Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: mugen   
Дата:   12-04-18 08:39

Е тя темата беше за DSLR, стига с това А7 [smilie4]


@iasen2, без да се засягаш просто констатирам -
Всички снимки в профила ти могат да бъдат направени с NEX-3,
та не разбирам защо постоянно питаш колко от колегите ти са минали на нещо си все едно това е някакъв довод за нещо. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: iasen2   
Дата:   12-04-18 08:50

хаха, не се засягам изобщо, ама поспрете се с анализа на моето творчество, като ви е толкова интересно коментирайте под снимките ми.

над 99% от снимките тук могат да се заснемат и с кекса на сони, ама защо трябва да ми казвате да снимам с кекса на сони?

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: mugen   
Дата:   12-04-18 08:59

Ами не знам кой ти го казва това [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   12-04-18 15:39

От де го чукаш, от де се пука...[smilie25]
А моето мнение относно минаване на висок клас безогледални, (каквито са 3-та генерация а7 и а9, а защо не и FUJI X-H1) проблемът не е, че не са хубави или не стават, напротив. Причината е в Обективното наследство. Това е моето мнение.



Публикацията е редактирана (12-04-18 15:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: lamerko   
Дата:   12-04-18 15:45

"Обективното наследство"? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: philip   
Дата:   12-04-18 15:54

По скоро, "обективните наличности"[smilie25]

Localhost, кажи, като ходиш пак до кофите с голямата тухла, да те чакам![smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   12-04-18 17:28

Обективното наследство = обективите в наличност.
Philip, именно.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: BXMarkov   
Дата:   12-04-18 17:39

Не щат да умират тез ДСЛР-и еййй, пет страници ги мъчите [smilie5]

По темата, ами безсмислена е. Апаратите са само инструмент, няма снимка която да може да се направи с безогледален, а с ДСЛР не или обратното. Фотографията отдавна е доказано, че не е предимно техника и оборудване, а други неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: DAOSA   
Дата:   12-04-18 17:51

BXMarkov ,анджак/както казват комшиите/[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: hotsnail   
Дата:   13-04-18 00:04

Обективното наследство или инвестиция за канонаджии е доста добър актив. Кеф ти Канон, кеф ти Фуджи, кеф ти Сони и дори Олимпус или Панасоник обективите работят.

От личния ми опит с а7-ците с фазов фокус след а7м2 нещата са напълно използваеми. Може би не за всички цели, но за снимки на хора, събития, предмети си ползвам канонския арсенал. Дори на майтап мога да си взема един Канон апарат, да си имам снимаща тухла.....поне според мен освен за спорт или за някои много специфични нови обективи за човек с канон няма смисъл да купува безогледални обективи. Тяло и адаптер е всичко дето трябва.

С АФ никори е малко по-куца работа, че си губиш аф и автоматичната бленда с повечето адаптери. А автофокусните адаптери са скъпи и явно не много добри. Ама пак старичките никори са си използваеми макар и с ръчен контрол.

За Минолта/Сони А е ясно че има решение. За безмоторните е малко тегаво, но работи

Ако сте с ДСЛР е сравнително лесно да се пробва безогледално с едно а7м2 или а6300 втора ръка. Стабилизацията за мен поне е важна за ръчен фокус та а7м2. 3-тото поколение е още по-яко с ДСЛР обективи....

Както и другите писаха инструменти са. Чак толкоз емоции са излишни



Публикацията е редактирана (13-04-18 00:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: flac   
Дата:   13-04-18 00:20

Темата ще се запази ли в Архива на Форума? Надявам се.

За да не пускам Нова такава... "Как мислите - коя година ще спрат

масовото произвеждане на "Огледалките" ? Т.е драстичен спад...


Моля, предположете години само ( календарни - 2020-та и прочее )

Ако има и обосновка - ще се радвам :)[beer] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: hotsnail   
Дата:   13-04-18 01:08

flac какво е драстичен спад?

Ето Канон например тотално

2012 - 1,405,971 милиона йени продажби на фото*
2016 - 1,095,289 милиона йени продажби на фото**

Това драстично ли е т.е. 30% надолу?

за 2017 малко са се възстановили


Прогнозите са лоши за 2018-а също

For interchangeable-lens
digital cameras, demand is expected to decrease moderately.
Projections for digital compact cameras indicate continued
market contraction, centered mainly on low-priced models,
despite solid demand for high-value-added models.
**

Като цяло тоя сегмент на скъпи фото камери отива на зле. По-скоро се връща там където е бил 2000-ата година. Имаше един пик от 2000-ата до 2012 и от там насетне е спад постоянно. ДСЛР-ите горе долу около 2003-а започнаха по-масово да се появяват.

Вероятно баланса ДСЛР и безогледални ще се мести на към безогледлани. Много по-големи са печалбите - няма сложна механика. Когато Канон могат да направят камера като 1ДХ без огледало просто ще махнат окончатлено огледалата, за да им излиза по-евтино производството.....ама това не разбирам как те засяга негативно като клиент?

Хубавото е че вероятно следващите години ще има по-евтини камери и обективи 2-ра ръка. Лошото е, че в дългосрочен план няма да има неща 2-ра ръка изгодни.....

* - http://global.canon/en/ir/annual/2012/report2012.pdf

** - http://global.canon/en/ir/annual/2017/canon-annual-report-2017.pdf




Публикацията е редактирана (13-04-18 01:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: localhost   
Дата:   13-04-18 04:07

Кажи сега в личен план Киро: след излизането на първата А7 колко камери смени и колко $$$ похарчи. Да сравним [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-04-18 08:52

Тоз пък, ти данъчен ли си, къв си? Бе въобще в тая тема доста хора удариха дъното !

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: localhost   
Дата:   13-04-18 09:06

Не бе вежда, да сравним пари/качество. За какво се е борил последните 5 години [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: StraightEse   
Дата:   13-04-18 09:33

fast_eyebrow, по принцип дъното беше ударено с пускането на темата, но това е друга тема :).
Въпросът на localhost е резонен. Сони са най-известни с това, че пускат нови тела като невидели. Интересно е средния Сони потребител, колко често изпитва желание да си смени тялото и как му излиза финансово. 'Щото е кофти да си вземеш примерно а7р 3 и след три месеца да ти пуснат а7 3, който като изключим резолюцията на екрана и визьора, и мегапикселите, не бих казал, че му отстъпва с нещо особено. Аз лично D7200 си го взех преди две година и половина и като изключим краткото залитане да си взема D500, не съм изпитвал особено желание да го сменям.



Публикацията е редактирана (13-04-18 09:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-04-18 09:40

Аз съм с първата а7 и си я ползвам вече 4-та година. Едва ли "средният сони потребител" (каквото и да се има предвид под това понятие) си сменя по-често камерата от един канонски или никонски такъв [smilie3]
като цяло- смешни и дребнави въпроси, в стил "я да ти погледна в купичката"!

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-04-18 09:43

Да допълня, че за 4 години, два пъти си сменях колата. А имам един приятел, дето за това време смени пък две жени! Тоя среден потребител ли е или "курвар", както го нарича бившата му сега?

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: marves   
Дата:   13-04-18 09:45

Тоест, да смятаме че динамичния прогрес на Sony е "лош" и Nikon/Canon са по-добре, само защото пускат едно и също нещо през 2-3 години, което не ни подтиква към ъпгрейд... Не я разбирам тази логика

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: localhost   
Дата:   13-04-18 09:45

Тоя е 'тестер' [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: StraightEse   
Дата:   13-04-18 10:07

marves, не съм казал подобно нещо. Точно обратното, радвам им се, защото колкото повече дърпат, толкова повече карат и другите да правят промени. Просто ми е интересно доколко прецакан се чувства сони потребителят, който си купи р3 за 6700, макар да не саму нужни примерно 42-та мегапиксела, а след три месеца се появи а7 3, с автофокуса на а9, за 2 бона по-малко. Интересно ми е като човек, който признавам си, се изкушава малко от а7 iii.



Публикацията е редактирана (13-04-18 10:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-04-18 10:10

Като реша да сменя камерата, мисля да си взема точно а7RIII, не а7III и не мисля,да си мисля, че нещо съм се прецакал.

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: Aleksandr   
Дата:   13-04-18 10:16

Г-да ЪПГРЕЙДАДЖИИ! Вие съвсем не сте "средни потребители", а фукльовци, които в градинките си имат поне по едно дърво с банкноти, вместо с листа!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: hotsnail   
Дата:   13-04-18 10:27

Интересно видео за хора с обективни активи или пасиви


localhost, StraightEse намирам въпросите Ви за провокативни и не коректни и няма да отговоря по следните причини:

Не помня да съм се женил или омъжвал за някой във форума, за да обсъждаме съвместен бюджет. Човек харчи колкото прецени за каквото прецени според възможностите и желанията си. Същото важи и за качеството - не помня да съм качвал кой знае колко снимки в публичното пространство и не знам някой от фото форум, да ми е партньор с когото споделям какво съм снимал. А и конкретно с хора от този форум НЕ ИСКАМ да споделям и коментирам снимки от 4 години!!!

StraightEse а колко е прецакан някой дето си е взел 5Дс и не му трябвали 50 мп пък после дошъл 5д мк4. А пък тоя дето взел 5д мк4 и не му трябвали цели 5 фпс и после дошло 6д мк2 с шампионските 2к/с......това са пълни глупости. Винаги ще има нова техника. Има по-скъпи и по-евтини модели. За Сони се знае какви са моделите, карат го на поколения. Ако искаш нова камера в даден сегмент просто чакаш камерата от желания сегмент и желано поколение. Сега вадят 3-та генерация - всичките 7-ци са 3-та генерация. Единствената разлика е А9, който е 1-ва геенрация. Аз се чудих няколко месеца дали ще има А7м3 или ще чакат хората да вадят по 10 бона за А9. Има А7м3. Сега чакаме А7с3 евентуално.

Не виждам защо някой взел а7р3 или а9 ще е рпецакан. Камерите са много яки и двете със свои специфични предимства. А9 е най-доброто за събития и спорт от Сони. А7р3 е най-доброто за снимки с повече детайл и желание за обработка. А7м3 е най-добрия компромис. Подобно е на Никонските камери - Д5, Д850 и Д750 или Канонските 5дс, 1ДХ и 5д мк4 (канон има и 6д мк2 и е малко по-объркано...).


Между другото както писаха много професионални фотографи Сони се справя с ергономията доста по-добре от Канон и Никон. Всички Сонита А7 и А9 имат от дадено поколение имат идентични менюта и бутони. Така че ако си профи и имаш две камери А7р3 или а9 за основна и А7м3 за втора камера те са абсолютно еднакви с еднакви бутони, менюта и аксесоари. Всичко от едната става на другата. Тука Канон и Никон почнаха да изглеждат доста смешни и жалки

А да питам дали купилия никон Д750 се чувства прецакан че няма как да провери дали дадена снимка е на фокус? или че няма как да смени функцията на някой бутон? Щото според Никон една опция в менюто струва 1500 лева???



Публикацията е редактирана (13-04-18 10:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Край на Ерата на DSLR!
Автор: farushko   
Дата:   13-04-18 10:55

hotsnail

Какво искаш да покажеш с това видео, което си пуснал? Аз това което виждам е, че половината кадри не са на фокус, а другата половина са на някакво приемливо ниво на фокус.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  20 ..  23  24     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »