече е възможно..[smilie10] Сонита, канонита и прочие, ако не се поучат от технологиите в телефоните, ще си заминат бързичко.



Публикацията е редактирана (10-01-23 19:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: mmx   
Дата:   10-01-23 19:12

скоро ще сменям телефона, а на стария huawei p20pro ме дразни че не може да се пипа апертурата. Мегапиксели токлова не са ми важки ама искам по-остри снимки. Та кои са телефоните с промяна на апертурата на основната камера - ама не софтуерно :D

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: iasen2   
Дата:   10-01-23 19:13

Въпросът ми е друг - защо в реалния живот такива снимки не виждам?

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: stukloplast   
Дата:   10-01-23 19:19

Ми явно не гледаш където трябва. Това, че всеки има телефон или фотоапарат, не значи че всеки може да направи качествена снимка.
Всеки може да меси глина, ама от повечето л@йна ще излязат...



Публикацията е редактирана (10-01-23 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: mmx   
Дата:   10-01-23 19:19

Сори . Сега видях че си пуснал отделна тема за блендата...



Публикацията е редактирана (10-01-23 19:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: asahi   
Дата:   10-01-23 20:14

Ето снимки , които са правени с фотоапарат. Основната причина за твоя въпрос, според мен, е, че на фронта на фотографите не им е до фотография. Въпреки че у военните кореспонденти съм виждал фотоапарати и вероятно част от видеоматериалите са снимани с тях. Професионалистите си работят с професионалните инструменти.


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: lory19   
Дата:   10-01-23 21:54

Може ли някой да посочи измервания на оптиките на телефоните , за линейност и други параметри , както се правят за скъпите обективи и всички им гледат характеристиките и качествата. и дали някой е правил такива опити ?

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: CDman   
Дата:   11-01-23 08:11

Бе то, според нЕкои [smilie3] и зелената енергия трЕб'аше да е убила не-зелената, ама нещо .... [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: VladHD   
Дата:   11-01-23 09:15

С телефони стават снимки, стига човек да ги гледа от дисплей на телефон или таблет.

А самите телефони, като устройства в този им вид, действат разрушително на ползувателите им(поне по-пристрастените такива). Няма по-грозна картинка от многолюдна компания в ресторант, чиито членове са забили нос в дисплеите и не обръщат никакво внимание един на друг...но да не се отклоняваме от темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: stukloplast   
Дата:   11-01-23 09:39

"стига човек да ги гледа от дисплей на телефон или таблет"

Добре. А може ли да продължа да си правя фотокниги, които явно също са оптимизирани за телефонни снимки, пък и не само те. Има и билбордове. Или вие само на 24 цолови екрани, зуумнати на 150% ги гледате. Аман от пенсионери

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: VladHD   
Дата:   11-01-23 09:59

Никой не те спира да правиш каквото и да е, стига да не е в разрез със закона, разбира се. И да, поне аз, само на големи екрани гледам какъвто и да е "internet content". Телефона го ползвам само за разговори. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: nyamago   
Дата:   11-01-23 13:12

Има едно златно правило на йогите, което не ви учат във фитнес клуба. То е за всичко в живота и гласи:

"Умереност във всичко - дори във въздържанието. Крайностите убиват."

Вие двамата сте абсолютни екстремисти, бе - в диаметрално противоположни посоки:

> "Или вие само на 24 цолови екрани, зуумнати на 150% ги гледате. Аман от пенсионери..."

Хубаво си снимаш и гледаш на телефон, но другото не е нито грях, нито престъпление. И големите екрани не са само за пенсионери (аз съм дъртак с малко екранче, а децата ми са с по два, всеки колкото бюрото ми)...

> "И да, поне аз, само на големи екрани гледам какъвто и да е "internet content". Телефона го ползвам само за разговори."

Браво! Очилата се чупят, губят и загрозяват лицето. С голям екран нямаме такива проблеми [smilie6]



Публикацията е редактирана (11-01-23 13:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: Yog   
Дата:   11-01-23 16:21

Аз, например, не гледам нито снимки, нито видео на телефона си. Екранът е малък и ме дразни, а батерията пада много по-бързо, особено от видеоклипове. Всички снимки, клипове, филми, сериали и т.н. си ги гледам на монитора на компа или по-рядко на лаптопа. Мониторът ми е 32-инчов, лаптопът 17-инчов. Така че, да - не гледам снимките от телефони на телефон и в общия случай ги разпознавам лесно. Доста са "натегнати". И като допълнителна острота, и като засилени цветове, и като леко HDR ефект. Повечето си личат, въпреки обективното подобрение в качеството им в последните 3-4 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: stukloplast   
Дата:   11-01-23 17:10

Явно всички говорите за готови снимки, жпег от телефона.
Ако снимате сериозно, едва ли снимате в жпег на апаратите си.
При телефоните не е по-различно - ако се снима като с фотоапарат и не очакваш да снимаш млечния път от ръка, а снимаш в роу и после си обработиш снимката - ми сравнявал съм с нексовете, дето съм имал с хубави обективи - и на 40 цолов екран трудно ще видиш разлика. Като снимате пейзаж - вадиш статива и плескате по 20 кадъра и после стакване. Ако направиш същото с телефона, а не да го извадиш от джоба, да щракнеш и да препикаеш брезите, щото снимката не става - ми проблема очевидно е в задапаратното устройство. Резултата при еднакво третиране е почти еквивалентен.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: VladHD   
Дата:   11-01-23 17:26

Както казва един колега, важното е да сме живи и здрави и всеки да е щастлив с разбиранията си [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: stukloplast   
Дата:   11-01-23 19:38

Съгласявам се. До преди няколко години спора беше безогледални срещу хлопащи тухли. Преди това е бил лента срещу дигитално. Някои хора се развиват с технологиите, други са моногамни/девствени. Живи - здрави [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: Raffito   
Дата:   11-01-23 20:43

Времето за ракийката дойде...Сипвам на всички...

https://scontent.fsof4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/325386912_3355631964695581_8575791320101534301_...



Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: asahi   
Дата:   11-01-23 20:59

Едно от недостижимите предимства на фотоапарата е възможността по-точно да заковеш мига в желания момент от времето.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: uri64   
Дата:   12-01-23 01:04

> До
> сега не видях снимки и клипове с
> качество на фотоапарат. Къде са
> тези супер дупер телефони? И защо
> не правият хубави снимки? Не хейтя
> - само питам. Каква е причината и
> защо става така.

Ем няма, щот тия дет шляпат с тИлИфонитИ не са прочели нито ред от титаничната форумна тема  "Камерафони - новини и дискусии". Няма как да стане просто...Не може да не чете човек у фото-форума, дет се вика да загребе с канчето от извора на мъдростта, а да иска да прогледне.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: mihalo   
Дата:   12-01-23 02:01

Войната не е фотографско студио.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »