Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 За слушалки
Автор: kalvados   
Дата:   16-03-22 18:40

Мисля,че темата ще е интересна за съфорумците!Има хора,които искат качествен звук освен у дома също и от мобилния си телефон.Става дума за слушалки за телефона.Почетох из интернет и видях,че едно от важните спецификации за тях е импендансът(съпротивлението).Скоро си взех слушалки 32 Ohm(ома),разликата от старите ми такива за 5лв. е ...Балкан.Но,човек иска още и още :).Имам песни по 150МВ-24Bit,192 KHz.30 Ома се поддържат от всички телефони.Моя е LG V-серията,със вграден DAC(усилвател).От LG казват,че поддържа слушалки до 300 Ома.И тук започва дилемата - никой производител не пише какви параметри се поддържат изцяло,драйвери,кодеци и т.н,!Въпросът ми е колко Ома слушалки сте слагали на телефони с вграден DAC или LDAC за да слушате качествено музика?

Отговори на това съобщение
 Re: За аудиоманиаци
Автор: hansto   
Дата:   16-03-22 18:45

Аз обичам да случам музиката на колони. Бях взех едни JBL 80 Es преди време с harmаn kardon усилвател. Само че на комшиите не им хареса много :)

Отговори на това съобщение
 Re: За аудиоманиаци
Автор: kalvados   
Дата:   16-03-22 18:46

Моля без глупости,въпроса е за слушалки!!!

Отговори на това съобщение
 Re: За аудиоманиаци
Автор: hansto   
Дата:   16-03-22 18:51

Пише за аудиоманиаци... къде видя глупости?

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: desmes   
Дата:   16-03-22 19:38

Странно ... импедансът да е най-важният за качеството на едни слушалки . Бихте ли споменали къде сте го прочели ?
един сериозен форум , към който бих се насочил.
Също https://www.whathifi.com/

Импедансът е само до напасване с източника . Последното нещо, което има отношение към качеството на звука.


Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: kalvados   
Дата:   16-03-22 19:57

На 100 процента бях сигурен,че темата ще се напълни с простотия.А въпроса е точен и ясен : Въпросът ми е колко Ома слушалки сте слагали на телефони с вграден DAC или LDAC за да слушате качествено музика?

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: OIM   
Дата:   16-03-22 20:56

Ако пуснеш тема за слушалки във фотофорум , нормално ...


Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: kalvados   
Дата:   16-03-22 21:16

Какъв е проблема?Тук има теми за музика,за филми за Еконт.... ???

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: desmes   
Дата:   16-03-22 21:45

Автор: kalvados
Дата: 16-03-22 19:57

" На 100 процента бях сигурен,че темата ще се напълни с простотия . "

Добре ... с червени ще слушате най-качествено !

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Slivenski   
Дата:   16-03-22 22:04





Публикацията е редактирана (20-03-22 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Slivenski   
Дата:   16-03-22 22:14





Публикацията е редактирана (20-03-22 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Yosssarian   
Дата:   16-03-22 22:30

Всъщност, импеданса е единственият съгласуващ параметър между усилвателя и озвучителното тяло - в случая - смартфон и слушалки....Цвета на последните няма чуваем ефект :)

kalvados, вграден DAC и вграден усилвател са две съвсем различни неща.....разбираш ли.....така или иначе, и двете ги има (под някаква форма) във всеки смартфон....

Мисля, че asahi може да даде компетентно мнение по въпроса....



Публикацията е редактирана (16-03-22 22:41)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   16-03-22 22:53

Аз освен да напиша закона на Ом друго не се сещам. Ама ако искаш да слушаш качествена музика от телефона си вземи слушалков усилвател и ще ти се отворят чакрите.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   16-03-22 23:05

Един добър пример.
В личен план когато се налага да слушам на слушалки предпочитам плеър пред телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: landstar   
Дата:   16-03-22 23:08

Щях да ти препоръчам Sennheiser Momentum 3, но като ти гледъм екшън профила мисля, че някакво Bose най- ще ти мяза. От телефона ако слушаш голяма разлика няма с какви си. Съпротивлението - по-голямото дава по-малко изкривявания. Първите цитирани са 600 Ома, но за телефон всичко ти върши работа. Приложения препоръчвам Foobar 2000, BOOM. И двете свирят flack файлове на висока резолюция. За LG не знам какви дакове вграждат но при всички случаи външен ДАК е много по-добре. Имаше едни Flydragon, колкото флашка на размер.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Konstantinov   
Дата:   16-03-22 23:22

При озвучителните тела и слушалките най-важното е да ги чуеш и да ти харесат.Ако си от София иди в този магазин https://vsystem.bg/slushalki-sennheiser-momentum-3-wireless-cherni и пробвай, аз си взех тия блутут за 569 лева.На телефона може да си намериш нещо в ютюб дето се чува добре за проба или си запиши нещо.Възможно е 300 или 600 ома да се чуват по слабо и да трябва междинен усилвател за слушалки.Гледай децибелите на волт дето ги дават , ако е над 100 е добре.
Там има Sennheiser,Audio-Technica, beyerdynamic.Гледам слушалки 32 ома по 1800 лева beyerdynamic-не може да са лоши.Преди 40 години слушах едни филипс по лиценз на кос с 6 пасивни мембрани 300 ома и се чуваха много добре.



Публикацията е редактирана (16-03-22 23:35)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: petronix   
Дата:   17-03-22 00:23

Лосчо, за да слушаш качествено музика е важен един друг параметър. Нарича се "отношение сигнал/шум". Измерва се в dB. Колкото по висока стойност има този параметър, толкова повече гаранция за качество имаш. При HiFi системи (слушалки) е над 100 dB. Притежавам слушалки Magnat LZR 980 Premium с "отношение сигнал/шум" 120 dB.



Публикацията е редактирана (17-03-22 00:29)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   17-03-22 01:39

kalvados, както вече ти казаха DAC не е усилвател, а е чип, който конвертира дигиталния сигнал в аналогов. От него зависи дали ще може да възпроизведе твоите висококачествени файлове.

Омовете нямат отношение към качеството на звука.

Yosssarian не всички телефони имат DAC. Много от по-новите( тези, които нямат изход за слушалки) нямат DAC. А DACкът е в адаптера, който ти трябва, за да включиш слушалки в него.

Konstantinov цената изобщо не е гаранция за качество. А при звукът трябва по скоро да се говори за вкус. Може слушалки за 2000 лева изобщо да не можеш да ги изтърпиш и една минута на ушите си!!! А също така с блутут не можеш да слушаш високо качество! Трябва си кабел.

Качествен звук, и то брутално качествен, може да се получи с телефон. Аз го получавам. Скъпичко е, но е страхотно! Ето как слушам аз, когато съм на слушалки:

1. Абонамент при Tidal с най-високото качество. Spotify го забрави.

2. Външен усилвател с DAC. Не можеш да минеш без това. Моят е ifi hip-dac 2 . С батерия е и е доста малък. Страхотен саунд!

3. Готини скушалки, на които звукът ти допада. При мен след много сравняване са HiFiMAN Ananda

Сега ще напиша конкретно за твоя случай kalvados каквото знам: LG V серията е много добра за слушане на музика. Но с добър външен усилвател/dac ще е по-добре. Не знам кой модел имаш, но примерно за V30 вградения усилвател в телефона минава в някакъв по силен режим при слушалки с над 50 ома. Така поддържа и слушалки с по високо съпротивление. Общо взето можеш да ползваш всякакви слушалки.

P.S. kalvados не виждам някой да е писал простотии в темата ти. Има доста грешни неща, повечето от които са написани от теб. Не обиждай хората.



Публикацията е редактирана (17-03-22 03:18)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: GenaDP   
Дата:   17-03-22 01:58

"...не всички телефони имат DAC. Много от по-новите(тези, които нямат изход за слушалки) нямат DAC"

Не думай! А как възпроизвеждат музика през вграденото говорителче? В цифров вид може би? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   17-03-22 02:01

GenaDP [smile] Разбира се, че имат. Но не и към USB изхода. Там излиза естествно дигитален сигнал.

Защо трябва да се заядеш[smilie11]



Публикацията е редактирана (17-03-22 02:37)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: GenaDP   
Дата:   17-03-22 03:05

И защо трябва да се изкарва аналогов сигнал през USB-то? За тази цел си има аудио жакове.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   17-03-22 03:09

Какви аудио жакове? Повечето нови модели телефони нямат.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: GenaDP   
Дата:   17-03-22 03:17

Е, моят има. Тези, които имат само USB дупка - със сигурност имат и аналогов аудио вход и изход, изкарани на въпросното USB.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   17-03-22 03:20

Нямат. Дай да не спамим темата с този въпрос. Така или иначе при посочения от автора модел си има всичко вътре.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: GenaDP   
Дата:   17-03-22 03:23

Ако нямат, как според теб работят жичните хендсфрийта на тези телефони? По телепатия? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   17-03-22 04:31

Имат вграден DAC в букcата. Има телефони, които поддържат аналогов сигнал през USB C, но само някои са така. А и там няма никаква стандартизация и има често несъвместимости.
По новите модели на Самсунг примерно предават само дигитален сигнал и изискват DAC в слушалките или адаптер.



Публикацията е редактирана (17-03-22 10:21)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   17-03-22 08:46

Мда. Затова има преходници USB-C to 3.5 phone jack по $20 и повече, на които им рекламират чипа. Колкото до вградения говорител не му се подава аналогов сигнал, а PWM единици и нули.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: baron_barbaron   
Дата:   17-03-22 11:30

Могила, всички телефони имат по няколко DAC. Aко нямат няма как да чуваш човека отсреща ;) DAC не се използва само за слушалките. А да не говорим по колко ADC-та имат...

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   17-03-22 11:45

Eто един батко




Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: petronix   
Дата:   17-03-22 11:47

DAC (Digital Analog Convertor) e цифрово-аналогов преобразувател. Защо се използва? Как мислите? Защото по произход звукът уважаеми е аналогова величина, съвкупност, съставена от отделни звукови вълни (хармоници). В съвременната дигитална ера звукът, за да се възпроизведе от говорител, както писа някой е необходимо да се конвертира от цифров в аналогов формат. Това прави DAC. Обратно, за да се внесе звуков сигнал в съвременно дигитално устройство, той трябва да се дигитализира с аналогово-цифров преобразувател (ADC). След това вече е на разположение в съвременните устройства за обработка, съхранение, разпространение и възпроизвеждане.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   17-03-22 11:55

baron_barbaron Разбира се, че имат. Това вече го писах, но явно четеш избирателно.

Това така или иначе изобщо не е по темата. Тук се говори за слушалки.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: kalvados   
Дата:   17-03-22 12:49

2 страници изписани и никакъв отговор на въпроса ми!!!Ще го задам пак - Въпросът ми е колко Ома слушалки сте слагали на телефони с вграден DAC или LDAC за да слушате качествено музика?Без външни усилватели!!!

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   17-03-22 13:06

Уточни си модела на телефона. Не сме длъжни да знаем какво е 5 серия LG.
Колко ома слушалки сме слагали на нашия телефон няма сериозна връзка с твоя телефон. Телефоните не са еднакви.
Какво е качествена музика по моите и неговите критерии няма никаква връзка с твоите критерии. Субективно е и не става за сравнение.
Всеки телефон с 32 ома слушалки трябва да дава достатъчно по интензитет звуково налягане и да го чуваш добре.
Съвременните телефони имат 3 вида изходни нива. Най-високото е 1.8V. С 300 ома слушалки се получават около 10 миливата електрическа мощност. Това ще е най-тихото ниво, което можеш да постигнеш. Какво ще е звуковото налягане зависи от чувствителността на слушалките.

За по-просто - избирай 32 ома и няма да имаш проблеми.


Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: baron_barbaron   
Дата:   17-03-22 13:18

kalvados Омовете, са импеданс, не съпротивление. Сиреч, те са толкова само в една определена честота. И при различните слушалки кривата на съотношението съпротивление / честота е различна така или иначе. Така че, ако трябва да сме конкретни, няма правилен отговор на въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   17-03-22 13:21

kalvados Нали ти написах конкретно с тази серия телефони, че можеш всякакви омове да ползваш. Или не четеш и ти? Нито пък пишеш какъв точно модел телефон имаш.



Публикацията е редактирана (17-03-22 13:25)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: nyamago   
Дата:   17-03-22 13:27

> Въпросът ми е колко Ома слушалки сте слагали на телефони с
> вграден DAC или LDAC за да слушате качествено музика?Без външни усилватели!!!


24 и 64 Ома, вторите звучаха забележимо по-добре, но едва ли е заради импедансе, като цяло бяха много по-висока класа (и твърде скъпи за мене, само ги пробвах). В това дето споменаха за цената има нещо вярно, но не цената прави добрия звук - просто качеството струва повече, за да се постигне.

И въпреки, че не е точен директен отговор на конкретния въпрос: добър компромис са висока класа безжични слушалки. Прескача се вградения ЦАП и усилвател, но външният не го мъкнеш като отделно устройство, а е вграден в слушалките (и от 300-400 евро нагоре е със сигурност по-добър от тоя в телефона). И импедансът е гарантирано оптимизиран, не се налага да го търсиш и нагаждаш.

[beer]



Публикацията е редактирана (17-03-22 13:29)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Slivenski   
Дата:   17-03-22 13:33





Публикацията е редактирана (20-03-22 18:01)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: kalvados   
Дата:   17-03-22 14:03

Благодаря nyamago ! Безжичните са решение,но при тях лошото е,че изтощават бързо телефонаПуснах темата защото бях набелязал едни на 250 Ома,но на сайта им пише,че искали усилвател.За телефона ми пък четох,че поддържа слушалки до 300 Ома - на кого да вярваш! :)Май компромиса е 80 Ома,средата между масовите и студийните слушалки!Примерно едни Beyerdynamic DT 770 на 80 ома.Още веднъж ти благодаря nyamago ![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: nyamago   
Дата:   17-03-22 14:22

Омовете при повечето производители са мерени на 1кХц синусоиден сигнал. Ако търсиш качествн звук, сравнявай и равномерност (!) на честотната характеристика, не просто границите ѝ от- до-, с които и евтините ментЕта се репчат. Равномерността я дават само най-сериозните фирми, на другите не им изнася да я показват.

За съгласуване с усилватлчето в телефона освен импеданс гледай също и чувствителността на слушалките (sensitivity), която - ако фирмата не я показва, сигурно има защо. А в твоя случай е важно защото малкото вътрешно усилвателче, за да подкара по-нечувствителни слушалки, ще изкривява повече. А също и ще консумира батерия (не съм сигурен дали дори в идеален режим вътрешният усилвател консумира по-малко от БТ радиото?)...

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: kalvados   
Дата:   17-03-22 15:05

Господ здраве да ти дава ! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   17-03-22 18:27

Вътрешният усилвател харчи по-малко от БТ модула. В съвременния телефон крайното стъпало най-често работи в Class G като целта е optimal performance at the lowest power.


Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: juslen   
Дата:   17-03-22 19:08

За всеки смартфон само с micro USB Type C порт си има съответният адаптер за 3.5мм жак.....Така, че който иска може спокойно да си върже жични слушалки и на телефон без вграден 3.5мм изход...

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: juslen   
Дата:   17-03-22 19:09

''А DACкът е в адаптера, който ти трябва, за да включиш слушалки в него''

Това беше рядко глупава глупост.......

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: GenaDP   
Дата:   17-03-22 19:30

''А DACкът е в адаптера, който ти трябва, за да включиш слушалки в него''
Това беше рядко глупава глупост.......


Звучи тъпо, но се оказа, че е истина - в някои телефони на USB дупката не е изведени аналогов сигнал (въпреки, че по 3.0 спецификацията има запазени пинове за тази цел). Идеята за подобно решение не е ясна, най-вероятно да се поспести някой долар от себестойността, и основно - да му е гадно на потребителя...

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   17-03-22 20:13

juslen не се изказвай неподготвен.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: juslen   
Дата:   17-03-22 20:48

[shtrak]



Публикацията е редактирана (17-03-22 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   17-03-22 21:20

"Автор: GenaDP
Дата: 17-03-22 19:30

Идеята за подобно решение не е ясна, най-вероятно да се поспести някой долар от себестойността, и основно - да му е гадно на потребителя..."

Спестява се една дупка в корпуса и намиращата се зад нея женска букса. Дакчето е в големия чип и остава неизползвано. Увеличава се надеждността. Но има друго, което не отчитаме. В тази дупка не се пъха само слушалковия жак TRS, ами и другия TRRS, с повечето пръстенчета. Доскоро с него се свързваше и управляваше жичното хендс фри и дистанционният спусък. Откакто блутут устройствата иззеха тази функция дупката стана по-малко използвана. Даже от Еппъл съвсем я бяха отстранили.

Ако потребителят иска да му е хубаво ще ползва външен дак и усилвател. Ще може да си избира качествени, по-качествени и най-качествени, съответно най-подходящи за неговите суперски слушалки. Тези решения са по-добри от най-наточените слушалки, забити в 3.5 милиметровата дупка. За базови нужди нека ползва блутут слушалки.

Ако на някой му се занимава може да проследи какво се случва на пазара на жични и безжични слушалки като брой продажби и приходи. След това да анализира какво се промени след като Еппъл купи Beats. Помните ли Dr.Dre и Jimmy Iovine?


Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Hsathv   
Дата:   17-03-22 23:55

Та по темата на автора. Телефони, mp3 плеари, стандартни компютърни звукови карти и изобщо всички бъзикни с работно напрежение до 5 волта се използват препоръчително със слушалки 32 има. Реално може до към 64 ома. Нивото на сигнала е ниско и не може да разклати студийните високоомни слушалки ефективно. Студийната техника работи с много по високи напрежения. Най общо казано звука е тих. Слагането на слушалки с висока чувствителност компенсира донякъде нещата но не е панацея. Не е критерий, че хубавите слушалки са с висока чувствителност. Напротив. Мембраната е много мека, хода е много голям и примерно баса е доста разплют. Сега на някой чалгар това може да му хареса, така, че не си налагам мнението. Много слушалки са минали през ръцете ми и мога да кажа, че в ниския ценови клас най-ми харесват Grado sx-80. 40 омови открита система. Студийните без усилвател не стават. И изобщо какво качество чакате от телефон? С тези крайни стъпала клас D или G, за нищо не става. Пък тези дакове вградени в буксата са направо смешни.



Публикацията е редактирана (18-03-22 00:06)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: petervassilev   
Дата:   18-03-22 01:21

Някой да препоръча преносим външен лампов усилвател с ЦАП за още по-високо качество на звука? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   18-03-22 08:20

Под 5 кг. трудно ще намериш.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   18-03-22 09:31

Hsathv с изключение на LG V серията. Там са наблегнали на тема звук. Могат да се ползват високоомови слушалки. Даже казват хората, че с над 50 ома е по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   18-03-22 09:41

petervassilev има хубави малки портативни лампови усилватели за слушалки. Скъпи разбира се. И не са 5 килограма.

Cayin C9

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   18-03-22 09:50

От тази картинка директно могат да се сравнят параметрите на полупроводниковия и ламповия усилвател:



Добре, че има нелампова възможност. В противен случай трябва да се гравитира около контакта.


Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: kalvados   
Дата:   18-03-22 11:27

https://www.reddit.com/r/lgv20/comments/58wpok/headphone_testing_with_the_v20_in_hifi_dac_mode/

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: petervassilev   
Дата:   18-03-22 16:14

@Mogila, @asahi

Интересна информация, меломанското хоби се оказва не по-евтино от фотографското, техничарската част на дискусията ми е интересна и полезна. Въпреки че използвам захлюпващи слушалки само в самолет, за да не слушам бърборковците наоколо, пък и слухът ми вече чува най-високите честоти (напр. струнните в оркестъра) само на живо в зала. Може би заради евтините слушалки или липсата им в записите.

Не очаквах цените на качествената аудио техника да са толкова високи. За тези 2000+ долара (ЦАП с усилвател) човек може да си купи билети и да слуша всяка седмица качествени концерти на живо в концертна зала или опера в продължение на 1-2 години.


Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   18-03-22 18:40

Който има желание, време и физическа възможност ще намери начин да стигне до живата музика.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   18-03-22 18:53

petervassilev има качествени и ефтини. Това сега е много скъп пример.

След като слухът ти във високите честоти е отслабнал, можеш да си купиш страхотни слушалки на не много висока цена от примерно beyerdynamic или Зенхейзер. Там високите са често доста силни и аз не мога да ги изтърпя и една минута. Прекалено детайлни са, но за теб може да са много подходящи.

Хубавият звук не заменя концертите. Това са две тотално различни неща.

А хубави слушалки няма да ти помогнат да заглушиш бърборковците, защото те са отворени. Тоест не заглушаеат изобщо околната среда, а и тези около теб чуват за съжаление музиката.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: KrastevK   
Дата:   18-03-22 21:31

Качеството е субективно,за едни е качество за други не.Бих споделил относно блутут слушалките:За възможно най_качествен звук се иска добър блутут кодек поне ApтХ или по високо,но трябва и телефона да поддържа кодека на слушалките,защото ако телефона поддържа добър кодек а слушалките не тогава се свързват на максимума на слушалките и обратното.За 95% от потребителите ААС и Aptx е предостатъчно,относно батерията има модели с много добри батерии.Предимство е липсата на кабел и някой екстри които предлагат например заглушаване на околен шум(някой модели се справят изненадващо добре)Аз лично минах през B&O, Sennheiser Momentum 2,Klipsch T5 и сега съм с най-евтините от всички Anker soundcore liberty air 2(цена качество нямат аналог).

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Hsathv   
Дата:   18-03-22 21:51

Автор: Mogila
Дата: 18-03-22 18:53

petervassilev има качествени и ефтини. Това сега е много скъп пример.

Този пример също показвае, че има също некачествени и скъпи. Този хибрид е много далече от ламповия звук и освен малкия габарит други предимства няма. Самото ламбе е проектирано и произведено за съвсем други цели и влагане то му в усилвател за слушалки е поредния опит да се бръкне дълбоко в джоба на псевдоаудиофилите. Реално неуспешно. Темата отдавна е дъвкана по аудиофорумите и няма смисъл да я претопляме. На времето имаше една дънна платка, мисля, че беше на Abit, и вътре крайното стъпало на вградената звукова карта беше лампово. Също неуспешен опит, макар, че беше представено като супер-дупер аудиофилско и струваше една камара пари. Просто козата си иска пръч. Пък реално ламповия звук е далече от качествения звук, но много хора го харесват.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   18-03-22 23:48

По-скоро харесват идеята да има лампа. Ако опънеш пердето пред слушателя настава объркване или неловко мълчание.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: GenaDP   
Дата:   19-03-22 01:01

"Пък реално ламповия звук е далече от качествения звук, но много хора го харесват."

Мдам, според определението на феновете - ламбеният звук e мьэк. Но има и по-луди - един познат записва дискове и плочи на касети, и се кълне, че от лентата се чувало по-добре. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: nyamago   
Дата:   19-03-22 01:42

> "Пък реално ламповия звук е далече от качествения звук, но много хора го харесват."
>
> Мдам, според определението на феновете - ламбеният звук e мьэк. Но има и по-луди - един познат записва
> дискове и плочи на касети, и се кълне, че от лентата се чувало по-добре...

И е прав! За себе си. Поне с това сме съгласни, че т.нар. "звучене" (на гласове, инструменти и устройства) е дълбоко субективно понятие с много слаба корелация към обективните (подлежащи на измерване) характеристики. Като е субективно, значи комбинацията от опит* и вкус** решава какво е 'добро звучене'.

* Опитът е какво си чувал на най-ранна възраст, какво си слушал най-много в живота си и какво е било най-хвалено в обкръжението ти.

** Вкусът (казват) се възпитава, та също се свежда до опит [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Slivenski   
Дата:   19-03-22 15:30





Публикацията е редактирана (20-03-22 18:01)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   19-03-22 17:51

Звукът не може да се измери. Могат да се измерят конкретни акустични параметри на залата/помещението и да се охарактеризира музикалният тракт - налични честоти, темпо, динамика. От тези данни може да се направи прогноза как ще звучи нещото някъде, а след това да се направят промени, които да подобрят това звучене. Така лесно можем да установим, че не става да слушаме рок в дълъг коридор или хаус в банята. Но пък може да съществува зала, в която и двата стила да звучат добре.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   19-03-22 18:17

Не мисля, че някой смята ламповият звук за по-качествен. По-скоро за по-приятен. Поне аз смятам така. И за това ползвам хибриден усилвател с лампов предусилвател. В крайна сметка слушането на музика е за удоволствие, а не за гонене на някакви характиристики.

Когато човек има възможност да сравни в неговите условия в къщи, тогава може доста ясно да се реши, кое по му допада.

Иначе за акустиката в залите... това също е много относително.



Публикацията е редактирана (19-03-22 18:17)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: petervassilev   
Дата:   20-03-22 01:23

Slivenski: “Но съм слушал музика в няколко добри концертни зали, проектирани специално да бъдат такива, и смея да твърдя, че разликата е осезаема, в сравнение с местното читалище.”

Всъщност, много от по-новите “концертни зали, проектирани специално да бъдат такива” ги проектират и строят предимно по търговски “мултифункционални” критерии - така, че да има добра видимост от максимален брой места за зрителите. Плюс големи допълнителни помещения с барове за паузите и други удобства. За да се продават повече и по-скъпи билети. За възложителите на проектите за зали е по-важно какво се вижда, а не какво се чува от зрителите. Акустиката (за симфоничен оркестър) съвсем не е на първо място, многократно добавяните коригиращи висящи панели под високия таван на Берл. филфармония и др. са пример за това.

Такива са и големите кръгли зали с по-централно разположена сцена, като залата на Берлинската филфармония, подобни нови кръгли зали с много места с добра видимост в големите европейски и руски градове, дори новата зала в Цариград. Такава е и старата Роял Албърт хол. Също и другите две захлюпени нови караянови зали в Залцбург, конгресният НДК, дори Барбикан (там в тоалетната мъжете се нареждат един до друг като другарчета срещу една модерна метална стена, няма индивидуални писоари или прегради [smile] ). Някои от тези зали може да стават за поп музика с майсторско озвучаване с високоворители заради многото места и добрата видимост, но оркестрите не звучат много добре в тях.

Счита се, че оркестрите, вкл. камерните, звучат най-добре в по-старомодните по-малки парапелепипедни зали, напр. виенската Музикферайн, с много стари дървени сцени и оптимално (немного) висок таван. Залите в нашите читалища обикновено отговарят на тези критерии (за камерни оркестри и ученически хорове, разбира се), а зала “България” (с отлична акустика за почти всички места, но обикновено с много малко публика), Софийската опера (идеална акустика заради малкия размер и отразяващата плоскост точно над оркестъра), донякъде Бургаската опера и много зали в България с по-традиционна конструкция отговарят на тези условия за класическа музика.

Залите вече се проектират и строят за по-глухи хора, които да виждат добре сцената и да могат да щракнат селфи и снимка с телефона си в края на концерта [smile].



Публикацията е редактирана (20-03-22 01:25)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   20-03-22 10:00

Имам познати, които се занимават с акустично проектиране и те казват, че по техни проекти вече има изпълнени нови обекти. Освен зали има и друг тип помещения.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Hsathv   
Дата:   20-03-22 10:24

Абе с две думи, наковеш ли си у вас гипсокартона и постелиш ламината, хубавия звук го забравяш.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Slivenski   
Дата:   20-03-22 11:10





Публикацията е редактирана (20-03-22 18:01)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   20-03-22 13:32

Tцъ. Под 200 ms. Има една честота на Шрьодер*, ама не искам да ви дотягам със скучна теория.






_________________________________________________
* Шрьодер не е Шрьодингер , който не може да си открие котката.


Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Slivenski   
Дата:   20-03-22 13:54





Публикацията е редактирана (20-03-22 18:02)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   20-03-22 15:32

Говоря за помещение, в което се чува добре какво е направил изпълнителят или тонрежисьорът, а не какво е скапала акустичната обстановка. При темпо 100 bpm и време за отзвучаване 1s в залата ще звучи един силен основен такт на всеки 0.6 s, а след него в произволен ритъм ще се обаждат 2-3 такта със затихваща сила и фаза, зависеща от това къде си седнал. Ще звучи нещо като преминаващ през дефиле влак. Представи си как ще звучи тази песен , която е със 100 удара в минута. За тази песен няма да има никакъв проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Slivenski   
Дата:   20-03-22 17:06





Публикацията е редактирана (20-03-22 18:02)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: kalvados   
Дата:   20-03-22 17:53

Поздрав за интИлигентите дето си разменят тук в темата рецепти за джуркан боб и упътвания за плетиво на ЕДНА кука !!!!!https://www.youtube.com/watch?v=ikwBvHX1KgA
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: mihalo   
Дата:   23-03-22 02:07

Автор: asahi
Дата: 20-03-22 13:32

Tцъ. Под 200 ms. Има една честота на Шрьодер*...


За това ли говориш?

Редакция: Линка за Уикипедия не ми е конкретно по въпроса, а ми е интересно.



Публикацията е редактирана (23-03-22 02:24)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   23-03-22 12:38

Този блогер нещо не мога да го разбера от пръв поглед, а не ми се задълбочава.
За честота на Шрьодер ползвай това определение.


Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: kalvados   
Дата:   21-04-22 16:36

За интересуващите се - в интернет,няма да казвам на кои сайтове за да си няма проблем Фотофорум-а,има работещи (кракнати) версии на jetAudio HD Music Player Plus.Поддържа 192 kHz и 32 Bit FLAC файлове.Красота!!![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   21-04-22 21:53

Хайде на безплатното!


А тук има и платени. Слушате ли DSD?


Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: nyamago   
Дата:   22-04-22 14:15

^ Интересен плейър, но нещо не ми се подкара: настоява да се ползва с мобилния ап, пък той крешва [smilie2] Освен това при инсталациите забелязах доста обвързване с марки и фирми, което не винаги ме привлича...

От другия списък познавам Foobar2000, ползвах го преди години с един NAS диск, но е доста остарял и без цветен и секси GUI изглежда като някаква самоделка от времето на DOS (пък и технически / аудиофилски може би не е напреднал много оттогава). Не бих се връщал към него.

Извън тоя списък, намирам този също безплатен плейър за доста способен и не звучи зле.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: kalvados   
Дата:   22-04-22 14:34

nyamagо : Колега,плейъра за който писах е за Андроид смартфони!Поддържа 192 kHz и 32 Bit FLAC файлове.НИКОЙ безплатен плейър не поддържа такива параметри на плейваните песни - НИКОЙ !!!



Публикацията е редактирана (22-04-22 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: nyamago   
Дата:   22-04-22 15:27

написа:
> Колега,плейъра за който писах е за Андроид смартфони!

Аз пък писах за Hysolid, посочен от @asahi (само с една стрелкичка нагоре, ще рече - предния пост).

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: kalvados   
Дата:   22-04-22 16:12

192 kHz и 32 Bit FLAC файлове.НИКОЙ безплатен плейър не поддържа такива параметри на плейваните песни - НИКОЙ !!!

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: nyamago   
Дата:   22-04-22 18:10

> 192 kHz и 32 Bit FLAC файлове.НИКОЙ безплатен плейър неоддържа
> такива параметри на плейваните песни - НИКОЙ !!!

Отново за Андроид ли говориш?

Впрочем, любопитно ми е: кой издава музика в 32-битов FLAC и къде намираш такива източници? С каква система ги слушаш? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   22-04-22 22:03

Най-готиният плейър за Андроид е USB Audio Player Pro.

С него слушам 352kHz 24bit



Публикацията е редактирана (22-04-22 22:42)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Yosssarian   
Дата:   22-04-22 23:11

- " 192 kHz и 32 Bit FLAC файлове." Баси, колко е напреднала цивилизацията.....
Повечето от Вас (нас) не чуват по-нагоре от 14 kHz....то и това не е малко де.....да не говорим за разлика между двете уши по-голяма от 6 dB, нито пък за тинитуса (ако го имате), който драматично стеснява динамичния обхват....Да не говорим за порядъка на изкривяванията, които всяко едно озвучително тяло (в това число и най-наточените слушалки) внасят...Да не говорим за слушателска култура.... :)
Направете си аудиограма, разгледайте резултата - отрезвяващо е....
Освен това, дали пък най-добрите образци записи от всички жанрове вече не са записани? И то в преддигиталната епоха? Един съвременен ремастер от оригиналните master tape, направен в условията на съвременната техника и възможности за висока резолюция не е никаква гаранция за по-добър звук.....освен да получите, може би, резултата, известен като "Loudnes war"....Слушайте музиката, не звука...Над едно определено ниво нагоре, нулите след запетаята в техническите характеристики на устройствата сами по себе вече не са толкова важни....
Пътя към по-добрия звук е съвсем друг....Мисля, че asahi е човека, който може да внесе компетентно просветление сред аудиторията.....
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   22-04-22 23:23

Yosssarian ние музиката си я слушаме и се наслаждаваме. А като ни се предлагат албумите с такива характеристики какво да правим? Да ги анатемосаме и спрем, защото са с прекалено много kHz ли?

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   22-04-22 23:34


https://photo-forum.net/static/site_pics/2022-04/1650659494_img-20220422-wa0000.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Yosssarian   
Дата:   23-04-22 01:59

И аз я слушам и се наслаждавам. Въпросът е какво всъщност се крие зад тези "характеристики и прекалено много kHz". Това не е ултимативната рецепта за по-добър звук(само по себе си).....Един запис или е записан както трябва (това може да е дори в 50-те или 60-те години на миналия век), и мастериран после грамотно (изцяло аналогово например), или пък - не. По-високата резолюция няма да го направи по-добър. Замисляли ли сте се, как точно я "чувате" по-високата резолюция? Ами от грамофонната плоча(ако е записана директно от мастър тейпа, без дигитална обработка) резолюцията каква е? М? По-висока, или по-ниска? Както и да е.... :)
[beer]



Публикацията е редактирана (23-04-22 02:22)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   23-04-22 08:47

Мога да просветлявам някой или някой да ме просветлява когато се разискват технически аспекти в аудиото. Ако става въпрос за филии и фобии психолозите и психиатрите са по-подготвени.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   23-04-22 10:10

Разбира се, че ако е записана зле, музиката си звучи гадно, дори с по-добра hifi техника кофти записаната музика звучи още по гадно. Това всичко е ясно. Защо изобщо да го коментираме?
Плочи естествено е готино, но не мога да си позволя много добра такава система.

Характеристики не ме интересуват, но ги има и ги обсъждаме. За мен е важно само да не слушам мп3 качество, защото там се усеща много и си е гадно.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   23-04-22 13:38

За мен е по-важно музиката да е достъпна. Като чуя някоя песен да мога с лекота ад намеря дискографията на изпълнителя или ако излезе нов албум да го чуя сега, а не след 3 месеца. С тази задача дигиталните стрийминг платформи срещу малко заплащане се справят отлично.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: nyamago   
Дата:   23-04-22 15:58

> "За мен е важно само да не слушам мп3 качество, защото там се усеща много.."

МР3 не е мярка или стандарт за качество, а само формат за съхранение на данни. В него качеството варира от земята до небето - не само по технически параметри, а и по грамотност на използване на формата.

Колко 'много се усеща': сигурен съм, че за някои качествени МР3 файлове - при сляп тест срещу друг формат по твой избор - отгатването ти няма да е по-добро от 'ези-тура'.

Освен ако под неофициалния термин "МР3 качество" имаш предвид типичните масови пиратски файлове от 90-те [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: mitpis   
Дата:   23-04-22 20:06

asahi" За мен е по-важно музиката да е достъпна. Като чуя някоя песен да мога с лекота ад намеря дискографията на изпълнителя или ако излезе нов албум да го чуя сега, а не след 3 месеца. С тази задача дигиталните стрийминг платформи срещу малко заплащане се справят отлично."

За мен пък е важно музиката да е качествена, предпочитам по-малкото количество, неща които харесвам, но да е на СД или плоча или качествена касета със съответната визия, която е част от концепцията на албума. Днес музиката се е превърнала в някакъв фон, когато пътуваш в автобуса, работиш на компютъра, ходиш в тоалетна и т.н, има хиляди групи и изпълнители в различни жанрове, което е добре, обаче като цяло от многото информация в главата нищо...



Публикацията е редактирана (23-04-22 20:07)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   23-04-22 20:14

Nyamago очаквах подобна реплика. Ясно ми е, че има различно качество. Каквото и качество да е, чуй със сериозни слушалки и усилвател и ще усетиш може би и ти разликата. Аз достатъчно съм сравнявал.

Пък и няма никакъв смисъл да слушам мп3. Вече CD качество е супер достъпно.

Искам като си пусна John Scofield Quartet вечер след работа да се чувствам все едно съм в студиото. И е така[smile]



Публикацията е редактирана (23-04-22 20:15)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: kalvados   
Дата:   23-04-22 21:02

Mogila , ами нали за това е темата - пичовете с DAC в телефона си само си слагат един хубав плейър,дават някой лев за качвствени слушалки и ....все едно са в студиото.Без да снасят хиляди цифри за уредби,усилватели и колони!Качествено музика се слуша САМО на слушалки и то през кабел - BLUETOOTH -а няма достатъчно пренос.Що беше нужно да се вади от 1000 кладенеца вода!То не бяха концерти,реверберации,закони на Шрьодер - глупости и простотии!!!



