Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на монитор с реален 10 битов цвят
Автор: PetarpetroFF   
Дата:   14-10-22 21:39

Спрял съм се върху Eizo 2740 . Моля за алтернативни предложения цена качество [shtrak]

 Re: Избор на монитор с реален 10 битов цвят
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-22 22:33

Аз бих загледал и BenQ ако сега избирам. Не съм гледал последните им изделия. Преди имаха прилични фотографски монитори на добри пари.

това е продуктовата страница

Гледам че има по два варианта…. Sw271 и sw271c…



Публикацията е редактирана (14-10-22 22:44)
 Re: Избор на монитор с реален 10 битов цвят
Автор: PetarpetroFF   
Дата:   14-10-22 23:34

Да ясно .. но са осем бита плюс FRC [smilie5]
 Re: Избор на монитор с реален 10 битов цвят
Автор: Konstantinov   
Дата:   15-10-22 02:06

С какво проверявате че даден монитор е 10 битов или 8+FRC ? Аз гледам в драйвера на картите квадро пише 8 или 10 битов е монитора ,ако е 6 седи празно място при мен.Или ползвам теста на НЕК NEC Display Solutions
10 bit Color Depth Demo Application, November 3, 2010,Version 101103 ,той не работи ако монитора не е 10 битов.Но не съм намирал тест за 8 бита + FRC.
 Re: Избор на монитор с реален 10 битов цвят
Автор: hotsnail   
Дата:   15-10-22 02:25

Има разни сайтове, дето гледат, коя матрица каква е. Отварят монитора виждат какъв е моделa на матрицата и го дирят в каталога на LG например….

ето за sw271c

FRC значи че емулира 4-те нива с мигане на пикселите по-ярко и по-тъмно ако някой не знае. В общи линии е добре. Моя стария дел u2430 май е така. При обработка не виждам разлика в цветовете или да ме уморява или нещо друго спрямо новия, който уж не е…….

Интересно е, че старите модели на BenQ като sw320 си бяха с чисти 10 бита. Ама пуста алчност……..

Взимай еизото и така, щом са се изтарикатили. Аз четох миналата година, че Asus, Samsung и LG се напъваха да правят фотографски монитори. Погледни ги и тях за всеки случай. Нямам никакъв опит с тях и…..

А Dell май не правят хубави монитори вече или ако са оставили нещо е безумно скъпо. Аз съм с два дела и съм много доволен. Дори единия имаше проблем с матрицата и направо го замениха с нов. Бях го взел с 5 годишна гаранция. Има полза, защото се прецака на 3-тата година…..и щях да изгоря ако бях със стандартна 2 години.
 Re: Избор на монитор с реален 10 битов цвят
Автор: Mogila   
Дата:   16-10-22 01:41

hotsnail що да не правят хубави монитори Дел? Взех си преди месец Dell U2722DE и е страхотен!
 Re: Избор на монитор с реален 10 битов цвят
Автор: PetarpetroFF   
Дата:   16-10-22 02:22

Настоящият ми монитор е Dell 2413 .. и е чудесен . [smile]

 Re: Избор на монитор с реален 10 битов цвят
Автор: lamerko   
Дата:   16-10-22 06:31

Хахах - и аз от месец съм с U2722DE - радва ме доста. Докато се мъчих да свържа хъб-а, без да искам пуснах сигнал през USB-C (директно през видео картата) - направо заспа. Така и го оставих [smilie18]
 Re: Избор на монитор с реален 10 битов цвят
Автор: hotsnail   
Дата:   17-10-22 00:44

Извинявам се, ако съм Ви подвел. Преди година мислих да сменя моя U2413. Ама не намерих подходящ Dell и реших, че са спрели UltraSharp серията.
 Re: Избор на монитор с реален 10 битов цвят
Автор: hotsnail   
Дата:   17-10-22 09:49

Този UP2720Q е с чисти 10 бита без FRC. Има друг U2720Q, който е с FRC.

Има вграден колориметър. Така де спестяват се едни 200 евро ....

продуктова страница

Сега имат доста монитори. Супер!

ПП от 32-ките този е много интересен май - Dell U3223QE. 10 бита и на не лоша цена



Публикацията е редактирана (17-10-22 09:57)
 Re: Избор на монитор с реален 10 битов цвят
Автор: Mogila   
Дата:   17-10-22 10:05

Но този модел е 8+2 бита.


Моделът на Дел с 10 Бита, 100 Адоб РГБ, вграден Колориметър, много опции за свързване, зареждане през усб ц с 90 вата, 4к дисплей е up2720q
 Re: Избор на монитор с реален 10 битов цвят
Автор: Mogila   
Дата:   17-10-22 10:06

hotsnail ме е изпреварил :)


Честно казано ако трябва аз да избирам, не знам дали Айзото или Дела бих взел... Дори са на една цена. Може би клоня към дела.
BenQ не бих го взел.



Публикацията е редактирана (17-10-22 10:14)
 Re: Избор на монитор с реален 10 битов цвят
Автор: hotsnail   
Дата:   17-10-22 11:26

Dell и BenQ до колкото знам са едни същи монитори горе долу. Май BenQ ги произвеждат.

Дел обаче имат 3 години гаранция в която заменят монитора направо а не чакаш месец, за да се опитват нещо да ремонтират. Не виждам, да предлагат 5 години гаранция сега...

Аз също бих взел Dellмежду избор BenQ или Dell.

Ама с Eizo не знам......
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.