Публикацията е редактирана (23-04-22 21:04)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: mitpis   
Дата:   23-04-22 21:24

Kalvados, що да не се снесе една цифра за качествени колони, усилвател, грамофон и т.н.кефа цена няма.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: kalvados   
Дата:   23-04-22 21:31

mitpis : Който иска - да снася,няма лошо.Аз лично мисля,че на слушалки ще чуеш повече от музиката.Пък и можеш да си усилиш ... по всяко време на денонощието! :)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: nyamago   
Дата:   23-04-22 22:10

За всеки влак си има пътници. И за всеки пътник - влакове.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   23-04-22 22:37

Един хубав малък преносим усилвател за слушалки с DAC изобщо не струва много.

Да със слушалките чувам повече неща и може би по-добре, но с колоните ми е понякога по-кеф, а и като сме двама или повече хора няма как със слушалки [smile]

Басите на слушалките няма как да ме побутнат в корема[smilie25]

Двата варианта са доста несравними. Имат си предимства и са подходящи в различни ситуации.



Публикацията е редактирана (23-04-22 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   23-04-22 23:05

Ако влезеш в студиото със Скофийлд пак няма да те побутне нещо в корема. Но пък си свободен да чувстваш и търсиш каквото си поискаш.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   23-04-22 23:13

Там няма да ме побутне Асахи [smilie18], но при някои албуми на Джон Лии Хуукър примерно ме побутва.

Абе има и при Скофилд албуми, при които ме побутва. Примерно Überjam Deux.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   24-04-22 00:25

А бе побутва те, защото тонрежисьорът така е решил. На живо обаче няма да те побутне. Поне не при тези изпълнители и жанрове.

На рок концерт може да усетиш физически звуковата вълна. Най-високо налягане съм наблюдавал при Моторхед. Пак тонрежисьорът е замесен.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   24-04-22 01:14

Да, на живо не е така. Няколко пъти съм го слушал.

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: nyamago   
Дата:   24-04-22 01:28

То зависи и от корема - някои са по-чувствителни [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Yosssarian   
Дата:   25-04-22 01:10

"То зависи и от корема - някои са по-чувствителни"

Или пък - не. Всяка аудиограма по традиция се отбелязва с два цвята - червен, за костната проводимост (тук се включва и корема на практика), и син - за въздушната такава...Слуховото възприятие, и евентуалното му нарушение се отчита само по въздушната проводимост ( синия молив ) - стандартизирано се прави като средно аритметично за двете уши, за точно определени стойности в dB - при 500 Hz, 1000 Hz, 2000 Hz, 4000 Hz. Всичко нагоре изглежда не е определящо!?!?!? Ама как така....
Хора, слушайте си музиката, не дакове, плеърите и аудиограмите, и ще бъдете щастливи... :)
Една закачка от мен - защо хора, чиято аудиограма безспорно показва, че от 14 kHz (синусоидален сигнал !!) нагоре не чуват нищо, на сляп тест с реални озвучителни тела и музикален сигнал (музика някаква) безпогрешно познават кога е включен супертуитър, който започва да излъчва от 20 kHz, или дори повече kHz нагоре.....???
[beer]



Публикацията е редактирана (25-04-22 02:27)

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: nyamago   
Дата:   25-04-22 02:32

> "Или пък - не. Всяка аудиограма по традиция се отбелязва с два цвята - червен, за костната проводимост (тук се включва и корема на практика).."

А дали? В моя корем (за други не знам) няма кости - каква костна проводимост. (И без майтап: има тъкани, които повече затихват трептенията, отколкото да ги предават)...

Дали пък оня 'бас дето те удря в корема' (споменат в горни постове) не идва именно с въздушната вълна, в резултат на големите амплитуди на ниските честоти и създаването от мощни системи налягане? Само питам [smilie8]

И дори така да е, със сигурност различни хора го усещат различно, така че в шегата ми за чувствителните кореми (съболезнования за който го е приел сериозно) може да има нещо вярно, а? [smilie6]

Иначе, да - слушаме си музиката и оставяме даковете, плейърите и аудиограмите за нездрави хора, които нямат време за музика.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   25-04-22 10:26

"Автор: Yosssarian
Дата: 25-04-22 01:10

Една закачка от мен - защо хора, чиято аудиограма безспорно показва, че от 14 kHz (синусоидален сигнал !!) нагоре не чуват нищо, на сляп тест с реални озвучителни тела и музикален сигнал (музика някаква) безпогрешно познават кога е включен супертуитър, който започва да излъчва от 20 kHz, или дори повече kHz нагоре.....???"

Тази задачка нагледно показва злоупотреба с научните изводи чрез заобикаляне на научните методи. При аудиограмата се засича реално възприемане на информация, а при теста със супертуитъра някакво чувство, дразнене на слуховия сензор. По-просто казано музика срещу шум.


Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: gore   
Дата:   25-04-22 14:56

написа:

> Mogila , ами нали за това е темата -
> пичовете с DAC в телефона си само си
> слагат един хубав плейър,дават
> някой лев за качвствени слушалки и
> ....все едно са в студиото.
>
> Публикацията е редактирана (23-04-22
> 21:04)

Нема нужда от скъпарски телефони даже.
Има добър избор от качествени и не скъпи юсб дак/ампчета за слушалки.


Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: Mogila   
Дата:   25-04-22 21:52

gore Има има


https://photo-forum.net/static/site_pics/2022-04/1650912608_20220425_204759.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: За слушалки
Автор: asahi   
Дата:   25-04-22 23:31

Ако приказката е за кой какво има може да се окаже, че някои от нас имат уникални DIY компоненти, които няма по какво да се сравнят както с фирмените, так и един с друг. Тази посока на разговора е непродуктивна.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »